آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۳
به دنبال بالا رفتن آمارتیراندازی های سطح شهر در چند مدت اخیر، نیروی انتظامی شهرستان بندرماهشهر عزم خود را برای برخورد قاطع با متخلفین جزم کرده است.
به گزارش خبرنگار فیدوس از ماهشهر به دنبال بالا رفتن آمارتیراندازی های سطح شهر در چند مدت اخیر، نیروی انتظامی شهرستان بندرماهشهر عزم خود را برای برخورد قاطع با متخلفین جزم کرده است.

بنا بر اطلاعات موثقی که بدست پایگاه خبری ماهشهر امروز رسیده، بعد از تیراندازی به درب منزل و قتل یکی از شهروندان؛ نیروی انتظامی ماهشهر ضمن پیگیری برای دستگیری عوامل تیراندازی روز گذشته، قصد دارد با افرادی که به هر دلیل بر سر اختلافات شخصی در سطح شهر اقدام به تیراندازی می کنند برخوردی جدی تر انجام دهد.

همچنین اطلاعات بدست آمده حاکی از آن است که از این به بعد دستگاه قضائی و انتظامی با کسانی که در مراسمات عزاداری و عروسی اقدام به تیراندازی کنند برخورد بسیار سخت تری خواهد کرد.
فرمانده انتظامی بندر ماهشهر گفت: علت تیراندازی اخیر در این شهرستان اختلافات شخصی و خانوادگی بوده است.  
علت تیراندازی اخیر در ماهشهر چه بود؟ اتاق خبر 24

جلیل زبیدی اظهار کرد: در پی حادثه تیراندازی پنج‌شنبه شب به درب منزلی در خیابان شهید مجدم بندر ماهشهر که متأسفانه منجر به کشته شدن یک جوان شد، موضوع در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که علت تیراندازی اختلافات قبلی خانواده مقتول با افرادی مشخص بوده است و پیش از این نیز یک بار به این خانه تیراندازی شده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان بندر ماهشهر خاطرنشان کرد: با تلاش مأموران انتظامی و آگاهی شهرستان سه نفر در این ارتباط دستگیر شده‌اند و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

زبیدی با اشاره به وجود برخی فرهنگ‌های نادرست در جامعه گفت: متأسفانه بعضی از افراد برای حل مسائل شخصی خود قانون را نادیده می‌گیرند و از روش‌های غیرمنطقی می‌خواهند زودتر به راه حل برسند که علت این رفتارها و ناهنجاری‌ها ضعف فرهنگی است.

وی ادامه داد: علاوه بر این در سال‌های اخیر تیراندازی در مراسم عروسی و عزا در بین جمعیت فراوان و غالبا توسط افراد کم سن و سال و بدون تخصص صورت می‌گیرد که این مسئله منجر به ایجاد ناامنی در جامعه و گاهاً منجر به حوادث ناگوار می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان بندر ماهشهر خاطرنشان کرد: استفاده از سلاح‌ گرم و اقدام به تیراندازی در مراسم عروسی و عزا از نظر قانون جرم تلقی می‌شود و پلیس با ناامن‌کنندگان امنیت جامعه قاطعانه برخورد می‌کند.

زبیدی در پایان با دعوت از شهروندان به همکاری در راستای برقراری نظم و امنیت، اضافه کرد: از شهروندان فهیم انتظار می‌رود بدون آگاهی کامل و تایید نهایی پلیس در مورد اتفاقات و حوادث امنیتی، احساسی اظهار نظر نکنند چرا که این موضوع باعث احساس ناامنی در جامعه می‌شود.


Histats.com START (standard) Histats.com END