آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۰۱۵
تعداد نظرات: ۳۰ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
خانه ای که ویران شد!
دولت نهم و دهم كه به لحاظ كسب درآمدهای نفتی بالاترین آورده مالی را در تاریخ ایران داشت، با چنان خصومتی سبد خانوار وزارت نفت وشخصیت كاركنان را تضعیف كرد...

پیش‌درآمد
داریوش معمار-یک-برای روشن شدن تاثیر تصمیم‌سازی‌های متولیان سابق نفت بر شرایط کاری، رفاهی و معیشتی کارکنان این وزارت‌خانه در خوزستان طی سالهای گذشته و دولت قبل، می‌توان تعبیر حمله مغول‌ها را به کار برد؛
-جابه‌جایی چندین وزیر در زمان‌های کوتاه،
-سوء مدیریت جدی در زمان مسئولیت مستقیم رئیس دولت به عنوان سرپرست وزارت نفت،
-انتصاب‌ها، انتقال‌ها، مصوبات و جابه‌جایی‌های سلیقه‌ای و سیاسی

این‌ها کاری در وزارت نفت کرد که به نظر آمد پس از نزدیک به یکصدسال به دلایل و بهانه‌های مختلف شرایطی ایجاد شده تا خواسته یا ناخواسته کارکنان به خصوص در مناطقی مانند خوزستان به حال خود‌‌ رها شوند، آن هم در زمانی که به دلیل بروز مشکلات متعدد زیست محیطی در این منطقه علاوه بر مشکلاتی مانند بدی آب و هوا، محرومیت‌های رفاهی و محرومیت‌های پزشکی، کارکنان این وزارتخانه و خانواده‌هایشان بیش از پیش به حمایت وزارت نفت احتیاج داشتند.
*
دو-دولت نهم و دهم که به لحاظ کسب درآمدهای نفتی بالا‌ترین آورده مالی را در تاریخ ایران داشت، با چنان خصومتی سبد خانوار وزارت نفت وشخصیت کارکنان را تضعیف کرد، و به شخصیت این وزارت‌خانه تاخت که می‌توان گفت به‌‌ همان نسبت درآمدهای نفتی این تاختن به کارکنان در تاریخ وزارت نفت بی‌سابقه بود، از سوی دیگر انتصاب‌ها در وزارت نفت به خصوص در شرکت‌هایی که در خوزستان مستقر بودند، از میان وابستگان جریان خاص سیاسی، و ایجاد فضای فشار و ناامنی برای کار‌شناسان نخبه فنی و بی‌انگیزه کردن ایشان از دیگر فعالیت‌هایی بود که کیفیت کار در نفت خوزستان را به شدت تحت تاثیر خود قرار داد.
*
سه-خوزستان به عنوان قدیمی‌ترین منطقه نفتی ایران در اکتشاف، استخراج، تسویه و... از سال‌های پیش از انقلاب بزرگ‌ترین محل تجمع کارکنان نفت از سراسر ایران بوده است، وجود پالایشگاه نفت آبادان به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه خاورمیانه، تاسیس بیش از ۲۰ شرکت بزرگ پتروشیمی در این استان، استقرار شرکت‌های اصلی ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب و... بخشی از فعالیت‌های این وزارتخانه در خوزستان است، تحت تاثیر سیاست‌های غلط دولت قبل، همه منابع مادی و معنوی این خانواده بزرگ برباد رفت، و آنچه از نفت باقی ماند کشتی‌‌ رها شده در طوفان بود یا به قول بی‍ژن نامدار زنگه وزیر نفت دولت یازدهم، وزارت خانه‌ای که همه اموالش به بخش‌های دولتی دیگر واگذار شده و تنها مالک بدهکاری‌ها و گرفتاری‌ها شده است.
*
چهار-این شرایط را اگر کنار حساسیت و سختی‌کار کارکنان وزارت نفت به خصوص در خوزستان بگذاریم، و مطلع باشیم از زمان اکتشاف نخستین چاه نفت، حتی متولیان خارجی شرکت‌های نفتی هم شرایط رفاهی، درمانی و حقوقی ویژه‌ای را برای کارکنان خود در نظر گرفته بودند، آن وقت روشن می‌شود از دست رفتن کیفیت شغلی (امنیت شغلی و بداخلاقی پایبندی به قوانین از سوی متولیان فصلی نفت) و رفاهی کارکنان وزارت نفت، با قطع شدن، تعطیل شدن و واگذار شدن زیرساخت‌های آنچه ظلم بزرگی به ایشان و کشور بوده است، آن هم در شرایطی که همسایگان رقیب با چشم‌باز در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی وضع ما را دنبال کرده و از نقاط ضعف ما به نفع خود بهره‌برداری می‌کنند.
امروز از وزارت نفت در خوزستان تنها پوسه‌ای رنجور باقی مانده، که نام آن به کام دیگران و مشکلات و سختی‌های آن به کام کارکنان آن است. در این مطلب به صورت مختصر و تیر وار به آنچه بر کارکنان و خانواده‌های این وزارتخانه در خوزستان می‌گذرد می‌پردازیم، بلکه صدایی باشد در گوش متولیان و گردانندگان و دلسوز.
*
قدم اول، قطع شدن امکانات رفاهی خانواده‌ها، ظلمی به آینده وزارت نفت
در‌‌ همان ابتدای کار دولت احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت با متهم کردن خانواده وزارت نفت به مافیا و باند بازی و شراکت در سوء استفاده و برخورداری از امکانات ویژه با نگاههی غیر واقعی نخستین تیشه را بر ریشه درخت تنومندی زد که در میان همه کشورهای نفتی به دلیل برخورداری از سرمایه‌های انسانی متخصص منحصر به فرد شهره بود.
فشار کار در وزارت نفت و سختی مشاغل به لحاظ عملیاتی و روانی به خصوص در مناطقی مانند خوزستان ایجاب می‌کرد، برای ثبات در وضعیت جسمی و روحی کارکنان و خانواده‌هایشان؛ با توجه به محرومیت‌ها، شرایط رفاهی مانند مسکن، باشگاه ورزشی، تفریحی و مراکز دیگر در نظر گرفته شود تا امنیت و آرامش در منزل، امکان دقت بیشتر در محل کار و امنیت و بهداشت روانی کارکنان را محیا سازد، اما نخستین گام‌ها حمله به این شرایط بود، و از دست رفتن این رفاه علاوه بر کوچ تعداد زیادی از متخصصان به خصوص در شرکت‌هایی مانند حفاری به شرکت‌های خارجی رقیب، آنطور که با در نظر گرفتن اخبار رسانه‌ها می‌توان تفسیر کرد باعث افزایش نرخ حوادث، بی‌رقبتی و بی‌انگیزه شدن کارکنان شد.
اما بیشترین آسیب را خانواده‌های کارکنان وزارت نفت دیدند، محرومیت‌های ایشان، به دلیل شرایط سخت کار همسران، افسردگی‌ و تلخی را ایجاد کرد که کار‌شناسان بهداشت روانی در نفت به خوبی به خصوص در خوزستان و مناطق محروم‌تر آن را لمس کردند. امکانات رفاهی به کارکنان نفت در خوزستان اهدایی از سر تفنن نبود، بلکه امکانی برای کم کردن فشار و استرس کار طولانی مدت برای ایشان و خانواده‌هایشان جهت کنترل دقت و امنیت در محل کار بود.

قدم دوم. کارکنانی که با آهن آلات و زمین ها فروخته شدند!
از روزی که موضوع خصوصی‌سازی در وزارت نفت مطرح شد یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف آن نبود برنامه‌ریزی مشخص برای نیروی انسانی بود، نیروی انسانی وزارت نفت در داستان واگذاری‌ها به بخش‌های شبهه دولتی دیگر چنان آسیبی به لحاظ امنیت و شخصیت شغلی دیدند، که اگر از آن به بزرگ‌ترین سونامی نیروی انسانی در تاریخ نفت تعبیر کنیم هیچ اغراق نکرده‌ایم، از یکسو جذب نیروی انسانی با اهداف سیاسی در وزارت نفت و از سوی دیگر بی‌توجه‌ای به مجموع قوانین و مقررات استخدامی و انتصاب در این وزارت‌خانه، و در ‌‌نهایت نگاه‌هایی بدون پایه و مایه کار‌شناسی روزگار کارکنان را سیاه کرد.
برای مثال یکی از حقوق طبیعی کارکنان وزارت نفت شاغل در مناطق محروم و گرمسیری، امکان استفاده از حق جابه‌جایی و انتقال بود، این حق جزء حقوق قانونی ایشان و مقررات وزارت نفت به حساب می‌آمد، اما سیاست‌های شبه خصوصی‌سازی در کشور در بخش پتروشیمی وزارت نفت در خوزستان هم خود را نشان داد، در این سازمان بزرگ به صورت غیر قانونی کارکنان از حقوق خود محروم شده، و شخصیت و جایگاه اجتماعی و کاری ایشان دچار خدشه شد، وزارت نفت به صورت یکطرفه و ناعادلانه، ابتدا این شرکت‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرد و سپس عملاً کارکنان این شرکت‌ها را هم با آهن آلات آن به متولیان شبه دولتی جدید از بانک‌ها گرفته تا سازمان تامیین اجتماعی و غیره واگذار کرد و در ادامه ایشان را از حق انتقال به بهانه ممنوعیت انتقال از شرکت‌های خصوصی به دولتی محروم ساخت.

قدم سوم. تیشه به ریشه سبد حقوقی کارکنان وزارت نفت
اگر روزی کارکنان وزارت نفت با عشق به این صنعت و توجه‌ای که به سختی آن شده بود با جان و دل شرایط کار عملیاتی، سخت و زیان‌آور را می‌پذیرفتند، امروز با تحلیل رفتن و تیشه خوردن به ریشه رفاه و حقوق کارکنان افسردگی و نبود انگیزه در میان ایشان موج می‌زند، دیگر نه از آْن توجه خبری هست، نه از حقوق و مزایایی متناسب با سختی کار به خصوص برای کارکنانی که در خوزستان هستند، وزارت نفت ضمن ممنوع کردن انتقال، طی سالهای گذشته عملاً حقوق شمال و جنوب را به یک سطح رسانده و در خصوص کار در مناطقی مانند عسلویه با در نظر گرفتن پرداخت‌هایی ویژه‌تر زمینه افزایش نارضایتی‌ها را در خوزستان فراهم ساخته است و در مرحله بعد با بهانه‌های مختلفی از جمله نبود منابع مالی، به صورت نابرابری به خصوص برای کارکنان قدیمی‌تر خود، نظام پرداختی ناعادلانه و نابرابری را تدارک دید، که آسیب‌هایی غیر قابل جبران به وضع معیشتی ذخایر انسانی نفت وارد کرده و موجی از بی‌انگیزگی را میان ایشان ایجاد کرد.
امروز دیگر عجیب نیست اگر بشنویم کارکنان وزارت نفت با وجود انجام مشاغل سخت عملیاتی، و فعالیت‌های طولانی مدت در محل کار خود مجبور به انتخاب مشاغل دوم و سوم در زمان استراحت برای تامین نیاز خانواده‌هایشان و تامین آْتیه ایشان هستند. در واقع کارکنان متخصص و با انگیزه نفت، در شرایط سخت کار در خوزستان، پذیرفتن تحقیرهای شغلی مداوم از سوی سازمان خود، دچار بی‌رغبتی و تقویت منفی بی‌انگیزگی شده‌اند، تا آنجا که می‌توان ادعا کرد تا امروز چنین وضعیتی برای خانواده بزرگ وزارت نفت در خوزستان سابقه نداشته است.

میراث تلخ در وزارت نفت

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد، متاسفانه اینطور به نظر می‌آید که وزارت نفت کارکنان خود در خوزستان را به حال خود‌‌ رها کرده‌ است، و ظاهران آن‌ها که روز دلسوز سابقه این سازمان و کارکنان آن در افکار عمومی بودند و برنامه اصلیشان ایجاد انگیزه و توسعه نیروی انسانی در این وزارت خانه بود، با برنامه‌ریزی نادرست، ایجاد سازمانی سربار با انبوه نیروی انسان سرخورده و بدون سمت و شغل، همچنین وارد کردن ضربه به شخصیت اجتماعی کارکنان وزارت نفت، میراثی تلخ را از خود به جا گذاشته‌اند.

کارمند

مگر فیدوس صدای ما را به جای ببرد احمدی نژاد ما را نابود کرد
بازنشسته

آقای معمار اگر عملکرد و نگرش آقای زنگنه نیز زیر ذره بین قرار بگیرد ، او نیز به طریق دیگری به صنعت نفت ضربه زده و می زند. نمونه بارز آن برخوردی که با فارغ اتحصیلان دانشکده نفت دارد. او به سادگی با این نیروهای تربیت شده برای آینده نفت با بی تفاوتی بدتر از احمدی نژاد برخورد کرده و تا جایی که حتی نخبگان و فارغ التحصیلان ممتاز و رتبه اول دانشکده نفت ، امیدی به جذب ندارند
REZA

اخی جیگرم کباب شد بابت وضع اسفناک کارکنان وزارت نفت ...حقوق ماهی سه به بالاشون خدمات درمانی مفتشونو ووووووووووووچیزای دیگه... عمو بدبختیش تمام واسه کارگرای زحمت کش پیمانکاریه که نه امنیت شقلی دارن نه حقوق درستی واز طرفیم نصف حقشونو اقای پیمانکار می خوره اونم بعد از پرداخت با تاخیر ..
آقای ایاز

مرسی از گزارش خوبتون مملکت در همه ی رده ها و ارکان هنگام صدارت نااهل ترین و نادان ترین رئیس جمهور تاریخ ایران دچار زوال و فروپاشی اعتباری شدند . احمدی نژاد در مدت هشت سال فساد و کج نگری در سطوح بالای مدیریت را نهادینه کرد . لعنت بر پدر و مادر کسی که اینجا آشغال ریخت .
آقای ایاز

مرسی از گزارش خوبتون مملکت در همه ی رده ها و ارکان هنگام صدارت نااهل ترین و نادان ترین رئیس جمهور تاریخ ایران دچار زوال و فروپاشی اعتباری شدند . احمدی نژاد در مدت هشت سال فساد و کج نگری در سطوح بالای مدیریت را نهادینه کرد . لعنت بر پدر و مادر کسی که اینجا آشغال ریخت .
reza

آقای ایاز منظورتون از لعنت به بر ..................کسی که اینجا آشغال می ریزه چیه می شه لطف کنید بگید
بهنام

