آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
کارکنان اداره آب و فاضلاب شهر اروندکنار با انتشار نامه ای، پرداخت حقوق و مزایای معوق خود را خواستار شدند.
در این نامه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، آمده است:ما جمعی از کارکنان اداره آب و فاضلاب اروندکنار که هرکدام متکفل خانواده ای هستیم، از تیرماه سال جاری تاکنون، حقوق و مزایایی دریافت نکرده ایم و به محض مطالبه حقوق خود از مسئولان، با تهدید به اخراج از کار مواجه شدیم.
در بخش دیگری از این نامه آمده است:از سال1380 که در اداره آب اروندکنار مشغول به خدمت شدیم، تاکنون فیش حقوقی برای ما صادر نشده و هر مکوقع نیز صدور فیش حقوقی را خواستار شدیم، دوباره با تهدید اخراج از کار مواجه شدیم.
امضا کنندگان این نامه در بخش دیگری از سخنان خود با برشمردن وعده های مسئولان در خصوص پرداخت به موقع حقوق کارکنان، می افزایند:حدود 10 روز است که وعده پرداخت حقوق مردادماه امسال داده شده است، ولی تاکنون این گفته نیز محقق نشده است.
رئیس اداره آب و فاضلاب اروندکنار نیز در گفت و گو با ایرنا با بیان اقدامات این اداره برای حل مشکلات پرسنل، از پرداخت یک ماه حقوق کارکنان این اداره خبر داد و گفت:بر اساس برنامه ریزی، هفته آینده نیز یک ماه حقوق عقب مانده نیز پرداخت می شود.
سید زمان موسوی با تایید چهار ماهه حقوق معوقه کارکنان اداره آبفای اروندکنار، گفت:برای هر ماه حدود 350 میلیون ریال اعتبار برای پرداخت حقوق کارکنان نیاز است که پرداخت حقوق با توجه درآمد ناچیز این اداره همواره به تاخیر می افتد.
وی اظهار داشت:بیشتر مردم شهر اروندکنار زیر چتر حمایتی کمیته امداد و بهزیستی قرار داشته و دریافت آب بها از این قشر سخت است.
موسوی گفت:اداره آب اروندکنار مبلغ دو میلیارد ریال از مردم و 600 میلیون ریال از دستگاه های اجرایی و نهادهای مردمی طلب دارد که در صورت وصول مطالبات، معوقات کارکنان نیز به روز می شود.
رئیس اداره آب و فاضلاب اروندکنار تاکید کرد:این کارکنان همگی با یک شرکت پیمانکاری قرارداد دارند و امکان صدور فیش حقوقی از سوی این اداره امکانپذیر نیست و کارکنان باید از طریق این شرکت پیگیر صدور فیش حقوقی باشند.
شهر اروندکنار با 15 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب آبادان و روبروی شهر فاو عراق قرار دارد.

منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END