آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۰۲۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰
گزارش مراسم روز نابینایان در آبادان+تصاویر

به گزارش خبرنگار فیدوس جشن روز نابینایان همه‌ساله به همت مسئول کتابخانه نابینایان و تنی چند از فعالین کتابخانه به‌صورت مستقل انجام می‌شود امسال به دلیل نزدیکی 15 اکتبر (روز جهانی نابینایان) باماه محرم در این روز برگزار شد.
در این برنامه ضمن اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی نابینایان ماندانا صادقی سخنانی ایراد نمود. ایشان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت مستمر مسئولین قبلی و فعلی کتابخانه نابینایان آبادان، گفت:"سال‌ها این افتخار را داشتم که شاهد فعالیت شما باشم. شما نابینایان آبادان ثابت کردید که ضرورت باهم بودن و به یکدیگر کمک کردن ربطی به حمایت‌های دولتی و رسمی نداردواین مراسم کوچک و در عین حال شاد و صمیمی نتیجه همین استقلال فکری و عملی شما است."
صادقی که سال‌ها پیش مسئول کتابخانه‌های آبادان واروند کنار بود در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از حمایت اداره کتابخانه‌های عمومی آبادان خطاب به حاضرین گفت:"شما نه تنها در توسعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی نقش داشتید بلکه کتابخانه را به یک مرکز فعال تبدیل کردیدوبابرگزاری کلاس‌های فرهنگی و سرگرم کننده؛ به صورت خودجوش این کتابخانه کوچک را تبدیل به یک فرهنگسرا کردید. وامروز وقت آن رسیده که یک NGo مستقل برای توسعه فعالیت‌هایتان داشته باشید."
سپس پریسا محمدی مسئول کتابخانه نابینایان گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه ارائه داد و از اعضا خواست با ارائه برنامه‌های جدید و متنوع به فعال شدن کتابخانه کمک کنند.

در پایان تعداد 30 لوح فشرده حاوی کتاب‌های صوتی ولیست فهرست موضوعی کتاب‌های صوتی کتابخانه آبادان به رسم یادبود به حاضرین اهدا شد.
لازم به ذکر است که کتابخانه نابینایان آبادان در حال حاضر با 180 عضو و 6000 عنوان کتاب صوتی و 220 عنوان کتاب به ریل یکی از مجهزترین کتابخانه‌های نابینایان کشور می‌باشد.

 

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
iuovotal
|
United States
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
0
0
20
Histats.com START (standard) Histats.com END