آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array
اظهارنظر دو مقام ارشد دولت در خصوص تردد خودروهای پلاک اروند
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰

فیدوس: دو مقام ارشد دولت در گفتگو با خبرگزاری ایسنا بر تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد صرفا در محدوده این مناطق تاکید کردند. این اظهارات که در انتهای گزارش خبرگزاری مذکور درباره قانونی یا غیرقانونی بودن تردد خودروهای پلاک اروندی در سراسر استان خوزستان آمده است، روشن می کند که این دو مقام ارشد دولتی از آنچه به اسم آزاد شدن تردد این خودروها در سراسر استان اتفاق افتاده است رضایت ندارند.

اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به ایسنا گفت: " تردد خودرویی که در مناطق آزاد شماره می‌شود در این مناطق آزاد است؛ ولی واردات را برای این آزاد نگذاشتیم که بچه پولدارها خودروی گران وارد کرده و در شهر مانور دهند؛ منظور ما این بوده که اگر سرمایه‌گذاری به مناطق آزاد می‌رود بتواند بدون پرداخت گمرک ماشین خوب وارد کرده و از آن استفاده کند".

همچنین مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک کشور درباره محدوده تردد خودروهای منطقه آزاد اروند گفت: "محدوده تردد خودروهای وارداتی این منطقه بر اساس مصوبه هیات دولت است و بیش از آن اجازه تردد را ندارند"  

در همین حال دو نماینده خوزستان در گفتگوهایی جداگانه مدعی شدند که آزاد اعلام شدن تردد خودروها در سطح استان خوزستان با اطلاع شخص اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد صورت گرفته است. شکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز به تسنیم گفت: "بحث تردد خودروهای پلاک اروند با هماهنگی آقای ترکان صورت گرفت اما این عدم هماهنگی بین دولت و نماینده عالی دولت در استان خوزستان فقط ذهن مردم را درگیر می‌کند."

در همین رابطه اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان نیز به ایسنا گفت:" تصمیم استاندار خوزستان برای صدور مجوز تردد خودروهای وارداتی منطقه آزاد اروند تا مرکز استان در پی نامه مجمع نمایندگان استان به ترکان در سفر رییس جمهور به خوزستان بوده است". وی افزود: "بعد از سفر رییس جمهور به استان خوزستان مجمع نمایندگان استان نامه‌ای را خدمت آقای ترکان مشاور ویژه رییس جمهور در مناطق آزاد تقدیم کرد که در آن درخواست شده بود با توجه به شرایط استان و اینکه محدودیت تردد خودروهای وارداتی منطقه آزاد اروند مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کند این اجازه داده شود که این خودروها در محدوده استان با رعایت حریم مربوطه تردد کنند."

این دو نماینده البته نگفتند در نامه خود تعبیری که از «واژه» تردد مدنظر داشتند دقیقا چه بوده؛ آیا به معنای رفت و برگشت خودروهای پلاک اروندی از آبادان و خرمشهر به  دیگر نقاط استان بوده است و یا تعبیر آنان آنچنان که در عمل در استان انجام شد «توقف دائمی» این خودروها در دیگر شهرها بوده که مفهوم اولیه تردد را بی معنا می کند. با توجه به اظهارات ترکان مبنی بر اینکه استفاده از خودروهای خارجی در شهرهای آبادان و خرمشهر امتیازی برای جذب سرمایه گذار به این شهرهاست، به نظر می رسد مقامات استان تعبیر مدنظر خود را به درستی نزد مقامات دولتی آشکار نکرده و آنها را به اشتباه انداخته اند. چنانکه پس از اینکه دولت متوجه شد آزاد شدن تردد خودروهای اروندی در سطح استان محملی برای توقف و استفاده غیرقانونی در شهرهای دیگر استان شده است، با صدور مصوبه ای بر رعایت قانون مناطق آزاد کشور که تردد این خودروها را صرفا در محدوده این مناطق مجاز می داند تاکید کرد تا بهانه دور زدن قانون از آنها سلب شود.

