آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۶۹۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
اولین اخبار انتخابات مجلس

دقایقی پیش نتایج دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک با اعلام نهایی آرا به پایان رسید.

بر این اساس، سید هادی طباطبایی با 25 هزار و 314 رای و هدایت‌الله خادمی با 23 هزار و 599 رای به مرحله دوم این رقابت راه یافتند.

لیست نهایی آرای ماخوذه توسط ستاد انتخابات این شهرستان منتشر شد.

*

نتیجه آرای ماخوذه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراین حوزه عصر امروز اعلام شد.

بر این اساس  فریدون حسنوند با 39 هزار و 93 رای با اختلاف زیاد نسبت به نفر دوم مستقیم به مجلس شورای اسلامی راهی شد.

جهانبخش قلاوند با 24 هزار و 904 رای و صید عیسی دارایی با 23 هزار و 360 رای در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

با این وجود، نمایندگانی که نسبت به این نتیجه شکایت دارند تا دو روز آینده می‌توانند به ستاد انتخابات این شهرستان مراجعه کنند.

*

به گزارش خبرنگار فیدوس فرج‌الله خبیر رئیس ستاد انتخابات استان اظهار کرد: مجید ناصری‌نژاد(اصولگرا) از حوزه انتخابیه شادگان، قاسم ساعدی(اصولگرا) از حوزه انتخابیه دشت آزادگان، عبداله سامری(مستقل) از حوزه انتخابیه خرمشهر و سید راضی نوری(اصولگرا) از حوزه انتخابیه شوش حائز اکثریت آرا شده‌اند.

وی افزود: نتایج سایر حوزه‌های انتخابیه نیز به‌زودی اعلام می‌شود.

*

فرماندار اهواز در خصوص پیش‌بینی نتایج انتخابات گفت: در اکثر حوزه‌های انتخابیه هیچ کاندیدایی رای قاطع را به دست نیاورده است و به احتمال فراوان رقابت برای سه کرسی مجلس شورای اسلامی به دور دوم کشیده خواهد شد.

 

اسماعیل ارزانی‌بیرگانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد:  رای‌ها در حوزه‌های انتخابیه شکسته شده و به احتمال فراوان هیچ کاندیدایی به صورت مستقیم در دور اول به مجلس راه پیدا نخواهد کرد.

 

وی افزود: تاکنون حدود 5 درصد از آرای شهرستان اهواز شمارش شده است و آمار دقیقی از صندوق‌های رای به دست نیامده و نمی‌توان در خصوص درصد مشارکت مردم در انتخابات اظهار نظر کرد.

 

ارزانی‌بیرگانی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم نتایج انتخابات اولیه شهرستان اهواز تا ابتدای صبح امروز مشخص شود؛ همچنین نتایج نهایی نیز به احتمال فراوان بعدازظهر امروز اعلام خواهد شد.

 

وی درخصوص رسیدگی به تخلفات انتخاباتی کاندیدای مجلس شورای اسلامی در اهواز، خاطرنشان کرد: تخلفات باید در هیات‌های اجرایی بررسی و سپس درباره آن‌ها تصمیم‌گیری شود اما احتمال رد صلاحیت کاندیدا بسیار ضعیف است.

 

همچنین فرماندار اهواز در گفت و گوی دیگر با خبرنگار ایسنا در ساعت هفت صبح امروز، با بیان این‌که صندوق‌های آراء هنوز در حال جمع‌آوری و شمارش هستند، گفت: شمارش در حال انجام است و هنوز هیچ نتیجه‌ای از شمارش آراء به‌دست نیامده و تا ظهر امروز هم هیچ پیش‌بینی در خصوص نتایج اولیه کاندیداهای حوزه انتخابیه اهواز به‌دست نخواهد آمد اما امیدواریم بتوانیم تا بعدازظهر نتایج انتخابات شهرستان اهواز را اعلام کنیم.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا از ابتدای صبح امروز (ساعت هفت) صف طولانی مقابل فرمانداری اهواز جهت تحویل صندوق‌های آرا و تایید شمارش آن‌ها ایجاد شده بود.

 

 

*

عزیزالله شهبازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، اظهار کرد: کار اخذ رأی در شعب 134 گانه آبادان که 14 صندوق از آن سیار و باقی ثابت بود بر اساس اعلام وزارت کشور، در ساعت 22 شب گذشته به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه شب گذشته و در ساعت پایانی رأی‌گیری افراد رای دهنده به داخل حوزه‌های اخذ منتقل شدند و درب‌ها رأس ساعت 22 به‌موجب قانون بسته شد تصریح کرد: به همکاران در تمام شعب نیز اعلام کردیم تلاش شود که هیچ‌کس پشت درب شعب نماند و آرا مردم گرفته شود.

فرماندار ویژه آبادان افزود: کار شمارش آرا تا این لحظه ادامه دارد و حدود 80 درصد از صندوق‌ها به این فرمانداری تحویل داده شده است.

وی عنوان کرد: به موجب قانون ابتدا صندوق مربوط به مجلس خبرگان باید شمارش شود و سپس صندوق‌های مربوط به مجلس شورای اسلامی مورد شمارش قرار خواهد گرفت.

معاون استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد تا ساعاتی دیگر نتایج قطعی انتخابات در شهرستان آبادان اعلام شده و ادامه داد: آنچه که تاکنون مشخص شده این است که مشارکت مردم در حد مطلوب بوده و امیدواریم با حجم کار موجود، آرا هرچه سریع‌تر شمرده و سریعاً نتایج قرائت شود.

