آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array

شب گذشته استاندار خوزستان در برنامه تلویزیونی پایش در پاسخ به اینکه چرا برخلاف مصوبه دولت بر آزاد بودن تردد خودروهای اروندی در سطح استان پافشاری می کند، ضمن اشاره به اختیاراتی که فراتر از عنوان دولتی اش دارد، عنوان کرد که "در حکمی که صادر شده از عنوان استاندار استفاده نکردم و از عنوان رییس شورای تأمین استان استفاده کردم".

فیدوس برای اطلاع شهروندان، یک سند منتشر شده به نام  استاندار را درباره تردد خودروهای پلاک اروندی  به نقل از یکی از وبسایت های محلی (صدای آبادان) منتشر می کند.

در این سند که در سربرگ وزارت کشور و با عنوان استاندار خوزستان نوشته شده بلامانع بودن تردد خودروهای پلاک اروند به ابلاغیه شماره.... و این بخشنامه استناد شده و سخنی از شورای تامین به میان نیامده است. مگر اینکه این بخشنامه منتشر شده که به تاریخ 4 شهریور در وبسایت مذکور قرار گرفته (لینک خبر) جعلی باشد و یا  ابلاغیه ای که شماره اش در متن بخشنامه ذکر شده همان مصوبه شورای تامین باشد.

در هر حال استانداری خوزستان باید در این خصوص شفاف سازی نموده و افکار عمومی را از این ابهام بیرون بیاورد.

 

 

انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عرشیا آبادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
...شما مگه خوزستانی نیستید؟ چرا تیشه برداشتید وو به ریشه استاندار بومی و فهیم خوزستان میزنید. فکر نمیکنید یکماه بعد که آبها از آسیاب افتاد و تردد اروندیها در استان باز از جنجال خارج شد،جواب مخاطبهای خودتونو چی میخواهید بدهید...
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
به این میگن عذر بدتر از گناه . ضمن تشکر از فیدوس که صدای مردم ابادان و خرمشهره پیشنهادمیکنم پیگیری فرمایید همایشی تحت عنوان (منطقه آزاد اروند . چالش ها و فرصت ها) باحضور مردم . نمایندگان. مسولین منطقه و استاندار برگزار و شفاف سازی صورت پذیرد . خداییش ابن کمترین حق این مردم است و بفرموده امام رحمته الله علیه مسولین باید به ولی نعمتان خود پاسخگو باشند .
ایلیا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
سلام بر دوستان عزیز ایکاش بجای بحث خودرو مباحث مهم منطقه آزاد وبی برنامگی مدیران آن وچگونگی راههای توسعه آبادان وخرمشهر وبالطبع خوزستان را به چالش می کشیدید دراین زمینه خودروچه حقی از آبادان ضایع شده ...
اردشیر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
فیدوس بخدا خیلی شجاع و مردی!میترسم یروز تعطیلت کنن بعد صدای مردم ازکجا پخش بشه
ایمان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
با سلام و تشکر فراوان از شجاعت فیدوس در دفاع از آبادان و خرمشهر. آیا تا بحال از آقای مقتدایی پرسیده اید چرا این همه برای خارج کردن امتیاز خودروهای اروند از خرمشهر و آبادان پافشاری می کند؟ استدلال استفاده استان از یک امکانات معقوله اما از آن طرف امتیاز این خودرو ها از آبادان و خرمشهر گرفته میشه.سرمایه گذار به ضرس قاطع به طرف شهرهایودیگه استان میره که بعد از جنگ بودجه این دوشهر مظلوم رو بلعیده اند مثل اهواز. بعید به نظر میرسه استاندار از آبادانی بودن برگشته باشه چون ایندست خود آدم نیست مثل نفس کشیدن اما این پافشاری برای من جای سواله؟ سوال بعدی اینه که چرا برای قدمهای قبلی در آبادان و خرمشهر مثل ورزشگاه خسروآباد که خود آقای مقتدایی در 9 سال قبل اعلام کرد با پیمانکار قراردادش را در زمین چمن بستیم هیچ پافشاری و اصراری نشد. چرا همین الان بودجه اهواز و دزفول همه جوره چندین برابر آبادان و خرمشهره در صورتی که همه میدونیم شهریت و شاخصه های اجتماعی آبادان و خرمشهر قبل از جنگ بسیلر بالاتر از اهواز بود.
شاهد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
آها این اقا همان فرد شایسته ، لایق ، در زمانه و محصول تدبیر و امید دولت محترم نیست ؟ چقدر زود دیر میشود مگر نه ؟ بابا بنده خدا دارد محبوبیت ایجاد میکند برای اینده وگرنه چرا این مسئول استان در دیگر موارد زمین مانده منطقه ازاد احساس مسئولیت نمی فرمایند ؟
آرش / آبادان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
چرا اینقدر در مورد این خودروها بحث می کنید آخه خودروئی که اراده اش به دست صاحبش نیست و سالی یکبار اجازه خروج داری و اگر کار ضروری برای خارج از 120 کیلومتر برایت ایجاد شد نتوانی ازش استفاده کنی و برای 1 بار در سال مرخصی !!! باید قبل 15 هر ماه اقدام کنی و اگر 1 روز هم استفاده کنی دیگه تا سال دیگه نمی تونی از این خودرو استفاده کنی و مانند اسباب بازی بچم می مونه اینقدر جر و بحث داره . به نظر من یک پیکان مدل پایین نیز بهتر از این خودرو ها ست چون هر موقه اراده کنی می تونی باهاش هر جائی که ارده کردی سفر کنی نه ...... !!!(خواهشا" عنوان نکنید که نمی تونید بخری چون قدرت خریدش را دارم ولی با این شرایط مرخصی هرگز استفداه نمیکنم )
جواد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
آخی از این دنیا که ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت هم رنگ باخته . آقای مقتدایی یعنی کل مشکلات مردم خوزستان همین تردد خودروهای اروند بوده که اینقدر بخاطرش یک استان را بهم ریخته اید . بابا دارند کارون را می خشکانند و آبش را به مناطق دیگر میبرند و شما سکوت کرده اید - مردم این استان نسبت به سایر استانها در فقر و محرومیت و عقب ماندگی بسر میبرند - آسمان این استان همواره تحت الشعاع ریزگردها قرار دارد - کمبود بهداشت بیداد میکند - جاده هایش نا ایمن و دور از استاندارد و امکانات تردد است و ..... و اونوقت شما چسبیده ای به تردد خودرو معلومه همش برای رسیدن به مسندهای بالاتره .
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
فيدوس متشكريم كاش فيدوس نماينده مجلس بود وابادان وخرمشهر يك نماينده داشت.
خوستانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
فیدوس عزیز و کاربران محترم هر بخشنامه یا مصوبه ای که استاندار ابلاغ می کنند در برابر وزیر کشور و شخص رییس جمهور مسئول و پاسخگو هست. حالا بقیه هر چه دل تنگشان میخواهد بگویند فرقی هم ندارد چه وزیر باشد یا مردم عادی مهم وزیر کشور و آقای روحانی که موافق این قضیه هستند البته مجلس هم تا الان هیچ مخالفتی نکرده لطفا این نظر بنده را در سایت مبارکتون درج بفرمایید متشکرم
لیلون
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
درود بر استاندار شجاع و مردمی ابادانی. دوستان اگه کمی تعقل کنند میبینند که ازاد شدن تردد تو کل استان به نفع اونا هم هست.چقدر تو ابادان و خرمشهر بچرخند خوب استان این همه جای دیدنی داره. کاری براشون پیش میاد. خلاصه حالشو. ببرن.
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
اصلا.اصلا اصلا بحث خودرو نیست . بحث حق مردم ابادان خرمشهر امروز در قالب خودرو هست . و اگه جلوشو نگیریم فردا دیگر امتیازات را که هنوز هیچ سودی ازش عایدمان نشده بجز ضرر را هم میخواهند اینایی که ما میشناسیم سابقه حق خوری سی ساله ابادان خرمشهر تو پرونده شان هست .
