آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array

فیدوس: ماجرای تردد خودروهای اروندی در استان خوزستان هنوز تمام نشده است، نه برای دولت که با مصوبه اخیر خود بر اجرای قانون مناطق آزاد تاکید کرد، نه برای استاندار که برای بررسی مجدد بخشنامه جنجالی خود به پایتخت رفته یا قرار است برود، نه برای شهروندانی که این خودروها را در اقصی نقاط استان خریده اند یا در تردید خرید آن به سر می برند، نه برای رسانه های مرکز استان  که از منافع مردم می گویند و نه برای فیدوس که بر رعایت قانون مناطق آزاد کشور و نفی دروغ و تخلف اصرار می ورزد. برای هیچ کس این ماجرا تمام نشده است. اینکه ماجرا در نهایت به چه ترتیب تمام می شود؛ به رعایت قانون، به استمرار دور زدن قانون یا به تغییر قانون، هنوز مشخص نیست؛ هرچند به زودی تکلیف مشخص خواهد شد. دراین هنگامه فیدوس بر خود لازم می داند به عنوان تک صدایی متفاوت در این ماجرا مبنای موضع گیری های خود را آشکار کند و به قضاوت عموم بگذارد.  

چرا فیدوس موضعی متفاوت دارد

تا زمان اعلام مصوبه دولت مبنی بر تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد در محدوده این مناطق که البته چیز جدیدی نبود و تکرار مجدد قانون مناطق آزاد کشور به شمار می رفت، فیدوس بی هیچ موضع گیری خاصی  صرفاً به انعکاس اخبار آزاد اعلام شدن تردد خودروهای پلاک اروند از سوی استاندار خوزستان می پرداخت. زمانی که استاندار تحت فشار وزیر صنعت تعداد خودروی وارد شده در سطح استان را به تعداد جمعیت آبادان و خرمشهر گره زد و ناخواسته آشکار کرد که خودروهای وارد شده درواقع به اسم سکنه آبادان و خرمشهر در دیگر شهرهای استان استفاده خواهند شد، فیدوس قصد کرد که در خصوص سوءاستفاده از نام آبادان و خرمشهر موضع گیری کند. اما بعد تصمیم گرفت برای اطلاع از ابعاد ماجرا و اینکه یک طرفه به قاضی نرفته باشد قدری صبر پیشه کند. چند روز بعد زمانی که دولت مصوبه تردد خودروها صرفا در محدوده مناطق آزاد را صادر کرد، فیدوس با تیتر" دولت تصمیم استاندار خوزستان را باطل کرد" خبر مذکور را با تصور اینکه موضوع تمام شده است در حالی منتشر کرد که هیچ رسانه ای در استان این کار را نکرده بود. ولوله ای در استان به پا شد و سیل تماس ها با مدیران فیدوس گرفته شد که خبر را تعدیل کنید. فیدوس با بیان اینکه این مصوبه دولت است و در پایگاه رسمی اطلاع رسانی دولت درج شده برابر خواسته ها مقاومت کرد. روشن بود که کسانی مایل نیستند این موضوع از سوی رسانه ها پیش چشم مردم آشکار شود؛ روز بعد خبر را تکذیب  کردند و آنچه را دولت مصوب کرده بود سوءبرداشت یک رسانه نامیدند. فیدوس باید تصمیم می گرفت که در مقابل این دوگانگی ها چکار کند. آیا چنانکه خواسته بودند سکوت اختیار کند، منفعلانه به انعکاس پروپاگاندای مقامات استانی بپردازد یا با حقیقت ماجرا رودرو شود.  
پاسخ به طور غریزی روشن بود؛ اما برای آنکه نکته ای مغفول نماند شورای سیاستگذاری فیدوس شامل سه روزنامه نگار آبادانی (ماندانا صادقی، حسین میرزایی و سید محمد میرفصیحی) تشکیل جلسه داد و ساعت ها جوانب مختلف امر بررسی شد. موضوع را از جنبه های مختلف: حقیقت، منافع عمومی شهروندان آبادانی و خرمشهری و دیگر شهرهای استان، نگره های سیاسی، مرام اصلاح طلبی و رسالت روزنامه نگاری مستقل و انتقادی مورد ارزیابی قرار دادیم. در جریان بررسی این باور در ما تقویت شد که در ماجرای تردد خودروها برخی حقایق از شهروندان پنهان نگه داشته شده است. وارد کردن خودروها به نام سکنه آبادان و خرمشهر و خارج کردن آن برای استفاده در دیگر شهرها از این جمله بود. پی بردیم که موضوع افزایش شعاع تردد محملی است برای دور زدن قانون مناطق آزاد کشور و لاپوشانی توقف دائمی خودروها در شهرهای دیگر استان آنهم برخلاف نص قانون. دیدیم که قانون منطقه آزاد اروند که در وبسایت رسمی این سازمان درج شده استفاده از خودروهای خارجی بدون پرداخت عوارض گمرکی را صرفا مختص سکنه آبادان و خرمشهر می داند و برای متخلفان مجازات تعیین کرده و اکنون کسانی تحت عنوان افزایش شعاع تردد، روز روشن قانون را دور می زنند و افزایش شعاع تردد را محمل توقف دائمی در شهرهای دیگر قرار دادند. نظرات اعضای شورای سیاستگذاری فیدوس درباره منافع عمومی و به خصوص منافع مردم آبادان و خرمشهر که خود را در وهله اول متعهد به آنها می دانیم ابتدا مختلف بود. اما آنچه هیچ اختلافی در آن نبود و از پیش به طور غریزی در ذهن داشتیم این بود که فیدوس به عنوان یک رسانه وفادار به اصول روزنامه نگاری در وهله اول به «حقیقت» وفادار خواهد بود. گفتیم که هیچ منفعتی بالاتر از حقیقت نیست و آنجا که اختلاف نظر وجود دارد تنها قانون معیار است و بس.  

چرا فیدوس تک صدای استان  شد 

اولین مطلب فیدوس در جدال با ناراستی و تخلف تحت عنوان "چگونه مفهوم تردد به توقف تبدیل شد؟" منتشر شد که بازتاب بسیار داشت. عده ای از اینکه به حدود مبهم حقیقت نور تابانده شد خرسند شدند و عده ای چهره درهم کشیدند که چرا پرده ها بالا زده شد. سخن وزیر صنعت که در تلویزیون مصوبه دولت را قرائت کرد با تاکید بر نفی تصمیمات خلاف قانون تیتر یک فیدوس شد. نمایندگان خوزستان که در مجلس به وزیر تذکر دادند و استاندار که هفته بعد در برنامه تلویزیونی پاسخ وزیر صنعت را داد مورد نقد حقوقی فیدوس قرار گرفتند. هیچکس تا این لحظه حتی یک مورد در نفی استدلال های حقوقی فیدوس پاسخی ارائه نکرده است. اما سیل تماس ها، تهمت ها و دشنام ها به سوی فیدوس روانه شد. ناجوانمردانه توسط ناهمکاران رسانه ای به فیدوس دروغ بستند که با استاندار دشمن اید و با مردم خوزستان چنان هستید و از کجاها که خط نمی گیرید. (مطلب مدیرمسئول فیدوس را در بخش یادداشت ها بخوانید تا ببینید از کجا خط می گیریم).