خوبه والا.پیشنهاد میدم کارمندای نفت که از حقوقشون ناراضین بیان اموزش پرورش.واقعا ناشکری کار بدیه .این همه بهتون میرسن خونه و باشگاه و محمود اباد و...برین خدا رو شکر کنید عجبببببببببب
محمد

خوب معلومه منظور ایاز خان چیه . یعنی لعنت بر کسانی که به او ر ای داد ه اند. بی حرمتی نسبت به مر د م یک مملکت از این هم بدتر میشود.بنظر شما زنرال بیزن در قضیه کرسنت به مملکت اسیب جدی نزد که تبعات ان همچنان دامن گیر ملت است.
مکتبی

شما بروید در اداره طرح برنامه دست فردی به نام دارم افتاده تمامی فامیلها یش را سرکار اورده حتی انهای که سرکار نمایند توسط پیمانکار حقوق دارند برای برادر های زنش کار پیمانکاری گرفته خلاصه پالایشگاه غارت کردن این بی عدالتی نیست تاکی
کارمند نفت

آقای بهنام به نظرم خوبه شما از آموزش و پرورش بیای نفت به جای دو روز در هفته کار کردن نهایتان از 8 صبح تا 5 عصر در آموزش پرورش روزی 12 ساعت کار کنید توی آفتاب و سرما وسط آلودگی هر روز هفته نه بچه هات بشناسند شما را نه خانواده ات دچار هزار جور عوارض روحی و جسمی بشوی شاید تفاوت سختی کار در صنعت نفت را با آموزش و پرورش احساس کنی، برادر من شما در تابستان و عید و تعطیلات نشسته ای بغل زنجان پا انداخته ای روی پا و دنبال حق و حقوقت هستی هستی همکاران من در حفاری و مناطق نفت خیز در جاهای که شما نمی توانی ده دقیقه طاقت بیاوری بالای دکل های 300متری در گرمای 60 درجه مشغول کار هستند یا کنار آتشی که گرمایش برای یک دقیقه می تواند شما را راهی بیمارستان کند در حال رسیدگی به وضع کار خود هستند و دو هفته دو هفته خانواده خود را نمی بینند، همکارلان من در پالایشگاه در معرض انواع گاز های سمی و سختی ها و شرایط خطر ناک در روز جنگ و بدبختی تا امرروز که شما منزلت را جمع کردی تشریف بردی شهرستان ایستادند و تلاش کردند و هزار شهید دادند، امیدوارم بهنام جان طاقت این را داشته باشی از آموزش و پرورش بیای در این شرایط کار کنی برادرم .
یک نفر

بدبختی ما نفتی ها همین است که داخل کارمان خودمان را کشته بیرون کارمان دیگران را. در همین پتروشیمی رازی هیچ کارمندی نیست که از ترس دوران بازنشستگی و اینکه دوام نیاورد تن و بدنش نلرزد چند نفر از همکاران ما در رازی را اسم بیاورم که چند ماه بیشتر بعد از بازنشستگی در اثر عوارض کار در محیط های سمی جان دادند و اصلان فرصت نکردند طعم راحتی این دوران را تجربه کند آن وقت آموزش و پرورشی ها که نصف سال را اصلان کار نمی کنند و نصف دیگر را هم با کلاس خصوصی و هزار داستان دیگر می گذراند و تازه با 30 سال کار نه مثل ما چهل سال کار بازنشسته که شدند می روند دنبال هزار کار دیگر می آیند خودشان را با ما مقایسه می کند در وزارت نفت آدم ها پول خونشان را می گیرند و انصافان با این همه صبوری که دارند بوده که تا امروز ملکت چرخش چرخیده است.
احسان

به قول اقای مکتبی اینها که به حقوقشان کارندارند دنبال ...هستند به حقوق اکتفا نمی کنند وزارت بدترین پرسنل دارند تو تنبلی کار هایشان را کارگران که تحت پوشش پیمانکار هستند انجام میدهند
میرحسین

آقای آموزش پرورشی عزیز آواز دهل از دور خوش است. این امکاناتی که نام بردید درصدی از سختی های کار در صنعت نفت را جبران نمی کند تازه من با 15سال سابقه فقط یکبار توانستم از محمودآباد استفاده کنم. اگر بهداشت نفت رایگان نبود ما باید تمام حقوقمان را به دکترها می دادیم چون هیشمه در معرض سموم و گاز های مختلف و خطر انفجار هستیم.
علیرضا

همه درآمدی که بابت فروش نفتی که ما نفتی های فلاکت زده با خون دل و سختی در میاریم میره تو جیب امثال آموزش و پرورشیها بعدم زبونشون چهل گز برامون دراز میشه، اصلا" شما میفهمی اقماری یعنی چی؟ میفهمی که تو جزیره ای که همش مخزن و خطوط انتقال نفت و گاز و پالایشگاه و پتروشیمی و...هست که اونجاها رو به یه بمب که هرلحظه ممکنه بترکه، میتونی کار کنی؟ من شرکت نفتی با ۵سال سابقه رسمی تو آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کردم، مرد باشین بیاین جای ما کار کنید،
کریمی

خیلی متن خوبی هست اما به شرطی که شامل همه کارکنان باشه ازجمله قراردادی و نیروهای پیمانکاری که مثل کارگرهای روز مزدحقوق میگیرن با اینهمه سابقه و تحصیلات. نه فقط از کارکنان رسمی اسم ببریم چون کارکنان رسمی نصف نیروهای غیر رسمی هم نیست تعدادشون.از نیروهای غیر رسمی یگید ماهم زحمت میکشیم اما مثل کارگزهای روز مزدحقوق میگیریم برخلاف همه وزارت خانه ها و سازمانها دریافتی ما از همه سازمانها که نیروها یغیر رسمی دارن کمتر هست شایدنصف اونها
اغاجاری

سلام. ممنون از ارائه واقعیات. آقا رضا و... در آغاجاری بنده حدود 27 نفر پیمانکاری در مجموع 4 کارخانه دارم. بطوریکه نتنها سواد و تجربه کاری بعد از 10 تا 16 سال کارکردن، ندارند بلکه اصلا در قید کار نیستند. شیفت های کاری 5 نفره ی ما عملا با 2 نیروی رسمی می‌چرخد و 3 نفر دیگر حکم نفس را دارند. ببین در همین متنی که نوشتی: شقل که درست آن شغل است، خود گواه همه چیز است. متاسفانه ارکان ثالث بدلیل اینکه سیستم ارزشیابی ندارند، نسبت به کار بسیار بیخیال هستند و بسیار متوقع.
ب

کلا جک و خنده است برای من که یه اموزش و پرورشی خودشو با ما قیاس کنه ..واقعا که اومدی و تو شرایط جنوب ت گرما 60 درجه تو سایت زیر برق آفتاب 16 ساعت کار کنی وفقط 800 تومن فرق حقوقت باشه با هزار خطر و کشته شدن همکارت و سموم و بیماری بیا ...جان من بیا...
رضا

من خودم مناطق بودم الان اومدم پالایشگاه اراک من از سایت فیدوس می خوام یه نگاه یه پیگیری از وضع اسفناک این پالایشگاه بکنند پالایشگاه فوق مدرنی که 30 درصد بنزین کشور رو تولید میکنه ولی کارکنانشش تو شرایط نکبت باری زندگی میکنن من خودم روزکار هستم اینجا شیفتش 3 شیفت و ما مجبوریم روزی 12 ساعت کارکنیم یعنی اضافه کار اجباری هستش تمام تعطیلات رو باید بیاییم سر کار همین سه شنبه شهادت امام صادق من سرکار بودم (اموزش و پرورشی عزیز این شرایط کاری ماست) جالب بدونید اینجا هرچقدر به ایستید سرکار اضافه کار میگیرید حتی یک دقیقه بیشتر نمیدن الودگی که دیگه نگو بیداد میکنه خداشاهدده هر روز بوی گاز و سرو صدا پدر مون رو در اورده در اخر وضع مالی که دوستان میدونن افتضاح واقعا برا خودم متاسف هستم تو رو خدا این شرایط رو به موش مدیران و وزیر برسونید
REZA

اغاجاری عزیز به بزرگی مجموع 4 تا کارخانه ات و 27 نفرت بابت اشتباه تایپی عذر خواهی می کنم . بعدش تا اونجایی که من دیدم اقایون ........ شاید از 10 نفر 1نفرشون خدایی کار کنه بقیشون یا در حال چرت زدنن یا جیم زدن
محمد اس

آقای بهنام شما همون بهتر آموزش پرورش بمونید چون اصلا در آزمون ورودی نفت قبول نمیشید که استخدام بشید. از سطح سواد دانش آموزان مشخصه که سطح سواد معلما در چه حده. شما وقتی تابستون با خانواده مسافرت و زیرکولر هستید نفتی ها در گرمای بالای 50 درجه در فشار های گاز و نفت بالای 200 بار (هر بار 14.7 psi)و کمپسور های باصدای وحشتناک که شما حتی جلو و عقب دستگاه رو نمیتونی تشخیص بدی چه برسه با اون کار کنی .اونم کمپسوری که بالای 30 . 40 میلیارد تومن پولشه و اگر خطاکنی مسول هستی کارمیکنند وقتی جون صدها نفر دست توهست که اگه یک لحظه اشتباه کنی یا دکمه ای رو با تاخیر فشار بدی آدمهایی ارزشمندی جونشونو از دست میدن و... این کار ما با شما فرق میکنه و هرکس با توجه به کاری که میکنه باید پول بگیره.پس خودتون رو با ما مقایسه نکنید. من ارشد یه رشته مهندسی با معدل بالای 17 هستم و توی آزمون 3000 نفره جز معدود نفرات استخدام شده بودم. شما آسایش و راحتی رو انتخاب کردید و حقوقش در ایران اینه ولی در فرانسه 7 برابره.من اگه کانادا کار میکردم باید به من ماهی 50 میلیون به پول ایران حقوق میدادن .روشن شد؟ 3 یا 4 تومن حقوق در مقابل کاری که ما برای وطنمون انجام میدیم ناچیزه. ما مخالف بیشترشدن حقوق شما نیستیم ولی اگه قرار ما اندازه شما حقوق بگیریم چرا این شرایط سخت و کار خطرناک و حساس رو انجام بدیم؟ ماهم میریم معلم میشیم میشینیم زیر کولر به بچه ها درس میدیم. جالب بدونید همون هایی که شما درسشون میدید میان پیش ما کلاس تقویتی یا کلاس کنکور. این نتیجه کار شماست.البته همه هم اینطور نیستند. درود.
مریم

جناب آقایان و خانمهای نفتی،راست میگید جاتون رو با آموزش و پرورشیا عوض کنید.شما برید تدریس اونا بیان جاتون.حاضرید؟؟مطمئنن وقتی میبینید فقط 1 آیتمتون مثلا اضاف کار برابره حقوق 1 معلمه پشیمون میشید.پس ناشکری بسه
رضا

معلمهای عزیز لطف کنند به اعتراضهای خودشون برسند و خودشون رو با نفتیها مقایسه نکنند که اگه نفت و نفتی نبود آموزش و پرورشی هم نبود, اگه معلمهای عزیز میتونستند در آزمونهای نفت قبول بشن حتما الان توی نفت بودند. نکته دیگه اینکه در همه جای دنیا بین حقوق متخصص نفت و معلم اختلاف فاحش هست که در ایران این اختلاف بسیار ناچیزه
محسن

خانم گرامی و ارجمند فرهنگی .چه اضافه کاری؟ تو ی وزارت نفت حقوق ها رو به سختی پرداخت میکنند .لااقل شما بیست و پنجم حقوق به حسابتونه .درضمن ما در آلودگی مواد و شرایط سخت منطقه داغونیم .
پریا

باسلام .لطفا فقط نفتیها اینجا حرف بزنن که اگر شرکت نفت و.مناطق نفتخیز نبود باید اموزش پرورشیا بایه پیکان.مدل60برن مسافرکشی لطفا درمورد حقوق نفتیا حرف نزنید که مفت خوریتون تو کشور امسال بیداد کرده.
حسین

محمد اس.. یه روز بیا روبه رو هم بشینیم بحث کنیم ببینیم سواد کی بیشتره.بدبختی مارو ببین کیا دارن برا ما معلم حرف از سواد و سختی کار میگن دبیر فیزیک دکترای فیزیک هسته ای
بهنام

برادران عزیز نفتی.جناب اقای محمد اس که خیلی به سوادت مینازی بنده هم مهندس مکانیک و هنراموز هنرستان هستم درضمن سابقه کار تو پتروشیمی هم دارم.جلو عقب کمپرسور رو هم خوب تشخیص میدم .ایزومترویک و mtoو cmهم فولم اگه بدونی چی هستن.جلو قاضی و ملق بازی ما که میدونیم تو نفت چه خبره پس برو خدا رو شکر کن و احترام معلمها رو نگه دار و زیاد جوش نزن تازه قراره حقوق معلما زیادتر بشه حسودی نکنیا خدا به نیروهای پیمانکار نفت قوت بده خسته نباشید
بهنام

جناب اقای محمد اس سلام خوبی عزیزم .از لحن صحبتت اینجور استنباط میکنم که خیلی ادم منطقی هستی!!!سروقت حتما برو پیش مشاور یا روانشناس اروم میشی در ضمن اینبار زدی به کاهدون.خیلی به سوادت مینازی اینارو کی بهت یاد داده در ضمن من لیسانس مکانیک و هنراموز هستم جلو عقب کمپرسور رو هم خوب بلدم درضمن ایزومتریک p&I'd.mto.cmروهم فولم اگه بدونی اینا چین.پس احترام معلمها رو نگه دار خدا روشکر کن سرکاری درضمن قراره حقوق ما زیاد بشه و تعطیلاتمون طولانی تر بشه حسودی نکنیا اروم باش ههههههههه جلو قاضی و ملق بازی.من هم خودم دو سال تو نفت بودم اونم جایی که تصورش رو هم نمیتونی بکنی برو داداش من برو
احسان

معلم عزیز آیا فکر میکنی این پولی که داری به عنوان حقوق میدی به زن و بچت حلاله؟توی که با چهار ماه خوابیدن توی خونه حقوق مفتی میگیری چجوری این پول از گلوت پایین میره اونم پولی که هیچ زحمتی واسش نکشیدی تمام ایام نوروز رو خونه هستی و تمام تابستون رو بیکاری ولی داری پولشو میگیری و من نمیدونم کجای این پول خوردن داره که اومدی خودتو با کارمندای زحمتکش نفت و پتروشیمی مقایسه کردی اگر پولت حلال بود اینجوری عقده ای نمیشدی و چشت دنباله ماله دیگران نبود پیشنهاد میکنم حلال کار کنی و کاری به حقوق دیگران نداشته باشی
عرفان

