آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
Array

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تمام اداره‌های آبادان و خرمشهر زیر نظر مدیریت منطقه آزاد اروند قرار خواهند گرفت.

از چند روز قبل سازمان منطقه آزاد اروند با نصب بنرهایی در سطح شهرهای آبادان و خرمشهر با موضوع قانون مدیریت در مناطق آزاد مقدمات اعلام وضعیت جدید را فراهم کرده بود.

به گزارش فارس، اسماعیل زمانی در جلسه تودیع و معارفه فرماندار خرمشهر اظهارداشت: خرمشهر و آبادان در اسفند ماه سال 1392 به مناطق آزاد پیوست و این حرف به معنایی است که از این به بعد طبق قوانین مناطق آزاد اداره خواهد شد.

وی اضافه کرد: از مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و تمام دست اندرکاران می خواهیم که به این نکته توجه داشته باشند که اراده جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناطق آزاد به محدوده خرمشهر و آبادان و برای تسریع امور قوانین آسان‌تر وضع کرده و مدیر عامل منطقه آزاد را عالی‌ترین مقام دولتی معرفی کرده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند خطاب به همه دستگاه‌ها عنوان کرد: تمام دستگاه‌های منطقه از این به بعد دستگاه‌های منطقه آزاد به حساب می‌روند و باید تابع قوانین منطقه آزاد باشند و از همه می‌خواهیم تا قوانین منطقه آزاد را مطالعه کنند.

وی بر محدوده منطقه آزاد اروند تاکید کرد و گفت: محدوده منطقه آزاد به حصارکشی نیست که بر اساس متر و کیلومتر تعیین می‌شود.

زمانی از تشکیل ستاد برنامه برای دریافت اطلاعات بودجه‌ای خبر داد و افزود: از این به بعد ردیف بودجه‌ای به نام اروند اختصاص یافته می‌شود که در این راستا از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم اطلاعات بودجه‌ای خود را در اختیار ستاد برنامه قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: اگر این اطلاعات به صورت کامل و در زمان تعیین شده در اختیار ستاد قرار نگیرد در آینده با مشکل تخصیص اعتبار مواجه می‌شویم.

این مسئول دستگاه‌های اجرایی را کارفرمایان منطقه آزاد خواند و گفت: طبق آخرین دستور هیئت رئیسه دستگاه‌های اجرایی از این به بعد کارفرمایان هستند و منطقه آزاد تنها به برنامه ریزی و نظارت خواهد پرداخت.

200 دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری اضافه می شود

وی با بیان اقدامات انجام شده برای تقویت بخش حمل نقل نیز اشاره کرد و اظهار داشت: 200 دستگاه اتوبوس برای حمل نقل خرمشهر و آبادان پیش‌بینی شده که بنا به درخواست شهردار خرمشهر بر کاربردی بودن دستگاه‌های مینی‌بوس در شهرستان خرمشهر روز گذشته 50 دستگاه مینی‌بوس از دبی خریداری که به زودی به ناوگان حمل و نقل این شهرستان اضافه می‌شود.

وی به صنایع سرمایه‌گذاری شده در منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: صنعت آلومینیوم با اعتباری حدود یک میلیارد و 200 میلیون یورو معادل 4 هزار میلیارد توان است، احداث کارخانجات چینی برای صادرات محصول به عراق و سرمایه‌گذاری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی با ایجاد شهرکتی مستقل که از فرآورده‌های پالایشگاه آبادان استفاده می‌کند را در دستور کار داریم.