گناه فیدوس از نظر آقایان این بود که به اصلی ترین اولویت روزنامه نگاری عمل کرد. زیرا هر کتاب روزنامه نگاری را که بخوانید می گوید اولین اصل روزنامه نگاری پایبندی به حقیقت است. کتاب اصول روزنامه نگاری نوشته بیل کواچ و تام رزنتیل انتشارات روزنامه اطلاعات در عبارات مختلفی می نویسد:" نخستین التزام روزنامه نگاری به حقیقت است." ... " تمایل بنیادین به حقیقت آن قدر قوی است که آشکارا ذاتی به نظر می رسد"... "سردبیر نخستین روزنامه در فرانسه، گرچه در مالکیت دولت بود، در یکی از شماره های خود قول داد:" در یک چیز به هیچ کس باج نخواهم داد: تلاش برای حقیقت"... " کارکرد اخبار نورافشانی بر زوایای پنهان واقعیت است"... " دیگر کافی نیست که واقعیت را به درستی گزارش کنیم، بلکه اکنون ضروری است که حقیقت را درباره واقعیت گزارش کنیم".

فیدوس بر مبنای اصول روزنامه نگاری فوق در پس واقعیت تردد خودروهای اروندی تلاش کرد حقیقت ماجرا را گزارش کند. گرچه تنها ماند و دشنام شنید اما به اصول حرفه ای خود و حقیقت وفادار بود.

شاید کسانی که تازه و طی این ماجرا با فیدوس آشنا شده اند ندانند که فیدوس در طول یکسال و نیم فعالیتش همیشه این گونه افشاگر و انتقادی بوده است. فیدوس از پاداش های گزاف شورای شهر سابق آبادان به شهردار پرده برداشت، فیدوس کمیته فراقانونی 5 نفره مجوز کنسرت ها در آبادان را معرفی کرد، فیدوس مخالفت پنهانی شهردار آبادان با منطقه آزاد شدن این شهر را علنی کرد، فیدوس تخریب صورت گرفته در هتل هلال هنگام خروج تشکیلات سازمان منطقه آزاد اروند را افشا کرد و...  

اشاعه ناراستی در این ماجرا  

به نظر مدیران فیدوس استقرار حقیقت بالاترین منفعت عمومی است زیرا ماجرایی که با ناراستی و دور زدن قانون آغاز شود لاجرم ناراستی ها و تخلف های عدیده به دنبال خواهد داشت. ما بخشی از این موارد در ماجرای خودروها را گفته ایم و بخش هایی مانده که اگر بمانیم خواهیم گفت. در اینجا به یک مورد خلاف واقع که هنوز فاش نگفته ایم اشاره مختصری می کنیم؛ همه می دانند که یکی از شروط ترخیص خودروهای پلاک اروند اثبات سکونت در شهرهای آبادان و خرمشهر است، اما چگونه می شود که سکنه دیگر شهرهای استان با ارائه مدارکی دائر بر سکونت خود در آبادان و خرمشهر این خودروها را خریداری و استفاده می کنند. برخی دستگاه های دولتی مرکز استان که وام خرید خودرو برای پرسنل خود در نظر گرفته اند با چه ترفندی سکونت این افراد در آبادان و خرمشهر را ثابت می کنند؟ در روزهای آینده به این موضوع خواهیم پرداخت؛ اما کسان دیگر نه تنها به این ناراستی ها و تخلف ها توجه نکردند که به فیدوس بابت حقیقت گویی اش معترض شدند. البته اغلب رسانه های استان در این ماجرا شرافتمندانه عمل کردند و گرچه به حقیقت ماجرا توجه نکردند اما نقطه نظرشان متکی بر منافع عمومی بود. اما یکی دو رسانه ناهمکار به جای اعلام مواضع خود به فیدوس حمله بردند و به این رسانه دروغ بستند. گفتند فیدوس با مردم خوزستان دشمن است اما نگفتند وقتی فیدوس همراه دیگران با انتقال آب کارون مخالفت کرد و اخبار مسائل مرتبط با انتقال آب کارون و اعتراض های مردمی را پوشش می داد دوست بود یا دشمن؟  حداقل در یک سال گذشته 61  خبر در این خصوص در فیدوس منتشر شده است.( یادداشت یکی از مدیران فیدوس را درباره وضعیت کارون اینجا بخوانید).

به فیدوس دروغ بستند که با تردد خودروهای اروندی در استان مخالف است چون از اول هم با استاندار شدن مقتدایی مخالف بود. آه که اگر داستان پینوکیو حقیقت داشت دماغ این دروغگویان تا 120 کیلومتر- عکس شعاع تردد خودروهای اروند- از اهواز تا به آبادان می رسید! فیدوس جدال بین رسانه ای را نمی پسندد چون این بازی برنده نخواهد داشت، اما محض اشاره به کسانی که با دروغ بستن به فیدوس می خواهند مواضع دیروز خود را پنهان کنند می گوییم: برخی رسانه های مرکز استان که امروز برای مقتدایی گریبان چاک می کنند در بدو استاندار شدنش حتی او را خوزستانی هم نمی دانستند، می گفتند مقتدایی کنارکوهی و بوشهری است و خواستار یک استاندار بومی بودند. آنها هویت مدرن آبادانی را بومی خوزستان نمی دانستند و به تاریخ و مردم یک شهر توهین می کردند. فیدوس در آن شرایط از معدود رسانه هایی بود که به دفاع تمام قد از مقتدایی پرداخت و تیتر زد: " یک اصلاح طلب آبادانی استاندار خوزستان شد". نویسندگان فیدوس چندین یادداشت و مقاله در دفاع از استاندار شدن مقتدایی نوشتند و او را مدیری توانمند معرفی کردند. (مقاله یکی از مدیران فیدوس درباره مقتدایی را یک روز پس از انتخابش به سمت استانداری اینجا بخوانید).

