آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array

فیدوس: موضوع تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان اکنون از مرزهای استان فراتر رفته و یک بحث ملی شده است؛ چنانکه علاوه بر مصوبه اخیر دولت که بر تردد این خودروها صرفا در محدوده اروند (و با توضیحات جدید تا اهواز) تاکید داشته پای وزیر صنعت و متجارت را به هم این موضوع باز کرده است. شب گذشته محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت ، معدن و تجارت در برنامه تلویزیونی پایش حاضر شد و تاکید کرد که تصمیم استاندار خوزستان مبنی بر آزادی تردد خودروی های پلاک اروند در کل استان خلاف قانون بوده است.

وی در ارتباط با تردد خودروهای پلاك اروند گفت: دولت مصوبه ای داد كه ماشین های پلاك اروند به جز مناطق آزاد اروند فقط می توانند تا مركز استان تردد کنند. در استان خوزستان تصمیم گرفته شد كه این ماشین ها در تمام استان تردد آزاد داشته باشند ولی ما اعلام كردیم كه این كار خلاف قانون است و خودروهای اروندی فقط تا شهر اهواز مجاز به تردد آزاد هستند. همچنین چند ماه پیش خودروهایی كه نمره مناطق آزاد دارند در خیابان ها به ویژه در شهر تهران دیده می شد كه دولت مصوبه داد با رعایت قانون تردد این خودروها مانعی ندارد.

اظهارات وزیر صنعت در حالی است که مقامات منطقه از جمله استاندار هنوز از مصوبه دولت تمکین نکرده اند و همچنان بر تردد خودروهای پلاک اروند در سطح استان پافشاری می کنند.

فیدوس چندی پیش فاش کرد که چگونه مفهوم تردد خودروها به توقف و استفاده همه استان از امتیازی که دولت صرفا به شهرهای آبادان و خرمشهر داده تعبیر و تبدیل شده است. (این مطلب را اینجا بخوانید).

گفته می شود در چند وقت اخیر بیش از 5 هزار خودروی پلاک اروند در خارج از آبادان و خرمشهر برای ساکنان دیگر شهرهای استان وارد شده و هم اکنون با دور زدن قانون استفاده می شوند. باوجود مصوبه دولت معلوم نیست تکلیف این خودروها و مالکین آن در شهرهای مختلف استان چه خواهد بود.

مقامات منطقه آزاد اروند هنوز در مورد تصمیم استاندار و مصوبه دولت سکوت کرده اند.