بدین ترتیب- در صورتی که دولت بر مصوبه اخیر پافشاری کند- امتیازی که خود به عنوان عیدی سال 93 به ساکنان آبادان و خرمشهر داده بود تا بتوانند با خودروهای اروندی  به سایر شهرهای استان رفت و آمد کنند با اقدامات قدرت اجرایی و سیاسی استان از دست مردم آبادان و خرمشهر رفته است. تاسف انگیز اینکه مسوولین منطقه آزاد اروند در این زمینه با مقامات استان همکاری کرده و در خیال مقداری پول بیشتر حاصل از عوارض واردات خودرو زمینه از دست رفتن این امتیازرا فراهم نمودند. نمایندگان آبادان و خرمشهر هم که مثل همیشه حواسشان به جای دیگر بود تا این ضرب المثل شاهدی تازه بیابد که ما از خودی ها هم ضربه خورده ایم.  

انتشار یافته: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کارمند شرکت نفت
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
آخه آقای ترکان سرمایه گذار تشنه اینه که بیاد اینجا سوار ماشین خارجی بشه !!!آخه این شد امتیاز برای سرمایه گذار ؟؟؟یعنی سرمایه گذار های ما الان با اتومبیلهای سایپا وایران خودرو تو شهرهای خودشون خیابون ها رو گز میکنن ؟؟ اول سازمان توی منطقه خودی نشون بده ..حرکتی بکنه تا سرمیه گذار جذب بشه ...تسهیلات ومشارکت مالی مردم درپروژه هاباعث حرکت منطقه میشود ...
شهروند ناظر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
واقعا جای تاسف وشگفتی است سازمانی که اعلام مینماید مدیرش عالیترین مقام منطقه است اینقدر راجع به قضیه خوروها در موضع انفعالی قرار دارد همه دارند لحظه به لحظه در کشور واستان اظهار نظر وخبر رسانی در این خصوص می نمایند اما انگار مدیران این سازمان در خواب زمستانی بسر میبرند اری وقتی در انتخاب افراد جهت تصدی پستهای مهم مدیریتی این سازمان بجای افراد کارازموده وبا سابقه اجرایی مثبت ملاک را وصل بودن به این ان قرار داده ند چه انتظاری می توان داشت بعنوان نمونه من خود یکی از مدیران اصلی سازمان را می شناسم که فرزند مدیر عامل یکی از دستگاههای اجرایی استان می باشد فرد مذکور در زمان تحصیل از همه امکانات (خوابگاه -غذاوایاب وذهاب رایگان)دستگاه مطبوعه پدر ... استفاده نموده وبعد از گرفتن مدرک هنوز مهر ان خشک نشده بدون هیچگونه سابقه قبلی یک شبه تبدیل به مدیر ارشد گردیده است با این وضعیت مدیریتی ونظارتی منطقه اگر بودجه تهران را هم به اینجا بدهند باور کنید ابادان وخرمشهر تکان نخواهد خورد تقریبا از هر کارمند ساده ادارات شهرکه بپرسی میداند چه کسانی شهر را ملک شخصی خود قرار داده وهر جولان وامتیازی برای خود وباندشان می گیرنداما هیچ برخوردی بدلیل نفوذ ایشان درلایحه های قدرت محلی صورت نمی گیرد پیشنهاد عملی اینجانب جهت خروج از وضعیت موجود تهیه طومار وارسال به مقامات امنیتی و نظارتی کشوری واستمداد کمک می باشد تا زمانی که دلسوزان منطقه با هم به اقدامات جمعی و استفاده از ظرفیتهای قانونی ننمایند وضعیت همین است و در صورت ادامه انفعال از سوی دلسوزان همگی مدیون خون شهدایی هستیم که نفس کشیدن ما در منطقه مرهون جانفشانی واز خود گذشتگی این بزرگان می باشد و همه مسوول هستیم یا علی ی ی ی ی ی
کربلایی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
غیر قانونی بودن بخشنامه ی استانی (حتی اگر ناشی از نامه نمایندگان فرصت طلب و سودجوی خوزستان باشد) کاملا خلاف قوانین کشوری بوده و هیچ توجیهی برای آن هیچ کس نمیتواند بیاورد. تکلیف ریاست بی اثر منطقه اروند که روشن است. وقت آن است که تکلیف عضو هیئت رییسه ی بومی آن جناب مستطاب کعبی را روشن کنیم که در این ماجرای منفعت سوز، کجای ماجرا بوده و سکوتش و یا همراهی اش چه دلیلی داشته است؟
