آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۱۵۹
تعداد نظرات: ۳۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۴
این جهنم با درش باشد برای شما که دنبال دروازه می‌گردی
داریوش معمار- این مطلب برای آن یادداشت‌نویس جهان صنعت تقریر شده که حاضر است با مبلغ ده میلیون تومان حقوق ماهانه دربان جهنم بشود، و اینطور فرض کرده‌ کارمندی وزارت نفت بلیط بخت آزمایی برای رسیدن به دربانی این جهنم است

داریوش معمار- این مطلب برای آن یادداشت‌نویس جهان صنعت تقریر شده که حاضر است با مبلغ ده میلیون تومان حقوق ماهانه دربان جهنم بشود، و اینطور فرض کرده‌ کارمندی وزارت نفت بلیط بخت آزمایی برای رسیدن به دربانی این جهنم است، ایشان البته راه جهنم را درست دیدی اما فیش حقوقی‌اش را نه، برای اینکه خدای ناکرده بعدتر که بلیط را بردند مغبون نشوند خوب است موارد ذیل را بخوانند و بعد سوار اتوبوس یکسره این مقصد بشوند.

جهنم ماهشهر، عسلویه، اهواز، آبادان، دشت آزادگان و...!؟

مناطق جنوبی ایران که بیشترین میزان دریافتی حقوق میان کارمندان وزارت نفت مربوط به شاغلین در این جغرافیا می‌باشد، به لحاظ اقلیمی جزء مناطق گرم و خشک و بد آب و هوای کشور هستند، این مناطق عمدتاً بیابانی یا با پوشش گیاهی و طبیعی کم و خور مانند هستند، دمای هوای این بخش‌ها در تابستان تا 60 درجه و در سایت‌های صنعتی تا 65 درجه افزایش یافته و میزان رطوبت تا حد 90 درصد می‌باشد، هفت ماه از سال در این مناطق دمای هوا اینگونه است، بجز کارمندان عملیاتی در مناطق نفت خیز جنوب و حفاری که کار در بیابان و دور از خانواده بیش از نیمی از ماه با همه آسیب‌های آن کمترین آورده شغلی ایشان است، کارمندان شرکت‌های پالایشی و پتروشیمی نیز در این مناطق حداقل 7 ماه از سال را در چنین شرایطی به سر می‌برند.

اما جدای از این موضوع عارضه گرد و خاک، عارضه آلودگی‌های شیمیایی از معمول‌ترین مسائل و عوارض شغلی کار در این مناطق بد آب و هوا است، به طوری که طبق آمار بیش از نیمی از این کارکنان در آستانه 40 سالگی دچار عارضه کبد چرب هستند، عوارض دیگر از جمله مشکلات ریوی و تنفسی، عصبی، گوارشی و بیماری سرطان آنچنان میان کارمندان وزارت نقت در جنوب و سایر مناطق در سنین میانسالی معمول است که اگر مدیران درمانی بیمارستان‌های تخصصی در شیراز، تهران و اصفهان  در خصوص نرم مراجعه کنندگانشان بپرسید، بدون شک کارکنان صنعت نفت و بعضاً خانواده‌های ایشان جزء مهمترین مشتریان این مراکز درمانی هستند.

جدای از این مسائل به صورت طبیعی هزینه‌های زندگی و اقامت در مناطق اشاره شده به دلیل محرومیت فراوان که دیگر زبانزد همه مسئولین و مطلعان در تمام دوره‌ها می‌باشد، هزینه زندگی در این مناطق بین 40 تا 70 درصد از هزینه‌های زندگی در شهرهای برخورداری مانند، شیراز، اصفهان، همدان و... بالاتر است، هزینه‌های درمان، خورد و خوراک، پوشاک و تفریح خانواده و کارکنان صنعت نفت در این مناطق گاه تا دوبرابر مناطق اشاره شده است، در صورتی که حقوق ایشان به نسبت تنها 30 درصد از کارکنان نفت بیرون این مناطق بیشتر است و با سایر کارکنان دولت مطابق میزان ساعت کار و سختی شغل حقوق ایشان کمتر است.