 

 

انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
سهیل
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
بلاخره رییس به حرف امد. آقای زمانی بخاطر مظلومیت مردم ابادان خرمشهر از انان قاطعانه حمایت کنید ودر مقابل زیاده خواهیهای استانداری شجاعانه بایستید . امیدوار شدیم .
کربلایی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
العاقل، یکفی الاشاره. یعنی اون "باند"ی که باید بفهمه، پیام را گرفته؟! باشناختی که من از اونها دارم، نه. آنها منطقه و مزایایش را "دیگ" معاش خود میدانند و اگر برایشان نجوشد، سر "سگ" را حواله اش میکنند و "بازی" را برهم خواهند زد. حتی اگر شده با هفتیرکشی و افشاءگری!!!
احمدنژاد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
برادر ارتشي ... چرا برادر كشي؟!!! خدا كنه انتخاباتي نباشه اين شعار من رئيس هستم ... البته بعيد مي دونم انتخاباتي نباشه... احتمالاآقاي زماني تو منگنه گير كرده... ولي باز دستشون درد نكنه كه با اين بنرها لبخند رو بر لبانمون جاري كرد و مارو ياد يه بنده خدايي انداخت كه مي خواست از پل امام رضا ضريح بسازه
زمانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
مودب باشید . از یکطرف استاندار خوزستان به استاندار آبادان و خرمشهر محکوم میشود و از طرف دیگر شما و همانند شما چنین حرفهایی را میزنید ؟! اگر رییس منطقه از یک منطقه ( محدوده یا محصوره ) آبادان و خرمشهر دفاع میکند ، که به شهادت خیلی از افراد هنوز آثار قابل توجه ای مشاهده نشده و جز بدبختی و گرانی و خرابی بازار چیزی بدست نیامده ، استاندار موظف است علاوه بر دفاع از منافع آبادان و خرمشهر، به مسایل سایر مناطق استان نیز نظر داشته باشد. بنابراین این حرفای چاله میدونی شما ها نه تنها دردی دوا نمکنه که به دردها افزوده خواهد کرد. اختلاف اندازی نه بنفع شماست ونه به نفع شهروندان عزیز لطفا بخودتان بیایید
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
آقا یا خانم زمانی توهین وعصبانیت شما جای سوال داره. احتمالا منافعتون بخطر افتاده که اینجور مردم را به بی ادبی متهم میکنید .
احمدنژاد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
ما كه نفهميديم آقاي زماني با كي بودن و اين مودب باشيد ضميرش به كي برمي گرده ولي يك رئيس لايق هيچ وقت نمي گه من رئيسم. بلكه در عمل بقيه ارگانها را به زير چتر خود مي برد. ما با آقاي زماني پدركشتگي نداريم.ما شهروند هستيم. ولي اين رويه تبليغاتي خيلي زشت است. به نظر من بنرها را جمع كنيد و به جاي من رئيس هستم بنويسيد بالاترين مقام خدمتگذار مردم، منطقه آزاد است.كه ما ولي نعمت شما هستيم. البته اگر خدمت رساني اي كرده باشيد كه بعيد مي دونم . به جز واردات ماشين هاي منطقه كه سودش را سرمايه داران مي برند و گراني مسكن چيزي نديديم. خدا همه مارا هدايت كند به خصوص شما آقاي زماني.
نیما
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
چاپ این بنرها نشان از ضعف مدیریت در سازمان منطقه آزاد داره و تو همین چند تا جمله که بعد از مدتها بیان کرده مطالب مبهم زیاد هست . مثلا آقای مدیر عامل وقتی شرکتی داریم که متقاضی تولید و مونتاژ خودرو تو منطقه آزاده چرا باید بریم از دبی بخریم و این رو روشن کنید که به چه شکلی و با چه ساز و کاری خریدی ؟ اگر قراره خودتون رو اثبات کنید بهتر با عمل و نشان دادن مدیریت صحیح اینار رو بکنید نه اینکه زمان رو بکشید و این مردم مظلوم رو بینصیب بگذارید. به جای این همه منم منم یه بار گزارش عملکرد منتشر کنید
محمود
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
