آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
دکتر مهناز مهرابی زاده هنرمند استاد دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان محقق برتر شناخته شد

به گزارش فیدوس وبه نقل از   خبرگزاری  (ایسنا)  دکتر مهناز مهرابی‌زاده هنرمند رتبه پانزدهم برترین محققان علوم انسانی کشور را به خود اختصاص داد که سهم این محقق از کل تولیدات علوم انسانی کشور 0.09 درصد بوده است.

وی عضو هیأت‌علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز و زاده کرمان است و تحصيلات ابتدايي و دبيرستاني خود را در همین شهر به پايان رساند. دکتر مهرابی‌زاده هنرمند مدرك كارشناسي خود را در سال 1352 در رشته روانشناسي از دانشگاه الزهرا، مدرك كارشناسي ارشد را در سال 1357 در رشته روانشناسي از دانشگاه اُكلاهما در نورمن و مدرك دكتري خود را نیز در سال 1375 در رشته روانشناسي از دانشگاه تربيت مدرس اخذ کرد و  از سال 1357 در دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي دانشگاه شهيد چمران مشغول به تدريس شد.

ترجمه و چاپ کتاب‌های روانشناسي فيزيولوژيك، ساخت و تحليل پرسشنامه، ترجمه كتاب تكليف خانه، ترجمه كتاب نقش والدين در آموزش كودكان، طراحي کلاس‌های سازنده، سازمان‌دهی تدريس و اختلالات شخصیت و همچنین تأليف و چاپ کتاب‌های کمال‌گرایی مثبت/کمال‌گرایی منفي، اضطراب امتحان و شیوه‌های مقابله با آن، راهنمای مداخله شناختی - رفتاری در کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن از سوابق پژوهشي این محقق برجسته است.

ارائه  100 مقاله در کنگره‌ها و همایش‌های علمي داخلي و خارجي، چاپ 191 عنوان مقاله در مجلات علمي‌ پژوهشي، راهنمايی و مشاوره چندين رساله دكتري و كارشناسي ارشد و کسب عنوان استاد نمونه كشوري در سال 87 - 86 از دیگر سوابق دکتر مهرابی‌زاده هنرمند است.

منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END