کارکنان وزارت نفت چه اندازه حقوق می‌گیرند!؟

کارکنان وزارت نفت در بدو استخدام تا زمان بازنشستگی به نسبت سایر وزارتخانه‌ها از جمله نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت وبهداشت از لحاظ پایه حقوق کمترین میزان را دارند، این موضوع سالها مورد اعتراض کارکنان این صنعت در رده‌های مختلف از دیپلم تا دکترا بوده، که متاسفانه با وجود تصویب در دولت فعلی برای رسیدن به حدود سایر سازمان‌ها به دلیل نبود منابع مالی هنوز اجرایی نشده است.

یک کارمند دیپلم استخدام نفت در شمال(شهرهای شمالی) با همه مزایا در بدو استخدام با کسر بیمه و مالیات نهایتاً یک میلیون و ششصد هزار تومان دریافتی دارد، همین کارمند در جنوب با کسر مالیات نزدیک به دو ملیون دریافتی ماهانه دارد، که این دریافتی شامل تمام مزایای ایشان بوده و البته پس از طی شش ماه کار آموزی است در دوره کارآموزی باتوجه به عدم دریافت اضافه کار و کارانه درآمد ایشان نزدیک به نصف این مبلغ می‌باشد، یعنی حقوق پایه نزدیک به ششصد هزارتومان و دریافتی نزدیک به نهصد هزار تومان در وزارت نفت!

اما یک کارمند نفت لیسانس در شمال و جنوب با شرایط فوق نهایتاً 25 درصد بیش از مبلغ قید شده در بدو استخدام دریافتی دارد که به نسبت وزارتخانه‌های دیگر مبلغی ناچیز است. اما همان کارمند دیپلم در صورتی که به صورت طبیعی بهترین کارمند سازمان خود باشد و هر سال بالاترین ارزیابی را دریافت کند پس از 18 سال سابقه دریافتی‌اش در جنوب پس از کسر بیمه و مالیات به حدود سه میلیون تومان می‌رسد که در یک قیاس ساده با کارکنان سایر سازمان‌ها تنها کمی بیشتر از حقوق کارکنان آموزش و پرورش در شرایط فعلی است، و در شمال نزدیک و مشابه کارمندان آموزش و پرورش است، باقید چهار برابر بودن ساعات کار و مسائل و مشکلات و سختی کار. حال یک کارمند لیسانس در همین شرایط حدود یک میلیون تومان با این سابقه دریافتی بیشتری دارد، که این مبلغ نزدیک به نصف دریافتی کارمندان این مدرک و سابقه با مزایا در وزارت نیرو است. و یک هشتم دریافتی همین کارمند با این سابقه در کشورهای حاشیه خلیج فارس است که بزرگترین مشتریان دست به نقد نیروی کار متخصص در وزارت نفت می‌باشند.

کارمندان نفت چه کسانی هستند!؟

کارمندان نفت در رده‌های مختلف از دیپلم تا دکترا در آزمون‌های سراسری بسیار سختگیرانه، و فیلتر‌های هوش، استعداد و توان جسمی متعدد جذب می‌شوند، صنعت نفت در ایران تنها وزارت خانه‌ای است که به دلیل برخورداری از سیستم جذب و نگهداشت قدیمی و قوی کمترین فرصت برای استخدام و جذب رانتی در رده‌های کارشناسی در آن وجود دارد. حضور نخبگان دانشگاهی در رشته‌های مختلف فنی و مدیریتی در این صنعت امری مداوم، ضروری و روشن است، دانشکده‌های نفت در ایران در جذب جزء نخبه‌گراترین بخش‌های دانشگاهی کشور هستند. برای درک این موضوع کافی است نگاهی داشته باشید به رتبه پذیرفته‌شدگان صنعت نفت.

