آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۳

علیرضا حاجیان زاده در حاشیه دومین روز از سفر خود به خوزستان و حضور در جمع مربیان مراکز کانون در آبادان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ظرفیت های هنری، فرهنگی و ادبی بسیار خوبی در خوزستان موجود است که کانون به بهترین شکل ممکن از این ظرفیت ها به نفع کودکان و نوجوانان استفاده کرده است.

وی ادامه داد: مدیران کشوری کانون در سفر به این استان به توانایی های کودکان خوزستانی در زمینه های مختلف بیش از پیش پی بردند و کانون این آمادگی را دارد تا فعالیت های خود در حوزه کودک و نوجوانان در خوزستان را گسترده تر کند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تاکید بر اینکه اقدامات زیرساختی و بسیار مثبتی از سوی کانون در خوزستان صورت گرفته است، بیان کرد: یکی از مهم ترین اقداماتی که در خوزستان انجام شده است، راه اندازی سه مرکز سیار روستایی و یک مرکز سیار شهری است.

حاجیان زاده، عنوان کرد: کانون در خوزستان به مناطق محروم و کمتر برخوردار توجه ویژه ای دارد تا جایی که تلاش می شود، مراکز سیار روستایی در خوزستان افزایش بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: خوشحالیم که حتی در مناطق محروم استان خوزستان، کودکان به مقوله کتاب و کتابخوانی علاقه دارند و این امر باعث می شود، مسئولیت همکاران ما در استان بیش از پیش سنگین تر شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فعالیت های کانون در خوزستان را همراه با توسعه کمی و کیفی خواند و ادامه داد: در حال حاضر ۵۲ مرکز ثابت در استان وجود دارد که به ارائه بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی، هنری و ادبی ویژه کودکان و نوجوانان می پردازند.

وی تاکید کرد: یکی از مهم ترین اهداف کانون، تقسیم عادلانه امکانات است و در همین رابطه باید گفت که توزیع امکانات در خوزستان ویژه کودکان و نوجوانان عادلانه در حال انجام است و تلاش می شود تا بیش از گذشته به این امر در استان خوزستان و دیگر استان های کشور توجه شود.

Histats.com START (standard) Histats.com END