الی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
سلام راستش همه مسئولین دارن سفسته میکنند ظاهرن همه از مقتدایی واهمه دارند و میترسند دستور صریح و مصوبه دولت را لازم و قابل اجرا بدانند این قضیه مثل همان خیاطی بود که سالها قبل لباسی برای پادشاه دوخت و از اولش هم توی دهان همه انداخت که هرکس این لباس را نبیند ...است و در واقع لباسی که ماه ها ادعای دوختنش را داشت وجود نداشت وقتی که پادشاه خواست اون لباس را بپوشد هیچ ندید هم او هم وزرا و دیگران چون میترسیدند که انگ ... بودن بهشون بچسبد این بود که اون به ظاهر لباس را پوشید و در انظار مردم راه رفت و مزحکه مردم شد،حالا آقای ترکان درخواستی را امضا کرده که نفهمیده منظور از متن آن چه بوده حالا که کلاه گشادی سرش رفته نمیتواند بگوید من نفهمیدم و امضائ کردم و نماینده های ماهم در آبادان و خرمشهر با قول حمایت از جانب مقتدایی در انتخابات آینده یا سکوت کرده یا امضائ دست جمعی میکنند،قضیه ما مردم هم معلومه شدیم مثل ملا و پسرش و خرش ،یه روز هردو سوار خر مسیری را میرفتند عده ای آنها را دیدند و با تمسخر گفتند که خر بدبخت دونفری نشستن روی خر،ملا پیاده شد و پسر سوار کمی جلوتر عده ای دیگه گفتند پیرمرد بیچاره پسر جوان روی خر نشسته و پیر مرد پیاده میره ،پسر پیاده شد و ملا سوار شد و کمی جلوتر عده ای گفتند بچه بیچاره مرد گنده سوار شده و بچه پیاده راه میرود ، ملا هم پیاده شد و هردو با پسر و خرشان پیاده رفتند تا اینکه عده ای آنها را دیدند و گفتند اینها چقد دیوانه اند خر را سوار نمیشوند و بدنبال خودشان میکشدن ،ملا و پسر هم خر را رها کردند و گفتند خر ما از کرگی دم نداشد،ظاهرن حضرات حاضر نیستند بخاطره قانون دل هم را بشکنند مردم آبادان و خرمشهر را مسخره میکنند.
ابادانی دلسوز
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
در هرشهرستانی نمایندگان آن شهرستان به فکر کسب امتیاز برای شهرشان هستند 0جز نمایندگان ابادان.من از فیدوس خواهش می کنم که با ایجاد بحث در زمینه نمایندگان ، زمینه انتخاب افراد دلسوز درسال اینده رو برای شهرمون فراهم کنه.متاسفانه نماینده های فعلی فقط دلشون واسه خودشون و دارو دسته شون می سوزه.لطفا منتشر کنید وروی درخواست من هم فکر کنید.تا نمینده هامون خوب نباشند ما کاری از پیش نمیبریم.
جوشن
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
باسلام،مسؤلین دلسوز(خیلی خیلی خیلی دلسوز)سازمان منطقه آزاد .. متأسفانه رسالت و مأموریت منطقه آزاد که همانا کمک به پیشرفت و آبادانی دو شهر محروم و مفلوک آبادان و خرمشهر است را بکلی فراموش کرده اند وسؤمدیریت خود را ثابت کرده اند. کار منطقه آزاد شده فقط نصب بنر تبلیغاتی, مدیران ناکارآمد و ... منطقه آزاد خود عامل و سبب عقب ماندگی و بدبختی آبادان و خرمشهر هستند.
آگاه
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
سلام ديگرآزموده را آزمودن خطاست مديران منطقه در همين موضوع ثابت كردند كه اين كاره نيستند و بايد هر چه زودتر تعويض در دستور كار آقاي تركان قرار گيرد . جلوي خسارتهاي بيشتر را بايد گرفت . بايد بدانيم اگر مديران خودمان قوي باشند اين اتفاقات نميافتد لذا در يك گزارش خبري با آقاي تركان اين موارد را پيگيري نماييد.
قياسي
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