آیا کارمندان نفت امنیت شغلی دارند!؟

از سالهای قبل از انقلاب وزارت نفت شهرتش به دلیل مزایا و تسهیلات بازنشستگی آن بوده، اما به لطف دولت نهم و دهم امروز صندوق بازنشستگی نفت در شرایط خصوصی سازی بی ضابطه در وضعیت ورشکستگی کامل قرار گرفته و عدم دریافت حقوق چند ماهه بازنشستگان نفت در اصفهان یکی از بازنمودهای این وضع است، کارمندان نفت امروز نه تنها دیگر امنیت شغلی ندارد، بلکه با مصوبه وزیر نفت مبنی بر اینکه آن وزارت خانه هیچ مسئولیتی در قبال کارکنان دولت شاغل در آن سازمان ندارد باعث آشفتگی، سر در گمی و پریشانی ایشان و خانواده‌هایشان شده است.

نگاه کنید به تجمعات گسترده سال گذشته کارکنان وزارت نفت در نقاط مختلف ایران و تهران، نگاه کنید به نامه‌های وزیر نفت و پیگیری‌های نمایندگان مجلس در خصوص بی‌سر و سامانی چند ده هزار کارمند وازارت نفت در سراسر ایران که امروز با مشکلات جسمی فراوان هیچ فریاد رس و پشتیبانی ندارند.

نگاه کنید به شرایط مزایای کارکنان که امروز از آن شیر نه یالی مانده و نه کوپالی تنها نامی مانده فقیر و دلزده و نحیف که حتی گاه اشک مدیران و مسئولان با سابقه وزارت نفت را هم در می‌آورد. کارمندان وزارت نفت به خصوص در جنوب این روزها با این دریافتی حقوق و وضعیت مزایا فداکارانه در برابر حوادث ایستادگی می‌کنند، در میان همه صنایع در ایران طبق آمار بیشترین آمار کشته، مجروح و نقص عضو ناشی از کار مربوط به خانواده بزرگ صنعت نفت است، و بیشترین آمار شهدای صنعت در دوران جنگ ناشی از کار هنگام حملات هوایی، انهدام و آتش سوزی نیز مربوط به کارکنان جان بر کف صنعت نفت بوده است.

زالو چیست و زالو شناس کیست!؟

نویسنده محترم علاقه مند به دربانی جهنم و سردبیر عزیز روزنامه جهان صنعت، زالو حیوانی است که از خون دیگران بدون پرداخت هزینه‌ای تغذیه می‌کند، انصاف بدهید آیا آن همکار روزنامه‌نگار که بدون تحقیق کافی، شناخت مفصل و کار حرفه‌ای دقیق اقدام به نوشتن مطلبی جعلی و مجهول می‌کند در حرفه مقدس روزنامه‌نگاری زالو محسوب می‌شود یا کارمندان وزارت نفت با شرحی که رفت، کارمندانی که با نزدیک 20 سال سابقه یک سوم مبلغ مورد نظر نویسنده هم در بدترین شرایط آب و هوایی دریافتی ندارند اما اینطور مورد هجمه قرار می‌گیرند.

اما شما زالو شناس خوبی هم نیستی به این دلیل که به جای رفتن دنبال دلالان واگذاری‌های شبهه دولتی در دولت‌های قبل، دلالان هیئت مدیره‌ها و واسطه‌های مواد نفتی، به جای رفتن دنبال دلالان نیروی انسانی و تجهیزات و دکل‌های نفتی گم شده ضعیف‌ترین و بی بضاعت‌ترین قشر را نشانه رفته‌ای، شما زالو شناس هم نیستی، یا اینکه زالو‌ها را می‌شناسی اما ترجیح می‌دهی مسیر دیگری را برای اهداف دیگری دنبال کنید!

