آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۵۳۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه نمی توان مشکلات 20 ساله سلامت را با منابع مالی موجود برطرف کرد، گفت: نظام سلامت کشور بیمار است و لازم است در راستای اصلاح شیوه ها گام برداشت.
به گزارش ایرنا، «محمدجواد کبیر» روز چهارشنبه در نشست معاونان و رؤسای اسناد پزشکی سازمان بیمه سلامت کشور در سالن همایش های هتل کاروانسرای آبادان با بیان اینکه نظام سلامت کشور از مشکلات 20 ساله رنج می برد، افزود: با بررسی ورودی و خروجی منابع مالی هزینه شده، به این مهم می رسیم که تهیه، طراحی و معماری و هزینه کرد این منابع به بازخوانی نیاز دارد تا از حجم نابسامانی های سیستم سلامت کاسته شده و نیازهای سیستم با منابع محدود حل شود.
کبیر با تشریح دستاوردهای نظام سلامت کشور پس از پیروز انقلاب اسلامی، افزود: لازم است در زمان کنونی، انتظارات از نظام سلامت بازخوانی شده و الزامات تغییر و تحول آن نیز تدوین شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور همچنین با بیان عملکرد تشکیل 6کارگروه تخصصی و تحلیل تجارب مثبت و منفی طرح تحول سلامت، گفت: با بازنگری تجارب مثبت و منفی در طرح تحول سلامت، برنامه های آینده این طرح در 11 هدف راهبردی تعیین شده است.
وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از 247 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح پزشک خانواده و دو هزار میلیارد ریال برای کاهش و درمان آسیب های ناشی از سوانح و تصادفات هزینه شد.
کبیر، رویکرد دولت را حرکت به سمت کاهش تصدی گری و افزایش مشارکت بخش خصوصی خواند و افزود: تکلیف داریم به عنوان کارگزار دولت تدبیر و امید، نسبت به پیاده سازی طرح تحول سلامت التزام داشته باشیم و به کمک وزارت بهداشت رفته و با ترسیم منابع مدیریت سلامت و همکاری های لازم، در چارچوب استانداردهای بیمه گری بخش هایی از بیمه را به بخش خصوصی واگذار کنیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران همچنین با تاکید بر لزوم یکپارچه سازی منابع و درآمدها، گفت: نمی توان مشکلات 20 ساله سلامت را با منابع مالی موجود برطرف کرد.
کبیر تصریح کرد: کشورهایی در حوزه سلامت موفق بوده اند که عملکرد بیمه موفقی داشته اند و کشورهایی عملکرد بیمه موفق داشته اند که انباشت منابع کامل داشته اند.
کبیر همچنین با بیان لزوم صیانت از منابع مالی موجود در حوزه سلامت، افزود: درآمدهای کسب شده نظام بیمه ای از سوی بیمه شدگان، باید در راستای استمرار روند ارائه خدمات، اصلاح شود تا طرح تحول سلامت و مشکلات پیش آمده برای بیمه و بیمه شونده رفع شود.
به گزارش ایرنا نشست هماهنگی معاونان و رؤسای اسناد پزشکی سازمان بیمه سلامت کشور روز چهارشنبه با حضور جمعی از مدیران شرکت های بیمه گر، مدیران دانشگاه های علوم پزشکی و مدیران نظام سلامت کشور در آبادان برگزار شد.
این همایش تا ظهر پنجشنبه (فردا) ادامه دارد.
منبع: ایرنا
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جلیل حصراوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۳
0
0
آقایان من یک طرح دارم اگر اجرا شود شاید این معضل بر طرف شود آقایان بیایند مردم راه از طریق پرداخت یارانه که دارای کارت معتبر می باشند دفترچه ها راه جمع آوری بکنند و این کارت های یارانه راه ما بین خانواده ها تقسیم و از افرادی که به بیمارستان ها و مطب ها مراجعه می کنند هزینه سرانه بیمه راه در این کارت ها ریخته و هزینه درمان فرد راه از یارانه کسر بکنند بعد ببینید مشکل هزینه ها چگونه حل می شود این طرحی است که من پیشنهاد می دهم دیگر موافقت با شما یا علی.
Histats.com START (standard) Histats.com END