آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array
تعداد نظرات: ۴۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰

فیدوس: موضوع افزایش شعاع تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند که البته پوششی است برای دور زدن قانون مناطق آزاد و همگانی کردن استفاده از خودروهای خارجی بدون پرداخت عوارض متعارف گمرگی در سطح استان خوزستان، هم اکنون در حال تبدیل شدن به یک چالش ملی است.  تذکر شماری از نمایندگان خوزستان به وزیر صنعت که در برنامه تلویزیونی پایش بر مصوبه اخیر دولت مبنی بر تردد خودروها صرفا در محدوده مناطق آزاد تاکید کرده بود، صحن مجلس را به محلی برای تبادل نظر در این خصوص تبدیل کرد. این در حالی است که خبر می رسد نمایندگان تمامی استان هایی که منطقه آزاد در آن وجود دارد از جمله آذربایجان شرقی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، گیلان و حتی قم که منطقه ویژه سلفچگان را درون خود دارد به دولت فشار آورده اند که آنها نیز چنین حقی می خواهند و خودروهای خارجی بدون پرداخت گمرکی باید در همه جای استان های آنها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

بر این اساس دولت از چند سو تحت فشار است و بر سر این دوراهی که یا خواسته نمایندگان این استان ها را اجرا و با تولید ملی خداحافطی کند یا بر تصمیم خود دائر بر لغو تردد خودروها در استان خوزستان پای بفشارد و قال قضیه را بکند. به نظر می رسد که دولت تاکنون بر شق دوم اصرار داشته است. در این میان بررسی مبنای حقوقی خواسته آن دسته از نمایندگان خوزستان که در خصوص تردد خودروهای پلاک اروند به وزیر تذکر کرده اند می تواند به روشن شدن بیشتر ابهامات موجود کمک کند.

سیدشریف حسینی، نماینده اهواز، اولین نماینده استان خوزستان بود که در تاریخ 20 اسفند سال 92 طی مصاحبه ای خبر افزایش شعاع تردد خودروهای پلاک اروندی تا اهواز را اعلام کرد. این نماینده عنوان کرد که با افزایش شعاع تردد « این خودروها برای تردد و توقف همیشگی در شهرهایی مثل اهواز، ماهشهر، شادگان، دارخوین و ویس مشکلی ندارند و مردم این شهرها هم امکان داشتن این خودروها را خواهند داشت.» 

لینک خبر

این اظهارنظر نشان داد که چرا برخی نمایندگان خوزستان به بحث افزایش شعاع تردد خودروهای اروندی علاقه نشان می دهند چون به این ترتیب امکان استفاده از این خودروها را برای ساکنان شهرهای حوزه انتخابیه خود فراهم می کنند. آنها به تردد به معنای رفت و برگشت توجه ندارند بلکه آن را پوششی برای توقف همیشگی می دانند. اما مشکل آنجاست که قانون مناطق آزاد کشور استفاده از این خودروها را فقط برای سکنه منطقه آزاد و در خوزستان فقط برای آبادان و خرمشهر مجاز دانسته و برای متخلفین مجازات تعیین کرده است.

متن قانون تردد خودروها

متن قانون مجازات متخلفین

از طرفی قانون اداره مناطق آزاد کشور مصوبه نهادی است که خود نمایندگان خوزستان در آن حضور دارند. یعنی این قانون در مجلس تصویب شده است. به این اعتبار نمایندگان خوزستان چیزی را طلب می کنند که بنا به تصویب خودشان مجاز نیست.

طبق قانون اساسی وظیفه نمایندگان مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین است؛ نمایندگان خوزستان که متاسفانه نمایندگان آبادان و خرمشهر نیز با خواسته آنها همراه شده اند نه تنها بر تخلف از قانون مناطق آزاد – قانونی که مصوبه خودشان است- چشم پوشیده اند بلکه خواسته ای در تضاد با قانون مطرح می کنند.

نمایندگان خوزستان باید تکلیف خود را ابتدا با قانون مناطق آزاد مشخص کنند؛ یا به این قانون پای بند باشند و متخلفان از آن را به باد انتقاد بگیرند و یا اگر قانون را بد می دانند ابتدا توضیح دهند که چرا یک قانون بد تصویب کرده اند و در مرحله بعد تلاش کنند آن قانون را تغییر داده و قانونی بنویسند که ساکنان تمام استان هایی که منطقه آزاد در آن وجود دارد مجاز به استفاده از خودروهای خارجی بدون پرداخت عوارض متعارف گمرکی شوند. زیرا قانون را نمی توان فقط برای یک استان نوشت.