 

 

انتشار یافته: ۳۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
میثم سورانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
1
2
داریوش جان حرف نداری .
متنت فوق العاده دقیق و دلسوزانه بود.
کارمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
1
2
متنی شفاف و بدور از زیاده گویی.
کارمند شهرداری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
2
1
سلام فیدوس این همه حمایت از کارمندان صنعت نفت بابت چیه چرا یک بار هم شده واقعیتها را نمی نویسی تحریف حقایق تا کی؟ کارمندان شرکت نفت بالاترین حقوقها را دریافت میکنند شما به بدی |آب و هوا اشاره نموده اید مگر کارگر شهرداری زیر سایه و در خنکای کولر کار میکند که حقوقش یک دهم یک کارگر یا کارمند ساده در پالایشگاه نمی شود حقوقی که به کارگر شهرداری داده میشود به اندازه پول تو جیبی فرزند کارمند شرکت نفت نمیشود حتی کارمندان شهرداری با تحصیلات فوق لیسانس به اندازه یک کارگر پالایشگاه حقوق نمیگیرد تسهیلات رفاهی هم به کنار که هر سال دو هفته را در بهترین هتلهای مشهد و شمال سپری مینمایند بهترین درمان در خدمت آنان است بهترین تسهیلات بانکی با بهره کم دریافت میکنند من کارمند توانایی خرید پراید را ندارم در صورتیکه کارمندان پالایشگاه بهترین خودروهای اروندی را سوار میشوند در شهرهای خوش و |آب و هوا خانه می خرند خواهشا شما دیگه دایه مهربانتر از مادر نباشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
این دوهفته در هتلها را میشود نام ببرید ؟ اسامی هتلها را منظورم است چون ما معمولا برایمان دبی هتل میگیرند ....بهترین درمان تو آبادان ؟ پس چرا میفرستندمان انگلیس ؟ تسهیلات بانکی ؟ ای کلکها من و سایر دوستام که هر وقت بخواهیم میریم امور مالی شرکت یک کا,ذ مینویسیم میزاریم روی میز هر چقدر میخواهیم میگیریم ..........ببینم چند نفر از همکاران شما در شهرداری اگر امروز اعلام کنند بازنشستگی پیش از موعد تعلق میگیرند حاضرند بازنشسته بشوند ؟ شما حاضری در محیط آلوده دوازده ساعت حضور داشته باشی ده ها درد بی درمان بگیری ؟ ببینم چند روز حاضری از خانواده دور باشی ؟ چند نفر از همکارات سرطان گرفتند ؟ چند نفر دچار سوختگی شدند ؟ چندنفر موقع تولد فرزندتان از همسرش دور بوده ؟ چند نفر تان نوبتکار بوده ؟ میدانی بعد از ده ها سال الان دیگر شبها خوابم نمیگیرد ؟ و آرزوی یک شب خواب راحت دارم ؟ میدانی در همین بیمارستان شرکت در ابادان از هزار نفر پرسنل حداقل نهصد نفرشان در کلینیکهای مختلف دارای سوابق انواع و اقسام بیماری هستند ؟ خصوصا اعصاب و روان ؟ نه عزیز من مشکل شما شرکت نفت نیست حقوقتان پائین است بحثی جداست ولی این هتلها را دوست دارم یکی یکی نام ببری ...یک هتل در مشهد است و یک مجموعه در محمود اباد و کل وزارت نفت !!! فکر میکنی در پالایشگاه ابادان تا حالا چند نفر توانسته اند از این مکانها استفاده کنند ؟ تسهیلات بانکی ؟ شجاعت این را داشته باش و بگو کدام تسهیلات یک سری به همین بانکهای سطح شهر آبادان بزن و ببین که چند نفر از پرسنل رسمی پالایشگاه و نه قرارددای ها برای دریافت چند ملیون تومان در نوبت هستند ....اما ماشینهای اروندی .....حاضرید در قیاس ببینیم چند نفر از هر اداره ای دارای این خودروها هستند خصوصا شهرداری ؟ کل پرسنل شهرداری چند نفر است و چه تعداد تحصیلات بالا ؟ و چه تعداد تخصصی ؟ شاهکارهای تخصصی تان را هم در پروژه های شهری و خدمات رفاهی عمومی دیده ایم پس در مورد چیزی سخن بگو که قابل قیاس باهم باشند ....یک روز نفت نباشد ......بگذریم
