آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array

از زمان الحاق شهرهای آبادان و خرمشهر به محدوده منطقه ازاد اروند وعده های اکبر ترکان مبنی بر تبدیل این دو شهر به قطب اقتصادی و چه و چه بی وقفه تکرار شده است. یک سال از آن گذشته و تنها وعده ها تکرار شده و هنوز نشانی از تبدیل این دو شهر به قطب که چه عرض کنیم به یک نیمچه قطب هم دیده نمی شود. اکبر ترکان روز گذشته باز هم این وعده ها را تکرار کرده است. 

به گزارش واحد مرکزی خبر،  دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اعلام اینکه منطقه آزاد اروند در جغرافیای خوب اقتصادی قرار دارد ، گفت: اولویت این منطقه ایجاد قطب اقتصادی با رویکرد توسعه خدمات صنعتی و مهندسی و گردشگری درمانی به کشورهای همسایه است.
اکبر ترکان در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: الحاق خرمشهر و آبادان به منطقه آزاد اروند کمک می کند از لحاظ وسعت نیز مزیت بیشتری داشته باشد و قرار است به منظور توسعه خدمات گردشگری درمانی به کشورهای منطقه امکانات درمانی شهرهای خرمشهر و آبادان نوسازی و مدرن شود که بازار خوبی در منطقه بویژه در عراق و کویت دارد.
مشاور ارشد رییس جمهوری افزود: این منطقه همچنین در زمینه صنایع پایین دستی نفت می تواند سرمایه های زیادی را جذب کند و باید مسئولان منطقه تلاش کنند سرمایه های ایرانیان خارج از کشور و همچنین سرمایه های خارجی در این منطقه جذب شود.
وی افزود: در زمینه خودروسازی ، ایجاد واحدهای تولید فولاد و شیمی شهر و همچنین صنایع پایین دستی پتروشیمی برنامه های خوبی تدارک دیده شده است و به راحتی می تواند توسعه صنایع عراق بویژه صنعت نفت این کشور را پشتیبانی کند.
ترکان ، توسعه تجارت صادرات محور ، توسعه صنعتی و توسعه گردشگری درمانی را از محورهای اقتصادی منطقه آزاد اروند اعلام کرد و افزود: باید لایروبی رود اروند تکمیل شود تا ظرفیت ورود کشتی ها در منطقه افزایش یابد و از 20 هزار تن به 40 هزار تن برسد.
وی افزود: 150 کشتی مغروق در این رودخانه قرار دارد و امیدواریم با پاکسازی آن بستر تجاری خوبی فراهم شود.

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
منصور
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
0
ایشان درست گفته اند و قطعا به حرفشان ایمان دارند ولی باور بفرمایید همچون گذشته این آقایان اهواز نشین هستن که همواره چوب لاتی چرخ موفقیت آبادان خرمشهر گذاشته و میگذارند . اهواز تنها مرکز استان در کشور هست که با پیشرفت سایر شهرهای استانش ضدیت می کند . کافیست به استانهای اصفهان - فارس - آذربایجان شرقی و ... مراجعه کنید تا ببینید پیشرفت در شهرهای استانشان چقدر با کیفیت و عالیست .
خرمشهری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
0
وقت گل نی !!!!!!!!!!!!
کربلایی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
0
شیطنت "استانی" همانگونه که سهمیه ی فوتبال "مهد فوتبال کلاسیک" ایران در آبادان را قربانی مطامع خویش کرد و به اهواز و مسجد سلیمان داد، در این مورد به صلابتی قدرتمندتر دست خواهد یازید تا مزایای منطقه ی ویژه اروند را "استانی" (بخوانید اهوازی!) کند. کینه از دو فرهیخته ی بومی طراح و معرف منطقه ی ویژه ی اروند، مزید بر علت خواهند بود. راهکار جلوگیری از این "شیطنت" بازی برهم زن دو کار است: 1-حذف فرماندار با تعریف کنونی از آبادان و خرمشهر 2- جداسازی کامل منطقه ویژه ی اروند از استان خوزستان. همین و بس. راهکار سوم نیز انتخاب استانداری غیر بومی است.
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
0
اقای زمانی عزیز در این هفته دفاع مقدس که یاداور تجاوز تلخ دشمن به میهن اسلامی خصوصا دو گل سرسبد کشور یعنی ابادان و خرمشهر میباشدوهنوز خرابی و ویرانیهای ان از چهره شهرپاک نشده تورا به حق شهدای مظلوم این خطه تحولی ایجاد کن و استقلال کامل اروند در این هفته رابه مردم هدیه بده و دل انهارا شادکن . خطر بیخ گوشمان است درنگ دیگر جایز نیست .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END