این مسئول ادامه داد: هنوز آمار دقیقی از مشارکت مردم در دست نیست و به‌محض اینکه سامانه وزارت کشور این اجازه را به ما بدهد که بتوانیم میزان مشارکت مردم در شهرستان را مشاهده کنیم، آن را اعلام خواهیم کرد.

شهبازی تأکید کرد: آنچه که در سابقه شهرستان وجود دارد، حدود 12 ساعت پس از پایان کار انتخابات، نتایج مشخص خواهد شد و در این دوره نیز امیدواریم با تلاشی که همکاران ما در شعب دارند، بتوانیم طی چند ساعت آینده نتایج رسمی و قطعی را اعلام کنیم.

وی در خصوص احتمال بروز تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خاطرنشان کرد: تا این لحظه گزارشی دال بر اینکه تخلفات سازمان‌یافته‌ای در روز انتخابات رخ داده باشد به فرمانداری گزارش نشده است.

*


* در حوزه انتخابيه بهبهان محمود ضرغامي پيروز نهايي انتخابات شد.(تابناک)
*

امهرمز، اظهار کرد: اقبال محمدیان 25 هزار و 455 رأی را به خود اختصاص داده و به عنوان نماینده رامهرمز و رامشیر راهی بهارستان شده است.

وی ادامه داد: همچنین سید ناصر موسوی 23 هزار و 319 رأی و شمس‌الله بهمئی 19 هزار و 311 رأی را به خود اختصاص دادند.

*

حوزه انتخابیه ماهشهر، بندر امام خمینی، هندیجان، امیدیه هم انتخابات را به مرحله دوم بردند، در این حوزه ها با اختلافی اندک نماینده فعلی مردم ماهشهر و گلملایری شهردار سابق سربندر به مرحله دوم راه یافتند.

*

انتخابات در حوزه‌های مسجدسلیمان و ماهشهر به دور دوم کشیده شد. حبیب آقاجری و گلمرادی در ماهشهر و علیرضا ورناصری و ظاهریان در مسجدسلیمان حائز بیشترین آراء شدند.

*

فرماندار دزفول گفت: تاکنون (ساعت 6 صبح) بیش از 85 درصد از آرای این شهرستان شمارش شده است و نتایج نهایی تا سه ساعت آینده اعلام خواهد شد.

 

حبیب‌الله آصفی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان اظهار کرد: بیش از 70 درصد مردم دزفول در انتخابات مشارکت داشته اند که بیانگر حضور پرشور آن ها در انتخابات است.

 

وی افزود: نتیجه انتخابات در این شهرستان مشخص و به گونه ای است که قطعا به دور دوم کشیده نخواهد شد و نماینده مردم دزفول در همین دور اول مشخص می شود.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی رغم اعلام فرماندار، شواهد حاکی از این است که عباس پاپی زاده راهی بهارستان شده است.

*


با پایان رای گیری در حوزه های انتخابیه خوزستان، شمارش آرا آغاز شده است. انتخابات تا ساعت22تمدید شده بود و اخذ رای تا آخرین حاضران در شعب ادامه داشته است.

اخبار دریافتی تابناک خوزستان از حضور گسترده مردم خوزستان در انتخابات امروز دارد.

شمارش آرا / 3- اخبار دریافتی خبرنگار ما از شمارش آرا در شعب "شهر اهواز" از پیشتازی همایون یوسفی کاندیدای اصلاح طلبان حکایت دارد. گفته می شود دو کاندیدای اصلاح طلبان، دو کاندیدای اصولگرایان و یک کاندیدای مستقل در رده های بعدی قرار دارند.
آرای روستاها هنوز اعلام نشده است.

همچنین آمار صندوق های شمارش شده از عدم راهیابی احتمالی "علی فلاحیان" به مجلس خبرگان رهبری حکایت دارد.


شمارش آرا / 2 ؛ با شمارش تعدادی از صندوق های رای در ایذه و باغملک نتایج زیر بدست آمده است:شمارش آرا / 1 ؛ در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، شمارش تعدادی از صندوق های رای در باغملک و روستاهای اطراف نشان می دهد سیدجمال طباطبایی با بیش از6 هزار رای در صدر قرار دارد. سید قاسم موسوی و عبداله ایزدپناه هم در رده های بعدی قرار دارند.در باغملک؛
سید هادی طباطبایی 8500 رای
سیدقاسم موسوی: 6500 رای

در ایذه:
عیسی قلی احمدی نیا12000رای
سیدهادی طباطبایی: 9000رای
هدایت اله خادمی: بیش از 7000 رای
(منبع:تابناک خوزستان)
*

ا پایان شمارش آرا در حوزه انتخابی بهبهان محمودرضا ضرغامی(اصلاح‌طلب) با کسب 20737 رای و حبیب‌الله کشت‌زر(مستقل) با کسب 15744 رای توانستند به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کنند.
منبع:(فارس)


انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
0
0
کی مشخس میشه
مهدی کیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
0
0
سلام:لطفا"آمارقطعی رااعلام فرمائید.
سیدجلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
0
0
باتشکرازاطلاعاتی که دراختیارماگذاشتید
عطاالله براتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
0
0
لطف کنین ساعت به ساعت نتیجه ارا رو به روز کنید
عطاالله براتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
0
0
لطف کنین ساعت به ساعت نتیجه ارا رو به روز کنید
نگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
0
0
دنیا فقط خادمی
Histats.com START (standard) Histats.com END