آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۸
موضوع نشست هیات عمانی در خرمشهر با بازرگانان ایرانی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرمشهر همکاری در بخش کشاورزی عنوان شد
حافظ ناصر ربیعی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با قدردانی از میزبانی مردم و مسئولان استان خوزستان و شهرستان خرمشهر، افزود: هیات عمانی برای آشنایی بازرگانان عمان با بازرگانان ایرانی و بررسی موضوع های مشترک برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند به این منطقه سفر کرد. 
وی ابراز امیدواری کرد با بررسی ها و هماهنگی های انجام شده روابط تجاری ایران و عمان بیش از گذشته توسعه یافته و زمینه سرمایه گذاری بازرگانان عمان در استان خوزستان فراهم شود. 
نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع استان بطنیه کشور عمان بیشترین موضوع نشست امروز در خرمشهر با بازرگانان ایرانی در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرمشهر را همکاری در بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت:در آینده نزدیک، محصولات کشاورزی استان خوزستان به عمان صادر می شود. 
وی در ادامه گفت: به نمایندگی از بازرگانان کشور عمان، سرمایه گذاران، بازرگانان و گردشگران دیگر کشورهای اسلامی را برای ورود به ایران و سرمایه گذاری و توسعه روابط تجاری دعوت می کنم. 
هیات ٢٥ نفره عمانی دوشنبه وارد اهواز شد و نشست هایی با استاندار خوزستان، شهردار اهواز، و جمعی از تجار خوزستانی برگزار کرد. 
نشست مشترک جمعی از تجار خوزستانی با هیات تجاری عمان برای ایجاد تعامل بیشتر و معرفی فرصت های سرمایه گذاری و زمینه های اقتصادی عصر دوشنبه در هتل پارس اهواز برگزار شد. 
عمان از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که روابط سیاسی خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد .
منبع اصلی درآمد این کشور نفت بوده و ماهیگیری و کشاورزی از منابع دیگر درآمدی این کشور است. 
حجم تجارت بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عمان در سال گذشته میلادی حدود 300میلیون دلار بوده است. 

منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END