کارکنان پالایشگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
1
2
آقای کارمند شهرداری ،بفرمایید از ساعت 7 صبح تا6بعدازظهر زندان پالایشگاه ، بفرمایید خطرات انفجار، بفرمایید آتش سوزی و بفرمایید بیماریهایی لا علاج ، بفرمایید خطرات نقص عضو و....... بالاخره بفرمایید پول خون . کارهای پالایشگاه هم که شما دارید انجام میدهید . نه واقعا حق با شماست . والله تقصیر ما نیست که شما ناراضی هستید.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
0
1
با سلام
من کارمند فوق لیسانس با 25 سال سابقه کاردر پالایشگاه هستم من و خیلی از دوستانم شش و نیم از خانه بیرون میام و شش و نیم عصر می رویم خانه فقط روز های جمعه از نعمت با خانواده بودن بر خورداریم . بخدا من و دیگران ارزو داریم همین فردا بازنشسته بشویم و همه به دتبال بازنشستگی پیش از موعدیم از امور اداری پالایشگاه سئوال شود تعداد کارکنانی که در خواست بازنشستگی پیش از موعود داده اند چند تفرند
کارمند شهرداری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
1
0
کارکنان پالایشگاه که مدعی هزار و چند نوع بیماری شده ای بفرمایید چندتا از بیماریهای که گرفتید نام ببرید بعدش هم همه کارهای سخت و زیان آور که شما دم از آن میزنید توسط کارگران زحمت کش قراردادی یا پیمانکاری و روزمزد انجام میشه و شما حضرات در ناز و نعمت بسر میبرید پس دم از خطر نزنید که حنا شما رنگی نداره اگر واقعا حقوق شما اندکه لطف کنید فیش حقوق خود را منتشر کنید تا مردم قضاوت کنند
آقای ناشناس همین کارگرهای زحمت کش شهرداری اگر زیر پای شما را جارو و نظافت نمیکردند آشغال کل شهر را برده بود بعدش هم چندتا از شاهکارهای پالایشگاه را بگو تا ما هم مطلع بشیم تعداد پرسنل با تحصیلات لیسانس به بالا در شهرداری بیش از پالایشگاه میباشد هر انسان بیطرف که از منازل شما در بریم و بوارده رد بشه اختلاف طبقاتی را به عینه میبیند هر خانه سه تا ماشین پارک شده دو تا پلاک ملی و یک اروندی بدون استثناء لطفا گرد و خاک نکنید که مردم گوششان از حرفهای امثال شما پره
تسهیلات بانک تجارت که مرتب تحت عناوین مختلف به شما پرداخت میشه
اگر نفت نباشه هیچ اتفاق خاصی نمیفته بجز اینکه حقوق میلیونی شما قطع میشه
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
0
1
با سلام
من کارمند وزارت نفت هستم . همین امسال سرکار یه حشره ای نیشم زد که تمام دستم عفونت کرد و تا پای قطع کردن دستم هم پیش رفتن. اما خدا کمک کرد و عفونت از بین رفت. الان هم عکس های اون موقع را دارم. واقعا کار کردن در وزارت نفت سخته. مسولیت های سختی داره و شبکاری و دوری از خانواده و هرار جور سختی دیگه من حاضرم الان جام دا با یک معلم عوض کنم.
الیاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۰
0
1
اقای کارمند یا کارگر شهرداری یا کارمند هد سازمان دیگه . چرا خودت رو با پرسنل مخابرات دادگستری برخی نیروهای نظامی و ... مقایسه نمیکنید . اصلا چرا مقایسه نون بازو خودتو بخور . مشکلی داری شما هم اعتراض کن مگه ما پرسنل شرکت نفت اسم سازمان دیگه ایی رو آوردیم و خودمون رو مقایسه کردیم ؟!