به دروغ گفتند فیدوس با اهوازی ها دشمن است. چه دروغ آشکاری! ما نه با مردم اهواز بلکه با تبعیض بین مرکز- شهرستان مخالفیم. به عنوان رسانه ای که در آبادان پایه گذاری شده است - گرچه لزوما نماینده افکار همه مردم آبادان و خرمشهر نیستیم- اما خود را متعهد به منافع مردم این دو شهر می دانیم و از این روست که با تبعیض مرکز- شهرستان مبارزه می کنیم. همانگونه که همه ما آبادانی ها و خرمشهری ها و اهوازی ها با تبعیض بین تهران و شهرستان ها مخالفت می کنیم. این به معنای مخالفت با مردم یک شهر نیست؛ این به معنای مخالفت با ذات قدرت نامسوول در برابر شهروندان دیگر مناطق است. قدرت اداری استان در اهواز متمرکز شده و چون ذات قدرت در تاریخ ایران نامسئول است امکانات و امتیازات را ابتدا به سمت خود می کشاند. قدرت نامسئول مانند یک آهن ربا عمل می کند و امکانات و امتیازات را تا آنجا که بتواند به سمت جایی که خود نشسته جذب می کند، برای همین است که در ایران همه شهرستان ها سعی می کنند استان شوند، یا مرکز استان شوند و الی آخر. نمونه اخیر این تبعیض ها هم همین خودروهای پلاک اروندی است که تا ترددش به اهواز آزاد شد مدیران ادارات بزرگ گفتند چرا ما نباید از اینها بهره مند باشیم. هم برای خود خریدند و هم به ابواب جمعی دور و ورشان وام برای خرید دادند. اما کارمندان ادارات آبادان و خرمشهر هیچ نصیبی نبردند، چون جناب مدیرکل مرکزنشین فقط تا چند متری خود را می بیند و به دوردست ها فکر نمی کند.  

ما معتقدیم برای مبارزه با تبعیض مرکز – شهرستان باید شهرهای پیرامونی قوی شوند، نماینده قوی داشته باشند، رسانه های حق طلب داشته باشند، حقوق خود را مطالبه کنند و از امتیازات خود دفاع کنند. استان شدن آبادان و خرمشهر یک راه قوی تر شدن است که پیش تر در دهه 70 مطرح بود اما به سرانجامی نرسید. تا اینکه زنده یاد محمدرضا عباسی در انتخابات دوره گذشته مجلس آن را دوباره مطرح کرد اما هیچ نماینده و مسئولی در آبادان این بحث را دنبال نکرد. سرانجام دولت روحانی محدوده منطقه آزاد اروند را به دو شهر آبادان و خرمشهر گسترش داد تا به قول دکتر علیرضا اقبالی، اقتصاددان آبادانی، نوعی استقلال این دو شهر از مرکز استان رقم بخورد. اما مقامات محلی و منطقه آزاد اروند این موضوع مهم را درک نکردند و امتیازات این دو شهر را معامله کردند. موضوع خودروهای اروندی در برابر آنچه  ادامه ی تبعیضات مرکز- شهرستان بر سر  آبادان و خرمشهر خواهد آورد موضوع کوچکی است اما جلویش را هم اکنون و از همین جا باید گرفت.     

 فیدوس، اصلاح طلبی و حاکمیت قانون

فیدوس یک رسانه اصلاح طلب است و برخی دوستان همفکر ایراد گرفته اند که چطور یک رسانه اصلاح طلب از اقدام یک استاندار اصلاح طلب انتقاد می کند. ابتدا باید بگوییم انتقاد ما به رویکرد و تصمیم استاندار است و نه شخص او. این انتقاد هم از موضع اصلاح طلبی هست و هم نیست. از موضع اصلاح طلبی نیست زیرا موضع فیدوس یک موضع تشکیلاتی نیست. فیدوس خود را ارگان هیچ تشکیلات اصلاح طلبی در استان خوزستان و فراتر از آن نمی داند. اساسا در خوزستان تشکیلات اصلاح طلبی(به جز یکی دو حزب حاشیه ای) هنوز نضج نگرفته که بخواهد ارگان داشته باشد، تازه قرار است گروهی از اصلاح طلبان استان شورای هماهنگی تشکیل دهند که آنچنان که گفته شده تا شش ماه دیگر شکل قطعی آن معین خواهد شد و طبیعتا تا آنوقت موضع تشکیلاتی وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه خود مقتدایی و هوادارانش طیفی از اصلاح طلبان استان را تشکیل می دهند. رسانه های اصلاح طلب استان هم موضع واحدی در خصوص موضوع خودروهای پلاک اروندی ندارند چنانکه شوشان و خورنا جانانه از تصمیم استاندار حمایت می کنند. پس موضع فیدوس موضع تشکیلاتی اصلاح طلبان نیست. فیدوس چنانکه در بالا گفتیم اساسا رسانه ای تشکیلاتی نیست، فیدوس به هیچ شخص یا حزب یا جناحی وابستگی تشکیلاتی ندارد و نخواهد داشت. فیدوس به مرام اصلاح طلبی آنهم در بعد تاریخی آن تعهد دارد. از این منظر موضع فیدوس درباره خودروهای اروندی می تواند موضع اصلاح طلبی قلمداد شود زیرا این رسانه اصلاح طلبی را با حقیقت طلبی و حاکمیت قانون همراستا می داند. بنابراین با در نظر داشتن گذشته اصلاحات، مدیران استان را به پای بندی به حاکمیت قانون فرا می خواند و از دور زدن قانون تحت هر عنوانی ولو منافع عمومی برحذر می دارد. عباس عبدی از تئوریسین های اصلاحات دوم خرداد در کتابی که تحت عنوان "اصلاحات به مثابه یک روش" درباره علل شکست اصلاحات دوم خرداد نوشته است اشارات خوبی به نسبت اصلاح طلبی و حاکمیت قانون دارد. او حاکمیت قانون را محوری ترین شعار اصلاحات می داند و معتقد است که نقض آن باعث شکست اصلاحات شد. عباس عبدی در این کتاب می نویسد: " اصلاحات می توانست در هر زمینه ای سازش و عقب نشینی کند، اما در زمینه حاکمیت قانون چنین اجازه ای را نداشت، زیرا هرگونه کوتاهی در این قضیه به روالی برگشت ناپذیر از زنجیره تخلفات آشکار از حقوق می انجامید ".  

بنابراین دفاع از حاکمیت قانون یعنی آنچه فیدوس در ماجرای خودروهای پلاک اروندی دنبال می کند از موضع اصلاح طلبی است. ما استاندار خوزستان را اصلاح طلب و مدیری قوی، توانمند و کاردان می دانیم اما معتقدیم او باید توانش را در چارچوب قانون بکار بگیرد زیرا نقض قانون با هر بهانه ای ولو به اسم منافع عمومی در نهایت به منافع عمومی ضربه خواهد زد. اگر قانون ایراد دارد تلاش شود قانون تغییر کند، مثلا قانونی در مجلس بگذرانند که همه شهرهای استان هایی که در آن منطقه آزاد وجود دارد بتواند از امتیازات آن استفاده کنند.   

