آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۰۴۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
طرح سئوال عجیب شورا از شهردار آبادان
به گزارش خبرنگار فیدوس خبری امروز در خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت مبنی بر طرح سئوال 10 نفر از اعضاء شورای شهر آبادان از شهردار شیرازی؛ این خبر آنقدر عجیب بود که در یک کلام می‌توان گفت تعجب عمیق ناظران و مردم را نسبت به عملکرد اعضاء شورا برانگیخت

به گزارش خبرنگار فیدوس خبری امروز در خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت مبنی بر طرح سئوال 10 نفر از اعضاء شورای شهر آبادان از شهردار شیرازی؛ این خبر آنقدر عجیب بود که در یک کلام می‌توان گفت تعجب عمیق ناظران و مردم را نسبت به عملکرد اعضاء شورا برانگیخت، شورایی که کمتر از دو ماه قبل نشان لیاقت و خدمت به شهردار آبادان داده بود، شورایی که تا زمان انتخابات یکسره در حال تجمید از شهردار شیرازی بود، شورای شهری که اوایل سال 94 قصد استیضاح شهردار آبادان را داشت، از اواسط سال اکثر اعضاء آن رفیق گرمابه و گلستان شهردار بودند و اواخر سال به شهردار نشان خدمت و لیاقت داده بودند امروز به دلایلی که بی‌شک ناشی از عملکرد یکماهه یا چند ماهه شهردار نیست و همگی در صورت صحت ناشی از ضعف عملکرد طول مدت خدمت شهردار است به یکباره از کیسه اعضاء شورا شهر آبادان و آقای مکوندی بیرون آمده و موضوع طرح سئوال از شهردار آبادان شده است!

اما چگونه باید این عملکرد و برخورد را تحلیل کرد، ساده است؛ متاسفانه همانطور که پیشتر هم اشاره کرده بودیم اعضاء شورای شهر آبادان مطابق عملکرد فعلی‌شان در این دوره امتیاز مثبتی نزد رسانه و مردم بعید است بگیرند، یعنی ایشان عملکردشان بیشتر سیاسی بوده و به نظر نمی‌آید طرح سئوال فعلی نیز بجز رقابتی تازه و سیاسی کاری جدید در این میانه باشد.

حتی می‌توان ادعا کرد، اعضاء شورا شاید به عنوان سرآغازی برای کورس انتخاباتی دوره بعدی از این نقطه آغاز کرده است، کما اینکه در انتخابات قبلی نیز تقریباً کار شورای قبل برای نمایش حساسیتی که وجود نداشت از چنین جایی آغاز شد، در این مدت همچنان که انتقادهایی به عملکرد شیرازی وارد است، بیش از از آن انتقاد به برخوردهای سیاسی اعضاء شورای شهر وارد است.

بی‌شک طرح استیضاح یا برکناری بعد از داستان عجیب و غریب ممانعت از استعفاء شهردار و بعد دادن نشان لیاقت به او نه منطقی به نظر می‌آید و نه درست است.

شرح کامل خبر درج شده در این خصوص در خروجی رسانه‌ها به شرح زیر می‌باشد:

در پایان جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر آبادان، ۱۰ نفر از اعضای شورا درخواست کتبی خود را برای طرح سوال از شهردار به رئیس شورا ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، نایب رئیس شورای اسلامی شهر صبح امروز دوشنبه در این جلسه به خبرنگاران اظهار کرد: این اعضا نسبت به آنچه در حوزه خدمات شهری و سایر موارد مرتبط با شهرداری انجام شده سوالاتی را از شهردار دارند که برابر قانون آن را در قالب طرح سوال از شهردار به رئیس شورا ارائه کردند.

غلامحسین مکوندی با اشاره به طرح ۶ سوال اعضا از وضعیت فعلی شهرداری، غیبت دو هفته ای شهردار و سایر موارد افزود: بلاتکلیفی پروژه های سطح شهر که از سال ۹۴ تاکنون باقی مانده اند، وضعیت نامطلوب و بی کیفیت پارکهای سطح شهر که هزینه های هنگفتی را نیز برای احداثشان صرف شده اما برای حفظ و نگهداری آنها اقدام شایسته ای انجام نشده، وضعیت بهداشت عمومی سطح شهر اعم از عدم جمع آوری زباله ها و لایروبی جویهای آب سطحی، تغییر و تحولات و جا به جایی های بی موردی در سطح مدیران شهرداری، عدم حضور وی در محل کار و غیره ازجمله سوالات مطرح شده ۱۰ عضو امضا کننده درخواست طرح سوال از شهردار به شمار می رود.

وی اضافه کرد: پس ازتنظیم این نامه و امضای آن توسط رئیس شورای اسلامی شهر آن را برای شهردار ارسال می کنیم.

مکوندی تصریح کرد: برابر قانون شهردار وظیفه دارد ظرف مدت ۱۰ روز پاسخ خود به سوالات مطرح شده را به طور مکتوب به شورا ارائه دهد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر در پایان یادآور شد: در وضعیت فعلی فراکسیونی تشکیل شده که به فکر رسدیگی به مشکلات مردم در بحث مسائل مرتبط با شهرداریست، شهردار بایستی برابر با قانون ۷۳ شوراهای اسلامی نسبت به پاسخگویی به سوالات اقدام کند.

 

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
0
0
طبیعی نزدیک انتخاباته براشون متاسفم
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
0
0
خوب چه میشه کرد آخه ایشون مثل اینکه خیال رفتن به دزفول راندارند ودارند برای شورای شهر بعدی برنامه ریزی میکنن . واقعاآآآآآآآ که. حتما بعدش هم میخوان مجددا برای مجلس هم کاندید بشن . نمیدونم اگه اینقدر زرنگ هستن چرا نمیرن از شهر خودشون کاندید بشن . چرا سعی نمیکن شهردار دزفول بشن . چرا.........؟؟؟؟؟یا چرا نمیتونن شهردار دزفول بشن.اما بسادگی بخودشون اجازه میدن توی آبادان برای شورای شهر هم برنامه ریزی کنند
Histats.com START (standard) Histats.com END