تا آن زمان دست و پا زدن و به وزیر صنعت بابت قرائت قانون در تلویزیون تذکر دادن نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه این سوال را ایجاد می کند که نمایندگانی که خود قانون را نمی پذیرند چگونه می خواهند بر اجرای صحیح آن نظارت داشته باشند؟ آیا وضعیت کشور در سال های گذشته که هر روز پرده ای از فسادها و اختلاس ها و رانت خواری های آن کنار می رود ناشی از همین عدم نظارت نمایندگان بر اجرای قوانین نبوده است؟ آیا بهتر نیست نمایندگان خوزستان به جای تذکر به وزیر بابت قرائت متن قانون در تلویزیون، به استاندار و سازمان منطقه آزاد اروند تذکر بدهند که قانون مناطق آزاد کشور اجرا شود و نه اینکه مثل شرایط فعلی تحت پوشش افزایش شعاع تردد قانون دور زده شود. 

مضاف بر این استدلال های نمایندگان تذکر دهنده به وزیر در نوع خود اعجاب آور به نظر می رسد. آنها از یک سو به وزیر صنعت ایراد می گیرند که وزیر خارج از حیطه وظایفش در خصوص تردد خودروهای پلاک اروند حرف زده؛ در حالیکه این مصوبه اخیر در هیات دولت تصویب شده و حتی دانش آموزان دبیرستانی می دانند طبق قانون اساسی همه وزرا در قبال تصمیمات هیات دولت مسوول اند و مسوولیت در هیات دولت جمعی است. از طرف دیگر این نمایندگان از دولت می خواهند به تصمیم استاندار خوزستان احترام بگذارد و آن را لغو نکند. در حالی که طبق قانون مصوبات دولت بالاتر از بخشنامه های استاندار است. درواقع استاندار باید به تصمیمات دولت احترام بگذارد و اجرایشان کند. ظاهرا نمایندگان خوزستان فکر می کنند دولت برای استاندار کار می کند نه استاندار برای دولت! باید به این دسته از نمایندگان گفت که آقایان! متاسفانه خواسته شما خلاف قانون است!

اسامی نمایندگان تذکردهنده به وزیر صنعت:

سیدشریف حسینی نماینده اهواز، جلیلی نماینده مسجدسلیمان، صالحی‌نصب نماینده دشت آزادگان، درویش‌پور نماینده ایذه، نوری نماینده شوش، سامری نماینده خرمشهر و انصاری نماینده آبادان، سعدون‌زاده نماینده آبادان، موسوی نماینده اهواز، دهدشتی نماینده آبادان، سادات ابراهیمی نماینده شوشتر، بهمئی نماینده رامهرمز   

 

