آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۰۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
این منطقه یکی از امن ترین و کم حاشیه ترین نقاط مرزی کشور است.
راهبرد دولت تدبیر و امید، حمایت از گردش آزاد اطلاعات در جامعه است و از افراد و جریان هایی که وظیفه اطلاع رسانی مردم را به عهده دارند، حمایت می شود.
به گزارش فیدوس وبه نقل از ایرنا عزیزالله شهبازی در گفت و گو با رسانه های محلی، با رد برخی شایعات در خصوص شیوع نا امنی در شهرستان آبادان، افزود:شورای تامین شهرستان و فرماندهی انتظامی آبادان، شبانه روزی در حال کنترل و پایش موضوعات امنیتی شهروندان می باشند.
وی اظهار داشت:خوشبختانه با توجه به موقعیت شهرستان، این منطقه یکی از امن ترین و کم حاشیه ترین نقاط مرزی کشور است.
شهبازی با هشدار به افرادی که خواسته یا ناخواسته به شایعات در فضاهای اجتماعی و مجازی پیرامون برخی رخداد های شهرستان دامن می زنند، بیان داشت:
راهبرد دولت تدبیر و امید، حمایت از گردش آزاد اطلاعات در جامعه است و از افراد و جریان هایی که وظیفه اطلاع رسانی مردم را به عهده دارند، حمایت می شود.
وی افزود:مشاهده می شود، برخی سایت های خبری آگاهانه یا نا آگاهانه اقدام به تولید شایعه یا تفسیر به رای و وارونه جلوه دادن برخی حوادث رخ داده در شهرستان می کنند که تمامی این مسائل بار حقوقی دارد و طبق مصوبات شورای تامین، از طریق پلیس فتا پیگیری و با این دسته از افراد که در شبکه ها و سایت ها آرامش مردم را نشانه گرفته اند برخورد می شود.
رئیس شورای تامین آبادان احقاق حق تمامی شهروندان را جزو وظایف ذاتی دستگاه قضایی شهرستان دانست و بیان داشت:دستگاه قضایی شهرستان برقراری عدالت و دفاع از حقوق همه شهروندان را سر لوحه کار خود قرار داده است.
وی افزود:شهروندان، اطمینان داشته باشند که اگر در جایی، حقوق شهروندی به ناحق و خلاف قانون پایمال و مورد تعرض قرار بگیرد، دستگاه قضایی این حق را باز پس خواهد گرفت.
فرماندار ویژه آبادان در پایان سخنانش، برپایی هر گونه تجمع بدون اخذ مجوز از مرجع ذیضلاح را خلاف قانون دانست و تصریح کرد:بر اساس آنچه در قانون تدوین شده است، تمامی تجمعات باید با اخذ مجوزهای لازم از مراجع قانونی صورت گیرد و انجام کار غیرقانونی نیز تخلف محسوب می شود.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یک شهروند
|
Netherlands
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
0
0
آقای فرماندار شما خود را مدافع حقوق شهروندی می دانید و می گویید دولت تدبیر و امید از گردش آزادانه اطلاعات حمایت می کند ،در حالی که با منتشر کنندگان خبر به کما رفتن جوان آبادانی در حین بازجویی برخورد شده است!
Histats.com START (standard) Histats.com END