حقیقت یا دروغ 

فیدوس در ماجراهای اخیر حقایق را برملا و ناراستی ها را فاش کرد که آن را برگ زرینی در کارنامه خود می داند. به همین خاطر هم تحت فشار قرار گرفت، فحش و ناسزا شنید و در آینده نیز خواهد شنید. اما راه فیدوس، راه روزنامه نگاری و اصلاح طلبی اصیل است و تا هنگامی که تیم مدیریتی فعلی فیدوس (ماندانا صادقی، حسین میرزایی و سیدمحمد میرفصیحی) در این رسانه مسوولیت دارند این راه ادامه پیدا خواهد کرد. ما از مخاطبان خود می خواهیم به این سوال فیدوس پاسخ دهند؛ آیا شما می خواهید حقیقت را از این رسانه بشنوید یا دروغ را؟

انتشار یافته: ۴۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی- رضا- غلام- جواد-صادق و. . .
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
فیدوس یک و نیم ساله نیست . فیدوس صدای یک صد سال حیات مردم ابادان است. فیدوس حنجره خسته اما پرتوان مردم اروند است . ما با فیدوس از حق مان دفاع کرده و به امید خدا و یاری شهدا ابادان و خرمشهر را به جایگاه اصلیش خواهیم رساند . انشا الله .
ایمان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
فیدوس تک صدایی متفاوت نیست، همه ما منتظران بازگشتآبادان و خرمشهر 30 شهریور 59 با جان و دل با فیدوس هم عقیده هستیم. از صرف بودجه آبادان و خرمشهر در اهواز مخالفیم. همه ما می خواهیم دوباره خرمشهر و آبادان همان دومین مرکز جمعیتی ایران زمین باشند. امتیاز در انحصار معنا پیدا می کند پس اگر دولت هر چند بسیار دیر تشخیص داد که با آزاد شدن تجارت در این دو شهر دین ایران را ادا کند نباید با گستردن این امکان امتیاز آن را از بین برد.
ایمان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
و عجب تیتر هوشمندانه ای ، همان خدایی که لشکر دشمن را از این خطه آریایی دور کرد دیو دروغ و خشکسالی را هم دور خواهد کرد.
سامان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
حقیقت
حامدابادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
سلام.درود برفیدوس.ولی باتمام این حرفهابایدبگم که اگراقای زمانی ونماینده های ابادان بخوان همینجوری بشینن و دست روی دست هم بزارن وتمام این اتفاقات روببینن و سکوت کنن ابادان وخرمشهر بدبخت میشن و ماتمام مردم اروند باید یه روزرومشخص کنیم وهمه باهم به این زیاده خواهی اقایان در اهواز خاتمه بدیم .همانطوری که مردم اصفهان با دوچرخه سواری درزاینده رود اعتراض خودشون رو اعلام کردن .وگرنه بااین نظردادن ها وفقط و فقط خودمان را عصبی کرده و منطقه اروندروزبه روز حقش ضایع خواهد شد.اقای زمانی هم دیگه خیلی شل گرفته بابا بلندشو ی تکونی به خودتون بدین .حصارکشی رو باجدییت دنبال کنین ازکی میترسین استاندار ک به فکراروندنیست .اگه بود به جای تردد و ماشین و این چرت و پرت ها باید فکر اتش نشانی ابادان باشه ک بالابربرقی نداره اسفالت شهرابادان نداره .ی بیمارستان فوق تخصصی نداره .بعد اقایون گیردادن به تردد و ماشین ونمیدونم سایت فیدوس و و....... یاعلی
امین حمیدیان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با سلام ضمن خسته نباشید به شما در سایت وزین فیدوس مثل همیشه فقط راستگو باشید اینجا ایران اسلامی است بازهم می گویم مقام معظم رهبری و مجموعه حاکمیت همیشه از شما جوانان که فقط راست می گویید و منافع مردم را در نظر می گیرید حمایت می کنند
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
توی یکی از عملیاتها تعدادی از رزمنده ها توی معبر خوابیدن تا بقیه پا بزارن روشون و از معبر رد بشن . متاسفانه امروز بعضی از مسولین ما حاضر نیستن پا روی نفس خودشون بزارن .البته برای رسیدن به شهرت و قدرت حاضرن پا روی هرچیزی بزارن ولو اون چیز حق و حقوق مردم باشه .!
علی آبادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
درود بر فیدوس که تک صدای آبادانه..
همدل وهمنوا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با سلام مطلب را که میخوانی در لا به لای کلمات طنین دل پر نویسنده را می شنوی برادردلسوز من خواهر دلسوز من (نقد وارده چرااسم نویسنده هر مطلب درج نمیشه) مگر تاریخ رانخوانده ای این قانون ظالمانه و نا نوشته ما ادمهاست که از ابتدای بشریت همواره با اشکال مخلف در تکرار بوده که هر زبان و قلمی که چرخشش نه با چرخش زمانه بلکه از سر اصلاح چرخ زمونه بچرخه محکوم و مورد اماج انواع تهمت وافترا قرار میده اره هر کی تو این راه قدم میگذاره از همون اول باید پی این چیزها را به تنش بماله که اگه تو این راه معامله پر سود با خدا نباشه هیچ اراده و منشی تاب استقامت نداره و دلشادیم که تو هر مبارزها اخرش حق که پیروزه واما سایت فیدوس که اولین باری که اتفاقی تو فظای وب با هاش اشنا شدم واقعا یک که هیچی چند تا سروگردن از سایتها و مطبوعات استانمون بالاتر دیدم و قدو قامتش هم اندازه سایتهای کشوری یا بقول بچه ها در حد تیم ملی و این روزها که واسه ابادانیها هیچی افتخارتشون نمونده مایه مباهات و غرور و تو این قضیه هم اخرش روسفیدیش واسه فیدوس میمونه رو سیاهیش واسه انهایی که می خواد ارشد منطقه باشن البته تو بیلبوردهاش اما تو همه چی از کف هم کفتر در اخر هم درود خسته نباشید به فیدوس عزززززززززززززززززززیز
مهدي
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
ما فقط ميخواهيم مصلحت آبادان و خرمشهر را در نظر بگيريد ولو با زير سوال رفتن قانون!!!! اين همه بي قانوني تو كشور حالا اجازه بديد يه بارش هم كه شده به نفع ما تموم بشه.....تردد خودروها در استان خوزستان به هر شكلي به نفع اين منطقه تموم ميشه هم در آمد سازمان منطقه آزاد به شكل قابل توجهي ميره بالا هم بندر خرمشهر رونق ميگيره و هم اينكه حتي به نفع آبادان خرمشهرياست كه تا قبل اينكه شعاع تردد افزايش پيدا نكرده بود كسي به فكر خريدن اين ماشينها نبود وو.....