انتشار یافته: ۴۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی آبادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
متاسفم برای نماینده های آبادان
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
واقعا جای تاسف و سوال است چرا نمایندگان بر خلاف خواسته مردم ابادان حرکت میکنند .
جواد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
حق مردم ابادان خرمشهر پایمال نخواهد شد . انشاالله لغو قاطعانه بخشنامه استاندار از سوی دولت بزودی عملی خواهد شد .
ایمان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
شکی نیست این اقدام نمایندگان تنها تبلیغات پیش از موعد برای انتخابات مجلس هست. وگرنه افراد کم سواد هم می توانند تشخیص دهند که تردد خودرو منطقه آزاد باید در همین محدوده باشه. البته اگر در تمام استان هایی که منطقه آزاد دارند تردد آزاد بشه میشه از این سو ظنرها شد که این اقدام در خوزستان تنها برای تضعیف بیش از پیش آبادان و خرمشهر و یغما بردن روزافزون امکانات این شهر ها هست.
حامدابادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
سلام واقعا جای تاسف داره اخه نماینده های ابادان مگه نمیخوان ابادان پیشرفت کنه .خب ادم عاقل میدونه که امتیاز باید یکجاباشه جایی ک قانون گفته...بابا تقصیر ماست که به اینها رای دادیم خوبه ک شناختیمشون
سپهر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
آقا لطفا یه نفر نمایندگان محترم آبادان و خرمشهر رو توجیه کنه که نمایندگان شهرهای دیگه اگه اعتراضی دارند بخاطر اینه که منافع شهر و مردم حوضه انتخابیه شون در خطره . حالا شما چرا اعتراض میکنید؟ آدم یاد ضرب المثل معروف " مارادونایه ولش کنید محد علی خومونه گرید " میفته
اردشیر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
علی آقای واقعا باید متاسف بود برای نمایندگان آبادان.بجای اینکه از قدرتشان و همراه کردن دیگر نمایندگان استان موارد دیگر منطقه آزاد را حل کنند همین حداقل را هم برای جلب توجه استان میخواهند به استان بدهند.آقایان نماینده منطقه اروند شما فقط برای زیان رساندن به مردم منطقه متحد میشید ؟انصافاتاحالاکی باهم متحدبودید؟ شما چرا از اتحادتان برای رونق منطقه ،ورودکالای مسافری ،صدورکارت شهروندی و عرضه اجناس بدون گمرکی برای مردم منطقه تلاش نمیکنید.یا مدیران غیر بومی را برادارات منطقه گمارده اید یا منافع منطقه رابرای غیر بومی هاپیگیر هستید . آقای دهدشتی شماهم که هر روز یک حرف میزنی معلوم هست موضعت چیست آقای رای پاک بی عمل !!حداقل درپیگیری مواردی که به زیاد مردم آبادان هست بازهم بی عمل باش .واقعا مامردم آبادان خرمشهر خیلی مظلوم هستیم.
ابادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
اینها نماینده ابادان نیستنذ.چشم مردم ابادان روشن با این نماینده ها.بازهم سال اینده به همینها رای میدیم؟؟؟؟؟؟؟نماینده های دزفول و اندیمشک واسه شهرشون چهکار می کنند و اونوقت نماینده های ما به فکر ما نیستند.
جلیل
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
با توجه به اینکه اقای مقتدایی نماینده دولت در استان منهای ابادان و خرمشهر میباشند از وی میخواهیم در حوزه مسولیت دیگران دخالت نکرده و از بخشنامه دولت تبعیت کنند . اگر ایشان که معتقد به قانون هستند به بخشنامه مورخ 19/6/93 هیات دولت گردن ننهند پس منتظر نادیده گرفتن قانون از طرف دیگران هم باشند . باتوجه به اصل قانون اساسی که هر سه قوا را مستقل دانسته باید به نمایندگان محترم هم تذکرداده شوددر کار قوه مجریه دخالت نکنند .
جواد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک ! اینجور که پیداست مردم قانونمندتر از استاندار و نمایندگان هستند .
احمدنژاد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
