آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
«پیدای ناپیدا»  آلبوم موسیقی  ذکریا یوسفی منتشر و وارد بازار موسیقی شد

این آلبوم دارای 9 قطعه به نام‌های «مجنون»، «دلدار»، «افسون»، «رهسپار»، «همراز»، «رهگذر»، «بی‌قرار»، «کوبانی» و «رهایی» می‌شود.

در این آلبوم نوازندگی کمانچه و آلتو، گیتار الکتریک، گیتار آکوستیک، گیتار باس، تار، عود، نی، باغلاما، سنتور، قانون، سه‌تار، شورانگیز باس، بندیر، کاخن، دف، بینگو، جیمبی، کوزه، کوزه، دو طبله و دهل را به ترتیب شروین مهاجر، مسعود همایونی، میلاد محمدی، بابک غالی، پاشا هنجی، نوید مثمر، پویا سرایی، نیاز محمد، هومن مهدویان و زکریا یوسفی بر عهده دارند.

در این آلبوم سازهای ملودیک موسیقی سنتی ایرانی با سازهای کوبه‌ای ایرانی و سازهای کوبه‌ای ملل دیگر تلفیق شده و اثری متفاوت و شنیدنی خلق کرده است.

یوسفی در یادداشتی در این آلبوم می‌نویسد:

«گمان نمی‌کنم موسیقیدانی باشد که اهمیت ویژه‌ و برتری‌های هنری موسیقی سازی را به نوع آوازی آن منکر شود. اگرچه فرم‌های موسیقی آوازی بین توده‌های مردم پرطرفدارتر هستند؛ موسیقی سازی بیان ناب اندیشه‌های موسیقیدان است، چه در تکنوازی و چه در همنوازی. در این مجموعه تلاشم بر این بوده تا رنگ آمیزی تازه‌ای از ترکیب ریتم و ملودی پیدا کنم».

آلبوم موسیقی «پیدای ناپیدا» با حمایت موسسه آوای ماد منتشر شده و با قیمت 12 هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END