من قبل از اینکه با آزمون وارد نفت بشم هم استاد دانشگاه بودم و هم معلم و هم توی پتروشیمی بطور رسمی مشغول بودم و الان کلا از کرده خودم کور و پشیمان هستم که اون شرایط راحت و به نسبت حقوق مناسب رو رها کردم و توی این بدبختی دارم در مجموعه نفت با مدرک فوق لیسانس کار میکنم، خدا شاهده در بحث درمان هم شما آخرش برای یه معالجه درست مجبور هستی بطور آزاد اقدام کنی، در ضمن معلمای عزیز حالا نه همشون و خیلیاشون با کلاسای خصوصی که ساعتی حداقل 100 هزار تومان میگیرن حسابی جبران میشه ولی پرسنل نفت دیگه اصلا توان و زمانی براشون نمی ماند که بخوان شغل دوم داشته باشن، پس از پرسنل محترم آموزش و پرورش خواهش میکنم خودشون را با مجموعه نفت مقایسه نکند، از همه مهم تر اینکه شرکت نفت یک محصول را تولید و بفروش میرساند و ارز آوری می کند ولی آیا آموزش و پرورش ارز آوری می کند؟ آیا تا به حال شنیده اید متخصصان آموزش و پرورش فرار مغزها داشته اند؟ ولی هزاران بار شنیده اید که شرکت نفت نیروی متخصص خود را به شرکتای بیگانه باخته و فرار مغزها در پی داشته و ...
amir

دلم میخواست یه روز اونم یک ساعت این معلمای عزیز بیان توی محل کار بچه های شرکت نفت.اگه تونستن با درجه حرارت و انواع اقسام مواد شیمیای و آلودگی صوتی وتنفسی یه ریال به درآمد مملکت اضافه کنن اونوقت معلوم میشه
مریم

آقایان نفتی مرحبا به این همه هوش ک تو آزمون نفت قبول شدید البته اگه با بند پ نرفته باشید،اما انگار فراموش کردید که اکه آموزش و پرورش نبود شما سواد نوشتن کلمه نفت هم نداشتید چ برسه قبولی تو آزمون نفت!!!الان قبولی تو رشته نفت آسون تره یا تربیت مدرس؟
پریا

تقصیر نفتیا و اموزش پرورشیا نیست مقصر مسوولین بیعرضه ی وزارت نفت هستند
hossin

خانم مریم وضعیت اسف بار تحصیلی بچه های مردم در مدارس دولتی نتیجه دسته گل شما است تا حالا کسی نشنیده که در اثر سهل انگاری کارکنان نفت انفجاری رخ داده باشد که شهری را خراب کند اما شما یک لطفی کن دور و برت را نگاه کن ببین در نتیجه سهل انگاری شما معلم ها که همش فکر کلاس خصوصی و پر کردن اوقات فراغتتان هستید چند جوان دچار اعتیاد و فساد شده اند، بچه های مردم در مدارس چنان درگیر سهل انگاری بعضی از همکاران شما هستند که از درس و آینده زده می شوند. آن وقت مدعی وزارت نفتی ها هستید که جان و زندگی و آرامششان را صرف ایجاد امنیت و رفاه برای این کشور کرده اند، در سخت ترین شرایط، و حالا می بینند از اساس عده ای با تفکر شما می خواهند تیشه به ریشه این صنعت بزنند!
Kiyanush

ضمن عرض سلام و خسته نباشی خدمت همه دوستان از فرهنگی گرفته تا شرکت نفتی من خودم یک شرکت نفتی هستم ولی باید بگم بجای گیر دادن به حقوق دیگران و توهین کردن های ادبی به یکدیگر بفکر آبادانی مملکت باشیم و رزق و روزی انسا ن ها را خدا میده حالا یکی کمتر یکی بیشتر مهم انسانیت است که خدا به همه یکسان داده پس به شغل همدیگر کار نداشته باشید واحترام بگذارید به یکدیگر
reza

اقایون نفتی زیادی سرتون گیج نره همتون مدیون معلمای عزیزو گرامی هستید .بنده مثل شما نفتی هستم و روزانه دارم می بینم همکا رانی را که به اندازه یک ریالی هم واسه صنعت نفت خاصیت ندارن وهمش فکر مناغع شخصی خودوشون هستن . حالا هی بیا بگو دمای فلان یا مواد فلان ....گفتم که تمام این سختیا هم که بهشون اشاره می کنید واسه کارگرای پروژه ای و پیمانکاری و روز مزد هستش
محسن

سلام همکار نفتی آقا حسین .مهم اینه که جنابعالی کجا باسواد شدی ؟ اگر به جایی رسیدی و چند کلمه سواد داری مدیون آموزش و پرورش هستی .در ضمن اگر جنابعالی چیزی در مدارس دولتی یاد نگرفتی باید به ذهن خودت شک کرد و جهت مداوا اقدام نمود ظاهرا فراموش کرده اید هر کسی به جایی رسیده از دامان آموزش پرورش بوده
hossin

اتفاقاً آقا محسن من فکر می کنم همین طرز حرف زدن و لحن شما خودش روشنگر نحوه تعلیم و تربیت امثال شما در مدارس است، آدم هایی که فقط به دنبال زیاده خواهی هستند، شما معلم‌ها که صبح تا شب دنبال تفریح و تعطیلات و استراحت و هر شغلی بجز معلی و در کنار معلمی هستید اما ذره ای در ارتقاء سواد و دانشتان تلاش ندارید عامل بدبختی این مملکت شده‌اید، به نظرم بهتر بود به جای تعرض و بی ادبی به همکاران وزارت نفتی در این جا کمی برای تغییر وضعیت خودتان تلاش می کردید.
یونس

در تکمیل مطالب فوق به عنوان یک عضو کوچک خانواده نفت و کارشناس ارشد نفتی متاسفانه وضع زندگی در شهرهای نفتی به مرز بحرانی رسیده فقر و محرومیت از تسهیلات رفاهی وضع بد اب و هوا باعث نارضایتی شدید در بین کارمندان و خانواده های آنان گردیده که چاره ای جز انتقال به شهرهای خارج استان ندارند ـ جالب اینکه شهرهای نفتی حتی فاقد یک بیمارستان مجهز بوده و امکانات محدود کنونی نیز مربوط به 50 سال پیش بوده ودر پایان همه موارد فوق سبب آن مدیریت ضعیف و مدیران ناکارآمد و بی لیاقت وابسته به جریان خاص میباشد که با تغییر دولت نیز همچنان به کار خود ادامه داده و کارمندان چشم امید به دولت تدبیر جناب روحانی دارندــــ
مریم

جناب آقای حسین بگمونم آقای محسن خطاب به شما گفتن همکار نفتی!و این به معنای این بود که معلم نیست.اینجا مشخص میشه که همه مشکلات از آموزش نیست بلکه مشکل از جای دیگس!!درضمن شما اگه تا کلاس اول دبستان هم درس خونده باشید ادب اقتضا میکنه به کل معلم ها بیحرمتی نکنید.یادتون نره اول معلم خداست.و علم آدم اسماء کلها
SAHAND-TABRIZ

کلا کارکنان نفت چه در شمال چه در جنوب با اینهمه خطرات شغلی سخت و زیان اور در وضعیت فلاکت بار در حال حاضر به سر میبرند انشاالله خداوند متعال چشم بصیرت مسولین نفت را گشوده تا فکری به حال کارکنان نفت و آینده آنها کنند و از عواقب بد آتی و بی انگیزگی کارکنان زحمت کش نفت جلوگیری نمایند. (کو دیده بصیرت و گوش شنوای مسولین)
SAHAND-TABRIZ

کلا کارکنان نفت چه در شمال چه در جنوب با اینهمه خطرات شغلی سخت و زیان اور در وضعیت فلاکت بار در حال حاضر به سر میبرند انشاالله خداوند متعال چشم بصیرت مسولین نفت را گشوده تا فکری به حال کارکنان نفت و آینده آنها کنند و از عواقب بد آتی و بی انگیزگی کارکنان زحمت کش نفت جلوگیری نمایند. (کو دیده بصیرت و گوش شنوای مسولین)
حفظ کرامت

من از همه همکاران نفتی خواهش می کنم وارد جواب دادن به افراد غیر نفتی نشید چون از اصل مطلب غافل می شید. اما چند توضیح 1: قطعا افراد تاثیر گذار در نفت (کارشناسان و متخصصین در نفت) از نظر علمی قابل مقایسه با آموزش و پروش نیستند. 2: از نظر شرایط کاری هم اصلا شرایط کار عملیاتی و داخل کلاس قابل مقایسه نیست لذا ما همه می دانیم چه خبره هم در نفت و هم در آموزش و پرورش،لذا توصیه می کنم فکر آموزش و پروشی ها را کلا از ذهنتون حذف کنید چون واقعا ارزش نداره، به حق و حقوق نفتی پرهیز کنیم، همین بها دادن به آموزش و پروش سبب شده که احساس کنند علی آباد هم شهره، پس از طریق رسانه ها و مسئولین دنبال حق و حقوق خودتون باشید. خلاصه اینکه اگه معلما یک سال مدرسه نرند اتفاقی نمی افته چون الان همه پدر و مادرا تحصیلات دانشگاهی داند و می توانند خوشون یا از طریق موسسه اقدام کنند ولی اگه همکاران عزیز در نفت 3 روز سه کار نروند کل مملکت می خوابه، من توی خطوط لوله و مخابرات کار می کنم اگه یک خط لوله فقط 36 ساعت بخوابه کل کشور (پمپ بنزین و نیروگاهها) فاقد سوخت می شند و تصور کنید چه اتفاقی می افته؟ لطفا ارزش خودتون را بدونید و به هر صحبت پاسخ ندهید همین صحبت کردن باعث می شه دیگران فکرایی اشتباهی بکنند.
محمد

شما معلما فکر می کنید خیلی کار شاقی دارید انجام میدید.الان همه می تونن تدریس کنن.همتون کیلویی جذب آموزش و پرورش شدید. این حقوقی هم که میگیرید از سرتون زیادیه...
محمد

شما معلما فکر می کنید خیلی کار شاقی دارید انجام میدید.الان همه می تونن تدریس کنن.همتون کیلویی جذب آموزش و پرورش شدید. این حقوقی هم که میگیرید از سرتون زیادیه...
نادر

بیشترین ضربه را زنگنه به وزارت نفت زد و می زند
حسین

لازم به ذکر است بسیاری از بازنشستگان و شاغلین صنعت نفت چه در دوران اشتغال به کار و چه پس از آن توانایی تدریس دروس فنی و تخصصی را دارا می باشند که بعضا اساتید دانشگاه نیز قابل مقایسه با آنها نیستند. نمونه هم خدا رو شکر کم نداریم. پس معلم های عزیز هیچ وقت خود و سطح سوادشون را با کارکنان نفت مقایسه نکنند.
عسلويه

دوست عزيزي كه اين مقاله رو نوشتي حقوق در منطقه عسلويه و پارس جنوبي هم افتضاحه ، نه امكاناتي نه رفاهي نه هواي تميزي .. خدا شاهده به خاطر همين كارا خيلي از همكاراي نخبه رفتن اونور آب
علی

سلام آینده نفت از این هم بدتر خواهد شد چون برای کار انگیزه لازمه و بدون انگیزه لازم نه تنها عقبگرد خواهد شد بلکه بی سر و سامانی هم در راهه
کیانوش

قابل توجه آموزش و پرورشی های عزیز که تو شهر ما اکثر دانش آموزهای ...هم دوره من شدن معلم و الان زبانشون یه متر و نیم درازه. ای مگس عرصه سیمرغ نه جایگاه توست لطفا دیگه اینجا ... نکنید .. برید تا له نشدید
نفتی

قابل توجه اون دوستی که ایزومتری میدونه!!! و شده دبیر فنی مکانیک... داداش برو ایزی...بخر.. ایزومتریت پیشکش راستی دیگه صداش رو هم در نیار باهوش ها رو میگیرن .. ایزومتری
Shahrokh

با سلام دوستان بحث من این هست هرکسی باید مطابق شرایط کاری تحصیلات و توانمندیهاش حقوق بگیره عزیز دل استاد بهنام خان آقاجان دوست همدوره ای من با شرایط معدل سطح مهارت و ... پایینتر از من ۲ ساله رفته کانادا اینجا تو شرکت نفت سابق (رفت فعلی) ۲ میگرفت الان ۷ هزار دلار داداش منم دارم جور میکنم برم من نمیگم حقوق معلما زیاد نشه پدر مادرم فرهنگی بودن اما این آقایون نخوان فکری به حال کارمندا نفت کنن اطمینان داشته باش بالای ۹۰ درصد از نخبه هاش خواهند رفت و اوضاع شماها هم بدتر خواهد شد ظلمی که دولت نهم و دهم کرد فراموش نخواهد شد فکر نکن با یه فرد بیسواد طرفی استاد بهنام ادعایی ندارم اما هم لیسانس هم فوق رتبه تک رقمی بودم الانم دارم میرم نفتی تولید نشه واسه همه وا مصیبتا هست
زضا

دوستان عزیز بدبختی نفت با زنگنه شروع شد که فروشگاهها راتعطیل کرد و خدمات رفاهی را کاهش داد و بقول خودش ژنرالهارا وارد کرد در صورتی که خودش گروهبان هم نبوده ونیست و ایشان بود که با حماقت خودش و جوادی کرسنت را امضائ کرد و سوایی نروژ را خلق کرد تا بهانه دست احمق دیگری به نام احمدی نژاد دهد که تیر اخر را به نفت بزند فراموش نکنید که همین به اصطلح ژنرال بود که مناطق نفتخیز را قطعه قطعه کرد در خاتمه نفت بایستی سندیکا داشته باشد تا اجازه ندهد هرکسی وزیر شود
استاد دانشگاه و دبیر فیزیک

حداقل 60 دانشجوی من کارمند رسمی شرکت نفت بودن. الان که دارین از سواد و هوششون صحبت میکنید یکی یکی ا اونارو مجسم می کنم. حتی یه ضرب ساده هم بلد نبودن با حقوق انچنانی. لطفا یه خورده ادب داشته باشید . نمی خواد فرهنگ لمپنیه خودتونو هم جا نشون بدید. شما در نهایت جزه طبقه لمپن پرولتاریا طبقه بندی میشید. با افتخار دبیر فیزیک دانشحوی دکترای فیزیک هسته ای
کارمند خانگیران

