آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۴
آخرین اخبار انتخابات
خوزستان پس از چندین روز پر شایعه در فضاهای مجازی امروز ترکیب تقریبی نهایی خود در رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی را میان احزاب و گروه‌های مختلف می‌شناسد.

به گزارش خبرنگار فیدوس در روزی که قرار است پایان وقت اداری آن همزمان با اعلام نتایج بررسی اعتراض‌ها به عدم احراز صلاحیت یا رد صلاحیت‌ها در کشور باشد و در شرایطی که رئیس جمهور و وزیر کشور همچنین رئیس مجلس تلاش بسیاری برای حل مشکل بعضی چهره‌های رد صلاحیت شده در نقاط مختلف کشور داشته‌اند و عملاً جمع‌بندی نهایی احزاب برای انتشار لیست‌هایشان متصل به اعلام تجدید نظر در بعضی موارد از سوی شورای نگهبان شده است.

خوزستان نیز پس از چندین روز پر شایعه در فضاهای مجازی امروز می‌توان گفت ترکیب تقریبی نهایی خود در رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی را میان احزاب و گروه‌های مختلف می‌شناسد.

تا لحظه انتشار این مطلب آنچه به صورت غیر رسمی در گروه‌های مجازی چشم به چشم چرخیده است این بوده که احتمالاً بیش از 10 نفر از چهره‌هایی که صلاحیت‌شان برای کاندیداتور مجلس شورای اسلامی احراز نشده یا رد صلاحیت شد در خوزستان موفق شده‌اند در این مرحله اعتماد شورای نگهبان را جلب کرده و به جمع مدعیان بپیوندند. سهم آبادان نیز از این بین با داشتن سه نماینده در مجلس شورای اسلامی از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و اصولگرا ظاهراً طبق همین اخبار و شایعه‌ها 3 نفر بوده که کم و بیش در روزهای گذشته‌به شکل‌های مختلف توسط خود این افراد یا افراد دیگری اعلام شده است.

اما آنچه مشخص و روشن است پایان امروز آغاز بزرگترین ماراتن سیاسی و انتخاباتی پس از انقلاب در ایران است. رقابتی که در آن حضور عموم مردم چه برای رای به کاندیداهای مد نظرشان، چه برای تلاش در جهت پیشگیری از حضور افرادی با تفکراتی نامناسب در شرایط فعلی به مجلس و ورود چهرهای معتدل و میانه رو؛ می‌تواند تاثیر بسیار جدی بر آینده کشور داشته باشد.

 

Histats.com START (standard) Histats.com END