از آقاي دهدشتي و آقاي سعدون زاده توقع نداشتيم كه علناً يك تقاضاي غير قانوني كنند. و اين تقاضا فقط و فقط به ضرر آبادانيها و خرمشهريهاست. و سود اصلي را شهرستان اهواز خواهد برد. جدا از اينكه ضربه مهلكي به اقتصاد كشور مي زنند. اگر اين نمايندگان عزيز اين همه قدرت دارند. به صنعت كمك كنند و مقابل افزايش قيمت خودروي داخلي بايستند. اما نه به اين سبك رو در روي صنعت خودروسازي كشور بايستند و اين صنعت را فلج كنند.
آبادان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
حیف رای که من به نماینده آبادان دادم. صد حیف
محمد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
مگر آقای دهدشتی به همین موضوع تردد اعتراض نکرد یا من دارم اشتباه میکنم؟ واقعن باید با وجود چنین نماینده هایی گریه کرد
خرمشهری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
آقا علی این آقایون نماینده خرمشهر وآبادان نیستند...مردم آبادان خرمشهر این آقایون رو انتخاب کردن که به مردم اهواز خدمت کنند..واقعا باید تاسف خورد ...
هادي زاده
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
متا سفانه در برنامه ديشب پايش كه با استاندار ارتباط تلفني برقرار گرديد ايشان تصميم خود را فراتر از قانون مي دانست و از طرفي مي خواست وانمود نمايد كه قانون را رعايت نموده است . خدا كند تصميمات بعدي ايشان با اين منطق براي استان هزينه آور نباشد.
جانباز خرمشهری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
... بیائید بجای تیشه زدن به ریشه خودمون،مثل مردم سایر استانها پشت هم باشیم و از کسانیکه برای آبادانی استان تلاش میکنند از جمله استاندار محترم و نمایندگان عزیز،حمایت کنیم. امیدوارم نظرم تایید بشود. الله نگهدارتان
نیما
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
چه جالب این نماینده خودمون خب هم شریک ... و هم رفیق قافله هر جا به نفعشون باشه اونجان . تازه دهدشتی چند روز پیش به تردد خودروها تو سطح استان اعتراض کرده بود.
محمد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
در صورتي كه بازار خريد وفروش اين خودروها در ابادان وخرمشهر باشد ومجوز به ديگر شهرها ندهند بايد به مردم ابادان تبريك گفت چون تنها امتيازي كه ميتواند باعث رونق اقتصادي منطق ازاد اروندهمانند ديگر مناطق ازاد كشور شود جذب توريست به منطقه ميباشداما اگر اين اتفاق نيافتد وتمام استان اقدام به خريد وفروش كنند بايد گفت اقايان سعدون زاده --- دهدشتي ---انصاري -استعفا استعفا
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
بعضی وقتا واقعا ادم تعجب میکنه روز روشن میخوان سرمردم کلاه بزارن . سایت اروند پلاک یه نظرسنجی گذاشته که بیشتر مضحکه است تا گزارش اماری!از خوزستانیها میپرسه شما با تردد ماشینهای اروندی در کل خوزستان مخالفید یا موافق؟!!!! اخه مرد حسابی شما آمار نخوندی ؟ حق دوشهر را به بیش از پانزده شهردادی بعدش ازشون میپرسی مخالفید؟ خوب کدوم ادم عاقلی میاد بگه مخالفم ؟؟ اگه شما پیدا کردی کسی با این امتیازی که حقش نبوده مخالفه کتاب علم آمار را باید زیر لوله بشوری بزاری کنار . بابا حق خوری و زیاده طلبی هم حدی داره واقعا شما دیگه کی هستید ؟؟!!البته وقتی نماینده ارشد دولت قانون دولت را قبول ندارد شما باید از این کارها بکنید .
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
درود بر استاندار و نمایندگان محترم که شرایط استان رو درک میکنن و این موضوع رو پیگیری می کنند.
حبیب
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
روی صحبت من با اقای دهدشتی ست که مدعی پاکی و رای پاک بود. جناب اقای دهدشتی جنابعالی برای توسعه منطقه ازاد اروند و مردم ابادان خرمشهر به کدام وزیر اینگونه تذکر دادید که برای هم استانی ها اینگونه همت کردید انهم در جهت خلاف منافع مردم اروند ؟ شما از خانواده سرشناسی در ابادان برخوردار هستید وجهه خانواده شریف شما و پدر بزرگوارتان مردمداری بوده است بدون غرض عرض میکنم فکر میکنید توانسته اید در جهت رضایت مردم در این هفت سال با اینهمه بدبختی مردم گام بردارید که حالا خلافش را هم بر داشته اید ؟؟! لطفا بطور شفاف با مردم سخن بگویید . ما انتظار داریم جبران نمایید .