باسلام.من یکی از کارمندان شرکت نفت و گاز سرق هیتم.جالبه بدونید توی خانگیران وضعیت آب و هوایی بهتر از جنوب نیست ولی اینجا جز مناطق شمال حساب میشه.واقعا از لحاظ امکانات و شرایط حقوقی نسبت به دیگر جاهای شرکت نفت پایینه و هیچ مسوولی هم تا حالا ریبدگی نکرده. من خودم حاضرم تو شهر خودم با حقوق درحد معلمی کارکنم ولی پیش خانوادم باشم. شرکت نفت باید واسه حفظ پرسنلش که نرن شرکتهای خارجی اونور آب بیشتر ازینها هزینه کنه.چرخهای اقتصاد کشور با این شرکت نفتیهای عزیز میچرخه.
نفتی

بابا دانشمند هسته ای صداش رو در نیار ترورت می کنن.. لوبیا
امیر

باسلام خدمت همه نفتیها و غیر نفتیها خط فقرخیلی وقته زیر 3میلیونه نفت ماهی 3 یا4 میلیون بده پوله بخورنمیره تاخانواده نفتی نبود طرفه توخونه جبران کنه سرویس بیادبچه رو ببره مدرسه یا خرج خواهرزاده عموزاده وپدرمادرکه وقتی طرف شیفته اقماریه یا هربدبخت دیگه ای هست بیاد پیش خانوادت تازمانیکه تو برگردی یاوقتی زن وبچه ات مریض میشن کاری براشون پیش میادکسی از خانواده بیاد ببردشون و بیاره و تازه روزکارا هفته ای 46 ساعت بایدپرکنن از 7:15تا 16 موظفی بدون اظافه کاره(حقوق خشکه) ضمناهموطنای عزیزمعلم یا پیمانکاریهای نفت ،روز ثبتنام آزمون نفت منعیتی برای شرکت دوستان به شرط داشتن شرایط اعلامی وجود نداشته و هرکس که شرایط داشته شرکت کرده و برترینها بعد از گذراندن مراحل متعدداستخدام شدن بنده تعجب میکنم که هموطنای عزیز غیر نفتی اینطور صحبت میکنن انگاری که اون قبول شده ولی منو استخدام کردن! هموطنی که دکترای فیزیک داره خب اگه پتروشیمی بودی و بد بوده وبیسواد بودن مجبور شدی و ول کردی رفتی در یه شغل مهمترمشغولی تودیگه نباید اینطور حرف بزنی چون اگه نفت حقوق زیادومفت داده و شرایط کاریش راحت بوده وامیستادی میگرفتی نوش جونت،اگه شرایط کاریش سخت و حقوق نامناسب بوده و ول کردی چرا اینطور نظر میدی !
امیر

باسلام خدمت همه نفتیها و غیر نفتیها خط فقرخیلی وقته زیر 3میلیونه نفت ماهی 3 یا4 میلیون بده پوله بخورنمیره تاخانواده نفتی نبود طرفه توخونه جبران کنه سرویس بیادبچه رو ببره مدرسه یا خرج خواهرزاده عموزاده وپدرمادرکه وقتی طرف شیفته اقماریه یا هربدبخت دیگه ای هست بیاد پیش خانوادت تازمانیکه تو برگردی یاوقتی زن وبچه ات مریض میشن کاری براشون پیش میادکسی از خانواده بیاد ببردشون و بیاره و تازه روزکارا هفته ای 46 ساعت بایدپرکنن از 7:15تا 16 موظفی بدون اظافه کاره(حقوق خشکه) ضمناهموطنای عزیزمعلم یا پیمانکاریهای نفت ،روز ثبتنام آزمون نفت منعیتی برای شرکت دوستان به شرط داشتن شرایط اعلامی وجود نداشته و هرکس که شرایط داشته شرکت کرده و برترینها بعد از گذراندن مراحل متعدداستخدام شدن بنده تعجب میکنم که هموطنای عزیز غیر نفتی اینطور صحبت میکنن انگاری که اون قبول شده ولی منو استخدام کردن! هموطنی که دکترای فیزیک داره خب اگه پتروشیمی بودی و بد بوده وبیسواد بودن مجبور شدی و ول کردی رفتی در یه شغل مهمترمشغولی تودیگه نباید اینطور حرف بزنی چون اگه نفت حقوق زیادومفت داده و شرایط کاریش راحت بوده وامیستادی میگرفتی نوش جونت،اگه شرایط کاریش سخت و حقوق نامناسب بوده و ول کردی چرا اینطور نظر میدی !
سیامک

سلام من هم کارمند رسمی شرکت نفت هستم با 8 سال سابقه!!! به مولا(ع) قسم دریافتی ماهیانه من یک میلیون و 100 هزار تومان بدون هیچگونه کسورات است تا حالا چند دفعه به سرم زده که خورم رو جلوی ساختمان مرکزی نفت در تهران آتیش بزنم آخرش هم اینکارو میکنم!!! به قرآن خسته شدم از این همه فقر و تنگدستی!!! شاید با اینکار صدای کارمندان نفت به جایی برسد!!!
کیوان

دوست عزیز با اسم نفتی.isometricیا ایزومتریک .ایزومتری نداریم مانند اینکه به مهدی بگی متی.در ضمن ادب هم خوب چیزیه. لوبیا دیگه چه صیغه ایه.یعنی نفتی هستی جون خودت خدا عقلت بده
کارون اهواز

خطاب به کسی که به اسم رضا داره نظر میده 'من خودم یه نیروی پیمانکاری شرکت نفتم'میخوام بگم ما همگی ( چه رسمی ها و چه پیمانکاری ها) همگی جز یه مجموعه هستیم شما لطف کنید اگه نگران حق و حقوق خودت هستی رسمی ها رو بد نام نکن شکایت خودت رو از یه جای. دیگه بکن نه از همکار رسمیت'نظرات شما نشون میده از اون دسته از نیروهای هستی که با رابطه اومدی به سر کار و حق خیلی ها رو امثال شماها خورده'پس با این نظرهای افراطی جو رو به ضرر همکارانی عزیز و زحمتکش نفتی متشنج نکن''''''
محسن

سلام. به خدا حالا که بحث شد بگم که یک دانشجوی فیزیک هسته ای در آغاجاری داریم که مدت قریب به 4 سال است به استخدام شرکت در آمده است. بعد از اینهمه مدت جهت فرآورش مشکل دارد ، استارت و راه اندازی تا رسیدن به شرایط استدی که هیچ. استاد عزیز کار در سایت تحت هر شرایط جوی و تصمیم گیری صحیح و سریع در بر خورد با حوادث و جوابگوی تولید بدون وقفه بودن در حین نگهداری و مراقبت از سرمایه میلیارد دلاری هر سایت، با واژه لمپن اصلا همخوانی ندارد.
فلات قاره

دوستای عزیز ، معلم های زحمتکش ، من همه داشته هامو مدیون معلمینم هستم ، زمانی آرزو داشتم معلم باشم ولی وقتی سرنوشت باعث شد به استخدام نفت دربیام فهمیدم شغلی که انتخاب کردم میتونه آرزویی که برای خدمت به کشورم دارم برآورده کنه، دوستان ما اقماری ها از همه چیزمون گذشتیم احساساتمون و علاقمون رو به خانواده سکوب کردیم که تو این شرایط دوم بیاریم ، همه امیدم اینه وقتی بعد 15 روز برمیگردم خونه دختر یکسالم من رو بیاد بیاره من ماهی 4 تومن حقوق میگیرم یکی از آیتم های نا نوشته فیش حقوقیم معادل ریالی فروش زندگی و جونیمه ، این حقوقه زیادی نیست خیلی ها هستند که درآمدشون خیلی بیشتر از 4تومنه که نه از راه خدمت به کشوره بلکه از راه دلالی و سرکیسه کردن مردمه، راستی دوستان آموزش پرورشی من باید 38 سال خدمت کنم تا اگر قسمت بود و توی این 38سال هواپیما یا هلیکوپتر سقوط نکرد و از حوادث ناشی از کار جون سالم بدر بردم ویا دوست عزیزمون گاز H2s کاری بکارمون نداشت در سن 60سالگی وبا قانون جدید نفت 65 سالگی بازنشسته میشم ،شما چطور.
نوید

آقای REZA بهتره بجای تخریب بقیه به فکر حل مشکلات خودت باشی برادر. این چه فرهنگیه که اگر عده ای داره بشون ظلم میشه بخوان با تخریب دیگران اونا رو هم از حقشون محروم کنند. همین فرهنگ غلطه که باعث شده خودمون بجون خودمون بیفتیم و همیشه در مقابل هم باشیم نه در کنار هم.
سینننننننننننننا

آقای REZA شما که به شغل میگی شقل !!! و با پارتی اومدی سرکار اومدی حیف نیست سه تومن بگیری؟!! و با کارکنان رسمی که دانشگاه رفتن و آزمون دادن حقوق همسان بگیری نخود مغز!!!
سینننننننننننننا

آموزش و پرورشیا ایقدبیکارن که تو سایتهای نفت پرسه میزنن. جونتون درآد که نفتیا بیشتر از شما میگیرن!!! آب رو بریزید اونجاتون که میسوزه!!
دبیر آموزش و پرورش

افتادیم به جون همدیگه. در حالی که به هممون ظلممیشه. ما معلما نگفتیم حقوق شما نفتیا زیاده. بلکه مال بقیه کمه. تنها جایی که تا حدودی حقوق کارمنداشو به اندازه میده شرکت نفته. اما جواب اونایی که گفتن معلما بیسوادن و نفتی نخبه هایه جامعه ان. این دگه از اون حرفا بود. این جور عام حرف زدن و بسط دادن یک جمله به کل یک جامعه. از انسان هایی با سواد کم و ادعای زیاد بر میاد.شما کافیه یک روز به یک دبیرستان سر بزنید ببینید چند کارشناس ارشد وچند دکترای تخصصی از دانشگاه ی بزرگ کشور تو اون مدرسه تدریس میکنن. حالا راندمان آموزش پایینه اون هم قبول اما عوامل زیادی توش دخیلن
حمید

اصن من نمیدونم اموزش پرورشی چکار داره اینجا نظر میده مگه گفتیم رتبه بتدی به شما ندن بدن به ما...هر کس دنبال حق و حقوق خودش باشه
جعفر

این نفتی یا چه زود عصبانی میشن. بس که کارشون سخته بنده خداها
محمد

سلام . کارکنان وزارت نفت از خود نفت هم باارزش تر هستند این رو آقای وزیر و آقایون هم میدانند ولی حیف که بازیچه حرف و حدیث ها این قشر اعیانی (معلم ها) شدن
ق

چه خبره بابا اموزش پرورشی ها ....خوبه ما خودمون داتریم نون مملکت و در میاریم...اخه شما چکار دارین به ما مگه ما به شما کاری داریم ...اخه چقدر بخل این و بدون این بخل اینده خودتون و بچه هاتون و فنا میده امثال من اگه نباشن تو باید بشینی گوشه خونت
ف

معلم عزیز با یه حساب سرانگشتی میبینی نه تنها کم تر بلکه بیشتر یه نفتی حقوق میگری فقط 5 روز در هفته اونم 7 تا 12 صبح یا در صورت ظهر بودن تایموتن 12 تا 5 ساعت اونم در شرایط آرام و سام با تعطیلات خاک و برف و گرما که ما بدبختا توی اون خاک باید بریم تو سایت نفتی یا تابستون 4 ماه تو خونه زیر کولری و ما باید تو گرمای 60 درجه با لباس کار و کلاه ایمنی و کفش ایمنی که یک ساعتش برا آدم زجر اوره 12 ساعت کار کنیم کل تابستون خوابین 15روز عید هم همینجور ما روز عید باید بالای دکل باشیم و تو بیخ گوش خانوادت تازه همه اینا به جز مسافتی 2 ساعته تا محیط کار و آلودگی و سموم خطرناک و صدمات جانی و حساسیت کار ...ت رو خدا وجدان داشته باشین ببین حقوق شما تقسیم بر ساعت کنید بیشتره یا ما ....هر کس به اندازه تایم و زحمت حقوق میگره عدالت به معانی یکسان بودن حقوق نیست عدالت پرداخت به این معنیه که هرکس به اندازه کار و زمان و حسایت کارش دستمزد میگیره...مگه یه پرستار اندازه یک دکتر حقوق مگیره مطمنا که خیر در ضمن همه ما توی خانوادهامون یکی دو تا معلم هست من خودم 2 تا در خانواده داریم که معلم هستن والله آرامش و رفاه اونا بسیار بالا تره خودشونم قبول دارن و بسیار با انصافن از شما که عهده دار تربیت فرزندانمون هستید این همه بخل بعیده..مگه الان تحریم نفت ایران این همه تورم و مشکلات و به همراه نیورده پس این و بدون کم کاری نیروهای نفتی می تونه فاجعه ای بدتر و به وجود بیاره که دامن همه رو میگیره ..هیچ به قیمت لواز و دستگاه های نفتی که فقط کمی قصور کردن اسیب جدی و مشکلات مالی فراوانی برای وزارت نفت به همراه داره فکر کردی تا به الان ومی توی میادین نفتی و کار و از نزدیک ببیی تا حالا همکارت بیخ گوشت در حین کار از دست دادی تا حالا وقتی برگشتی خونه تمام لباست شوره زده که حتی روت نشه جلوی همسایه ها بیاییخونه اینا همش دردن برادر من شرکت حتی لباس کار درست و حسابی نمیده باید بری پول بزاری روش جنس بهتر بگیری ...تا حالا بچ مریض شده نصف شب زنت تماس بگیره تو تو بیابون باشی و ندونی چکار کنی و نتونی بیایی تا حالا شده اینقدر درگیر کار بشی که ناهارت و ساعت 5 عصر بخوری ...عزیزم دوست معلم من چرا رشته مربوط به نفت نخوندی چرا ازمون نفت و امتحان ندادی که والله اگر من می دونستم شرایط اینه حتما برای بانک امتحان می دادم اگه اینقدر فکر می کنی نفت خوبه بفرما ازمون بده و قبول شو و بیا ت
مرتضی فراهانی

آخه معلمی که یکسره زیر باد کولره و تازه اونجام داره چرت میزنه چه میفهمه تو سکوی نفتی چه خطراتی هست یا تو سایتهای بسیار خطرناکه نفتی،پس هیسسسسس چرتتو بزن
تقی

شما که خودتون بیشتر دارین بخل می ورزین. ما معلما وضعمون خیلی هم خوبه. همش هم بیکاریم. تا کور شود هر آن که نتواند دید
رضا