کارمند شرکت نفت
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
حقیقت فیدوس جان
کربلایی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
سلام و درود از فیدوس و مرام مدیرانش همین انتظار میرود که به "حقیقت" وفادار بمانند و از دروغ بپرهیزند. من از لحظه نخست، شاید بدلیل مشام تیزتر و یا شاید عدم تعهد رسانه ای به "صبر" در انتشار حقیقت، موضوع را با دقت بسیار پیگیری میکرده ام و حتی زمانیکه فیدوس فقط بخشنامه "هدیه هفته دولت" را منتشر کرد به نقد و نفی آن پرداختم که فیدوس مسئولانه بخشهایی از آن را حذف کرد. و از نزدیک شاهد و کندوکاو حقیقت از جانب تیم رسانه ای فیدوس بوده ام. و شاهد بوده ام که مواضع آنها "خط میانه" ی اصلاح طلبان آبادان و خرمشهر بوده است. دم خروس اقدامات و سخنان فراقانونی استاندار محترم خوزستان و تیم پروپاگاندایش، آنچنان از زیر جبه بیرون زده است که قسم حضرت عباس "حقوق مردم خوزستان" را به آروغ پس از نوشیدن ، می نمایاند. برخی فرایندهای زیرپا گذاشته شده عبارتند از: ورود خودرو به نام سکنه ی منطقه، مالکیت خودرو توسط مردم ساکن در منطقه، خریدوفروش خودرو در درون منطقه،همه گونه عوارض معاملات خودرو به ارگانهای منطقه، خروج روزانه از منطقه با کسب اجازه از منطقه، پرداخت عوارض خروج روزانه به مبلغ روزی دویست هزار ریال، مرخصی سالانه ی مجاز 45 روزه. همه ی این موارد را استاندار محترم و تیمش طی یک بخشنامه ی محلی، زیرپا نهادند و توضیح ندادند که چگونه با یک بخشنامه ی دو خطی میتوان چندین قانون را ملغی و کان لم یکن کرد؟ از آن بدتر هنگامی بود که توسط کندوکاو فیدوس پدیدار شد که استاندار در جلب رضایت مرکز برای صدور بخشنامه ی دو خطی اش از مردم آبادان و خرمشهر مایه گذاشته و تعداد آنها را (یعنی مشخصا بنام آنها) ملاک ورود خودروی مجاز برای کل استان خوزستان عنوان کرده است. زشت تر از آن، امتیازاتی بود که مدیران سازمانهای دولتی استان که عملا زیر مجموعه ی استانداری اند، برای خود و [کارمندان] مستقر در سازمان خود، دستور وامهای خرید خودروی اروندی را بنام "مستقر در شعبه ی آبادان و خرمشهر همان سازمان" صادر کردند و بیشرمانه و حتی برای یک نمونه این امتیاز را برای همکاران واقعا "مستقر در شعبه سازمان خود در آبادان و خرمشهر" قائل نشدند. زشت تر از آن رسانه های به ناگهان "اصلاح طلب" شده ی به ناگهان حامی استاندار شده ی به ظاهر محروم از امتیاز وامهای خرید خودروی اروندی اند که سینه چاکانه به دفاع تمام قد از اقدامی آشکارا فراقانونی توسط استاندار محترم میپردازند. سهم آنها چیست؟
محسن
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با سلام خدمت اعضاي فيدوس در پاسخ به سوال شما بايد پاسخ دادمردم حقيقت را دوست دارند وميپسندند اما گويا عده اي با گزافه گويي و دروغ گويي علاقه مندند از موقعيت خود سوءاستفاده كرده و بيشتر به جيب بزنندو از حق هيچ بني بشري نميگذرند لايك بر فيدوس...
الی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با سلام خدمت دوستان عزیز فیدوسی، تیم بسیار خوب و منصف شما را حمایت میکنیم با دل و جان،افشای حقایق ، اونچه که میشود نامش را راستی و انصاف و همدلی گذاشت در نحوه گزارش دهی شما عزیزان محرض و آشکار میباشد،مطمئن باشید دوستانی دارید که به نظاره میگیرند عملکردتان را ،و اگر این دوستان نبودند تا این راه راست و شیوه حقیقت جویی شما را حمایت کنند چه به آشکارا یا در پنهانی عده ای، حالا چه میکردند،مطمئن باشید که شما عزیزان تنها در خط مقدم این واقعیت نیستید،ما از استاندار محترم و نمایندههای عزیز آبادان و خرمشهر و استان خوزستان تقاضا داریم که موجبات بی اعتمادی و تنفر را از جانب مردم نسبت به خود فراهم نکنند و از کلاه شرعی برای تصمیمات خود استفاده نکنند،بلکه ارزش جایگاه خود را بدانند و اونچه که وظیفشان از طریق قانون و شرع مشخص شده را به انجام برسانند و و همچنان به نصایح رهبری در خدمت صادقانه به مردم عزیز گوش جان فرا دهند.ما در آبادان به هیچ و مخالف نفع هم استانی های عزیزمان نیستیم بلکه برعکس همه ما در جای جای این استان خانواده و بستگانی داریم و سود بردن آنها بنفع ما هم هست ولی بهتر است این سود بردن که مارا هم شاد میکند تبدیل به رانت خواری و سوئ استفاده نشود و ما مردم آبادان و خرمشهر وسیله اون سود جویی و رانت خواری نشویم و مسئولین تصور نکنند که با کسانی سرو کار دارند که هیچ نمیفهمند و توان ایستادن در مقابل زور و ناحقی را ندارند ، در آخر خواهش میکنم از راه صحیح وارد شوید و تصمیمی کارشناسانه گرفته شود تا هم مردم آبادان و خرمشهر و هم دیگر عزیزانمان در جای جای استان پهناورمان از مزایای موجود بهره ببرند.متشکرم
قیاسی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با سلام و سپاس اززحمات و توجه شما به واقعیات و در حقیقت تبعات دروغهایی که امروز گفته میشود و فردا مملکت و مردم را در تمامی ابعاد به تباهی میکشد . شما در مورد نیروگاه آبادان که ما مستقیما با آن درگیر بودیم نیز واقعا خوب عمل کردید ولی افسوس که فضای جامعه را دروغ و نیرنگ و ریا کاری و هزار صفت بد و ویرانگر فرا کرفته و عامل تمام اینها هم مدیران رانت خوار هستند . در پایان از شما میخواهم که به راه خود ادامه دهید که بزرگترین پشتیبان و یار شما خداوند است و پس از او که کفایت میکندهمه را انسانهای حق طلب و درستکار ( هرچند که تعدادشان قلیل باشد پیروزی ازعان آنان است )
مخالف
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