کارمند شهرداری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
2
0
آقای الیاس من نون بازوی خودم را میخورم ولی همه چیز باید به عدالت باشه حقوق هیچ ارگانی حتی قضات قابل مقایس باحقوق شما نمی باشد به شما اینقدر میدهند که دهنتان بسته باشه و یه دفعه هوس اعتصاب نکنید لطفا دم از سختی کارو مزخرفات نزنید که دل همه مردم از تبیضی که هست پره
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
به کجا چنین شتابان دوست عزیز؟ خیال میکنی حقوق نفت چقدر از شما بیشتره؟ حقوق بالا یعنی حقوق یه کار اقماری. یه لیسانس نفت ماهی 5 تا 5.5 میلیون حقوق داره (به شاهچراغ قسم). نصف سال که معادل 182.5 روز هست این لیسانس خونه نیست. 182.5 ضرب در 12 (ساعت کارکرد در روز) میشه 2190 ساعت (2190 ساعت هم میریم تو دخمه هامون یعنی استراحت میکنیم). از این عدد نصفش که معادله 1095 ساعت شبکاریه. شبکاری هم ینی فشار و تمرکز مضاعف. اگه 5.5 میلیون رو تقسیم به 2190 ساعت کنیم میشه 2511 تومن. یعنی هر ساعت اینقدر درآمد. شما در روز 8 ساعت کار میکنید. 52 روز 5 شنبه ، 52 روز جمعه و 27 روز تعطیل رسمی داریم که میشه 131 روز. حالا یک هفته کمتر یا بیستر. یعنی در سال 234 روز کار میکنید و روزی 8 ساعت که میشه 1872 ساعت کار و بدون هیچ ساعت شبکاری. دیگه حالا هر چی یه لیسانس تو شهرداری حقوق میگیره الله وکیلی محاسبه کنید ببینید ارزشش رو داره یا نه. اصلا بیا جوونمردی کن یه کار واسه دل خودت انجام بده. چند صباحی رو شبها برو سر کار. برو بشین رو صندلی و هیچ کاری هم نکن ولی نخواب. ساعت 7:30 شب تا 3:30 صبح. نیازی هم نیس که مثل من بخار اسید گلوت رو بسوزونه، هیدروژن سولفوره ریه هات رو داغون کنه، هیدروژن پروکساید کف دستات رو ذوب کنه، برق گوشت ساعدت رو قلفتی وربیاره، ادوات و قطعات دستات رو پاره کنه و....بشین تا صبح چایی بخور بعدشم برو پیش زن و بچت. اگه دیدی ارزش داره برو لیسانس نفت بگیر اونم با معدل بالا و بیا استخدام همین خراب شده بشو. اگرم استخدامت نکردن برو شرکتهای خصوصی. حقوقشون هم بیشتر از ماست.
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
آقا یادم رفت بگم که این لیسانس فلک زده نفت (زالو) 10 سال سابقه داره.
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
ببخشید در فرمول بالا اشتباه کردم. 5.5 میلیون رو باید در 12 ضرب کنم. که میشه 66000000. این رقم چشم پر کن رو اگه بر 2190 تقسیم کنم میشه 30136 تومن. ینی از حقوق معلم لیسانس (رسمی آموزش پرورش) کمتر.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
0
0
چرا اقایان تصوصرص از فیش حقوقی شان را در سایت نمیذارن البته بعد از حذف اطلاعات شخصی
اینکه دعوا نداره دوستان عزیز
مدرک رو کنید و این شایعات رو پایان بدید
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
قبلا ده ها بار این کار انجام شده. تمامی پرسنل نفت از پیمانکاری تا رسمی فیش حقوقی خودشان را رو کرده اند. اما به قول قدیمی ها نرود میخ آهنین در سنگ. اگر سایت امکان آنرا فراهم کند خودم همین جا فیش خود را نشان خواهم داد تا آقایان ملاحظه بفرمایند با 2200 ساعت کار در سال (نیمی از آن شبکاری) این حقوق ارزش دارد یا خیر.