زنگنه استعفا. ما وزیر نابودگر نمی خوایم. تیشه بر داشتی داری ریشه نفت رو میزنی. ما هیچ، صنعت ملی این خاک را نابود کردی، چرا با وجود کرسنت و مسایل دیگری که در نفت بوجود آوردی، مجلس سکوت کرده؟ یا ماجرای کیف انگلیسی است؟
شاهرخ

استاد و نخبه هسته ای مشخصه شما خیلی باهوشی لمپن شماها هستین یا قشر کاری نفتی؟؟ میدونی همون حقوقتو نفتیا در میارن ؟ ضرب بلد نبودن شما بلدی؟؟ مرد حسابی فعلا مشخصه آتیش گرفتی خوب تو که ضرب و‌جمعت خوبه چرا نتونستی رشته نفت قبول شی؟ دادش اون موقع که شما رتبت ۴ رقمی بود فیزیک قبول شدی من تک رقمی بودم اومدم نفت اما اینجا جا موندن نبست با این حقوق میرم اون ور رو چشاشون جام میدن ماهی هم حداقل ۶ هزار دلار ضرب کن بیبن چند میشه ماها که بلد نیستیم نابغه هسته ای چند بسته ای؟
مفلوک

دوستان خدمات بهداشت نفت در حد تأمین اجتماعی نیست، اورژانس فقط قرص سرماخوردگی و داروهای بی خاصیت میدن برای سرماخوردگی اگه مطب شخصی نریم تا چند هفته مریض میمونیم. برای کلینیک، نوبت برای چندین هفته یا حتی چند ماه بعد میدن تازه هم زنگ میزنن هی تمدیدش میکنن یا میگن دکتر نمیاد در نتیجه بی خیال میشیم میرم مطب خصوصی. دندانپزشکی هم که واویلا فقط نگاه میکنن و ما رو بیرون به پزشکای دیگه که بعضا دوستان خودشون هستند معرفی می کنند اون عزیزان هم تا می فهمند شرکت نفتی هستیم هزینه ها را سه برابر می کنند (عصب کشی یک دندان در ماهشهر 550 هزار تومان) بعد مثلا اگر 2 میلیون خرج کنیم شرکت حدود یک ملیون رو برای پرداخت تایید میکنه بعد از حداقل 5 ماه اگه یادشون نره تو فیش حقوقی میاد که البته مالیات هم بهش میخوره. الاان هم که پتروشیمی ها خصوصی شدن هیچ امنیت شغلی نداریم و همش به فکر شغل دوم هستیم چون هر لحظه ممکنه شرکت های خصوصی عذر ما را بخواهند. ضمنا تعرفه غذای باشگاه تو ماهشهر خیلی زیاد شده. یادش به خیر روزگاری کارمند رسمی وزارت نفت بودیم حالا...
حفظ کرامت

سلام یک مثال: یک خانواده را در نظر بگیرید که از نظر اقتصادی دچار مشکل می باشد. این خانواده یک پسری دارد که خرج خانه را در می آورد و بودجه خانواده و برادر دیگر را نیز تامین می کند. پدر خانواده از داشتن چنین پسرانی خوشحال است. به ناگاه درآمد پسر تامین کننده خرج خانواده کم می شود ، با این حال با تمام وجود تلاش می کند خانواده به زندگی ادامه دهد، در این شرایط پسر دیگر که فقط مصرف کننده و سرشار از ادعاست دنبال حقش است، روز به روز پسری که تامین کننده مخارج می باشد باید از درآمد خود برای پسر دیگر خرج کند. جالب است این پسر مصرف کننده مدام غر می زند و طلبکار و جالبتر از اینکه از برادر خود که خرج خانواده را تامین می کند هم طلبکار و نیش و کنایه می زند، این پسر ابله و نادان نمی داند که اگر برادرش نبود، هزینه و پولی نبود و بودجه ایی نداشت و محتاج آب و نان شب بود و به این مرحله نمی رسید که طلبکار باشد. دوستان مثال فوق را در مقایسه با وزارت نفت به عنوان برادری که تامین کننده بیش از 90 درصد درآمد کشور است در نظر بگیرید و برادر دیگر را به عنوان مصرف کننده بودجه، شرایط تحریم را نیز شرایطی در نظر بگیرید که خانواده دچار مشکل شده، در شرایط نفت که کشور دچار مشکل است، کارمندای نفت فهمیدند همه جا حقوقا اضافه شد از بودجه نفت صداشون درنیومد و کارکدند با اینکه می دانستند اگر کارکنان نفت نبودند پولی نبود، فشار تحریم روز به روز بیشتر، درآمد کشور روز به روز کمتر، کارمندان نفت به عنوان برادر تامین کننده هزینه روز به روز تلاش بیشتر که خانواده دچار مشکل نشود، اما برادر دیگر (اموزش و پرورش) بدون اینکه بفهمه کشور در چه شرایطی هست و بدون اینکه نقشی در تامین بودجه کشور داشته باشه به عنوان بزرگترین وزارتخانه و بزرگترین مصرف کننده در مقابل برادر دیگر (وزارت نفت) به عنوان یکی از کوچکترین وزارت خانه و تولید کننده ترین وزارخانه ایستاد و طلبکارانه صحبت کرد ، او را تخریب کرد و به او توهین کرد، مدام برای کشور بحران آفرید (تحصن و راهنمایی که خوراک تبلیغاتی خارجی شد) در این شرایط شما بودید به این برادر تنشگر چه می گفتید. خوب اعضای خانواده از یک خون هستند و تحمل می کنند، منتها نفتی ها به عنوان انسان های با منش و دیدگاه متعالی تا یک اندازه تحمل می کنند از میزان خود که گذشت ممکن است واکنشی نشان دهند که برای کشور دچار مشکل شود. تحصن 3 روز کارکنان نفت قطعا کل کش
حفظ کرامت

سلام یک مثال: یک خانواده را در نظر بگیرید که از نظر اقتصادی دچار مشکل می باشد. این خانواده یک پسری دارد که خرج خانه را در می آورد و بودجه خانواده و برادر دیگر را نیز تامین می کند. پدر خانواده از داشتن چنین پسرانی خوشحال است. به ناگاه درآمد پسر تامین کننده خرج خانواده کم می شود ، با این حال با تمام وجود تلاش می کند خانواده به زندگی ادامه دهد، در این شرایط پسر دیگر که فقط مصرف کننده و سرشار از ادعاست دنبال حقش است، روز به روز پسری که تامین کننده مخارج می باشد باید از درآمد خود برای پسر دیگر خرج کند. جالب است این پسر مصرف کننده مدام غر می زند و طلبکار و جالبتر از اینکه از برادر خود که خرج خانواده را تامین می کند هم طلبکار و نیش و کنایه می زند، این پسر ابله و نادان نمی داند که اگر برادرش نبود، هزینه و پولی نبود و بودجه ایی نداشت و محتاج آب و نان شب بود و به این مرحله نمی رسید که طلبکار باشد. دوستان مثال فوق را در مقایسه با وزارت نفت به عنوان برادری که تامین کننده بیش از 90 درصد درآمد کشور است در نظر بگیرید و برادر دیگر را به عنوان مصرف کننده بودجه، شرایط تحریم را نیز شرایطی در نظر بگیرید که خانواده دچار مشکل شده، در شرایط نفت که کشور دچار مشکل است، کارمندای نفت فهمیدند همه جا حقوقا اضافه شد از بودجه نفت صداشون درنیومد و کارکدند با اینکه می دانستند اگر کارکنان نفت نبودند پولی نبود، فشار تحریم روز به روز بیشتر، درآمد کشور روز به روز کمتر، کارمندان نفت به عنوان برادر تامین کننده هزینه روز به روز تلاش بیشتر که خانواده دچار مشکل نشود، اما برادر دیگر (اموزش و پرورش) بدون اینکه بفهمه کشور در چه شرایطی هست و بدون اینکه نقشی در تامین بودجه کشور داشته باشه به عنوان بزرگترین وزارتخانه و بزرگترین مصرف کننده در مقابل برادر دیگر (وزارت نفت) به عنوان یکی از کوچکترین وزارت خانه و تولید کننده ترین وزارخانه ایستاد و طلبکارانه صحبت کرد ، او را تخریب کرد و به او توهین کرد، مدام برای کشور بحران آفرید (تحصن و راهنمایی که خوراک تبلیغاتی خارجی شد) در این شرایط شما بودید به این برادر تنشگر چه می گفتید. خوب اعضای خانواده از یک خون هستند و تحمل می کنند، منتها نفتی ها به عنوان انسان های با منش و دیدگاه متعالی تا یک اندازه تحمل می کنند از میزان خود که گذشت ممکن است واکنشی نشان دهند که برای کشور دچار مشکل شود. تحصن 3 روز کارکنان نفت قطعا کل کش
امیر

با سلام خدمتتان عرض کنم که زنگنه و دولت روحانی هم جز فشار چیزی بر کارکنان خوزستانی وارد نکرده فشار به امید روزهای بهتر که هیچ تضمینی برای وجودشان مهیا نیست.نیروهای قراداد مدت موقت نفت در خوزستان مگر تو گرما و شرجی کار نمیکنند چرا بدی آب و هوا بشون نمیدن و هزار چیز دیگه کی باسد جوابگو باشه اتفاقا زمان احمدی نژادحداقل پاداش ها رو همه رو به موقع دادند و هر بخشنامه ای میدادان لااقل اجراش میکردن نه مثل زنگنه که بخشنامه افزایش حقوق مصوبه دی 93 رو اجرایی نکرد و هرجاشو دوس داشت اجرا کرد پاداش نیمه دوم سال 93 رو هم که هنوز نداده.تازه ملی حفاری در حقوق مرداد94 حق ماموریتهارو هم نداده به سلامتی زنگنه که معروفه به بد بودن با خوزستانیها.
امیر

زنگنه از احمدی نژاد بدتر نباشه مطمئن باشید بهتر نیست،انشالله با استیضاح ایشون از دستش خلاص بشیم
علی

برادر شاهرخ طبق تحقیقات انجام شده تو همین کشور بعد از وزارت علوم. آموزشو پرورش بالاترین مدارک تحصیلی رو دارن. راجب این که گفته بودید که شماها نخبه هستید ومعلما بی سواد به ذکر یه خاطره بسنده می کنم. ما یه همکلاس داشتیم تو دانشگاه تهران . بعد از سه ترم مشروطی اخراج شد و یک سال بعدش با دیپلم استخدام شرکت پتروشیمی مارون شد و ما درس خوندیم و خوندیم و خوندیم با مدرک ارشد دانشگاه تهران شدیم معلم فیزیک. الان اون رفیق ما که خیلی هم آدم خوبیه ولی نخبه نیست با مدرک مدیریت از دانشگاه آزادی که خودم توش درس دادم و میدونم چقد درپیته . سه برابر من حقوق میگیری. این درحالی که خودش می گه ما عملا هیچ کاری نمی کنیم. جواب اونایی که فک می کنم نفت مولده و آموزش مصرف کننده بابد گفت ... نه هیچی نباید گفت چون اگر انسان فهمیده ایی بود این حرف و نمی زد. و جناب شاهرخ خان یه بار کارنامه قبولی کنکورتونو بیارید تا باهم مقایسه کنیم ببینیم کی چهار رقمی شده. البته بین همکارایه ما ادم کم سواد کم نیست. همونجور که بین شماها نخبه کن نیست
REZA

اقا سیننننا متشکرم از نظری که دادید ..اقا سینا لطف کنید شماهم جمله بندی رو یاد بگیرد بعد نظر بدید (با پارتی اومدی سر کار اومدی)
رضا

مرگ بدی را برای وزیر آرزو داریم.
علیرضا

واقن جای تاسف داره که تا نوک دماغتونُ بیشتر نمیبین.چیزهایی که خودتون میبینین ولی باز منکرش میشید
محسن

علی شما نیاز نیست تاسف بخوری چون اون دوستی که می گی با دیپلم اومده اگه یک مقدار با سیستم نفت اشنا بودی هیچ وقت حتی سمت کارشناسی را بهش نمی دند. مثال شما مثل این می مونه که من هم یک دوستی داشتم در دانشگاه درسا را ول کرد رفت توی آموزش پرورش وقتی بررسی می کنید می بینید یا کارمند قسمت اداری شده یا خدماتی فعالیت می کنه ، وقتی صحبت از کارشناس و نخبه می شه یعنی کسی که طراحی خطوط لوله، پالایشگاه، حفاری، اکتشاف می کنهف کسی که مجری طرحه، کسی که نظر کارشناسی میده لطفا هم ایشان هم دیگران اول مسئله را متوجه بشیده و بعد نظر بدید به نظر من مثال حفظ کرامت بهترین لینکی بود که می تونست به وضوح واقعیت را بیان کند.
حسین

5سال کارگر پیمانکار بودم تو پالایشگاه آبادان همه میدونن که کارمندای رسمی حقوقشون حداقل 3برابر کارگراس و به اندازه نصف یه کارگر کار نمیکنن همه چیزم که براشون مجانیه یا تخفیف داره هر چی پول از نفت در میاد بین خودشون تقسیم میکنن و از کارگرا بیگاری میکشن تبعیض و پارتی بازی بیداد میکنه هر کسی هم اعتراض کنه خیلی راحت اخراجش میکنن
حسین

5سال کارگر پیمانکار بودم تو پالایشگاه آبادان همه میدونن که کارمندای رسمی حقوقشون حداقل 3برابر کارگراس و به اندازه نصف یه کارگر کار نمیکنن همه چیزم که براشون مجانیه یا تخفیف داره هر چی پول از نفت در میاد بین خودشون تقسیم میکنن و از کارگرا بیگاری میکشن تبعیض و پارتی بازی بیداد میکنه هر کسی هم اعتراض کنه خیلی راحت اخراجش میکنن
ail.

