آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
روزی برای سردار شهید آبادان
در این آئین پدر، مادر و همسر شهید سردار طاهری، حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجد سلیمان و طالب زاده از هنرمندان کشور نیز حضور داشتند، نوحه خوانی و سینه زنی نیز از دیگر برنامه های جنبی این آئین بود.
به گزارش خبرنگار فیدوس با حضور جمع کثیری از رزمندگان گردان مقداد، مردم و مسئولان، آئین چهلمین روز شهادت مدافع حرم شهید سردار «سعید سیاح طاهری» در محل مصلی نماز جمعه آبادان برگزار شد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور چهارشنبه شب در این آئین ضمن آرزوی توفیق حرکت در مسیر شهدا اظهار کرد: یاد و خاطره شهدا عبرت آموز است. شهید طاهری در آرزویی که برای شهادت در راه دین داشت حقیقتا صادق بود و به آرزویش نیز رسید.

ایشان با اشاره به اینکه کارها و فعالیتهای فرماندهان گردان مقداد با معنا بود، افزود: شهیدانی همچون سردار طاهری که به اثر بخش بودن کارهایش حتی پس از مرگ نیز اشراف داشت، برای تمامی اقداماتش هدفگذاری کرده بود که از جمله این اهداف می توان به انتقال ارزشها از رزمندگان نسل اول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به نسلهای سوم و چهارم انقلاب اشاره کرد.  

وی اظهار کرد: ارزیابی اقدامات انجام شده یکی از کلاسهای شهید طاهری بود. او می دانست که یک فرد فرهنگی باید کارهایش را ارزیابی کند تا ثمره بخش بودن و یا نبودن اقداماتش مشخص شود و شهید طاهری در این مسیر همواره موفق بود.

شهید طاهری به جناح بندیهای پوچ سیاسی که تنها دنبال مطامع سیاسی خود هستند، متصل نبود. وی همواره در خط رهبری و پشت سر ایشان حرکت می کرد.

بصیرت افزایی بایستی از مهمترین اهداف این گردهمایی باشد چرا که شهید طاهری نیز چنین بود.

در این آئین پدر، مادر و همسر شهید سردار طاهری، حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجد سلیمان و طالب زاده از هنرمندان کشور نیز حضور داشتند، نوحه خوانی و سینه زنی نیز از دیگر برنامه های جنبی این آئین بود.  منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END