چشم دوستان ما را (البته در ظاهر) فقط رقم دریافتی کورشان کرده. مغزشان آنچنان هنگ کرده که حاضرند نگهبان درب جهنم شوند اما نمیدانند که اگر بروند کلیه هایشون را بفروشند (30 تا 70 میلیون) به مراتب درد و عذاب کمتری نسبت به نگهبانی درب جهنم دارند. چه نگهبانی درب جهنم و چه فروش کلیه فقط یکبار قابل امتحان کردن هستند و مطمئن باشید بار دوم در کار نخواهد بود.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
0
0
سلام من استخدام سه ساله گازم با یک سال سابقه رسمی گاز ۴۰۰۰۰۰۰ میگیرم بنظرتون کی یه صفر جلوش میاد قابل توجه حاظرم فیش حقوقیمو بفرستم به نقل سایت St.nigc.ir
محمود رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
0
0
با سلام واحترا م . جای بسی تاسف است که از تریبون مجلس و کمیسیون تلفیق تیشه به ریشه صنعت نفتی می زنند. با تلاش وافر جهت کاهش بی رویه و بدون مطالعه حقوق و مزایای کارکنان صنعت نفت اقدام نمودند. ثمره آن موجب کاهش انگیزه کاری و بهره وری میگردد. برادران بزرگواران تین را بدانید ما در رقابت نفتی , گازی پترشیمی با قطر , عربستان و کویت هستیم. ظاهرا مقام عالی وزارت نفت در این زمین اقدام ملموس در جهت منافع کارکنان نشاننداده است.
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
0
0
جناب محترم که حاضرهستید جایتان رابامعلم عوض کنید
آیا می دانی معلمی که در درمنطقه دوردست و بدآب وهوا خدمت می کند و یک سوم شما حقوق می گیرد باید هزینه اقامت و غذا و دارو وایاب وذهاب و...را با همین حقوق اندک بپردازد
بحمدالله شما که در منطقه این هزینه ها را ندارید
شاید گمان می کنید پشه ای که شما را می گزد سایرین را نخواهدگزید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
0
0
فیش حقوقی 10 ، 20 ، 30 میلیون تومانی کارکنان نفت و گاز دیده شده ؛ ظاهرا برخی از دوستان که کامنت گذاشتن اطلاعی از حقوق های نجومی نفت و گاز ندارند.
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
0
0
باسلام به اون دوست عزیزی که میخواد حقوقش رو با وزارت نفت مقایسه کنه بگم بنده با 28 سال سابقه چهار عمل جراحی شکم داشتم دیکس کمر وسایدگی زانو.و.وووووووو . حالا خودت قضاوت کن دوست عزیز.
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
0
0
باسلام به اون دوست عزیزی که میخواد حقوقش رو با وزارت نفت مقایسه کنه بگم بنده با 28 سال سابقه چهار عمل جراحی شکم داشتم دیکس کمر وسایدگی زانو.و.وووووووو . حالا خودت قضاوت کن دوست عزیز.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
0
0
لیسانس های مهندس شیمی تو عسلویه چند میگیرین؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
0
0
خیلی از دستان اینجا دری وری میگن. عزیز جان من تو یه پروژه کوچیک رفته بودم پالایشگاه حداقل حقوق کارمند رسمی 6 تومنه برا کار از ساعت 7 و نیم صبح تا 3 و نیم. چرا دروغ میگید؟؟؟؟؟؟؟
نسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
0
0
Salam
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
0
0
عدالت وجود ندارد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷
0
0
