آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۰۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۱
گفتگو با حکیم عوده پور،مدیر فعلی سینما نفت
سینما نفت آبادان یکی از سینماهای خوب ایران شناخته می شود اما این سینما این روزها حال خوشی ندارد. یکی دو سالی است که پرفروش ترین فیلم های سینمای ایران در این سینما امکان نمایش پیدا نمی کنند. فروش شهر موش ها 2 به 11 میلیارد تومان رسید و شهرمندان آبادانی امکان این را پیدا نمی کنند که این فیلم را در تنها سینمای شهر خود ببینند...

فیدوس: سینما نفت آبادان یکی از سینماهای خوب ایران شناخته می شود اما این سینما این روزها حال خوشی ندارد. یکی دو سالی است که پرفروش ترین فیلم های سینمای ایران در این سینما امکان نمایش پیدا نمی کنند. فروش شهر موش ها 2 به 11 میلیارد تومان رسید و شهرمندان آبادانی امکان این را پیدا نمی کنند که این فیلم را در تنها سینمای شهر خود ببینند. بدتر از همه اینکه با شرایط موجود امکان نمایش فیلم های جشنواره فیلم فجر در این سینما وجود ندارد حال آنکه این جشنواره همزمان با پایتخت در اکثر شهرهای کشور نمایش پیدا می کند. علت خیلی ساده است. سینما نفت تجهیزات پخش فیلم های دیجیتال را ندارد و یکی دو سالی است که عمده فیلم های سینمای ایران دیجیتالی شده اند.

برای پیگیری وضعیت این سینما با مدیر سینما نفت آبادان صحبت کردیم. حکیم عوده پور در خصوص اینکه چرا سینما نفت مدتی فیلم های خوب سینمای ایران را نمایش نمی دهد، می گوید: " در یکسال و نیم گذشته ما نمی توانستیم همه فیلم های خوب سینمای ایران را برای نمایش در سینما نفت بیاوریم. تمام فیلم ها به صورت دیجیتال شده اند و ما نتوانستیم فیلم های خوب را بیاوریم. مشکل ما نداشتن سیستم پخش دیجتال است".

وی ادامه داد: "فیلم هایی که به صورت دیجیتال است را به هیچ عنوان نمی توانیم بیاوریم. فیلم هایی را می توانیم بیاوریم که آنالوگ باشند. برای همین متاسفانه فیلم هایی که الان به روز در تهران پخش می شوند را ما نمی توانیم نمایش دهیم. اگر دستگاه خریداری و نصب شود ن سریعا شهر موش ها2، آرایش غلیظ و خواب زده ها را می آوریم".

مدیر سینما نفت در پاسخ به اینکه قبول دارید که استقبال تماشاگران از فیلم های سینما نفت کم شده است گفت:" بله قبول دارم. فیلم ها به دلیل تحریم هم دیجیتالی شده اند و استقبال مردم از سینما نفت کم شده است. الان مجبوریم هر فیلمی را بالاتر از یک ماه نگاه داریم به خاطر اینکه سینما تعطیل نشود. چون فیلمی برای نمایش نداریم. امیدواریم هر چه زودتر سینمای نفت به دستگاه پخش دیجیتال مجهز شود".

عوده پور با بیان اینکه در حال حاضر ضرر می دهد افزود:"ساختمانی مثل سینما نفت هیچ نوع سودهی برای پالایشگاه  ندارد. با این شرایط در قبال فیلم هایی با تهران قرارداد می بندیم و نمایش می دهیم سود نمی کنیم، ضرر می کنیم. ولی به خاطر کار خدماتی و فرهنگی هنری که در شهر باید انجام شود، مسئولین پالایشگاه آبادان شرایطی را ایجاد کرده که سینما علی رغم ضرر ادامه بدهد و مردم آبادان از خدمات آن استفاده کنند".

مدیر سینما نفت با بیان اینکه از سال گذشته برای خرید دستگاه پخش فیلم های دیجیتال افدام کرده ایم گفت:" خرید دستگاه پخش مراحلی دارد که بخشی از آن انجام شده است. مدیرعامل محترم پالایشگاه موافقت کردند و بودجه تصویب شده که برای سه سینمای پالایش و پخش آبادان شامل سینمانفت، سینما باشگاه گلستان و سینمای تابستانی دستگاه پخش فیلم های دیجیتال خریداری شود. اما نوع دستگاهی که ما برای خرید پیشنهاد داده ایم، دستگاه پیشرفته و جدید دیجیتال کیفیت بالا با سیستم پخش صدای دالبی است که تا ده، پانزده سال کارایی داشته باشد".

وی در خصوص زمان خریداری و نصب دستگاه گفت: من نمی توانم زمان به خصوصی را قول بدهم. چون خریدهای این گونه در پالایشگاه مراحلی دارد که دست ما نیست. اما آنطور که مسئولین صحبت کردند گفته اند در کوتاه ترین زمان. ما بهترین کاری که کرده ایم این است که گفته ایم سینماها را تک به تک انجام بدهند. خوشبختانه اول سینما نفت را تجهیز می شود. ما پیشنهاد خرید دستگاه می دهیم. مخابرات پالایشگاه باید بعد از نصب سرویس دهی بدهد. برای همین ما بانی خرید نیستیم بلکه واحد کالا باید خرید را انجام دهد".

مدیر سینما نفت در خصوص درصد احتمال نصب تجهیزات پخش دیجیتال در سینما نفت  تا زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه امسال، گفت: "تا بهمن ماه دستگاه ها نصب می شود. من خوشبین هستم و بعد از نصب تجهیزات سعی می کنیم با اداره ارشاد آبادان ارتباط بگیریم تا برنامه نمایش جشنواره فیلم فجر را دوباره دوباره در آبادان برگزار کنیم".

Histats.com START (standard) Histats.com END