از دوستانی که زحمت تهیه این رنجنامه را کشیدند بعنوان یک همکار تشکر میکنم . فراتر از بحث حقوق و مزایا تحقیر شخصیت سازمانی کارکنان بخصوص کارشناسان است واین وضعیت در شرکت ملی حفاری بمراتب شدیدتر است.فضای حاکم در سازمان گورستانی است کارکنان بدلیل تبعیض ، رابطه بازی ،قومگرایی،انتصابات سفارشی،ناشایسته سالاری به ستوه آمده و سرخورده ومایوس از بهبود وضعیت موجود هستند. و متاسفانه سرنوشت سازمان گره خورده به سیاسی بازی و سیاسی کاری فردی که بطور کلی شایستگی انتصاب مجدد را نداشته و کارکنان از رفتار وعملکرد ایشان واقعا"خسته شدند. توجه به حقوق و معیشت همه کارکنان دولت خواست قلبی ماست . و بی انصافی است اگر فقط دغدغه خودمان را داشته باشیم.
علیرضا

محسن بنده رشته دانشگاهیم مهندسی نفت و مدت زیادی با شرکتهای مپنا ،اویک و ایکو همکاری داشتم به مسائل استرینگ، دریلینگ ،استیمیت، اشراف کامل دارم،چیزی که ما سر دکل هر لحظه باهاش دستُ پنجه نزم میکنیم لطفا با استفاده از واژه نخبه و کارشناس موضوع بحث منحرف نکنید.چیزی که خیلی توی کارمندهای شرکت نفت به چشم میاد بی توجهی به دیگر اقشار جامعه ست(طرف حرفم به کسایی که کامنت گذاشتن )
ح.موسوی

بزودی افزایشا اعمال میشه و درامد مون ۴برابر معلما میشه.تا کور شود هر انکه نتواند دید.مهندس موسوی
amir

با سلام. دوستان فرهنگی دیگه خوشحال شدید 1000 میلیارد و350 میلیون تومن واسه طرح طبقه بندی شغلی براتون تامین اعتبار شد از اول مهر هم نصیبتون میشه.فقط یه سوال چند تا فرهنگی سراغ دارید که بعد بازنشته شدن از دنیا رفته باشن ماشالله تازه میرن دنبال کار آزاد اگه دروغه بگید. ولی حتما در دوستان و اقوامتون بودن نیروهای شرکتی که به محض بازنشته شدن انواع واقسام بیماریها دچار شدن و اکثر فوت کردن خداییش انصاف داشته باشین ما پول خونمون رو میگیریم تازه موقع استراحت که میرسه باید بریم دنبال دوا درمون هزار درد ومرضی که عوارض محیطهای پر خطر شغلمونه کما اینکه پرونده طبی اکثر پرسنل گواه این حرفه که روزی که استخدام شدن سالم و سلامت بودن ولی اکثرا با چند سال کار به انواع اقسام بیماریها دچار شدن.تا حالا فکر کردین اگه یه روزی دیگه نتونید هیچ بویی رو حس کنید چی میشه اکثر کارکنان عملیاتی شرکت نفت به خاطر تنفس توی محیطهای آلوده به نحوی اصطلاحا کور بو هستن یا از یه گوش دارای شنوایی زیر 20درصد هستن.خلاصه اینکه آواز دهل شنیدن از دور خوش است.موفق باشید
REZA

اقا سیننننا هندوانه مغز اینقد نه دلبندم اینقدر ....اقا سینننا جونتون درآد نه دلبندم جونت در بیاد درسته با سواد دانشگاه رفته
شرکتی

دوستان محترم آموزش پرورشی ای کاش بهداشت و درمان صنعت نفت آماری از میزان و نوع بیماریهای کارکنان شرکت نفت را انتشار میداد و آموزش و پرورش هم این کار را انجام میداد .......همکارانی که در روی سکوهای نفتی در دل دریا و کویر تا کوه های مملو از مار و عقرب کار میکنند با هزاران خطر موجود که حتی نمیتوانید تصورش را هم بکنید اما شده کودکتان بدنیا بیاید و نتوانید همسرتان را همراهی کنید ؟ خدا نیاورد ولی عزیزترین فرد زندگیتان چسم از دنیا ببندد و تازه بعد از هفته اش بتوانی به خانه بروی ؟ یا همین پالایشگاه ابادان وقتی که خیلی ها در خواب هستند دروازه های پالایشگاه شاهد ورود و خروج کسانی است که در طول روز و یا شب بجز دستگاه های متعدد و بوی نفت و گاز و خطرات بسیار چیزی را نمی بینندو برای یک مسافرت در تابستان نتواند به زن و بچه اش قول قطعی بدهد چون معلوم نیست که جایگزینی داشته باشد و نمیدانم تا حالا چند بار نصف شب از خواب بیدارت کرده باشند تا خودت را سریع به واحدت برسانی ......دوستان هر یک از ما مشکلاتی داریم ولی باور بفرمائید ما شرکتی ها همه حقوق هایمان بالا نیست و بازهم باور کنید در هر شهری برویم امکانات محل کارمان برایمان مهیا نیست تا با گذاردن کارت شناسائیمان از خانه نفت استفاده کنیم و یا در سوئیت های شرکت اقامت کنیم یک محمود اباد و مشهد و خزر شهر است و صنعت نفت کل کشور .....
پیام

واقعا به قول شهرام جزایری دوست دارم به ملت ایران بخندم
عادل

جناب مظفرزاده لياقت داشتمن پست مدير مالي رو در نيروگاه آبادان ندارد اين رو بايد به كي گفت بيايد عملكرد ايشان رو بررسي كنيد متاسفانه فقط تو فكر مساءل شخصي خودشان است و هيچ اهميتي به رفاه پرسنل نميدهند و ضمن اينكه ايشان با ديد بسيار بدي به پرسنل نگاه ميكنند.
رضا

نمایندگان مجلس هم دنبال منافع خودشان هستند. پس استیضاح شیخ الوزیر چی شد؟ لابی درست شد
رضا

سلام. آقا پیام حرف شهرام جزایری را باید قاب گرفت. اگر الاغ نباشد، کی الاغ سواری میکند!
کارمند پتروشیمی ابادان

باسلام وخسته نباشی پتروشیمی ابادان که از همه شرکت بدتر شده وهر بلایی بخواد سر کارمند نفتی اش میااره وهیچکسی هم جرات هرحرف زددن لااقل یه نظارتی هم براین شرکت داشته باشید
محمد

دوستان عزیز مگه نویسنده مقاله گفته همه کارمندان وکارگران توی ایران به حقشون رسیدن الا وزارت نفت یا اگه راجب هر قشری مینویسه باید مثنوی 70 منی راجب همه ادارات بنویسه تا بجون همدیگه نیفتیم به قرآن حرکت خوبی نیست.
بهروز

آقایون خانمها چرا دعوا میکنید اگه کسی امروز در شرکت نفت کار میکنه و کسی که در آموزش و پرورش کار میکنه قبلا هم از شرایط کاری و هم از حقوق اونجا خبر داشته و آگاهانه استخدام شده اند بنابر این نباید نا راضی باشن ضمنا در جواب اون عزیزانی که میفرمایند اگر زحمت آموزش پرورشیها نبود شما تحصیلات عالیه نداشتید ولی باید بگویم که این عزیزان خوب میدانند اگر شرکت در کلاسهای خصوصی و تقویتی نباشد هیچگاه کسی موفق به کسب رتبه های بالا نخواهد شد .
ک

بنده یه کار گر نه کار مند نه نمیدونم ولی میگن نیروی قرارداد مستقیم شرکت ملی پخش هستم و مسئول حدودا15 نفر تو واحد خودم با مدرک لیسانس و 14 سال سابقه کار حقوقم 1200000 ولی جالب همه بدونن یه نیروی رسمی با سابقه کار کمتر و مدرک تحصیلی پایین تر و بدون هیچ مسئولیتی حداقل 4 تومن میگیره البته غیر از 4 تا بلیط رفت و بگشت و خونه سازمانی و بیمه درمان و ........... خوب برادرای نفتی معلما حق دارن این همه ظلم اگه شما مشت به شکم فیلم بزنید نباید اینقدر بگیرید حد اقل به من که نگید من که میدونم سطح سواد شما چقدر البته نه همه همکارا جسارت نشه ولی از 100 درصد کارکنان رسمی 60 بی سوادن واکثرا با پارتی سر کاراومدن واسه این مملکت متاسفم که 3 نفر تو یه اتاق با یه مدرک تحصیلی با یه سابقه کار با یه تخصص 3 حقوق متفاوت با ختلاف 1200--5--میگیرن 8
شیلاتی

با سلام و عرض وقت بخیر. راستش با خواندن مطالب فوق لازم شد یک متن قشنگ و کامل از وضعیت حقوقی بچه های اداره شیلات برایتان بنویسم. احیاناً اگر بوی جیگر به مشام تان رسید تعجب نکنید جیگرکی سر کوچه نیست بلکه بوی دل وجیگر بچه های شیلاتی و زن و بچه بدبخت شان است. ای وای و.... فعلا خداحافظ تا اعصاب سر جاش بیاد.
عبد

ازمقاله خوب نوشته شده متشكريم درست نيست وزارت نفت را با شيلات و اموزش پرورش مقايسه كنيددر پتروشيمي هاي خوزستان اتفاق افتاده كه نشتي گاز يك شيفت كامل را كشته تازه نيروي حراستي هم دراين حادثه كشته شده كاركنان پتروشيمي و نفت پول خون شان را ميگيرند يك تحقيق ساده درارتباط با پتروشيمي ها متوجه مي شويد آمار سرطان گرفتگي عروق قلبي كبد چرب و بيماري فشارخون و قند واسترسهاي ي ناشي ازكارچقدر بالاست
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
قرارداد موقتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
0
2
بنام خدا

با عرض سلام و احترام

لطفا به وضعیت این نیروها رسیدگی شود، برای مثال بنده با مدرک فوق لیسانس و 8 سال سابقه کار حقوقم حدود یک ملیون و دویصت هزار تومان است. و حتی از حقوق نیروهای پیمانکاری کمتر است و حقوق نیروهای رسمی با شرایط من حدود 5 برابر حقوقم می باشد. کجای دنیا این همه تبعیض وجود دارد. (لازم بذکر است مدرک بنده فوق لیسانس دانشگاه دولتی با معدل بالای 17 می باشد.)