آقایون نخبه که کارتون سخته بیاین آزنون استخدامی شرکت کنین اگر واقعا کارتون سخته و ببینید چند نفر از شما ها قبول خواهید شد. قدیم آزمونی نبود. همه رفتین راحت شدین کارمند شرکت نفت
بیژن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۸
0
0
باسلام راستش من ارشدمهندسی شیمی طراحی فرایندهستم شاغل درداروسازی .واقعا درامدهاپایینه برای کارگران صنعت.البته کارکنان دولت هم همه حقوق بالا نیستن خیلی ها با10 سال سابقه 2.5 میگیرن.مشکل اساسی دولته که کارنداره واصلابه خودش هم سخت نمیگیره.من ازساعت 7 صبح سرکارمیرم تا6غروب.خداروگواه میگیرم پنج شنبه وجمعه هم سرکاراضافه کارمیرم یعنی درماه چیزیی حدود110 ساعت جداازکارم اضافه کارمیمونم چیزیی حول وحوش 3.700 میگیرم.خیلی خسته شدم تاکی اصلااستراحت ندارم مجبورم کارکنم تازمانی که بمیرم. هممون بدبختیم وسلام
تمیور خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
0
0
به نظرم کارمندان شرکت نفت صاحب دارن حداقل یکی هست به حرفشان گوش بده حتی الکیم گوش داده داده ولی ادارات دیگه خبری نیست بحث ما اینا آقا شرکت نفت مثلا 3 میلیون حقوق می دن به ادارات دیگه نمیگیم سه میلیون حداقل نصفشو بدن.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
0
0
آقای نویسنده لطفا یکتنه به قضاوت نروید.حقوق و مزایای شرکت نفت خوب که نه بلکه نسبت به بقیه کارمندان کشوری و لشکری فوق العاده هست .من خودم میشناسم که میگم..حقوق رو ولش کن اضافه کاری بسیار خوب و وامهای زیاد و کم سود میگیرن ودر کل زندگی بی دغدغه ای دارن
عباس ش
|
United States
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
0
0
سلام
من کارمند وزارت نفت توی عسلویه هستم.
تا حالا شده خانمت ساعت ۲ شب بهت زنگ بزنه بگه حالم بده و نتونی بری پیشش. یا تا حالا شده صبح روز زایمان خانومت بهت زنگ بزنن پاشو بیا سر کار و خانومت روتنهای تنها بذاری. یا تا حالا شده نیمه شب خانومت بهت زنگ بزنه که دختر ۳ ماهت حالش بده بیا ببریمش دکتر و نتونی بری. تا حالاشده در عرض دو سال کار بیماری پوستی بگیر و زانو درد و کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن و دکترت بهت بگه همش بخاطر شغلت هست.
من کارشناس ارشد اتاق کنترل هستم با مدرک کارشناسی و با 6 سال سابقه کار و حقوق دریافتی 3.200.000 تومان در ماه (سال 97) و قراره اگه زنده موندم در 65 سالگی بازنشسته بشم(قانون جدید وزارت نفت).
حالا خودتون و انصافتون. من زیاد حقوق می گیرم.
خانوم ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
0
0
همسر من توی شرکت نفت کار میکنه حدود دو ساله، عقد کرده هستیم و یه روز در ماه میتونیم همدیگه رو ببینیم، سال گذشته از بالای یکی از تانکر ها افتاد و پاش شکست و حدود دو ماه خونه نشین شد. حقوقش هم اندازه منه که توی شرکت خصوصی کار میکنم هر دو بین دو تا دو و نیم میلیون دریافتی داریم. هزار کیلومتر باهم فاصله داریم و توی هر مناسبتی خدا خدا میکنم به تعطیلیش بخوره. حاضرم اونجا رو ول کنه و همینجا توی همین شهر بره سرکار ولی مطمئن نیستم بتونه کار پیدا کنه... کاش این چیزا هم دیده میشد. کدومتون توی بهترین دوران زندگیتون یعنی دوران عقد ماهی یه روز همسرتون رو دیدید؟
Histats.com START (standard) Histats.com END