آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۴۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۷
جمعی از کارگران شرکت تعطیل شده صابون سازی خرمشهر چهارشنبه با اجتماع صنفی روبروی فرمانداری ویژه شهرستان، پرداخت حقوق معوق خود را خواستار شدند.


به گزارش ایرنا بیش از 15 کارگر شرکت صابون سازی خرمشهر برای دریافت مطالبات حق و حقوق معوق خود از این شرکت، روبروی فرمانداری ویزه شهرستان حاضر شده و پیگیری مسئولان شهرستانی برای پرداخت شدن حقوق خود را خواستار شدند شدند.
نماینده کارگران حاضر در این جمع در این خصوص به ایرنا گفت:از 120 کارگر شرکت صابون سازی بیش از 80 کارگر از زمان تعطیلی تاکنون حقوق معوق و سنوات خدمتی خود را دریافت نکرده اند.
وی که خواست نامش در خبر برده نشود، اضافه کرد:بیشتر کارگران این شرکت سابقه 20 ساله کار در شرکت را دارند و بدون حقوق و بیمه به سر می برند و تاکنون بلاتکلیف مانده اند.
وی گفت:طوماری نیز برای احقاق حق و حقوق کارگران به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است، ولی تاکنون اقدامی برای رفع مشکلات کارگران شرکت انجام نشده است.
این کارگر اضافه کرد:برخی کارگران حقوق سنوات با چهار درصد میزان سختی کار را از درآمدهای شخصی پرداخت کرده و بازنشسته شده اند، ولی دیگر کاگران این شرکت تاکنون در بلاتکلیفی به سر می برند.
بنا بر اظهار نظر کارگران، تعدادی از کارگران شاغل در بخش های نگهبانی و حراست شرکت نیز، حقوق دریافت نکرده اند و همچنان چشم انتظار نشسته اند.
به گفته آنان در سال 90 تولید این شرکت به 50 تن در روز افزایش یافت به گونه ای که بخش قابل توجه مواد شوینده به کشور عراق صادر شد، ولی به دلایلی نامعلومی نسبت به تعطیلی آن اقدام شد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری خرمشهر با تایید این مطلب گفت:پرداخت مطالبات و تحقق خواسته های کارگران این شرکت در حال پیگیری است.
سیدجواد موسوی افزود:با بررسی انجام شده شرکت صابون سازی، ورشکسته اعلام شده و یک مرتبه نیز به مزایده گذاشته شده و از طریق مراجع قضایی روند قانونی خود را طی می کند.
کارخانه صابون سازی خرمشهر سال 87 از سازمان بنیاد شهید منفک شده و به بخش خصوصی واگذار شد، کارفرمای کارخانه جدید به دلایل مشکلات مدیریتی نتوانست مطالبات مزدی و بیمه ای کارگران را پرداخت کند. 
این واحد تولیدی حدود سه سال به دلیل مشکلات مدیریتی تعطیل است و کارگران در این مدت توانسته اند بخشی از حقوق خود را از طریق شکایت به مراجع قانونی و از طریق فروش دارایی های کارخانه دریافت کنند. 
تعداد کارگران صابون سازی خرمشهر 120 نفر مشغول به کار بوده اند. 

منبع: ایرنا
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جلیل حصراوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۳
0
0
انشاالله با اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و آمدن یک مدیر لایق برای راه اندازی صابون سازی خرمشهر آن راه راه انازی بکند و حتی فرماندار که بعنوان معاون استاندار به رسمیت شناخته شده است این امر مهم و معضل بوجود آمده راه حل کند که انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در راه است و با راه اندازی و یا واگذاری شرکت به یک کارفرما دیگر مشکل حل و ایجاد اشتغال این کارکنان زحمت کش و دیگر جوانان می شود راه خوشحال و با یک شادی بوجود آمده در این کارکنان و خانواده آنان در انتخابات شرکت کرده و آنروز راه یک تحول بزرگ برای شه شهید پرور خرمشهر باشد یاعلی.
نادر سهرابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
0
0
مشکل شرکت صابون سازی خرمشهر نشان از عدم هماهنگی مدیران ارشد شهرستان(مدیر منطقه آزاد، فرماندار، نمایندگان مجلس خرمشهر و آبادان) و دیگر مسئولین اجرایی است. چون نمایندگان با اعتلاف یکدیگر میتوانند از طریق مجلس و دادستان کل کشور پیگیر این موضوع شوند، همچنین دیگر مسئولین میتوانند از طریق استاندار خوزستان و دبیرخانه اجرایی مناطق آزاد کشور اقدام اجرایی نمایند. اما افسوس از ... 95/01/20
Histats.com START (standard) Histats.com END