آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۵۷۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۰
کلام انتخابات
آرش قلعه‌گلاب- روزی که متولد شدم را درست یادم نیست ولی یک چیز را هرگز فراموش نمی‌کنم، این که یکی از اجداد فرهیخته‌ام گفت که من را تنها به صرف این که حجتی بر رأی و نظر مردم و باشم، خلق کردند.

احتیاج به معرفی ندارم. همه‌‌ی مردم در سراسر جهان من را میشناسند. اسم من صندوق رأی است. از روزی که به دنیا آمدم تصمیم گرفتم در طول زندگیام با کسی قهر نکنم. روزی که متولد شدم را درست یادم نیست ولی یک چیز را هرگز فراموش نمیکنم، این که یکی از اجداد فرهیختهام گفت که من را تنها به صرف این که حجتی بر رأی و نظر مردم و باشم، خلق کردند. به واقع، مرا خلق کردند تا مردم، حکمیت من را بپذیرند و من هم رأی مردم را تصدیق نمایم. فکر نمیکنم تا به این جای کار کسی وجود من را بیهوده تصور کرده باشد. اگر هم میبینید در گوشه و کنار ِاین کره‌ی خاکی، هستند هنوز فسیل‌های زنده‌ای که علاقمند به نقش من نیستند، خُب دلیلش خیلی واضح است، به خاطر همان فسیل زنده بودن شان است!

من همیشه به مردم توصیه کردهام تحت هیچ شرایطی نقش و حکمیت من را نادیده نگیرند و با من قهر نکنند. به یقین میگویید دارم برای خودم تبلیغ میکنم، ولی اصلا این طور نیست و ترس من بیشتر از آن روزی است که بخشی از مردم با من قهر کنند. دلیلش هم صرف حرف نزدن و قهر کردن برخی مردم با من نیست، دلیلش خود مردمند. شاید بپرسید چرا، چرایش خیلی واضح و مشخص است، قهر برخی مردم با من هیچ مزیتی برای آنها ندارد که هیچ، بلکه به ضرر مردم است. ضرری که جبران آن گاه خیلی به منافع مردم لطمه میزند. این را البته به دلیل تجربهای که دارم می گویم. تجربهی من نشان داده هرگاه مردم سرزمین و کشوری به من احترام گذاشته اند و قدر من را دانسته اند، منافع جمعی شان کمتر به مخاطره افتاده است. مردم نباید فراموش کنند که تکثیر و توزیع عادلانهی قدرت، آهسته و پیوسته است که صورت می گیرد نه به یکباره و در یک دورهی زمانی کوتاه. من گواهی و شهادت میدهم شما مردم ایران قریب یکصد سال است که به من احترام گذاشته و من را حجت خود قرار دادهاید. اما بدانید که باید بیشتر به من احترام بگذارید و باور کنید با شرکت در انتخابات مجلس در اسفندماه سال جاری و احترام دوباره به خودتان، جامعهی مدنی خود را تقویت و تحکیم میبخشید. باور کنید انتخاب من به عنوان تنها حجت و دوست واقعی، در هر شرایطی، تنها راه رسیدن به مفاهمهای ملی است. این تنها به نفع من و شما نیست. باید به خاطر نسل های آینده هم که شده، پای صندوق رأی بیایید.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جلیل حصراوی
|
United States
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
0
مگر صندوق حرف نمی زند حرف می زند درد دل مردم را از بیکاری جوانان فارغ التحصیل دانشگاه از ازدواج نکردن جوانان که باید با هزینه های سنگین زندگی و تورم و گرانی خانه و وسایل خانه و حتی رهن و اجاره آن از بهداشت و درمان رایگان از نداشتن تفریحی با موقعیت شهرهای بزرگ مثل پایتخت و دیگر مشکلات برای نداشتن صنعت و کشاورزی ایده آل و دیگر مشکلات فرهنگی سینما و سالن تئاتر و از ورزش و نداشتن سالن مثل شهرهای بزرگ و اگر می خواهم بگویم از دیگر سخن ها از زبان صندوق دیگر باید مردم بدانند که افرادی راه به مجلس راهی کنید که واقعا از آنها شناخت کامل داشته باشند هر چه رهبر آیت الله سید علی خامنه ای فرمودند راه مد نظر داشته باشند صندوق هم باز می گوید آنان را به مجلس راهی کنید که به نظام و خون شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و حرم تا حرم وفادار باشند و مخصوصا این ملت بزرگ که همیشه وفادار به انقلاب و رهبر خود امام خمینی ( قدس سره) باشند ووووویاعلی.
ابادانی
|
Germany
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
0
با درود
این سایت همسایه ، "عصر آبادان" مانور بر سخنرانی عباسی می دهد. لطفا روشنگری بفرمایید که این آقا اصلا مدرک دکترا ندارد که او را دکتر خطاب می کنند. چقدر آبادان بی صاحب شده است که این کلاش های بیسواد در آن جولان می دهند. لطفا روشنگری کنید. با سپاس { کامنت جهت اطلاع بود نه نمایش}
abcaceaa
|
United States
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
0
0
20
Histats.com START (standard) Histats.com END