انتشار یافته: ۱۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
اوناییکه میگن استانداری خلاف سیاست دولت حرکت نکرده اینهم حرکت دوم دولت . بازم نکته ابهامی وجود داره ؟؟!
علی آبادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
مقامات منطقه آزاد چرا نمیان و موضع خودشون رو در این مورد مشخص کنن؟
خرمشهری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
مگر سازمان منطقه آزاد تاحالابرای منطقه تصمیم گرفته که الان بیاد موضع خودشو مشخص کنه ...هر چی تصمیم گیری برای آبادان وخرمشهر بوده ازجانب استاندار بوده !!!!!
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
با سلام و احترام، دستور استاندار استان خوزستان مبني بر ازاد شدن تردد خودرو ها در كل استان، بدون ترديد سازمان منطقه آزاد ، مدير عامل آن، مردم و دولت را با چالش مواجه كرده است.از طرفي با لغو تردد اين خودرو ها علاوه بر اينكه عده زيادي از مردم ضرر هاي هنگف ميكنند ، اولين ضربه آن به اعتبار استانداري و سازمان منطقه آزاد وارد خواهد شد. از طرف ديگر سرمايه گذاران چه داخلي و چه خارجي خود را با آشفته بازاري مواجه ميبينند كه مدير عامل آن به دليل عدم داشتن برنامه اي راهبردي و اختيارات لازم قادر به مديريت اين منطقه ، ايجاد ثبات ، ايجاد امنيت سرمايه گذاري و خارج كردن اين منطقه ار بحرانهاي متعدد مديريتي نيست. در صورت لغو اين تصميم اولين ضربه متوجه استانداري است چه اينكه ميزان رضايت مندي از اين نهاد كمتر شده و اعتماد مردم به مدير آن كه بسيار به وجود مردم نياز دارد كمتر خواهد شد. بدون تعارف عرض ميكنم فرار سرمايه و عدم رغبت سرمايه گذاران براي ورود به اين آشفته بازار را شاهد خواهيم بود و نارضايتي مردم.ساختن زمان زيادي ميبرد ولي ميران كردن كار بسيار ساده اي است. اعتبار خود را به چالش كشيدن كار يك خط مصوبه است اعتباري كه با خون جگر جمع شده آقاي استاندار محترم.
جهانگیر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
همین وزیر صنعت چرا اقدام و پیگیری قانونی برعلیه این مجوز و اقدام سرخود و غیر قانونی صورت گرفته انجام نمیدهد این دولت قانونه یا دولت هزاردستان .
شهرام
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
جناب اقاي وزير لطفا ابتدا جلوي افزايش بي رويه قيمتهاي سايپا وايران خودرو رابگيرد بعد در مورد قانون تردد با جناب اقاي مقتدايي بحث نمايد در ضمن ما چه خيري از خودروهاي داخلي ديديم بگذاريد رقابت در كيفيت خودروها صورت بگيرد نه در قيمت با تشكر
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
بازهم بگين ازاده ازاده بابا جون خلاف خلاف خلاف منطقه ازاد اروند براي توسعه اقتصادي شهرهاي ابادان وخرمشهر است چه دليل دارد كه كل استان از اين امتياز بهرمند شوند بعد بعضي از مسولين تنگ نظر اروند كنار را جز محدوده قرار نميدهند
هادی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
نمیدونم چرا این قانون فقط برای اروند است در صورتی که در بقیه مناطق آزاد تردد خودروها در کل استان آزاد است
نادر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
من از فیدوس کمال تشکر را دارم که نسبت به بقیه خبرگزاریها به فکر ابادن هستش . برادرای عزیز این امتیازا باید فقط برای ابادان باشه نه خوزستان . اگه قرار اینجور باشه پس استان را منطقه ازاپ کنه . درخواستمون از اقای مقتدایی اینه به جای اینکه این همه به فکر تردد خودرو هستش . به فکر اماکن رفاهی و اشتغال باشه .
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
بنده بعنوان یک شهروند اروندی که هیچگاه مایل به ضرر وزیان هم استانیهای عزیزم نبوده نیستم ونخواهم بود پیشنهاد میکنم جناب اقای استاندار با اخذ یک مجوز از دولت تمام ماشینهای اروند هم استانیهای عزیز را توسط گمرک با اخذ هزینه های مربوطه به پلاک ملی تبدیل نمایند .
محمد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
اقای سیاحی معاون استاندارگفتند جمعیت ابادان خرمشهر 370000 نفره وهنوز به این تعداد خودرو وارد استان نشده است . علنا و روز روشن داره میگه به اسم ابادان خرمشهریها بکام ما!!!! واقعا که .... . زیاده طلبی از این بیشتر؟؟؟؟؟ یعنی اینا قدرتشون از دولت بیشتره؟؟ اصلا نماینده کدام دولتند که برخلاف سیاستهای دولت عمل میکنند ؟این اروند صاحب نداره؟ اقایان نماینده وکالت مردم چی شد؟ جایگاه حق الناس کجاست؟شماها دیگه رای نمیخواهید ؟
امین حمیدیان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
