آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴
به گزارش خبرنگار فیدوس اخبار اعلام شده تا این ساعت در خصوص تائید صلاحیت‌ها در کشور با آمر ارائه شده از سوی سخنگوی وزارت کشور چندان نزدیکی ندارد، بنابراین می‌توان مطمئن بود همانطور که قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور اشاره کرده این اسامی بیشتر گمانه‌زنی‌هایی نامعتبر است، حسینعلی امیری با اشاره به اینکه ساعت 24 امشب مهلت 20 روزه شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات به پایان می رسد، گفت: بنابراین اسامی که در رسانه ها مطرح شده اند، فقط گمانه زنی است.

 امیری با اشاره به اینکه هنوز نتیجه تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان اعلام نشده است، اظهار کرد: هرگاه شورای نگهبان اسامی را به وزارت کشور اعلام کند ما هم اسامی را به فرمانداری های سراسر کشور اعلام خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فقط کسانی که صلاحیت آنها در مراحل قبلی تایید شده و اکنون شورای نگهبان صلاحیت آنها را تایید نکرده است از روز اعلام نتایج سه روز فرصت دارند که اعتراض خود را اعلام کنند.

قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور درباره تهیه صندوق های رای انتخابات نیز خاطرنشان کرد: تعداد این صندوق ها براساس نظر هیات های اجرایی تعیین خواهد شد. ملاک های این انتخاب هم جمعیت هر حوزه انتخابیه، سابقه مشارکت حوزه های انتخابیه در انتخابات گذشته و افزایش واجدان شرایط رای خواهد بود.

امیری در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا آمار واجدان شرایط حضور در انتخابات اعلام شده است؟ گفت: هنوز ثبت احوال به مرکز آمار ایران تعداد واجدان را اعلام نکرده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END