alireza
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
حالا آقاي مقتدايي خواسته يه كاري بكنه كه از اين امكان تمام مردم استان كه استفاده كنن هيچ آبادانيها وخرمشهريها هم بتونن مرتب درتردد باشن وراحت تر رفت و آمد كنن اينقدر مته به خاش خاش نگذاريد بابا جان دستش درد نكنه .
reaz
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
من هم اول فكر ميكردم كه اين كار به ضرر مردم آبادان وخرمشهر هست ولي وقتي متوجه شدم كه مبالغ ÷رداختي بابت عوارض گمركي وبيمه و...اون به حساب گمرك خرمشهر ومنطقه آزاد اروند ميره خوشحال هم شدم چون اين پول صرف آباداني آبادان وخرمي خرمشهر خواهد شد .پس بياد با ديد بازتر به قضيه نگاه كنيم و اجازه نديم مردم خوزستان ماشين هاي غيرايمن دوشركت دولتي رو با قيمت گذاف بخرن . من خودم آبادانيم و پول خريد اين خودروها رو هم ندارم و سمند هم دارم اينو رو اضافه كردم فكرنكنيد بومي اينجا نيستم .
سالم
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
سلام من با نظراقاreza کلا موافق هستم و افرین بر دید مثبت شما
سعید
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
سلام من از نظرات بعضی از آقایان در حیرتم که چرا چنین افکار بسته ای دارند اولا من به عنوان یک شهروند آبادانی افتخار میکنم که بتونم با خودروهای پلاک اروند تو کل استان رفت و آمد کنم چون این حق من و دیگر شهروندان است که بتونیم تو استان خودمون گردش کنیم ثانیا تمام درآمد های حاصل از خرید،فروش و ترخیص برای آبادانی شهرمون صرف میشه و با این وسیله هم برای جوانان اشتغالزایی میشه پس خواهشا تنگ نظر نباشید
بچه آبادان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
آقا رضا !!!!هر چی گفتی من باور کردم ولی نمیدانم دم خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس را ؟ بله تو ابادانی هستی خوب که چی کجای این دنیا زندگی میکنی؟ اول اینکه بحث بر سر این نیست که ماشینها به سرتاسر ایران هم نروند بحث بر این است که خرید و فروشش منحصرا باید در ابادان و خرمشهر انجام بشود نه اینکه یک امتیاز که برای این دو شهر است توسط کلان سرماینه داردن اهوازی و دزفولی و شوشتری مصادره بشود شما فکر کردید ما نمیدانیم دعوائی که سالهاست دارد انجام میشود بر سر چیست ؟ همین سه شهر قبل از جنگ وضعشان چه بود الان چه ؟ الحمدالله که دنبال استان شمالی هم دوستان دزفولی شوشتریمان هم هستند پس خواهش میکنم شماها لله مهربانتر از مادر برای آبادان و خرمشهر نشوید دید مثبت !!! نه عزیز من امروز این است فردا هم دستور صادر میفرمایند که کلیه امتیازات استانی است البته شما بخوان همین سه شهر موصوف بسه دیگر بخدا بقدر کافی از رشد این دوشهر جلوگیری کردید یک کم هم خجالت بکشید
فرزاد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
جهت تقریب به ذهن فرض کنید به عنوان یک آبادانی و یا خرمشهری شعاع تردد خودرو در اطراف محله خودتان بود و هر ده روز یکبار جهت سوختگیری می توانستید به نزدیکترین پمپ بنزین شهر مراجعه کنید. آیا این امر ارزش خودرو شما را بالا می برد؟ وقتی که شعاع حرکتی خودرو و جمعیت برخوردار بیشتر شود ارزش(نه قیمت) خودرو صفر بالاتر می رود و خودرو کارکرده قیمت بالاتر داشته و سریعتر به فروش می رسد. تعداد خودرو بیشتر از هر برند یعنی لوازم یدکی بیشتر، نمایندگی فروش و تعمیرات بیشتر و راحتی بیشتر خریدار.اصلا فرض کنید در تمام کشور خرید و فروش و تردد آزاد خودرو پلاک اروند آزاد می شد. آنگاه چه سود فراوانی نصیب منطقه میشد. دو مثال فرضی و جهت تقریب اذهان بود. استدلال مخالفین چیست؟ می گویند این امتیاز فقط باید مال ما باشد؟ که فقط ما سوار این خودروها باشیم؟ چون بعد از 26 سال از پایان جنگ هنوز این دو شهر به شرایط 34 سال پیش خود نیز برنگشته اند؟
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
فرزادجان ما با کسانی مواجهیم که از بیخ همه چیز ما را میخواهند ببرند . اینقدر نزدیک بین نباشیم . شما را ارجاع میدهم به چند جمله استاندار محترم . یک /ما هنوز به تعداد جمعیت ابادان خرمشهر برای استان خودرو وارد نکردیم . (یعنی با اسم ما برای انها) دو/ با استفاده از امتیازات منطقه اروند استان را توسعه میدهیم (نفرمودن ابادان خرمشهر . یعنی از سرمایه ما برای استان ) سه/ تاسیس شرکت های کشاورزی در شمال خوزستان از امتیاز اروند( نفرمودند احیا نخیلات ابادان خرمشهر) اقای فرزاد از خودرو شروع کردن وبا توجه به اشتیاق مردم نسبت به خودروهای خارجی واقعا توانستند با احساسات مردم بازی کنند و مانور نمایند . اگرامتیاز خودرو را ببرند بقیه را هم خواهند برد . پس نمیگذاریم .
کمالی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
سلام بعد از اقدام غیر قاونی استاندار برای استفاده از خودروهای منطقه ازاد خارج از محدوده قانونی.با استفاده از شهروندی ساکنین منطقه ازاد برای دور زدن قانون ..ایشون اقدام به دخالت و کار شکنی خارج مسولیت و ظایف قانونیشون در منطقه ازاد میکنند تا امتیازات منطقه محروم وستم کشیده ابادان خرمشهر که هنوز اب اشامیدنی ندارند میکنند.از شهروندان دلسوز اروند خواهش دارم که مراتب شکایات و نارضایتی خودشون در مورد مسایل اخیر به گوش سازمان بازرسی کل کشورکه چندی پیش هم به طور ضمنی در مورد خودروها به مقتدایی تذکر داده بودند برسونند.که تعداد بالای شکایات باعث حساس شدن و رسیدگی به مسایل و فرا قانونی عمل کردن استانداری خواهد شد http://shekayat.bazrasi.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=28721aec-3b4c-463d-b68a-b8c71c431765
Bradley
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۴
0
0
4Pqify http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END