آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۷
دبیر حزب اعتمادملی منطقه خوزستان گفت: استان خوزستان با وجود شش بندر ، موقعیت ممتاز همسایگی با کشورهای ثروتمند خلیج فارس، 21 واحد پتروشیمی، میلیونها هکتار زمین حاصلخیز، وجود صنایع کلانی مانند نفت، گاز، فولاد و چندین سد و با دارا بودن یک سوم آبهای کشورو بیش از 80هزار هکتار مزارع نیشکر و هزاران هکتار نخلستان و مهمتر از همه حدود پنج میلیون انسان شریف و مومن و وطندوست نباید یک دقیقه از توسعه باز بماند و کسی باید سکان مدیریت این استان را به دست بگیرد که همه این مزایا را با پوست و گوشت و استخوان خود درک کرده باشد.

جمال درویش در نشستی با حضور اعضای این حزب در دفتر اهواز بیان کرد: ما باید عادت مطلق گرایی را کنار بگذاریم و همدیگر را باعلم به ضعف ها و نواقص احتمالی که در همه ما وجود دارد تحمل کنیم .

وی افزود: در ادبیات غنی فارسی ضرب المثلهایی به چشم می خورد که اگر به آنها توجه شود مفید و راه گشا است، مثلا اینکه" فلانی برای یک دستمال بازار قیصریه را به آتش کشید". کشور و استان ما چه بسیار از این ناحیه متضرر شده است، همه می دانیم که غیر از ذات پروردگار هیچکس مطلق نیست اما به جای اینکه نقاط ضعف همدیگر را بپوشانیم یا تحمل کنیم آنها را بهانه حذف یکدیگر قرار می دهیم.

دبیر حزب اعتمادملی منطقه خوزستان بیان کرد: دو هفته است که قطار توسعه استان مهم و استراتژیک خوزستان به واسطه برکناری غیر منتظره و عجولانه استاندار از حرکت باز مانده و افراد و گروه های اصلاح طلب استان که در ایام انتخابات بعد از مدتها یک دست و یک صدا شده بودند در مقابل هم صف بندی کرده اند و در تلاشی بی ثمر در جستجوی جانشینی برای استاندار پیشین هستند.

درویش عنوان کرد: در حالی که تهران بی توجه به پیشنهادات لشکر متفرق سیاسیون استان کار خودش را می کند و پایتخت نشینان از مدتها پیش پی برده بود که سیاسیون استان ما با هم سر سازش ندارند. هرچند مردم عادی لر و عرب و بختیاری و دزفولی و بهبهانی و دیگر ساکنین این استان که قرنهاست در کمال دوستی و رفاقت در کنار هم می زیند.

وی ادامه داد: هیچ معلوم نیست که فردی قوی و کاردان حاضر شود برای یک سال باقیمانده تا انتخابات ریاست جمهوری این مسوولیت را بر عهده بگیرد مگراینکه بر او تکلیف کنند. هر کس هم بپذیرد چه بومی و چه غیر بومی فرصت کار نخواهد داشت.

به گزارش شوشان ، دبیر حزب اعتمادملی منطقه خوزستان در خصوص موضوع بومی و غیر بومی بودن استاندار آینده خوزستان نیز گفت: مهم شناخت استان است نه اینکه فلان شخص در کجا متولد شده است اگر کسی خوزستانی نباشد ولی ده ها سال در خوزستان کار کرده و نیازها و تواناییهای استان را بشناسد بومی محسوب میشود ولی کسی که هفت پشت او خوزستانی باشند ولی توان این مسولیت سنگین را نداشته باشد نباید پیشنهاد شود.

درویش ادامه داد: اما مساله اصلی این است که ما باید بنشینیم و ببینیم چه میخواهیم و به دنبال چه هستیم و اولویت اصلی استان ما چیست؟ اول باید این سوال پاسخ داده شود اگر اولویت این استان مبارزه با معضل بیکاری و ناامنی و استفاده از ظرفیت های معطل مانده است که کارها خوب پیش میرفت چه نیازی به تغییر استاندار بود؟ولی اگر اولویت چیز دیگری است لطفا یک نفر بگوید این اولویت چیست؟ قرار است استاندار جدید چه مشکلی را حل کند؟چه چیز فعلا از اشتغال و امنیت مهمتر است؟

وی افزود: چرا باید یکسال از عمر پنج ملیون از سکنه خوزستان در انتظار آمدن و آشنا شدن و برنامه ریزی کردن استاندار جدید تلف شود ؟آیا عمر مردم جزو بیت المال نیست؟ نیروههای سیاسی ما باید درمورد تعویض مدیران به این نکات توجه کنند و دولتیان نیز حکایت دستمال و بازار قیصریه را نصب العین قرار دهند و به برجستگیهای یک مدیر و نیازهای جامعه و نه خلق و خوی فردی مدیران توجه کنند.

دبیر حزب اعتمادملی منطقه خوزستان اظهار کرد: مدیری خودسر است! عجول است! قلدر است! خوب باشد، اما دارد با تمام توان برای استان کار میکند مهم سودی است که از قبل او به استان میرسد، در عوض مدیری مطیع و با حوصله برای انجام یک کار به تهران نامه مینویسد و شش ماه منتظر جواب مینشیند بعد هم جواب منفی است آیا کار خوزستان اینطور به سامان میشود؟

دبیر اعتماد ملی خوزستان در پایان سخنان خود ضمن حمایت از دولت تدبیر و امید و اقدامات آن خصوصا در عرصه بین المللی و اظهار خشنودی از بازگشت صدور نفت به میزان پیش از تحریم و امید به اینکه آثار این امر در معیشت مردم و حرکت چرخ اقتصاد کشور نمایان شود با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: استفاده از همه ظرفیتهای کشور حرف اصلی در اقتصاد مقاومتی است و استان خوزستان با وجود ظرفیت های بسیاری که دارد می تواند در تحقق این برنامه نقشی موثر داشته باشد.
Histats.com START (standard) Histats.com END