آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۰
امروز در مناطق آزاد شرایطی به وجود آمده است که علاوه بر واردات، تولید داخلی نیز پیشرفت کرده است و یک تولید کننده علاوه بر اشتغال به رونق اقتصادی این منطقه نیز کمک می کند.

به گزارش فیدوس دکتر واعظی که همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان غربی به این استان و شهر ارومیه سفر کرده است در جلسه شورای اداری شهرستان ماکو با توصیف تصویر خوب نظام جمهوری اسلامی ایران در جوامع بین الملل اظهار کرد: برداشتن تحریم ها به پشتوانه ملت و هوشمندی های مقام معظم رهبری انجام شد که این موفقیت متعلق به تمامیت نظام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛وی همچنین در ارتباط با سیاست های دولت تأکید کرد: مساله اصلی دولت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است، زیرا تمام آسیب های اجتماعی با ایجاد اشتغال برای جوانان از بین خواهد رفت.

وزیر ارتباطات همچنین افزود: یکی دیگر از سیاست های دولت جلوگیری از ورود روستاییان به شهرها هستیم و به همین دلیل مناطق محروم و رسیدگی به این مناطق در الویت قرار دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دولت به مرزنشینان و شهرستان های مرزی نگاه ویژه ای دارد و برای بهبود این مناطق برنامه ویژه ای دارد که این برنامه ها در زمینه حمل و نقل، گمرک و دیگر مسائل است.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد در ایران برای رونق اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: امروز در مناطق آزاد شرایطی به وجود آمده است که علاوه بر واردات، تولید داخلی نیز پیشرفت کرده است و یک تولید کننده علاوه بر اشتغال به رونق اقتصادی این منطقه نیز کمک می کند.

دکتر واعظی در پایان با بیان اینکه دولت در تلاش است تا مسائلی که پیش روی مناطق آزاد است رفع کند تأکید کرد: با توجه به فعالیت های اقتصادی مردم در این مناطق به زودی شاهد پیشرفت در زمینه های گوناگون خواهیم بود که این پیشرفت بر رونق اقتصادی کشور تأثیر بسیاری خواهد داشت.
 


Histats.com START (standard) Histats.com END