فيدوس جان ايا براي اين همه توهمت مدرك هم داريد يا فقط براي اسم بزرگ كردن اين حرف ها را ميزنين .اين هم سوال ما از شما لطفا جواب بديد؟
فیدوس
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
آقا یا خانم مخالف از فیدوس سوالی کردند که درست نیست پاسخ ندهیم. دوست عزیز شما یا تا حالا خواب بوده ای یا خودت را به خواب زده ای. مصوبه دولت مبنی بر تردد خودروها فقط در محدوده منطقه ازاد مدرک نیست؟قانون منطقه آزاد که در سایت منطقه ازاد اروند موجود است و می گوید فقط سکنه ابادان و خرمشهر مجاز به استفاده از خودروها هستند مدرک نیست؟ اینکه استاندار گفت به عنوان رییس شورای تامین استان بخشنامه داده و بعد در بخشنامه ای که از سوی رسانه ها منتشر شد فقط عنوان استاندار بود، مدرک نیست؟ البته اگر خودتان را به خواب زده باشید با این مدارک هم بیدار نمی شوید. پیشنهاد می کنیم جایی بروید که برایتان لالایی می خوانند نه فیدوس که نوای بیداری است.
حسین
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
بادرودبه شماکه نگذاشتیدحقیقت مانندماه پشت ابرپنهان بماند
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
. داغتو نبینم فیدوووووس ئی دیگه خیلی بی معرفتیه یه عمربا صدات بیدار شدن رفتن مدرسه. حالا که بزرگ شدن به جایی رسیدن نمیخوان صداتو بشنون !!
نیما
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با سلام خدمت شما و همه مردم شریف آبادان و خرمشهر.جسارتا باید مطلبی را شفاف بگویم مشکل یزرگ ماآبادانیها و خرمشهریهااینه که علیرغم اظهار نظر در تمام زمینه ها اینجاها که باید از حقوقمون دفاع کنیم نه تنها بلد نیستیم که دفاع کنیم بلکه انرژی خودمون را با بحث کردن با همدیگه به تحلیل ببریم.نمیدونم کی یاد میگیریم در مواقع حساس یک صدا از حقمون دفاع کنیم و صف بندیهای داخلی یادمون بره ؟؟!!!
آگاه
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
باسلام فیدوس عزیز در ادامه اقدامات روشنگرانه و در حقیقت رسالت رسانه ای خود باید مسولین منطقه را به پاسخگویی وا دارید و حتی مسولین دیگر ارگانها را چرا که اینانند که باید نظارت و پاسخگو بودن را حس کنند و از بی مسولیتی و حاشیه امن گزینی بهراسند. یکی از مکانیزمهای این کار هم تهیه گزارشات میدانی از ارگانهای موجود البته کارکنان آنها است. با تشکر
عباس
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
من زیاد فیدوس نمیخوندم اما این مطلب خیلی خوب بود. فیدوس جان همین جوری پیش برو مردم آبادان هم پشتت هستند.
مهدی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
من یه جواب منطقی میخوام ...کسی آیا هست به من بگه افزایش شعاع نردد چه زیانی برای مردم آبادان و خرمشهر داره؟؟؟؟؟؟؟من که هر کسی رو دیدم از این طرح خوشحال شده تنها جایی که میتونم مخالف ببینم اینجاست واقعا برام سواله بزرگیه؟؟؟؟؟؟
اردشیر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
عجب نام ریبایی برای خود انتخاب کرده اید و همگام با نامتان حرکتی زیبایی را ادامه میدهید.قبول دوستمان فیدوس دهها سال ما را از خواب بیدار میکرد و شما هم همینطور من خیلی از مطالب را که در رسانه اثری از آنها نیود از صدای فیدوس شنیدم و بیداری شدم بعضی از مسئولسن و نماینده ها که فکر میکردم درجهت منافع اروند گام برمیدارند از طریق شما به ماهیت آنها پی بردم .چن شب پیش برای درمان فرزند به بیمارستان طالقانی رفتم بیمار ضربه مغری آورده بودن بیمارستان دستگاه سی تی اسکن نداشت بیماره بیچاره را با آن وضع فجیح برای اسکن به بیمارستان خرمشهر بردن و با بدبختی دوباره به اورژان برگرداندن که صدا خانواده اش یلند شد .پیش خودم گفتم شهری که سه نماینده داردچرا باید اولین بیمارستان دولتی آن اینگونه باشد؟بعد نماینده های ما برای ماشین سواری مرکز نشینان با هم فریاد میزنند ولی برای یک دستگاه عادی که توهربیمارستان اهواز پیدا میشه اقدامی صورت نگیره .فیدس جان ما باهاتیم ولی سعی کن مقاوم باشی ویوقت خدانکرده از راهت منحرف نشی .
ایمان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
این مطلب را نگاشتم اما ته دلم راضی نشد با اطمینان نام بانی خروج خودروها از آبادان و خرمشهر را تکرار کنم چون هنوز به خاطر سالهای دفاع آبادان بسیار قابل احترام هستند. جای خالی می شود بانی خروج سرمایه ها از آبادان و خرمشهر با خروج خودروهای اروند آقای ... مانور محبوبیت داد. اگر دولت به هر دلیل آقای ... رو برکنار کرد ایشون میشه محبوب القلوب استان و نقش یک مدیر کاریزماتیک رو پیدا می کنه. اون وقت هر جا بی مسوول شد مردم اون منطقه طومارنویس حضور ایشون میشن. مثلا در سیستان همین تردد خودروهای چابهار رو آزاد کنن بزرگترین هدیه به اونهاست. الحق که محرومیت سیستان خیلی بیشتر از خوزستانه. پس مدیر توانمند تحصیلکرده ای که خود مختاری نشون میده و حاتم بخشی می کنه کاریزمای خوبی پیدا میکنه. اگر دولت هم عوض شد به واسطه این محبوبیت می تواند همچنان...خواستنی مردم ایران شود. فقط کسی نیست پاسخ سرمایه هایی که از آبادان و خرمشهر بابت این ژست قهرمانی خارج شده را بدهد.
نیما
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
درود و خسته نباشید به اهالی فیدوس و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان
آرش / آبادان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
تا بوده و نبوده کسانی که حرف حقیقت را می زدند و رک راست و صادق بودند و حقایق را آشکار می کردنند با انبوهی از مخالفان که منافعشون را از دست می دادند روبرو بودند . فیدوس جان ادامه بده و از های و هوی زورگویان که منافعشان در خطر هست نترس . یا علی
بهروز
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