محسن
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
در طی این سالها آبادان و خرمشهر به حقشان نرسیدند چون نمایندگانشان خود را مطیع و سرباز پیاده جنابان و نمایندگان در اهواز دانسته و میدانند و اسمش را گذاشته اند مجمع نمایندگان خوزستان . ..کاشکی فقط یک نماینده داشتیم تا لااقل از همان یکی میخوردیم درد اینجاست که از هر سه نماینده خورده ایم .
صادق
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
اینکه اقای مقتدایی دربرنامه پایش میفرمایند ما جنگهایی در خوزستان داشتیم خب برادر عزیز ما که خط مقدم این جنگها بودیم. مااولویت دارهای چهل روز مقاومت بودیم . ما اولویت دارهای یکسال محاصره بودیم. ما که اولویت دار هشت سال جنگ زدگی بودیم. مابودیم که شهرمون در جنگ امریکا و عراق موشک خورد و شهید داد . پس چرا حالا ما توی اولویت شما نیستیم؟؟!
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
روزانه چند خبر در رابطه با تردد خودرو ها را بايد در سايت شما بخوانيم؟ مشكل اين شهر فقط تردد اين خودرو ها نيست. چرا سايت خود را از تنوع به دور كرده ايد. اي كاش اراده اي در آن سايت وجود داشت و به ديگر مشكلات شهر هم به همين ميزان پرداخته ميشد. برويد در رابطه با اب شهر ، فاضلاب ، فضاي سبز ، تاكسيراني، اتوبوسراني، نظافت شهر، وضع اسفالت، زيبا سازي شهر ، گاز كشي، امور فرهنگي ، پالايشگاه ، وضع استخدام و ...مطلب و گزارش جمع آوري كنيد. پيشنهاد ميدهم اگر كارشناسي داريد كه داريد از ميزان تاثير افزايش محدوده منطقه ازاد به شهرهاي آبادان و خرمشهر گزارش تحليلي تهيه كنند . به صورت منطقي مخالفت شما با افزايش تردد و تاثيرات منفي افزايش تردد را موشكافي كنيد. بنده ماشين اروندي دارم و موافق افزايش تردد هستم و براي اين موافقتم علاوه بر دلايل شخصي دلايل ديگري هم دارم شما چي؟ مخالف هستيد درسته؟ لطف كنيد دلايل مخالفت رو به صورت منطقي و قابل لمس بيتن كنيد. نه اينكه مانند خيلي ها بفرمائيد كه اين ها مال ماست به ديگران نميدهيم و حقمان است از حث خودمان نكيگذريم. دليل قابل بيان با عدد و رقم بياورد لطفاً. منطقي و با ذكر دليل بدي هاي افزايش تردد را موشكافي كنيد نه اينكه مانند افراد عادي بر طبل مخالفت بدون ذكر دليل بكوبيد.
لیلون
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
تردد در سایر نقاط استان ازاد و خرید و فروش فقط در ابادان و خرمشهر رایج و قانون باشه.هم استانیهای عزیز هم حق اب و گل دارند ایمنی و ارامش میخواهند.به نفع منطقه ازاد نشینها هم هست چونکه تعطیلات میتونن برن نقاط دیدنی استان وحالشو ببرن.
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
اقا سعید خداییش من برات دلیل بیارم قبول میکنی؟؟؟ از اینکه سه دهه است شهرهای ابادان وخرمشهر عقب نگه داشته شده واز اینکه همین اقای استاندار 5سال استاندار بوده و بخشی از این گناه به گردن اوست که بگذریم . شما را ارجاع میدم به عین صحبتهای خود استاندار . ایشان گفتند از امتیازات منطقه اروند برای توسعه استان استفاده میکنیم . گفتند خودرو را در تمام استان ازاد کردم تا سرمایه گذاری در استان توسعه یابد . جناب اقا سعید مگر دولت نمیتوانست برای کل استان این امتیازات را قایل شود؟ چرا انرا در ابادان خرمشهر متمرکز کرد ؟ چون عقب ماندگیهای این شهرها جبران شود .چون هیچ راهی بجز متمرکزکردن سرمایه در این دو شهر ودادن امتیاز به سرمایه گذار اقتصاد زخم خورده این منطقه را التیام نمیبخشد . حالا جه اتفاقی افتاده است ؟ استاندار این امتیاز را به تمام استان تعمیم داده است . خوب بنظر شمااگر یک سرمایه دار بتواند از امتیازات منطقه اروند در اهواز استفاده نماید چه لزومی دارد در خرمشهر باان همه فقرسرمایه گذاری کند؟!ایا این حرکت با سیاست دولت مبنی بر محدود کردن امتیازات در منطقه ازاد اروند مغایر نیست؟ دوم اینکه همین حالا کلی نمایشگاههای عریض و طویل در اهواز مشغول خرید و فروش ماشینهای اروندی هستند که باعث رونق اقتصادی و گردش مالی خوبی شده است واین حق ابادان خرمشهر است که این معاملات و اشتغالزایی در این منطقه باشد نه اهواز و دزفول .ایشان فرمودند به ازای هر ابادانی و خرمشهری یک ماشین اروندی برای استان .از این جمله جه برداشتی میکنید ؟ یعنی از امتیاز مابه نفع دیگران . تازه این قدم اول استاندار است حتما ایشان بواسطه کرمشان قرار است معافیت گمرکی کالای مارا هم بنفع استان صادر فرمایند چون استان دار است .
کارمند شرکت نفت
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
احسنت به شما آقا رضا خواهشا اینم ذکر میکردی چرا آب آشامیدنی وسیستم فاضلاب وگاز کشی و... بعد از چندین سال هنوز بلاتکلیفه ؟؟چون بودجه اول تواهواز هزینه میشه ...تا کی افراد غیر بومی در پالایشگاه ونفت وگاز اروندان واداره بندر و حتی خود سازمان منطقه آزاد وغیره...باید استخدام بشن وهمشهری های ما بیکار باشن ..امتیازات منطقه آزاد فقط وفقط حق مردم خرمشهر وآبادانه ...
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
دوست عزيز رضا خان احتمالا متوجه پيام بنده نشده ايد. عرض بنده اين است كه سايت فيدوس مخاطبان ديگري به غير افرادي كه با موضوع تردد خودرو ها در ارتباط هستند دارد. اين يك سايت عمومي است كه ميتواند به تمامي مسائل بپردازد. خواسته بنده از اين سايت اين است كه به صورت كامل به تمامي مسائل شهر بپردازد نه اينكه بيشتر وقت خود را صرف اين موضوع نمايد.آقاي محترم وضع مالي مردم اهواز از مردم آبادان خيلي بهتر است اين را قبول كنيد مركز استان است و افراد پولدار زيادي در آنجا هستند ميتوانند از اين خودروها و بهترين هاي آنها را نيز خريداري كنند. آنچه باعث عقب افتادگي اين مملكت شده اين است كه شما عين اهوازي ها و اهوازي ها عين تهراني ها و تهراني ها عين اصفهاني ها و اغلب مردم اين كشور به يك شكل فكر مكينند و آن ادعاي مالكيت است.قبول كنيد طرز فكر خوبي در اين مملكت وجود ندارد. آباداني ادعاي مالكيت منطقه ازاد را دارد اصفهاني ادعاي مالكيت فرهنگ و هنر و صنايع را دارد اهوازي ادعاي مالكيت نفت را دارد. تا زماني كه فكر ما اين گونه محدود باشد مطمئن باشيد نوع چينش مملكت ما همينگونه است.
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
آقا رضا توي اون پست مربوط به فاضلاب فكر كنم شما اين كامنت رو گذاشتي """"علاوه بر عوامل مختلف باید اذعان نمود که عمده مشکلات شهری مردم آبادان بخاطر بیخیالی آنها و عدم پیگیری موضوع میباشد . چطور مردم اصفهان برای متوجه کردن مسئولین نسبت به خشکی زاینده رود بطور خودجوش میروند و با دوچرخه در زاینده رود دوچرخه سواری می کنند ولی کی شد که مردم آبادان برای حل مشکلاتشان به اینگونه حرکتهای مسالمت آمیز ولی موثر روی بیاورند . ازماست که برماست ."""" ميخواستم بگم احسنت به شما. البته من غير قانوني و با پارتي بازي رفتن به ماموريت ها و جايگزين شدن رابطه به جاي ضابطه رو هم به مصائب شهر اضافه ميكنم. برخي از افراد كه از پارتي بازي در شركتهاي موجود در آبادان صحبت ميكنن نوبت به خودشون كه ميرسه سينه ستبر ميكنن و از توانائيشون براي رفتن به ماموريتهاي آنچناني با پارتي بازي فخر فروشي ميكنن.
احمد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
آقای بردار سعید... شما فقط بعضی موقع ها می گید کار غیرقانونی بده. در مورد ماشینهای پلاک اروند که به صورت غیرقانونی داره توی شهرهای دیگه استان استفاده میشه میگین عیبی نداره چون به نفعتونه. والا... حدی داره