لطفا رسیدگی و انتشار دهید.
با تشکر
pauqrbda
|
United States
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
0
1
20
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۷
0
3
کسی به اموزش پرورشا نگفته بیایید برید استخدامه اموزش پروش بشید که الان ناراضی باشن..اگه میتونستین و عرضشو داشتین جذب نفت میشدین...خیلی از نفتیا از نخبه های بهترین دانشگا ههای کشورن ...ارگانای دیگه حق مقایسه خودشونو با نفقتیا ندارن...همین نفتیا خیلی راحت میتونستن اپلای کنن برن ولی موندن به عشق وطنشون (بدون اغراق)..انصاف نیس اینگونه شخصیتشون خورد بشه..اگر ادامه پیدا کنه چن سال اینده موج عظیم مهاجرت متخصصان نفتی رو شاهد خواهیم بود
کیانوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
0
1
آقای آموزش و پرورشی عزیز شم راست می گید ما داریم پول مفت می گیریم کارمون هم خیلی خیلی راحته حقوقمون هم بالای 30-40 میلیون. سوختی ؟ خوب سوختی؟
الانم آب رو بریز همونجا که میسوزه. آخه دکترای پیزیک هسته ای نکنه تو هم تو زیر زمین خونه ات با قابلمه اورانیم غنی سازی کردی. بپا پیزیک هسته ای ات منفجرمون نکنه. یادت باشه جایی که چن تا مهندس حرف میزنن یه کارگر افغانی نمی پره وسط. شما هم برو تو سایت های خودت ... تا حالا دیدی یه شرکت نفتی بیاد تو سایت های شما کامنت بزاره. ده نمیزاره چون ارزشی براش نداره. ده برو دیگه اینجا پیدات نشه
ای مگس عرصه سیمرغ نه جایگه توست. پیزیک هسته ای
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
0
1
کسی به اموزش پرورشا نگفته بیایید برید استخدامه اموزش پروش بشید که الان ناراضی باشن..اگه میتونستین و عرضشو داشتین جذب نفت میشدین...خیلی از نفتیا از نخبه های بهترین دانشگا ههای کشورن ...ارگانای دیگه حق مقایسه خودشونو با نفقتیا ندارن...همین نفتیا خیلی راحت میتونستن اپلای کنن برن ولی موندن به عشق وطنشون (بدون اغراق)..انصاف نیس اینگونه شخصیتشون خورد بشه..اگر ادامه پیدا کنه چن سال اینده موج عظیم مهاجرت متخصصان نفتی رو شاهد خواهیم بود
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
0
1
دوستان فرهنگی بیاید چند کلمه با هم و با صداقت حرف بزنیم اول از خودم شروع میکنم به تمام مقدسات بدون یک درصد کم و زیاد میگم
من در کل سی روز ماه پانزده روز بیست و چهار ساعت در بدترین شرایط و بدور از خانواده و در بیابان و .... دارم کار میکنم که به عبارتی میشه روزی دوازده ساعت در روز در اختیار وزارت هستم و بدون هیچ کسر حقوقی کل دریافتی من با مهندسی و شیفت شب و اضافه کار میشه ماهی ۲۳۰۰۰۰۰۰ ولی شما دوستان یک ماه عید تعطیل خرداد تعطیل سه ماه تابستان تعطیل و یک ماه ایام تعطیل به مناسبتهای مختلف و یک ماه مرخصی سالیانه هم تعطیل و در کل ماه اگه بخوایم حساب کنیم هشتا دوازده ساعت کار میکنید یعنی شش ماه تعطیلی ثابت و شش ماه دیگه را ماهی هشت روز کار میکنید یعنی به طور ثابت چهل و هشت روز کار در کل سال و این یعنی اگر شما خیلی خیلی کم حقوق بگیرید ماهی ۱۵۰۰۰۰۰ تومان در دوازده ماه ضرب کنید و میشه ۱۸۰۰۰۰۰۰ تومان یعنی شما در این چهل و هشت روز کار مفید ۱۸۰۰۰۰۰۰ تومان حقوق دریافت میکنید یعنی ماهی دوازده میلیون و در اینجا میگم خداوند بزرگ هر کس توی این مملکت یک ریال پول اضافی میگیره از خون سگ حرومترش باشه چه نفتی باشه چه معلم و چه .... خدا پشت و پناه همه شما عزیزان...
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
0
2
کسی به اموزش پرورشا نگفته بیایید برید استخدامه اموزش پروش بشید که الان ناراضی باشن..اگه میتونستین و عرضشو داشتین جذب نفت میشدین...خیلی از نفتیا از نخبه های بهترین دانشگا ههای کشورن ...ارگانای دیگه حق مقایسه خودشونو با نفقتیا ندارن...همین نفتیا خیلی راحت میتونستن اپلای کنن برن ولی موندن به عشق وطنشون (بدون اغراق)..انصاف نیس اینگونه شخصیتشون خورد بشه..اگر ادامه پیدا کنه چن سال اینده موج عظیم مهاجرت متخصصان نفتی رو شاهد خواهیم بود
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
0
1
کسی به اموزش پرورشا نگفته بیایید برید استخدامه اموزش پروش بشید که الان ناراضی باشن..اگه میتونستین و عرضشو داشتین جذب نفت میشدین...خیلی از نفتیا از نخبه های بهترین دانشگا ههای کشورن ...ارگانای دیگه حق مقایسه خودشونو با نفقتیا ندارن...همین نفتیا خیلی راحت میتونستن اپلای کنن برن ولی موندن به عشق وطنشون (بدون اغراق)..انصاف نیس اینگونه شخصیتشون خورد بشه..اگر ادامه پیدا کنه چن سال اینده موج عظیم مهاجرت متخصصان نفتی رو شاهد خواهیم بود
بهرامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
0
1
حقوق بخش خصوصی والا از همجا بدتره بنده مهندس هستم با 11 سال سابقه الان دارم دکتری می گیرم تو شرکت خصوصی کار میکنم ده برابر این کارمندای پشت میز نشین هم سواد دارم هم کار میکنم (همه میدونن سواد بخش خصوصی چقدر بیشتر از دولتیه) با این حال حقوقم از کارمندای محیط زیستم کمتره . اوضاع کشور خرابه دوستان همجا خرابه. لطفا به بخش خصوصی توجه کنید. در ضمن بنده قبلا کارمند دولت بودم به دلیل حقوق کم استعفا دادم اومدم بخش خصوصی اما متاسفانه اینجا هم خرابتر شده الان از خدامه حداقل استخدام دولتی باشم که پشت میز بشینم استراحت کنم یه حقوقی هم بگیرم والا اینا بجای شکر کردن در تعجبم چرا اومدن اعتراض کردن؟؟؟؟؟ کارمندای دولت که اصلا کار نمیکنن به حداقل ها راضی باشن بخدا افزایش حصوص اینا اجحاف در حق ماست.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
0
1
با سلام
واقعا درست فرمودید من خودم نفتی هستم تا در این سازمان نباشی نمیدونی چه بلاهایی که سر پرسنل نیومده همیشه بایستی حسرت گذشته ها رو خورد. مثل این کارها مثل بار کجه که به منزل نمیرسه. امیدوارم یک بار دیگه در تاریخ ما فردی مثل دکتر مصدق ظهور کنه تا شاید بتون از حق و حقوق ماها دفاع کنه.
با تشکر از مطلبتون
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
0
1
واقعا؟؟؟؟؟
الان بريد سايتاي نفتي رو ببينيد.كاركنان نفت ارزو دارن محمود برگرده
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
0
1
شرکت نفت و نفت اگردراین مملکت نباشد هیچ ارگانی هزینه براورد حقوقش رانخواهد داشت
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
0
1
با سلام خدمت دوستان نفتی و غیر نفتی
بنده هم شاغل رسمی شرکت نفت با 8سال سابقه میباشم و پدر مادر من هم معلم بودن .یعنی من هر دو حالت رو به عینه بچشم دیدم .از خدمات رفاهی معلمان استفاده کردم ولی تا حدودی هم از خدمات رفاهی نفت استفاده کردم
باور کنید الانم وقتی میخواهییم جایی بریم برا گردش بریم شیراز و حتا شمال از کارت پدر مادرم برا گرفتن خانه معلم استفاده میکنیم پون اون خدماتی که شماها میگید واسه نفتی ها هست چند سال یکبار اونم اگر بشه امکان استفاده هست
نمیخوام از حقق و مزایایی معلمان یا نفتی ها بگم اینجا اومدم اینو بگم که شما هر دو قشر جزو کلیدیترین قشرهای جامعه هستید و در حق هر دو قشر ظلم شده
حالا لطفا یه سر بزنیسد به حقوق ها و مزایا ها و وام های بی در و پیکر شرکت های بیمه دولتی مخصوصا بیمه ایران و بینید په ها که نمی خورن و خودنون و سابقه اتون رو با اینا مقایسه کنید
چرا هیچکس تا حالا بخاطر مزایاههی بی شمار ادارات بیمه ای اعتراض نکرده ؟ چرا هیچکس برا وام های بی حد و حساب کارمندان بانک ها کارمندان داداگستری و ثبت اسناد اعتراض نکرده ؟
بیشتر اوقات فک میکنم از عمد دارن ما دو قشر زحمت کش و کلیدی رو به جان هم میاندازن تا کسی کاری به کار ادارات دیگر نداشته باسشد ؟
چرا دارایی های کارمد بیمه دولتی و بیمه بانک رو نگا نمیکنید و که بعد از چند سال سابقه کار چندین خونه و باغ دارن
ببعد از ظهر ها چند تا کارشناسی میرن و کلی پول میگیرن
کارمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
0
1
متاسفانه کارکنان محترم آموزش پرورش طوری صحبت میکنن که انگار از جیب اونا حقوق پرسنل نفت داده میشه که اینقدر دارن سینه چاک میدن آقا و خانم معلم اگر خیلی دوست دارین حقوق میلیونی که ازش حرف میزنی بگیرین بفرمایید شما تشریف بیارین اقماری کار کنین ما جای شما تدریس کنیم . میخوام ببینم چقدر دوام میارین جایی کار کنین که دو هفته از خانواده دور باشین یا حتی در نقاطی که همکاران شریفم دسترسی به تلفن ندارن چقدر میتونین از خانواده خودتون بی خبر باشین اصلا کار کردنتون پیشکش فقط دو هفته توی این شرایط با گرمای 50 _60 درجه زندگی کنین ببینم دوام میارین . جایی که حتی ابتدایی ترین امکانات پزشکی وجود نداره و اگر هم باشه در حدی نیست که در مواقع ضروری به فریاد مصدومی برسه و باید کیلومترها مسیر طی کنی تا بتونی برای درمان اقدام کنی تازه اگر دیر نشده باشه .معلم عزیز این حقوق پول خون هست که به کمترین قیمت پرداخت میشه
نفت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
0
1
من نفتیم قبلا معلم بودم .تو ازمون نفت رتبه دو رقمی اورذم .الان میفهمم که مغلمی خیلی کار راحتیه یه تومن هم زیادشونه.6 تومن میگیرم ولی حسرت معلمی رو میخورم.دو تا حادثه دیذم که واقعا داغونم کرد.دوستان فرهنگی همکارم رفت واسه قطر کار کنه.چند کیلومتر با من فاصله داره ماهی هفتاد تومن میگیره.ما بهترین ایران بودیم که تو ازمون نفت قبوت شدیم.شما هم اگه بهترین تو رشتتون بودید یا وکیل بودید با حقوق ملیونی یا دکتر یا ... تنبل بودیت با انتظار بالا
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
0
1
من خودم نفتی هستم انصافا حقوق بعضی ارگانها کمه مثل دادگستری اما بهتره هرکی حقوقش کمه داد بزنه حقوق من کمه نگه حقوق تو زیاده!حقوق ما نفتی ها زیاد نیست من با ۱۶ سال سابقه در مناطق عملیاتی دریافتیم ۸ میلیونه که مهندس همسابقه من در قطر ۲۰ هزار دلار در ماه داره میگیره یعنی ۷۰ میلیون تومن!
کلا در ایران دستمزدها پایینه
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
0
1
من خودم نفتی هستم انصافا حقوق بعضی ارگانها کمه مثل دادگستری اما بهتره هرکی حقوقش کمه داد بزنه حقوق من کمه نگه حقوق تو زیاده!حقوق ما نفتی ها زیاد نیست من با ۱۶ سال سابقه در مناطق عملیاتی دریافتیم ۸ میلیونه که مهندس همسابقه من در قطر ۲۰ هزار دلار در ماه داره میگیره یعنی ۷۰ میلیون تومن!
کلا در ایران دستمزدها پایینه
مجتبی
|
United States
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
0
1
مریم خانم...


اگه همسر یه شرکت نفتی بودی اونوقت درکش میکردی!!!!!

