آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص صدور کارت شهروندی تحت عنوان «کارت شهروند اروند» تصریح کرد: بر اساس توافق به عمل آمده با بانک ملی و بر پایه اطلاعاتی که در اختیار دارند کارت شهروندی صادر می‌شود.

به گفته عبدالله کعبی، این کارت هم به عنوان کارت شناسایی و هم به عنوان کارت بانکی و هم به عنوان کارت شهروند اروندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تبدیل مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری

عبدالله کعبی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری کشور تبدیل می‌شود اظهار کرد: برای این منظور انجام طراحی‌های لازم در دستور کار این سازمان قرار دارد.  

وی اضافه کرد: توسعه گردشگری منطقه با توجه به ظرفیت‌های موجود طبیعی یکی از برنامه‌های سازمان منطقه آزاد اروند به شمار می‌رود.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: برای این منظور اعتباری معادل یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای توسعه فضای سبز این منطقه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند اختصاص داده شد.

کعبی یادآور شد: در توافقی که با شهردار مینوشهر داشتیم مقرر شد تا وی چندین نقطه را به عنوان فضای سبز در سطح منطقه ایجاد کند که البته تمام اعتبار مورد نیاز توسط منطقه آزاد تامین و در اختیار وی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه برای ساخت هتل ادامه داد: موافقت‌های اولیه صورت گرفته و به زودی کارهای اجرایی ساخت این هتل‌ها آغاز می‌شود.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مبلغ 7 میلیارد تومان اعتبار برای کمک به تجهیز و نوسازی فضاهای آموزشی در شهرهای آبادان و خرمشهر از سوی سازمان منطقه آزاد اروند اختصاص داده شد.

کعبی از خرید یک‌هزار دستگاه کولر دو تیکه برای مدارس آبادان و خرمشهر خبر داد و تصریح کرد: این کولرها جایگزین کولرهای قبلی شده و کولرهای قبلی نیز در صورت نیاز به نوسازی کارشان به انجام می‌رسد و تحویل مدارس روستایی می‌شوند. 

*توسعه بندر خشک در شلمچه

موضوع توسعه بندر خشک در منطقه شلمچه از دیگر موارد قابل اشاره توسط قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند بود که در این زمینه گفت: در زمان حاضر برنامه‌ریزی برای انجام این کار صورت گرفته تا بتوانیم یک دروازه دیگر برای افزایش صادرات به عراق را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و صفر و اربعین حسینی افزود: از هم‌اینک ستادی ویژه برای بررسی مسائل مرتبط با زوار در مرز شلمچه و ارائه راهکارهای عملی برای رفع آنها تشکیل داده‌ایم.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از تلاش برای توسعه بندر خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: با توسعه بندر خرمشهر و اتصال آن به بندر خشک شلمچه بخش اعظمی از بارهای وارده از طریق این بندر و توسط کشتی‌های حمل بار به بصره ارسال و در آنجا تخلیه می‌شوند. 

*استقرار گمرک در شهرک صنعتی آبادان

کعبی در بخش دیگری از سخنان خود از استقرار گمرک جمهوری اسلامی در شهرک صنعتی آبادان خبر داد و تصریح کرد: با استقرار گمرک در این شهرک واحدهای مستقر در آن می‌توانند مشکلات خود را در زمینه مسائل گمرکی رفع کنند.

وی با اشاره به ایجاد هفت گیت (دروازه) به عنوان مسیرهای ورود و خروج از منطقه آزاد اروند یادآور شد: بر اساس توافق حاصل شده با گمرک قرار شد تا کار طراحی گیت‌ها را گمرک و هزینه اجرای آن را منطقه آزاد اروند بپردازد. 

*آغاز حاشیه‌سازی اروند از هفته آینده

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به توافقات حاصل شده موضوع ایجاد فضای سبز در حاشیه اروندرود در هفته گذشته موضوع فراخوان مناقصه انجام شد و پیمانکاران آمدند، مناقصه برگزار شد و پیمانکار منتخب از هفته آینده کار خود را آغاز می‌کند.

کعبی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان در بحث ساحل‌سازی اروندرود افزود: در این زمینه نیز با تامین اعتبار توسط این سازمان و اجرا توسط شهرداری آبادان کار به انجام می‌رسد.