مارکز
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
مگه مردم ساکن منطقه اروند از سایر شهرهای استان خونشون رنگی تره که فقط این امکانات رو برای خودشون میخان؟
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
اقا سعید خیلی بی انصافی من اینهمه با استدلال براتون مسائل را توضیح دادم . مشکلات جابجایی سرمایه و اشتغال زایی در بخش نمایشگاههای اتومبیل و.... خدمت شماعرض کنم ما پیش بینی بقیه اش را هم کرده بودیم . جدیدا منطقه آزاد گشاورزی در دزفول از امتیازات منطقه ازاد هم بحثش شروع شده . حالا دیدید حساسیت ما بی مورد نبوده؟ یا باز میفرمایید چه اشکال داره؟ این که دیگه ماشین نیست که بگید چرا پراید سوار شیم و کامارو سوار نشیم شما بخیلید .
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
فیدوس جان تا اسکله ها را نبردند یک گزارش کارشناسانه از بحث منطقه آزاد کشاورزی تهیه و در اختیار مردم و کاربران قرار بده . ضمنا در صورت امکان با نعمت زاده ودر صورت عدم امکان با مسولین منطقه آزاد مصاحبه کن
کارمند شرکت نفت
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
آقا رضا وآقا احمد احسنت برشما ...بعضیا مال این شهر نیستند ومیگن که چرا فیدوس فقط به تردد ماشینها گیر داده ..چون با این ماشینها آخر هفته میخوان برن تو شهراشون لاف بیان ...به نظر من سازمان منطقه آزاد باید به افرادی امتیاز بده که شماره کارت ملی آنهایا والدین آنها با 181یا182 شروع شده ...امتیاز منطقه آزادفقط وفقط برای آبادان وخرمشهره... بعضیا که بومی اینجا نیستند خواهشا نظر ندن برن فاضالاب شهر خودشون رو درست کنند ... باعث افتخار که من بتونم پارتی همشهریام بشم که برن سرکار...
خوزستانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
درود بر استاندار و نماینده های شجاع استان که با این حرکت نشان دادند که مثل نمایندگان سایر استانها نمایندگان استان خودمون هم باید اتحاد داشته باشند من شخصا مطالب فیدوس را تایید می کنم اما اگر این حرکت باعث تغییر قوانین مناطق آزاد بشه چه اشکالی داره؟ بلکه حرکتی است که به نفع مردم استان و بخصوص مردم مناطقه آزاد هست البته قوانین باید بصورت شفاف باشند و حقوق مردم مناطق آزاد از نظر درامدزایی حفظ شود. پیروز باشید
فلافل فروش
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
مگر ترکان نگفت طرح توسعه‌ کشور و مناطق آزاد بصورت پایلوت در اروند اجرا میشه تا مدل توسعه کشور برای سال 1400 مورد آزمایش قرار بگیره خب خود مسؤولین هم طرحی ندارن و فعلا همه چیز منطقه آزاد رو روی ما آزمایش میکنن از جمله همین داستان خودروها! ما موش آزمایشگاهی نیستیم، که بشینید و دعوایی رو که راه انداختید تماشا کنید تا ببینید آخر و عاقبتش چی میشه!!
نیما
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
آقای مارکز . آره کوکا خونمون رنگین تره همون خونی که تو هشت سال جنگ تو همین دو تا شهر ریختیم رنگینتره چون گرمای 50 درجه ای اینجا رو تحمل میکنیم . رنگینتره چون آب شور اینجا رو میخوریم . رنگینتره چون هوای آلوده اینجا رو تنفس میکنیم . رنگینتره چون تو فاضلاب این شهر قدم میزنیم. رنگینتره چون به خاطر همین منطقه آزاد اجاره خونه بالا میدیم و قیمتهای بالا پرداخت میکنیم . بازم بگم یا هنوز دوست داری سختیهاشو ما بکشیم و حالشو شما ببری
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
