آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۰۴۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
نظر مخاطبان
اگر از حال من می پرسید باید بگویم خوب نیستم ، نه من و نه خانواده ام . پدرم مرد میانسالی است که هرروز با مشقت گاری خودش را تا خیابان کریمی می کشد تا با فروش خیار و گوجه نانی برایمان بیاورد .
سلام جناب آقای شهردار
امیدوارم حال شما خوب باشد ، برایتان آرزوی خوب بودن می کنم .
اگر از حال من می پرسید باید بگویم خوب نیستم ، نه من و نه خانواده ام . پدرم مرد میانسالی است که هرروز با مشقت گاری خودش را تا خیابان کریمی می کشد تا با فروش خیار و گوجه نانی برایمان بیاورد .
اما مدتی است پایش شکسته و نمی تواند بیرون برود ، مادرم به جای او گاری را می کشد و کار پدر را انجام می دهد . حقیقتا برای مادرم گاری کشی سخت است .
نمی دانم تمایلی به شنیدن علت شکسته شدن پای پدرم دارید یا نه ؟ اما من می خواهم برایت تعریف کنم . یک روز پدرم به مانند روزهای قبل صبح خیلی زود از خانه با گاریش خارج می شود . در بین راه تاریکی خیابان و نبودن چراغ کافی سبب می شود پدر در حین کشیدن گاری بر آسفالت های خیلی قدیمی کوچه پایش درون یکی از گودال های بوجود آمده برود و زمین بخورد در حین زمین خوردن برای اینکه به تواند خودش را بگیرد تا زمین نخورد دست به دامن گاری می شود ولی گاری چپ می کند و بر پا پدرم می افتد و پای او را می شکند .
با خودم گفتم اگر کوچه نور کافی داشت هیچ گاه پدرم بر زمین نمی خورد یا اگر آسفالت خیابان درست و صاف بود پدرم زمین نمی خورد .
راستی جناب شهردار وقتی بر سر پدرم آمدم مردم به دورش حلقه زده بودند و می گفتند نمی دانیم این همه بودجه هایی که شهرداری آبادان از منطقه آزاد گرفت چی شد ؟ آیا به ما اهالی سده یک آسفالت نرسید ؟ آیا کوچه های تنگ و پر چاله چوله سده نصیبی از بودجه های عمرانی شهرداری را ندارند ؟ مگر همه ی آبادان خیابان شهرداری و طالقانی است که با آن روکش خوبی که داشتند دوباره آن را آسفالت کردند ؟
آقای شهردار واقعا شما خیابان شهرداری را آسفالت کردید ؟ خیابان طالقانی راآسفالت کردید ؟ بودجه اضافه آمده بود ؟ خوب خرج خیابان های سده می کردید ؟
مردی که ظاهرا معلم بود بالای سر پدر می گفت : پدر جان درد داری ؟ تحمل کن بچه سده طاقتش زیاده قدیمی ترین محله آبادان جزء ویترین شهری نیست که خوشکلش کنند تحمل کن
شهردار محترم ، امیدوارم سده را فراموش نکرده باشید و روزی شما و شورای شهری که شما را منصوب کرده است پاسخ گوی ما بچه های سده باشید .
در آخر هم از بچه های فیدوس که این پیام من را به شهردار می رسانند تشکر میکنم .
*
توضیح: این نامه از طریق آقای محمدرضا دهداری برای فیدوس ارسال شده است.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
0
1
بعداز این چند سال چندتا خیابون جمشیدآباد و سده و محله های بقول خودتون حاشیه رو آسفالت کردید شورا و شهردار چطور میتونن تو چشم مردم نگاه کنن فیدوس بازهم دم شما گرم لطفا بیاد به خیابونهامون رو ببینید خداوکیلی این وضعیت حق مردمه فیدوس وجدانا بیاد ببینید نیازی نیست اصلا کسی چیزی بگه فقط ببینید...
دوستدار امیر حیات مقدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۵
0
1
واقعا اوضاع اقتصادی ان قدر خراب است که فقط معجزه میتوان ان را درست کند .
Histats.com START (standard) Histats.com END