همانطور که همیشه گفته ام شرایط بگونه ایست که دلسوزان آبادان و خرمشهر باید مثل مردم اصفهان در اعتراضشان به خشکی زاینده رود و رفتنشان در بستر این رود یک اقدام عملی در اعتراض به آزادشدن تردد خودروها در کل خوزستان و همچنین حمایت از نفس منطقه آزاد و نیز حمایت از نویسندگان و سایت های آزاده که حسین (ع) در شب عاشور فریادش را زد با یک اقدام خودجوش و اطلاع رسانی با حضور در جلوی منطقه آزاد و یا فرمانداری آبادان نسبت به اقدام اخیر استاندار ممحترم ( اعتراض بخاطر مغایرت داشتن دستور ایشان با مصوبه دولت ) بعمل آوریم باور بفرمایید دولتیان برای پافشاری بر مصوبه دولتی خود که حمایت از منطقه آزاده چشم به پشتیبانی ما مردم آبادان و خرمشهر دارند وگرنه وقتی ببینند ما کاری و حمایتی و حرکت خودجوشی انجام نمی دهیم سرد شده و با یک مصوبه دیگر کار استاندار محترم را قانونی و مجاز خواهند نمود پس تا دیر نشده یک تجمع مسالمت آمیز و آگاهانه در برابر منطقه آزاد و یا فرمانداری برپا کنیم تا بتوانیم حقمان را مطالبه نماییم .ما در دوران جنگ با حضورمان شهرمان را حفظ کردیم امروز هم با حضورمان حقمان را حفظ خواهیم کرد .
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با تشكر از فيدوس توازن در پرداختن به مشكلات شهر رو به عنوان رسانه اي كه مخاطب كمي ندارد خواهشا حفظ كنيد. پرداختن بيش از حد به موضوعي خاص تنوع رو از سايت شما ميگيره. به نظرم بعد از بررسي حقوقي موضوع سعي كنيد( البته چون دوست داريد به اين مساله بيشتر بپردازيد ميگم) در مورد اثرات ملموس ديگه اين تصميم هم نقدي داشه باشيد. مثلا بريد دلايل نمايندگان در طرفداري از اين موضوع رو بررسي كنيد؟ يا اينكه چرا آقاي دهدشتي موضع عوض مينكه و با نمايندگان موافق ديگه همصدا ميشه. اين ها جاي سوال داره به اونها هم بپردازيد.در مورد تبعات اقتصادي ، فرهنگي و ... تردد خودرو ها هم مطلب درج كنيد. ضمناً شوراي سياستگذاري شما متشكل از چه افرادي است؟ ميزان تحصيلات و توامندي هاي ايشان در رابطه با پرداختن به تردد اين خودرو ها به چه ميزان است؟ سعي كنيد در اين شوراي سياست گذاري از افراد خبره در مسائل قانوني و تجاري اقتصادي و ... استفاده كنيد صرف روزنامه نگار بودن اين توانائي رو به شما نميده كه همه جوانب رو بررسي كنيد و نتيجه بگيريد. شما نياز به مشاور داريد همه ما نياز به مشاور دارن.هر چند ماها با اسامي مستعار نظر ميديم و شناخته شده نيستم و برخي مواقع از كوره در ميريم و با كسي كل كل ميكنيم و يا به اون توهين هم ميكنيم كه درست هم نيست ولي شما به عنوان يك رسانه شناخته شده نحوه پاسخگوئي به اون فرد مخالف درست نيست. خواب زده و لالائي و ... در شان شما نيست.
خوزستان قهرمان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
من کاملا با مطالب سایت شما آشنایی دارم فقط یه کلام بگم سایت فیدوس و طرز فکر مدیران و نویسندگانش نه به پیشرفت آبادان کمک می کنه نه به پیشرفت استان، فقط و فقط باعث اختلاف و دشمنی میشه... تمام مشکلات رو برگردن اهواز و اهوازی میندازین و انگار حسابی ناراحت میشین از پیشرفت شهرهای دیگه استان مثل ...و... از نظرتون کل استان و مردم استان هم مقصرند در عدم رشد آبادان...! .. همه ی ما خوزستانی هستیم و هر جای خوزستان مشکلی داره برای تمامی خوزستانی های واقعی ناراحت کنندست و آرزوی یک خوزستانی واقعی، داشتن خوزستانی آباده، اما کینه توزی، ایجاد اختلاف و دشمنی بین مردم استان برای هیچ کسی قابل قبول نیست...
فیدوس
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
خوزستان عزیز است و قهرمان. اما لطفا پشت این واژه ها پنهان نشوید که این کلمات هم تبعیض بین مرکز - شهرستان راکه ناشی از تجمع قدرت اداری در یکجاست را پنهان نمی کند. لطفا بند مربوط به "اشاعه ناراستی در این ماجرا" در همین مطلب را دوباره و دوباره بخوانید.
بهروز
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
جناب خوزستان قهرمان شما درست میگید ولی واقعیت چیز دیگریست ضدیت با آبادان و خرمشهر در تفکرات بسیاری از مردم خوزستان نقش بسته و این برمیگرده به حسادت به شکوفایی این دو شهر در دوران حکومت گذشته و امروز که شرایط را مساعد دیده اند دنبال ضربه زدن هستن شما کافیست وقتی از استانی دیگر به امیدیه و یا ماهشهر میرسید و میخواهید بسمت آبادان بروید دریغ از یک تابلوی استانداردی که در این دو منطقه نصب شده باشد تا راهنمای مسافران جهت رفتن به آبادان باشد خوب کاملا مشخصه که عمدا تابلوهای راهنما را نصب نکرده اند در حالی که مثلا در منطقه فارس به هر شهری از این استان که بخواهید بروید بدلیل وجود تابلوهای استاندارد و بزرگ براحتی میتوانید مسیر رفتن به شهر دلخواه را پیدا کنید . حال باز هم میفرمایید همه به هم و به خوزستان فکر میکنند نه قربان عموما اینچنین نیست .
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
رییس اتحادیه نمایشگاههای اتومبیل خوزستان 90 نمایشگاه عرضه اتومبیل های اروند در خوزستان را انجام میدهند .!! قابل توجه مدیران منطقه ازاد . استاندار و نمایندگان ابادان و خرمشهر . سهم ابادان خرمشهر از این 90 نمایشگاه چند درصد است؟ این بود توسعه اروند و اشتغال زایی؟ این بود رشد اقتصادی در منطقه اروند؟ جای توجیهی هم باقی مانده ؟ نشون دادید همیشه از ملت عقب ترید .
سام
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
درود بر آبادای آبادان و خرمی خرمشهر اما نه در شعار بنرها و بیلبردها درود واقعی ما در عمل و حقانیت است و دوستداشتن ما قلبی نه رانتی و....
سروش
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
فیدوس صدای بیداری آبادان
سید مرتضی داودی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