هرزمان که مجبور بودی کل مشکلات زندگی مثل بزرگ کردن بچه تنها به عهده تو باشه اونوقت میفهمیدی چه بر سر اینا میاد..............
بهروز
|
United States
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
0
1
سلام به عزیزان. همیشه دولتها بین مردم کشورشان اختلاف میاندازن. یه دلیلش همینه . بجای اینکه همکار عزیز آموزش و پرورش بگه باید دولت نسبت به تورم سوختی زندگی حقوق مرا بیشتر کن. میاد میگه چرا نفتی اینقدر حقوق میگیره.شما فکر میکنید اگر از نفتیها کم کرد.به شما اضافه میکنه . نه خیالت راحت اونها میگن بابا ولشون کنید اینا که به جون هم افتادن . تا حرف بزنند سال هم تمامه. باز روز از نو.یه کم فکر کنید.
بهروز
|
United States
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
0
1
سلام به عزیزان. همیشه دولتها بین مردم کشورشان اختلاف میاندازن. یه دلیلش همینه . بجای اینکه همکار عزیز آموزش و پرورش بگه باید دولت نسبت به تورم سوختی زندگی حقوق مرا بیشتر کن. میاد میگه چرا نفتی اینقدر حقوق میگیره.شما فکر میکنید اگر از نفتیها کم کرد.به شما اضافه میکنه . نه خیالت راحت اونها میگن بابا ولشون کنید اینا که به جون هم افتادن . تا حرف بزنند سال هم تمامه. باز روز از نو.یه کم فکر کنید.
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۷
0
1
سلام به دوستان .هر کی تونست یه امار درست حسابی از میزان ناباروری در شهرستان بندر ماهشر در بیاره جایزه داره چون اجازه ندارن اعلامش کنند اینجا نه تنها کارکنان پتروشیمی و شرکت های نفتی موجود در منطقه به فنا رفتن بله مردم عادی شهرستان نیز به نابودی محکومند خداوکیل ی سرچ ساده بزنید در مورد گازهای مهلکی که رو سر مردم شهر رها میکنند و نتیجه اش میشه ناباروری و ناقص بدنیا اومدن بچه های بی گناه و کلی چیزهای دیگه ..مردم عادی که تو این شهرستان فقط دارن زندگی میکنند باید حقوق 3تا 4 میلیونی بگیرن چه برسه به شاغلین زحمتکش پیمانکار و قرار دادی و رسمی که همگی دارن یه هدف رو دنبال میکنن ..امیدوارم که روزی برسه باعث افتخار همدیگه باشیم نه مثه هیولا بیفتیم به جونه هم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۵
2
0
این شرکت نفتیا خدشون رو تافته جدا بافته میدونن و سایر اقشار را شهروندان دون پایه محسوب میکنن همه چیز را برای خودشون میخان خدالعنت کنه کسی راکه باعث این همه تبعیض بین شما نفتیها با بقیه شد تو شهر ما اگر رو به موت باشی تو مراکز درانی شرکت نفت پذیرش نمیشی من به واسطه شغلم خیلی با صورتهای مالی شرکت نفت و گاز سرو کار دارم حقوقشون بدون اضافه کار و امثالهم حد اقل ۴هست اینکه خونه سازمانی دارن ژتون رستوران دارن دوادرمونشون مجانی و اگر نیاز به بستری در تهران باشه مرخصی نمیگیرن ماموریت میگیرن و امثالهم چرا فساد در دستگاههای دیگه زیاد شده ؟یکی از دلایل میتونه تبعیض باشه بین بانکی و شرکت نفتی با سایر کارمندان دولت اینقدر هم نگید کارکنان شرگت نفت نخبه اند ماکه مدرکل دال بر نخبگی ندیدیم فقط معدل بالا اونم که میدونیم معدل با حاصل فرایندهای زیادی ازجمله تملق برای استاد و ..است
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
دوست عزیز بنده شرکت نفتی هستم. لفظ شرکت نفتی هااااا لفظ جالبی نیس. به کل محکوم کردن یک شغل نشان از کینه حضرتعالی داره و از منطق بدور هست. مثل این هست که تو خونواده شما یه آدم نادرست بشاه و من تمام خانواده شمارو نادرست قلمداد کنم. اولا بیمارستانهای نفت از بالا اجازه ندادن بهشون که مریض ویزیت کنن. اما در رابطه با حقوق: حقوقهای بالا مربوط به همکاران بنده در شغلهای اقماری هست. یعنی 14 روز کار و 14 روز استراحت. دوستان داخلی زیادی هستن که حقوق بالا دارن اما از نظر کمی اصلا قابل قیاس با دوستان اقماری نیستن و متاسفانه همیشه همین تعداد کم ملاک بر شرکت نفت میشود. یک چهارم سال که برابر 2200 میشه همکاران بنده سر کار هستند. و البته 2200 ساعت در دخمه هایی به اسم کمپ استراحت میکنن. شما میفرمایید حداقل 4 میلیون حقوق داریم. من بیشترش میکنم تا شما راضی باشید و از اونجا که فقط رقم به چشمتون میاد رقمی به چشم آمدنی مثال میزنم. 7000000. اینو در 12 ماه ضرب کنم میشه 84000000 (اوففففففففف). تقسیم به 2200 ساعت 38181 تومن میشه. حقوق ساعتی هر اقماری کار که اصلا هفت میلیون نیس و شرایط شبکاری، کار در هر شرایط و ساعتی (عید، 5 شنبه و جمعه و...) و ... لحاظ نشد (البته درکی از این شرایط نخواهید داشت چون شما هم هموطن من هستید). حالا تعداد ساعت کاری خودتون رو بزارید تو این فرمول. ببینید به مواردی که حسسسسسسسسرتش رو میخورید میارزه یا نه؟
اگر قانع نمیشید یه کار دیگه میکنیم. شما آدرس محل کارتون رو بدید به ما. بعد ما با مزارتی ها و لکسوسهامون میایم در محل کارتون و تراولهای 100 تومنی و 50 تومنی بسته بسته پرت میکنیم تو صورتتون. اونوقت شما از ما فیلم بگیرید. یه نسخش رو بدید به دولت یه نسخش هم بفرستید تو شبکه های اجتماعی. مطمئن باشید حقوق مارو کم میکنن. کلا به صلابه میکشن مارو. ولی واسه افزایش حقوقتون فکری به ذهنم نمیرسه.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۵
2
0
این شرکت نفتیا خدشون رو تافته جدا بافته میدونن و سایر اقشار را شهروندان دون پایه محسوب میکنن همه چیز را برای خودشون میخان خدالعنت کنه کسی راکه باعث این همه تبعیض بین شما نفتیها با بقیه شد تو شهر ما اگر رو به موت باشی تو مراکز درانی شرکت نفت پذیرش نمیشی من به واسطه شغلم خیلی با صورتهای مالی شرکت نفت و گاز سرو کار دارم حقوقشون بدون اضافه کار و امثالهم حد اقل ۴هست اینکه خونه سازمانی دارن ژتون رستوران دارن دوادرمونشون مجانی و اگر نیاز به بستری در تهران باشه مرخصی نمیگیرن ماموریت میگیرن و امثالهم چرا فساد در دستگاههای دیگه زیاد شده ؟یکی از دلایل میتونه تبعیض باشه بین بانکی و شرکت نفتی با سایر کارمندان دولت اینقدر هم نگید کارکنان شرگت نفت نخبه اند ماکه مدرکل دال بر نخبگی ندیدیم فقط معدل بالا اونم که میدونیم معدل با حاصل فرایندهای زیادی ازجمله تملق برای استاد و ..است
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
0
2
کسانی که تحت عنوان آموزش پرورشی نظر میذارن،فضول بودن و حسود بودن شخصیت خودشونو نشون میدن، بجای کل کل با این افراد که معلوم نیست اصلا چکاره هستند، دلایلی که آقای زنگنه رو به عنوان متهم ردیف اول در خیانت به نفتی ها و کشور هستن مطالعه فرمایید
است:
1- عدم ارزش گذاری برای تفکر جوان گرایی در صنعت نفت و استفاده بیش از حد معمول از نیروهای بازنشسته و افزایش سن بازنشستگی
2- افزایش بی سابقه حوادث آتش سوزی های زنجیره ای بویژه در مجتمع های پتروشیمی در زمان مدیریت ایشان
3- حذف مدیران انقلابی و انتصاب مدیران تکنوکرات و ناکارآمد در پست های کلیدی نفت
4- چشم دوختن به خارجی ها و عدم تلاش برای جذب نقدینگی داخل برای جذب سرمایه گذاری در صنعت نفت
5- توقف استخدام های صنعت نفت متناسب با نیاز سازمانی شرکت های تولیدی که موجب خسارت جبران ناپذیر در آینده خواهد شد.
6- تغییر غیرکارشناسانه ساختار سازمانی نفت و افزایش بی رویه تعداد مدیران
7- برخورد متکبرانه با منتقدان صنعت نفت و قراردادهای نفتی و ناتوانی در شنیدن انتقادات آنها
8- ضعف برخورد با فساد و پرونده مفسدان اقتصادی همچون کرسنت
9- تضعیف دانشگاه صنعت نفت و زمینه سازی اضمحلال این دانشگاه معتبر خاورمیانه
10- تحقیر دانش آموختگان و جوانان نخبه و تحصیل کرده دانشگاه صنعت نفت
11- تبدیل کردن وزارت نفت به یک پادگان نظامی و بی توجهی به رضایت شغلی کارکنان نفت
12- لجبازی درباره قراردادهای مساله دار IPC و برطرف نکردن ایرادات آنها علیرغم تذکرات بزرگان نظام
13- متوقف کردن طرح توسعه پالایشگاه های نفت کشور
14- تجزیه شرکت ملی نفت به تعداد زیادی شرکت کوچک و تضعیف توان فنی مهندسی آنها
15- انتصاب مدیر عامل ضعیف در راس پتروشیمی کشور و واگذاری کار عملیاتی و مردانه به یک خانم
16- اعطای طرح ماهان زاگرس در کرمانشاه علیرغم کمبود آب
17- مسکوت نگه داشتن طرح ۱:۱ در پتروشیمی ها
18- توقف پروژه ایران LNG که برای صادرات LNG طراحی شد علیرغم 65 درصد پیشرفت فیزیکی و 86 درصد پیشرفت خرید تجهیزات
19- استمرار واردات بنزین و بی توجهی به تولید فرآورده های نفتی در پالایشگاهها
20- بلاتکلیفی نیروهای قرارداد موقت نفت و ممانعت از ساماندهی حقوق و دستمزد ، جابه جایی ، تعدیل مدرک و سایر مشکلات آنها
21- حذف چندین هزار سمت فنی/ عملیاتی در شرکت های تولیدی نفت و کمبود نیروی انسانی در این شرکت ها
22- استمرار تعطیلی فروشگاه های زنجیره ای نفت و بی توجهی به مسائل رفاهی کارکنان
23- بلاتکلیف گذاشتن موضوع قرارداد خسارت بار کرسنت در دادگاه لاهه
24- بی توجهی به کاهش قیمت نفت از زمان وزارت ایشان در دولت یازدهم همچون دولت هفتم و هشتم
25- عدم مهار گازهای مازاد همراه نفت که حجم آن روزانه 30 میلیون متر مکعب اعلام شد.
26- ممنوع کردن پذیرش مردم مناطق نفتخیز در بهداشت و درمان صنعت نفت
27- عدم پایبندی به سیاستهای کلی نظام برای مستثنی کردن بخش بالادستی نفت از خصوصی سازی
28- عدم توجه به سرمایه های انسانی و تبعات و خسارت های جبران ناپذیر اجتماعی و اقتصادی هنگفت آن بر ساختار فنی و اقتصادی صنعت و پیامدهای اجتماعی گسترده آن بر اجتماع و جامعه
29- عدم توجه لازم برای پیاده سازی استانداری های HSE در حوزهای مختلف اعم از اکتشاف و استخراج و تولید و تخریب محیط زیست و مولفه های زیست محیطی
30- انعقاد قراردادهای نفتی خسارت بار طی دوره های مختلف وزارت و از بین بردن امنیت اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی کشور در حوزه بین الملل و تاثیرات منفی آن بر جامعه در ابعاد مختلف
31- نداشتن خلاقیت و نوآوری؛ بی توجهی به افزایش دانش فنی و بروز کردن صنعت نفت با دانش روز دنیا
32- برون سپاری پالایشگاه های گازی در عسلویه و بر ملاء شدن تبعات سوء‌این تصمیم در آینده
33- برنامه خسارت بار واگذاری میادین نفتی کم‌ریسک و با ضریب بازیافت بالا به پیمانکاران خارجی
34- توقف سه ساله توسعه میادین مشترک و سایر پروژه‌های اولویت‌دار نفت و گاز
35- بلاتکلیفی توسعه مرزی‌ترین فاز پارس‌جنوبی یعنی فاز 11 و میادین مشترک آزادگان جنوبی، فرزادA و B
36- ضعف اخلاق مدیریت و بی توجهی به کرامت انسانی کارکنان صنعت نفت و در مقابل ارج و منزلت نهادن به شرکت های خارجی
37- بی توجهی به محیط زیست و تبدیل شدن فازهای جدید پارس جنوبی به منبع آلودگی برای منطقه
38- ضعیف شدن وضعیت آموزش در صنعت نفت در دوره وزارت ایشان
39- سیاسی کردن پژوشگاه صنعت نفت و واگذاری مدیریت آن به سیاسیون حامی کارگزاران
40- بی توجهی به میدان های نفتی در ‌آبهای عمیق مانند دریای عمان و خزر و لایه نفتی پارس جنوبی و در مقابل اصرار در واگذاری میدان های خشکی و مستقل یا مشترک ولی توسعه یافته و بدون ریسک همانند میدان آزادگان در قالبIPC به شرکت های خارجی بویژه توتال فرانسه علیرغم توان مالی و فنی شرکتهای داخلی برای ادامه توسعه این میدان
انتهای پیام
یاشار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
0
2
آقا حقوق بالا و مزایای آنچنانی و... همه دروغه.
حدود 5% از کل نیرو انسانی وزارت نفت اقماری کار 14-14 هستند که حتی تا بیست و چند میلیون در ماه هم درآمد دارند اما مابقی خیلی خیلی کمتر میگیرند.
بنده خودم 2 سال و 4 ماهه تو عسلویه مشغول بکارم با مدرک ارشد مهندسی نفت،مخازن که تا ماه هشتم 1/200 که یادمه بیشترینش ماه پنجم بود چون کارمون بیشتر بود 1/640 گرفتم و کم کم بیشتر شد الآن برج آذر 1/843/000 گرفتم.چیه فکر کردین اضافه بر آچار و پیچ گوشتی یه پارو هم بهمون میدن اینجا تراول پارو کنیم؟؟؟ خیلی کار میکنن غذا و جا بهمون دادن وگرنه دخلمون خرج جا و غذا میشد و هیچ که هیچ فقط کار میکردیم تا زنده بمونیم بدون هیچ پس اندازی...تو این مدت فقط تونستم 20 تومن پول جمع کنم با هزار و یک آرزو و صدتا مشکل روحی بعلت کار تو این سر و صدا،آلودگی،گرما،رطوبت،دوری از خانواده و شهر و ولایت و...
یک کلام اگه عقل دارین اصلا طرف مناطق جنوب برا کار نیایین..بخدا شهر خودتون شرف داره شرف شرف
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
0
2
من حاضرم برم آموزش و پرورش ویه آموزش و مرورش بیاد جاشو با من عوض کنه.چون کارمند رسمی شرکت نفت وقتی مثل یه پمپ یا کمپرسور به بخش خصوصی فروخته میشه و حداقل تکلیف بیمه و بازنشستگی و سوابقش را هم براش روشن نمیکنن قطعا وضعش از یه معلم بهتر نیست که 4سال دانشجویی هم جز سابق کاریش محسوب میشه. و حکم حقوقیش با 24 ساعت کار که در حقیقت کمتر از 18 ساعت در هفته است 90 درصد حقوق یه کارمند نفت میشه.منتها کارمند نفت با همین بسترهای دروغین که براش فراهم کردن به این روز افتاده که الان اگه سنش کمتر از 55 سال باشه و به بخش خصوصی واگذار بشه تقزسبا میشه گفت بی سر و صدا اخراج شده و خبری از حقوق و بازنشستگی براش نیست.بالاخره نابودی صنعت نفت از هر نظر قطعا 20 سال آینده نتیجه اش مشخص میشه.کاشکی وزارت نفت اون 6000 معلمی که بدون کلاس موندن و با رفتن به اداره آموزش و پرورش و اعلام حضور برا یک روز در هفته حقوق دریافت میکنن را برای مناطق عملیاتی یا حداقل پتروشیمیها و پالایشگاهها دعوت به کار کنه تا بعدش بیان توی زنگ تفریح برای بقیه تعریف کنن.
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
0
2
من حاضرم برم آموزش و پرورش ویه آموزش و مرورش بیاد جاشو با من عوض کنه.چون کارمند رسمی شرکت نفت وقتی مثل یه پمپ یا کمپرسور به بخش خصوصی فروخته میشه و حداقل تکلیف بیمه و بازنشستگی و سوابقش را هم براش روشن نمیکنن قطعا وضعش از یه معلم بهتر نیست که 4سال دانشجویی هم جز سابق کاریش محسوب میشه. و حکم حقوقیش با 24 ساعت کار که در حقیقت کمتر از 18 ساعت در هفته است 90 درصد حقوق یه کارمند نفت میشه.منتها کارمند نفت با همین بسترهای دروغین که براش فراهم کردن به این روز افتاده که الان اگه سنش کمتر از 55 سال باشه و به بخش خصوصی واگذار بشه تقزسبا میشه گفت بی سر و صدا اخراج شده و خبری از حقوق و بازنشستگی براش نیست.بالاخره نابودی صنعت نفت از هر نظر قطعا 20 سال آینده نتیجه اش مشخص میشه.کاشکی وزارت نفت اون 6000 معلمی که بدون کلاس موندن و با رفتن به اداره آموزش و پرورش و اعلام حضور برا یک روز در هفته حقوق دریافت میکنن را برای مناطق عملیاتی یا حداقل پتروشیمیها و پالایشگاهها دعوت به کار کنه تا بعدش بیان توی زنگ تفریح برای بقیه تعریف کنن.
هیچ کس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
2
0
این نفتیهای کله پوک عقب افتاده که فقط بخور و بخواب بلدن و خبر دارم که به خاطر استخراج نادرست خیلی از چاههای نفت فقط ده درصدشون قابل برداشته. عزیزم اون کارشناسایی که در خارج از کشور حقوق دلاری میگیرند با شما کودنها که فقط به فکر سمیه غذای باشگاه و این چیزا هستید زمین تا اسمون فرق دارن. یکیتونو میشناسم چند سال پیش با این هارت و پورت ها رفت کانادا بعد از چهار سال تازه شده در بون با فوق لیساس. تازه بگذریم که همتونم میرید پیام نور ودانشگاه مجازی مثلا ارتقای مدرک میدید منگولا. خودتون میدونید چقدر منگولید پس یه گوشه بزنید و اینقدر نفت نفت نکنید. انگار نفت ارثیه ی باباشونه احمقاااااااااااااااااااااااااا
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
دستت بابات و معلمت درد نکنه با این تربیت کردنشون.
همین کله پوکا هستن که 65 درصد درآمد این مملکت رو تامین میکنن (برو تحقیق کن) تا گستاخان و بی ادبانی مثل شما حقوق داشته باشین. این همه تجهیزاتی که الان دارن کار میکنن و یا در حال ساخت هستن پدر شما نساخته همین کله پوکا ساختن.
اصلا معلوم نیس اطلاعاتت رو از کجا گرفتی و کدوم عقب مونده ذهنی اینارو بهت گفته. ملاک استخراج میدان نفتی هست نه چاه نفتی. چاه نفتی که با خرابکاری تولیدش کم بشه رو اول انگیزش داخلش ایجاد میکنن و اگه نشد کلا پلمب میکنن و چاه جدید کنارش میزنن.
حقوق دلاری همه نفتی های کشورهای خلیج که میدونم اونارو شکمباره میدونی میگیرن (منظورم مهندسای نفت بومی هست). ینی هم وطنای خودت از اینا کودن ترن؟ بیچاره عزت خودتو داری میاری پایین. بعدشم اسم باشگاه و این چیزا آووردی. شما تشریف مبارکتون رو ببر به باشگاه شرکتها و ارگانهای دیگه. ببین کدومشون شلوغتر و بزرگتر از همه هست.
بعدشم از کی تا حالا ملاک استعداد صنعت نفت شده ذهن خراب و گستاخ حضرتعالی؟ همین دربون هم سعادت داشتی که میشناسیش چون اگه صنعت نفتیارو میشناختی تربیت خودت رو نشون نمیدادی. صنعت نفت هم براش پیام نور و مجازی مهم نیس. اهل فن باشه که بتونه 65 درصد درآمد مملکت رو تامین کنه کافیه. حالا درسته ممکنه از این 65 درصد یه خوردش هم وارد جیب بی تربیت های مث شما بشه اما فدای سر بقیه هم وطنا.
Histats.com START (standard) Histats.com END