آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array

مدیرکل بحران استانداری خوزستان گفت: طرح غدیر جوابگوی آبرسانی به آبادان و خرمشهر نیست، ضمن اینکه در پایین دست رودخانه کارون، شوری آب در آبادان و خرمشهر در مقاطعی بسیار بالا می رود.


'هاشم بالدی' روز پنجشنبه در گفت و گو با  ایرنا اظهار کرد: با وضعیت فعلی این طرح پاسخگوی تمام جمعیت این شهرستان ها نیست.

وی بر ضرورت تکمیل هر چه سریعتر طرح غدیر و برطرف شدن مشکل آب آشامیدنی شهرهای آبادان و خرمشهر تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان چندی پیش از توقف اجرای طرح آبرسانی غدیر برای آبرسانی به آبادان و خرمشهر، به دلیل آنچه که مشکلات مالی عنوان شد، خبر داده بود.

طرح آبرسانی غدیر به عنوان بزرگترین طرح آبرسانی کشور که عملیات اجرایی آن با 13هزار میلیارد ریال اعتبار، دی 87 در خوزستان آغاز شده ابتدا با اولویت آب رسانی به آبادان و خرمشهر آغاز بکار کرد اما اکنون مقامات استانی می گویند این طرح برای آبرسانی به آبادان و خرمشهر دچار مشکل شده است.
سال 89 وزیر وقت نیرو گفته بود: در مرحله نخست شاهد آبرسانی به مردم شهرهای خرمشهر و آبادان در قالب این طرح خواهیم بود.

همچنین همان سال هوشنگ کسایی معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفته بود: اولویت نخست طرح، انتقال آب به شهرهای آبادان و خرمشهر است که اكنون مراحل پایانی را سپری می كند.

 لینک خبر

مطابق آنچه در وبسایت استانداری خوزستان آمده است اولویت های طرح غدیر به این شرح است:

اولویت اول (طرح آبرسانی از تلمبه خانه موقت قیصریه تا آبادان و خرمشهر)
اولویت دوم (طرح آبرسانی از تلمبه خانه ام البس به اهواز – قیصریه و دارخوین)
اولویت سوم (اجرای خط دوم آبرسانی به اهواز و تكمیل كل طرح)

در بهمن ماه سال گذشته از پایان رسیدن فاز اول انتقال آب غدیر به اهواز خبر داده شد. عبدالصمد رئیسی، سرپرست معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت که 70 درصد شهر اهواز در این مرحله از آب طرح غدیر برخواردار شده اند.

معلوم نیست حال که اولویت دوم طرح آبرسانی غدیر انجام شده چرا اولویت اول دچار مشکل و توقف شده است؟ آیا اولویت ها جابجا شده اند؟ آیا اینجا هم گرفتار تبعیض مرکز - شهرستان در استان خوزستان هستیم؟

 

انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
با این وضعیت باید تا به سروسامان رسیدن وضعیت شهرهای ابادان خرمشهر با اراده و خواست مردم هیچ امتیازی ازمنطقه ازاد به استان داده نشود .
احمدنژاد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
آقايون مسئول در جريان باشند كه طرح آبرساني به آبادان (نقطه اصلي جلگه خوزستان) بسيار واجب تر از طرح آبرساني به اصفهان است.زيرا انتقال آب كارون به اصفهان عمده تاثيرش بر شهرستان آبادان خواهد بود به اين دليل كه:1- با انتقال آب كارون به اصفهان عملاً آبي در كارون نخواهد ماند تا بين بهمنشير و اروند رود تقسيم شود2- با پايين آمدن سطح آب رودخانه بهمنشير، سطح آب دريا بالاتر از سطح آب رودخانه خواهد شد و شوري دريا را به رودخانه وارد خواهد كرد كما اينكه در حال حاضر نيز اين وضعيت وجود دارد ولي اگر انتقال آبي صورت بگيرد قطعاً در سالهاي آينده با صحراي خوزستان روبرو خواهيم بود و عملاً كشاورزي به صورت 100% نابود خواهد شد3- با وجود اين خطرات، در صورت انتقال آب كارون به اصفهان دولت حداقل 2 هزينه اضافي رامتحمل خواهد شد الف) هزينه هايي بسيار بالاتر از هزينه هاي كنوني براي رساندن آب آشاميدني به شهرستانهاي آبادان و خرمشهر ب) دولت قطعاً خسارات ناشي از نابودي كشاورزي ، صنايع دستي ، و حتي صيادي و همچنين نابودي تالاب شادگان و تاثيرات ناشي از آن را بر اقتصاد به شكل ملموس مشاهده خواهد كرد. لذا بهترين راه انتقال آب و كم هزينه ترين و باصرفه ترين كار كه قطعاً توجيه اقتصادي نيز دارد. سيراب كردن رودخانه كارون است.اين بهترين راه براي تامين آب آشاميدني و همچنين آب جهت كشاورزي وغيره مي باشد.
آرش / آبادان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
این امتیاز که مربوط به آبادان بوده است به سیستم آب اهواز اختصاص داه شد اونم از امتیاز خودرو اروند آخرین خبر جالب اینه که امتیاز پرواز ایر اربیا که از آبادان به شارجه است هنوز استارت نخورده دنبال انتقال آن به فرودگاه اهواز هستند .3 تا نماینده آبادان + 1 خرمشهر + منطقه آزاد اروند . چکار می کنند ما نمی دانیم آیا کسی می دونده ؟؟؟!!!
بهروز
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
وقتی میگویم ازماست که برماست کمتر کسی باور می کند . عزیزان وقتی مردم اصفهان برای خوشگذرانی و نه آب شرب می آیند و در زاینده رود تجمع اعتراضی می کنند و صدایشان را به گوش مسئولین میرسانند چرا ما مردم آبادان علی رغم مصوبه دولت و اجرای طرح غدیر هیچگاه نسبت به کندی کار چنین اعتراضات مسالمت آمیز ولی موثر در جلوی فرمانداری و یا کنار رودخانه بهمنشیر و ... انجام نمیدهیم . عزیزان اگر کاری نکنید آش همین آش و کاسه همین کاسه خواهد بود همه اش هم نمیشود مسئولین را مقصردانست بی عملگی خود ما هم مزید برعلته . لطفا حرکتی انجام دهید .
رامین
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
مسئولان آبادان و خرمشهر آیا خواب هستین؟شما با رای ما نماینده شدید چرا از حق مردمی که به شما رای دادند دفاع نمیکنید؟
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
0
0
احمقانست! بجای اصلاح- تصفیه و بهبود اوضاع 2 رودخانه بزرگ اروند و بهمنشیر فقط بفکر طرحهای احمقانه انتقال آّب هستند. معلومه که مجری طرح خیلی قدرت داشته که اینچنین طرح احمقانه ای رو به مرحله اجرا در اورده. جابجایی آب با این مسافت، در حالی که اینهمه آب هر روز به خلیج سرریز میشه!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END