1- از اینکه موضع خود را مشخص کردید کار خوبی انجام دادید ، و بهتر از آن اینکه اشاره نموده اید که فیدوس از موضع اصلاح طلبی حرف نمیزند بل به تعهد ژورنالیستی خود عمل میکند2- پای بندی به قانون و عمل به آن را اصرار می ورزید که این از بدیهیات گرایش و اعتقاد به اصلاح طلبی ست و بر نتابیدن آن تحت هر عنوان مذموم است 3- نفس حقیقت گویی را در توصیف استاندار خوزستان نادیده نگرفتید و بر خلاف کسانی که به حمایت از فیدوس و با نام این رسانه ، مقتدایی و (نه استاندار ) را به باد ایراد و تهمت و متلک میگیرند، روشن نمودید4- من در یکی از کامنتها از عبارتی استفاده کردم که خواننده بد برداشت کرد و متهم به بی ادبی شدم،توضیحاتم کارگر واقع نشد ، لذا درخواست دارم، در جواب خوانندگان ، نهایت صبر و حوصله و متانت را بکار ببرید و از عبارتی استفاده کنید که مثلتان مشابه وضع من نگردد 5- در اولین روزهای طرح موضوع بود که پیشنهاد دادم ترتیب مصاحبه یا مناظره ای را به همت فیدوس با استاندار و مدیر منطقه آزاد بدهید و رابطی باشید بین مردم و حضرات مسئول ، که اگر این اتفاق می افتاد ذهنیتها به این شکلی که امروز هست یا وجود نداشت یا کمتر بود و این همه ترکش متوجه فیدوس هم نمی شد6-کادر سه نفره اصلی فیدوس می توانست در جلسه ای دوستانه با سایر همفکران فیدوس که نزدیک به شما و استاندار هستند ، موضوع را خیلی بهتر هم به نقد بکشند و هم بدنبال راه حل بگردند، تا اینکه جنجال کنند و آب را آنچنان گل آلود نمایند که حتی یک ماهی هم نشود از آن گرفت.6- یک موضوع مهم به سادگی مغفول مانده و اگر به آن اشاره شده یا با تردید و ناباوری بوده و یابرای آن اهمیتی قائل نشده و آن بحث امنیت است که در فحوای کلام و نگارشهای استاندار امده ، چقدر خوب بود که در حد مقدورات ، مسئولین امنیتی استان به آن می پرداختند7- دوستی به من گفت : فیدوس مجوز رسانه ای ندارد ، لطفا جهت تنویر افکار در صورت صلاحدید ارائه دهید. سپاسگزار
فیدوس
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
ضمن تشکر از شما جناب داوودی که به نقل از دوستان تان سوال هفتم را مطرح کردید. هرچند این دوستان خود جواب سوال را می دانند اما جهت اطلاع شما که محترمانه این سوال را مطرح کردید می گوییم: یک سال و نیم پیش زمانی که فیدوس راه اندازی شد پایگاه های خبری نیاز به اخذ مجوز از وزارت ارشاد نداشتند. بلکه باید مشخصات خود رادر سامانه ساماندهی وبسایت های خبری زیر نظر این وزارتخانه ثبت کرده و آمادگی خود را برای فعالیت در چارچوب قوانین کشور اعلام می کردند. فیدوس از همان تاریخ در سامانه مذکور ثبت بوده است. سال گدشته بر اساس تفسیر جدیدی از ماده واحده قانون مطبوعات مصوب سال 88 از پایگاه های خبری سراسر کشور خواستند که برای دریافت مجوز به وزارت ارشاد مراجعه کنند اما سخنی از الزام و اجبار در میان نبود. برای همین بسیاری از پایگاه خبری کشور و استان خوزستان در این طرح شرکت نکردند. به طوری که در تمام استان فقط دو پایگاه خبری برای گرفتن مجوز اعلام آمادگی کردند. امسال اخذ مجوز از وزارت ارشاد را اجباری دانستند که در پی ان بسیاری از پایگاه خبری کشور و استان و از جمله فیدوس هم درخواست مجوز کرده اند که در نوبت بررسی قرار دارد. متاسفانه دوستان شما آن حدیث حضرت علی را فراموش کردند که به "ماقال" توجه کنید نه به "من قال". حال که برای "ماقال" جوابی ندارند پیگیر "من قال" شده اند. لذا مطمئن باشید فیدوس در مسیر قانون حرکت می کند؛ حتی اگر به هر دلیل به فیدوس مجوز داده نشود از مسیرهای قانونی دیگر برای انجام وظیفه حرفه ای خود بهره خواهد گرفت.
سید مرتضی داودی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
سپاسگزارم ، ضمنا " پاک باش بی باک باش "
کمالی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
سلام بعد از اقدام غیر قاونی استاندار برای استفاده از خودروهای منطقه ازاد خارج از محدوده قانونی.با استفاده از شهروندی ساکنین منطقه ازاد برای دور زدن قانون ..ایشون اقدام به دخالت و کار شکنی خارج مسولیت و ظایف قانونیشون در منطقه ازاد میکنند تا امتیازات منطقه محروم وستم کشیده ابادان خرمشهر که هنوز اب اشامیدنی ندارند میکنند.از شهروندان دلسوز اروند خواهش دارم که مراتب شکایات و نارضایتی خودشون در مورد مسایل اخیر به گوش سازمان بازرسی کل کشورکه چندی پیش هم به طور ضمنی در مورد خودروها به مقتدایی تذکر داده بودند برسونند.که تعداد بالای شکایات باعث حساس شدن و رسیدگی به مسایل و فرا قانونی عمل کردن استانداری خواهد شد http://shekayat.bazrasi.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=28721aec-3b4c-463d-b68a-b8c71c431765
محسن
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با سلام ودرود بر فيدوس و فيدوسيها واميد موفقيت براي شما و مردم ابادان ........مرسي فيدوس
تقی پور
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
سلام سخن من با نماینده های این دو شهر است که در مقابل مردم ایستاده اند بجای اینکه حامی مردم باشند ... منطقه ازاد انزلی همزمان با منطقه اراد اروند به تصویب مجلس رسید منطقه ازاد انزلی بقدری طی این مدت پیشرفت کرده و چهره شهر دگرگون شده که قابل قیاس باابادان نیست وضعیت اقتصادی مردم خیلی بهتر از گذشته شده میلیاردها تومان ازطریق دولت و اشخاص سرمایه گذاری شده سرمایه دارهای تهرانی و ..... شروع به سرمایه گذاری درانجا می کنند وقتی نماینده مجلس ما استاندار ما و.......کارشکنی می کنند نتیجه بهتر از این نمی شود من همیشه گفتم ما مردم مظلومی هستیم کسانی را بالا مبریم ودرراس قدرت قرار میدهیم اما بوسیله همانها ضربه میخوریم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END