با سلام اينهم مصداق ديگري از ناكارآمدي مديريت در اين كشور كه هر چه زودتر بايد علاج شود!!! ولي چه بايد كرد ؟ بايد ديد در كلان تصميم سازي اراده اي جهت اصلاح وجود دارد كه بنظر من چنين نيست چرا كه در اينصورت از مديران ضعيف با اين نوع عملكرد استفاده نميشد.از ما هم تنها اين كار ساخته است كه با اطلاع رساني دقيق فضا را جهت حيات آنها نا امن نماييم و اين خود مكانيزمي كنترلي درشرايط موجود ميباشد.همچنين در هر شرايطي بايد حافظه تاريخي خود را از دست نداد چرا كه بهترين تحليلها زاييده حافظه هاي پويا ميباشد و اين همان كاري است كه فيدوس در حال انجام آن است. با سپاس دوستدار حق
دلارام
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
جناب جوشن میخواستی توی یکسال منطقه آزاد شق القمر کنه شما به چند سال قبل برگرد بی انصافیه که بگید کاری نشده مشکل داشتن سه نماینده است که هر کدومشون یه سازی دارند و از همه بدتر اینکه رقیب قدرشون عبدالله کعبی در منطقه آزاد است و میخوان بهر نحوی که شده تصمیماتی که منطقه میگره رد کنند اما بدانید مردم هوشیارند
آرش / آبادان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
ولی واردات را برای این آزاد نگذاشتیم که بچه پولدارها خودروی گران وارد کرده و در شهر مانور دهند؛( آخه برادر من بچه پولدار که نمره پلاک اروند با 1000 تا محدودیت خرید کنه میره همان خودرو ولی پلاک ملیش رامگیره که هر موقع اراده کنه هر جا که خواست برعه نه محدودیت داشته باشه. خودتون میگید بجه پولدار
آباداني آباد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
اي نمايندگان عزيزززززززز آبادان : از ماست كه بر ماست!!!!!!!! يك سطل ماست حروم شد!!!!
ابادان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
پول نفتمون رو واسه بقيه استانها خرج ميكنين. هيچيش به ما نميرسه. بعد واسه استان ما طرح ميدين!!!؟؟؟؟ عجب
ابودان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
به اين سوالم لطفا جواب بدين؟ چرا ما بايد از خودرو هاي بي كيفيت استفاده كنيم در صورتي كه ميتوانيم بهتر از اونا رو داشته باشيم؟ تا كي بايد دست به دامان نمايندگي زيبايي باشيم؟ اين نمايندگي به هر قيمتي كه دوس داره ماشيناشو ميفروشد. وزير صنعت ميخواد اختيارات خودش رو در استان خوزستان از دست نده كه اين گونه برخورد ميكند. چرا از ظلم به خودتان و مردم استان خوزستان دفاع ميكنيد؟؟
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
مگر کسی گفت سوار نشو . پول بده بخر . کسی جلوشما نگرفته
بابک
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
اقایون نماینده توجه کنن اقا قشم هم منطقه ازاد هست ایا کله استانه هرمزگان تردد میکنند این اگر یک امتیازه سوار شدنه یک ماشینه خوب با قیمته مناسب برای مردم ابادان و خرمشهره اقایون نمیشه که چند صد میلیون بره تو جیبه اقیایونی که هم در منطقه اروند هستن هم در مرکز استان اقا تا کی تا چه زمانی از خونه مردمه ابادان و خرمشهر میخواهد بمکید من از فیدوس خواهش میکم حداقل امتیازات منطقه اروند رو همین جا نگهداره و پیگیر مسله باشه نمایندگانه محترم که در خواب خرگوشی بسر میبرند
مهدي
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۰
0
0
سلام آخه اين چه حرفيه كه ميزني آقاي تركان اون بچه پولداره كه ميگين الان هم سوار ماشين هاي گران قيمت هستن خو چه اشكالي داره از راه حلال بدست آوردن. ايراد اينجاست كه بچه هاي آبادان و خرمشهر با گراني مسكن در شهر ديگه نميتونن حتي پيكان هم سوار بشن.....
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END