با سلام دوستان بارها و بارها اینجانب نظرات خود را در خصوص منطقه ازاد اروند یادداشت کرده ام در خصوص موضوع یاد شده ابتدا موظف هستم 2 نکته را عنوان نمایم در سلسله مراتب اعتبار قوانین اول - قانون اساسی دوم - قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی سوم ایین نامه ها و مصوبات هیات وزیران چهارم مصوبات وزرا در حوزه صلاحیت و اختیارات انها و در اخر بخشنامه های سایر مدیران در حوزه صلاحیت و اختیارات انها با این شرط که مغایر با قوانین بالادست نباشند معتبر می باشند . که اگر مغایرتی باشد انگاه کمیسیون تدوین قوانین مجلس می تواند انها را لغو نماید یا هر کسی لغو انها را از دیوان عدالت اداری در خواست نماید . موضوع دوم بحث اختیارات مدیر منطقه ازاد می باشد به استناد قانون مناطق ازاد و ماده 209 برنامه پنجم توسعه مدیر منطقه ازاد بالاترین مرجع دولت در منطقه خواهد بود . در مورد اخیر بخشنامه تردد خودروها در استان خوزستان با امضا استاندار خوزستان صادر شد نکته اینجاست که استاندار خارج از محدوده منطقه ازاد اروند بخشنامه را صادر کرد که این موضوع در تعارض با موضوع یاد شده بوده است در هرصورت با ذکر این مهم که اینجانب با تردد خودرو در تمام استان خوزستان بدلیل انتفاعی که برای مردم ابادان خرمشهر دارد از جمله رونق اشتغال ترخیص کاری افزایش مسافر و گردش پول در منطقه با این شرط که ترتیبات قانون از جمله فروش خودرو و پلاک گزاری همچنان در ابادان خرمشهر بماند موافقم اما با مصوبه هیات وزیران و تاکید وزیر محترم ، مدیر محترم منطقه ازاد اروند باید برای خودروهای مورد استفاده در سایر نقاط استان تعیین تکلیف نماید و البته مشاوران استاندار محترم و دلسوز خوزستان باید به ایشان کمک می کردند تا تصمیم خوبی که استاندار محترم برای رفاه مردم گرفته بودند با هماهنگی مراجع ذی صلاح با طی مراحل قانونی انجام می شد و در خاتمه از مدیر منطقه ازاد می خواهم با برگزاری جلسات کارشناسی که البته باید قبلا انجام می شد ولی در حال حاضر نیز اهمیت دو چندان دارد موضوع با حضور کارشناسان اقتصادی - حقوقی و مالی بررسی و جمع بندی گردد تا خساراتی متوجه مردم عزیز نشود .
خوزستانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
با سلام ازاینکه سایت فیدوس مخالف استفاده هم استانیها از خودروهای پلاک اروند هست شکی ندارم اما یه نکته مگه این ماشینا دستگاه جی پی اس ندارند مگه این نیست که اگر از محدوده خارج بشن خاموش بشن دیگه روشن نمی شن خوب اگر این مطالب صحیحه پس حتما آقای استاندار این دستگاها را خودش شخثا دستکاری کرده سایت موقر فیدوس استاندار بدون هماهنگی مدیر عامل منطقه این کار رو نکرده سوال اینجاست آقای زمانی بر چه اساسی موافقت کرده؟
قياسي
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
با سلام و سپاس از قلم زني شما در واديه نامردميها كه همچون اكسيري است ناياب در دنياي امروز ما . به اميد آنكه وجدانهاي خفته را تلنگري باشد جهت اتمام حجت كه دنياي دني تنها گذري پرسود بر اهل خرد و خسران بر نادانان و مفلسان است.
قياسي
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
مطلب درج شده قبلي اينجانب مربوط به مطلب هفت پرده از زخمهاي جنگ زدگي بوده كه بدينوسيله اصلاح ميگردد.
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
قیاسی جان وقتی مرحمی برای زخمها نیست بسترش خیلی مهم نیست . همین جا هم خوب است
سالم
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
مساله به این سادگی.... اینقدر اینا انگولک توش میکنن که تردد تو منطقه آزاد که هیچ تو گمرک هم ممنوع بشه! تردد تو دبی هم ممنوع میکنید شما با این مدیریت! بابا قانون مناطق آزاد روشنه! داستان از اونجا شیر تو شیر شد که گفتن خوزستان مفلوک و بدبخته و ما اینجا گرممونه و آب نداریم و هوا هم خاکه و موشک 5 متری خوردیم پس ما همه باید شورولت کامارو سوار شیم! آخه دوستان این منطقه آزاد هنر کنه بتونه این آبادان و خرمشهر رو یه خاکی تو سرش کنه!! آقای استاندار میخواد تمامه مشکلات و با منطقه آزاد آبادان حل کنه! هیچ کس بدش نمیاد مشکل همه حل شه اما چرا شیر تو شیر میکنید همه چیو؟ استاندار یا نمایندگان اهواز یا باقیه شهرهای استان اگه مرد عمل هستن و محق برن سعی کنن در قالب طرحی مجزا بدون سنگر گرفتن پشت قوانینه منطقه آزاد اروند دوایی واسه سر کچل استان پیدا کنن. مردم آبادان و خرمشهر از بعد از جنگ تو خونه خودشون میغلتیدند و در بی امکاناتی التماس به مرکز استان اهواز میکردن واسه چندر غاز پول! حالا چی شده که یهو آبادان و خرمشهر شدن ناجی اهواز و .... برید به جای چسبیدن به آبادان و خرمشهر خودتون طرحی به مجلس بدید دور اهواز یا کل خوزستانه دیوار بکشید بکنیدش منطقه ازاد! اینقد گیر ندید به ابادان و خرمشهر که آخر سر همین منطقه هم درشه تخته کنن!
عبدا...
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
من خودم شمالی هستم ولی حق مردم خوزستان باید باشه که حداقل در کل استان تردد کنند چراکه گرمترین هوای کشور را تحمل می کنند
شاهین
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
تو را به خدا دست از سر این خوزستانیهای بدبخت بردارید آبشان را که می برند نفت و گازشان را که می برند تالابهایشان را با غارت آبهایشان خشکانده اند و ریزگردهای حاصل از آن را به جانشان انداخته اند حالا یک ماشین پلاک اروند را زیر پایشان نمی توانید ببینید کمی شرم و حیا هم خوب است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END