وی افزود: موضوع ساحل‌سازی اروند با هدف ایجاد فضاهای تفریحی و شاد برای شهروندان انجام می‌شود که خوشبختانه تمام موارد پیرامونی آن اعم از مسائل امنیتی و غیره حل شده است.

*توافق با بانک ملی برای صدور کارت شهروند اروند

 

 

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سروش
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
انشاالله که حرفای تبلیغاتی نباشه . ما منتظریم
خرمشهری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
خوبه!! برای کارهای اداری باید از یه کارت دیگه هم فتوکپی تهیه کنیم .. آقای کعبی فایده این کارت چیه ؟نکنه گرین کارته ؟
مطلع
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
نتيجه اخلاقي: خون بچه هاي شهر از بچه هاي روستا رنگين تر است.يعني هنوز هم اگر قرار است چيزي را در شهر تعويض كنيم ،قديمي آن را به روستا پيشكش مي كنيم. عدالت يعني اين.
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
اقاي كعبي ميترسيم همانند خوردوهاي اروندي كه دراهواز وديگر شهرهاي استان خريدو فروش مي شوند اين امتيازات هم به استان انتقال يابد
عادل
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
با سلام:با این بودجه ای که به منطقه آزاد تعلق میگیره یعنی نمیشه بعد از اینهمه سال یک سر وشکلی به این دو شهر داد به جای این جادههای بی استفاده در منطقه دیری فارم با اون همه هزینه نمیشد خیابانهای شهر در خور این مردم صبور ساخت اصلا نخواستیم بابا اگه میشه این 1000000000 تومان حزینه کنید شاید پس از رد شدن از فیلترها و کسانی که بودجه دولت بخشی از سرمایه شخصیشون به حساب میاد بشه چندتا سطل زباله واسه محله ها خرید که حداقل زباله ها کف خیابانها نمونن
طاهریان
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
آقای کعبی یه سئوال! بعد از معاون عمرانی شما با تابعیت کانادا و معاونین و مدیران تهرانی و اهوازی شما که از حالا شهروند درجه یک هستند ما مردم خرمشهری و آبادانی شهروند درجه دوم محسوب میشویم یا نه ممکنه بعد از اینکه ظرفیت شهروندی تکمیل شد مثل مردم بدون کویت بدون باشیم! توضیح :بدون به جمعیتی از مردم ساکن کویت گفته می شود که فاقد هویت کویتی هستند. آقای کعبی از شما انتظار داشتیم به خاطر انتخابات هم که شده جلوی این تبعیض ها را بگیرید چرا سازمان پر از نیروهای بازنشسته و غیر بومی شده است مگر زمانی که نماینده بودید همیشه مخالف استفاده از نیروهای بازنشسته و غیر بومی نبودید ؟لطفا موضع خودتان را به صراحت بگوئید چون در زمان انتخابات این سئوال را از شما خواهیم پرسید که در جهت جلوگیری از این موارد چه اقداماتی انجام دادید؟ چرا برای نیروهای جوان و متخصص خرمشهری و آبادان فرصت جذب ایجاد نکردید و یا از نیروهای موجود حمایت نکردید برای مثال چرا از آقای ه.ع جهت تصدی مسئولیت مدیریت اداری حمایت نکردید که امروز یکی از ...خارج سازمان بیایند این سمت را بگیرند در حالی که این حق پرسنل باسابقه سازمان است!؟
جوشن
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
بسه دیگه حاج عبدالله.فقط حرف حرف حرف....بخداخجالت داره.بجای نصب بنر برید عمل کنید.بسه دیگه خجالت هم خوب چیزیه.
شهروند
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
0
آقای طاهریان ، اولا حرمت نگه دار ، ثانیا منطقه پر از نیروهای باز نشسته و غیر بومی نیست و این دروغ محضه، ثالثا بر عکس ، منطقه پر از نیرو های جوانه ، رابعا اگر تخصص و تجربه مد نظرتان باشد ، این را بیشتر در جمع بازنشستگان باید یافت ، تا جوانان ، خامسا چند صباحی در منطقه آزاد بررسی کردم بیشتر جوانان را بجای اینکه فعال و آموخته ببینم ، متاسفانه فاقد آن دیدم ، سادسا - هر مدیری حق دارد نیروی مورد تایید و با معیار های خود را به کار بگمارد، اینکه جنابعالی توقع داری که نیروی مشغول در سازمان را به کار بزرگ وادارند ، بسی اشتباه ست . ضمنا منتصب کننده در نهایت پاسخگو هست نه شما.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END