با سلام،رضا جان سعي در تخطئه نظر ديگران نوعي خرده ديكتاتوري است كه دامان اين مملكت را از راننده تاكسي تا مغازه دار، كارمند،رئيس ، فرزند ، زن ، مرد و ... گرفته و هر يك به نوعي براي خود يك ديكتاتور در سايز كوچك هستيم.علاوه بر اين نوعي فخر فروشي نيز در بين خيلي از ماها رخنه پيدا كرده و آن را به ديگران هم تعميم ميدهيم. ذكر القاب و عناوين شغلي به عنوان مثال در آبادان تاكيد بر اين مساله كه كارمند شركت نفت هستم به وفور ديده ميشود.دوست عزيز كارمند شما كه در پستهاي قبلي به شدت از پارتي بازي و توانائي خود در رفتن به پروژه هاي بزرگ و كوچك ياد كرديد و از پاداشهاي انچناني تراز و ... سخن رانديد ميدانيد كه آفت اين شهر و كل مملكت رانخواري و پارتي بازي است. ايا ميدانيد كه خسارتهاي وارده به سيستمها و كارخانجات توليدي اتفاقا در همين منطقه به علت استخدام افراد بي لياقت و بر اساس سفارش اين و آن بوده. وقتي ميگويم فيدوس به مساله اي به غير از تردد خودرو ها هم بپردازد نشان از ان دارد كه داغ بي حرمتي ها و پارتي بازي ها و رانتخواري ها در اين شهر بر دل ما نشسته. داغ خرابي هاي بي حد و حصر كه دل ما را خون كرده. عدم وجود امكانات ما را از خود بي خورد كرده.متاسفانه به دليل پارتي بازي هاي زياد لياقت جاي خود را به روابط داده. فقط به افرادي كه كد 181 و 182 در اين منطقه اميتاز داده شود؟ آيا شما موافق هستيد كه به شما در تهران-كرج-مشهد-شمال و ...اجازه خريد ملك ندهند؟ اتفاقا بنده اباداني هستم ولي هيچگاه ادعاي مالكيت اين شهر را نميكنم. دست هر فرد متخصصي كه ميتواند در اين شهر كمكي كند را به شدت ميفشارم. به لطف خدا اين منطقه هم رشد و ترقي پيدا ميكند و هم باعث ترقي همه استان خواهد شد همانظور كه در زمان پيش از جنگ و انقلاب قلب تپنده كل ايران بود.
کارمند شرکت نفت
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
...پیشنهاد من برای تردد خودرو اروندی برای ساکنین عزیز خوزستان این که این خودروها بصورت گذر موقت در اختیار این عزیزان قرار بگیره وعایدات آن هم به منطقه آزاد اروند برسه وهمچنین ملک فروخته نشه بلکه به صورت اجاره طویل مدت به افراد غیر بومی واگذار بشه خرید وفروش فقط بین افراد بومی باشه چون زمین منطقه آزاد محدوده(به قولا زمین دیگه تولید نمیشه ) ویک ثروتیه که نباید از دست افراد بومی خارج بشه ..به امید آبادانی خرم و خرمشهری آباد ... باتشکر از فیدوس
سام
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
نقش نماینده های مردم آباان و خرمشهر چیه؟ با مردم آبادان هستید یا بر مردم؟ این همه عقب افتادگی برای این دو شهر کافی نیست ؟
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
...آقاي كارمند شركت رفت پيشنهادهاي شما به اصول معاملات در نظام ماركيسيتي شبيه است. ديديد كه شكست خودروند و بقاياي آن هم در كوبا در حال كشيدن اخرين نفسهاي خود ميباشد.اگر به اين منوال بخواهيم عمل كنيم بايد قانون ثبت اسناد و املاك و معاملات تجاري و كلا قانون تجارت را تغيير دهيم...هيچ گاه افزايش قيمت كالائي و يا ايجاد محدوديت در آن راهكار مناسبي براي كنترل نبوده و نيست.
کارمند شرکت نفت
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
0
0
آقا سعید...توی مکتب مارکسیست همه اموال متعلق به دولته ..املاک منطقه آزاد اروندصاحب حقیقی دارن ومتعلق به دولت نیستند ...این کار الان در کشور امارات وترکیه و انگلیس وکشورهای دیگه انجام میشه یعنی آنها همه مارکسیست هستند؟ میبینی که روز به روز هم به تعداد سرمایگذاری در آنجا اضافه میشه ... ..خواهشا مطالعه کنید....منظور من فقط مردم کشور خودم نیست بلکه به خارجیها هم نباید مالکیت کامل داده شود ...متاسفانه شما فکر میکنید فقط حرف خودتان درست است ...منطقه آزاد باید اول از سرمایه گذاران داخلی شروع کنه ..مثل شرکت پدیده که الان خودتون میبینید توی کیش داره چیکار میکنه ..باید به این نوع شرکتها تسهیلات داده بشه که جذب منطقه بشن ..نیروی انسانی مشغول کار بشه ... مردم در سرمایه گذاری مشارکت کنند...برای جذب سرمایه گذار این دوشهر باید اول زیبا سازی بشن والا کسی پاشو اینجا نمیزاره ...بازم تشکر فیدوس
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END