آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۹
مرحوم فتاحی از دروازه بانان نامدار فوتبال ایران در دوران پیش از انقلاب بود که سال 1339 شمسی همراه با شاهین آبادان فاتح نخستین دوره فوتبال باشگاهی ایران شد.
ه گزارش ایرنا آیین بزرگداشت مرحوم فتاحی پیشکسوت فوتبال آبادان با حضور جمعی از اهالی ورزش و فوتبال، مسئولان محلی، اصحاب رسانه، پیشکسوتان و شهروندان آبادانی در حسینه ثارالله این شهر برگزار شد.
مراسم یادبود این پیشکسوت با مشارکت کانون پیشکسوتان فوتبال آبادان، صداوسیمای آبادان و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در حسینیه ثارالله آبادان برگزار شد.
مرحوم فاروق فتاحی، 17 خرداد ماه سال جاری تحت عمل جراحی باز قلب قرار گرفت که با وجود موفقیت آمیز بودن عمل، زمانی که دوران نقاهت را طی می کرد دچار سکته مغزی شد.
به گفته پزشکان 70 تا 80 درصد کسانی که در سن بالای 65 سال این عمل را انجام می دهند ممکن است به سکته مغزی دچار شوند. 
وی که در اثر سکته مغزی قادر به تکلم و حرکت نیز نبود و دچار کم کاری ریه نیز شده بود، هفته گذشته در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت. 
مرحوم فتاحی از دروازه بانان نامدار فوتبال ایران در دوران پیش از انقلاب بود که سال 1339 شمسی همراه با شاهین آبادان فاتح نخستین دوره فوتبال باشگاهی ایران شد. 
وی با تیم آموزشگاه های آبادان دو سال قهرمان استان و یک سال دوم، دو سال با همین تیم قهرمان ایران، سال 48شاهین آبادان راهی مسابقات کشوری در کرمان شد و این تیم با شکست عقاب تهران در فینال قهرمان کشور شد. 
وی تنها بازمانده شاگردان مرحوم پرویز دهداری در آبادان بود که سابقه بازی در تیم شاهین تهران را نیز داشت. 
فتاحی از معلمان ورزش در آبادان بود و شاگردانی همچون علی فیروزی، عبدالرضا برزگری را به فوتبال آبادان معرفی کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END