بدون شک این ادعای مدیرعامل منطقه آزاد با فعالیت کارگروه کاهش تصديگري در مناطق آزاد که با توجه به اجراي اصل 44 قانون اساسي در مرکز امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي ایجاد شده در تعارض آشکار است! ترکان قبلا اعلام کرده بود مناطق آزاد فقط در حد سیاست گذاری عمل می کنند... هر روز از باغ این شیر بی یال و کوپال و اشکم بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد... بابا باور کنید از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید!!!
رضا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
fسلام به اقاي زماني رياست محترم منطقه شما كه بالاترين مقام منطقه هستيد چرا از خريدو فروش خودروهاي اروندي وافتتاح نمايشگاهاي خودرودر ساير شهرهاي استان به خصوص اهواز جلوگيري نميكنيد تمام دنيا گردش اقتصادي خودرا از توريست تامين ميكند وشما بر عكس!!!! به جاي اينكه مردم كل استان را جهت خريد خودرو به ابادان وخرمشهر بكشانيد و قولنماهاي تمامي نمايشگاهاي استان را باطل وغير قانوني تلقي كنيد بازارخودرو را به اهواز كشانيد وسرمايه داران اهواز را به دبي جهت خريد خودرو !!! پس ميشه بگيد توسعه منمطقه ازاد كجاي اين برنامه تعريف شده.
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
آقاي زماني اون موقع كه آقاي استاندار محدوده ماشين هاي پلاك ازوند رو تعيين ميكردن جنابعالي مجا تشريف داشتين؟ اون موقع چرا من من نكردين؟ دوست عزيز مديريت به قول نيما با چاپ جنتا بنر نميتونه قدرت نمائي كنه.
زمانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
آقای احمد نژاد ضمیر بکار رفته دوم شخص جمع است و مختص کامنت گذاران اولی و دومی است نه جنابعالی ضمنا فرمایشات جنابعالی درست است
سینا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
عزیزان همشهری مشکلات این شهر درست نخواهد شد مگر با حضور مردم . شما نگاه کنید اصفهانیها برای فعال کردن مجدد زاینده رودشان یک فراخوان دادن و همگی رفتند و در بستر این رود بسط نشستن و مسالمت آمیز مسئولین را مورد لطف خود قرار دادند چرا مردم آبادان و خرمشهر که اینقدر دلسوزانه مشکلات را پیگیری میکنند ... نسبت به روند نحوه اداره منطقه آزاد واکنش نشان نمی دهند . خیلی مسخرس که ماشین خارجی وارد آبادان بشه ولی در اهواز خرید و فروش بشه خوب این که سودش فقط تو جیب عده ای سرمایه دار میره و باعث رونق اقتصاد اهواز و سایر مناطق خوزستان میشه پس شهرهای آبادان و خرمشهر هم برن سماق .....
علی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
اقایان زمانی و کعبی خواهشنا از حق مردم مظلوم ابادان خرمشهر در مقابل زیاده خواهیهای استان دفاع کنید مردم پشت سر شما هستند . لطفا مصاحبه و اطلاع رسانی کنید .
ناصر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
چریک مثل همیشه مثل یک کوه مقاوم و آینده اندیش هستش.
یونس
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
آقای رئیس که بالاترین مقام در منطقه آزاد هستید خوب چرا به مسئولیتتان عمل نمی کنید چرا حال که تردد خودروهای اروند در تمام استان بلامانع شده دستور نمیدهید که خرید و فروش این خودروها فقط در داخل شهرهای آبادان و خرمشهر امکانپذیر و قانونیست تا از اینراه رونق اقتصادی مد نظر منطقه آزاد در این دو شهر فراهم شود
منصور
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
از نمایندگان محترم آبادان و خرمشهر تقاضا داریم مردانه و مسئولانه با هم متحد و یکصداشوند و حق منطقه آزاد را به این دو شهر بازگردانند . باید بر این موضوع تاکید کنند که تردد خودروهای اروند در کل استان مشروط به خرید و فروش اینگونه خودروها در این دو شهر باشد در غیر اینصورت هیچ سودی نصیب این دو شهر نخواهد شد .
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
ناصر خان چريك بودن در يك دوره و داشتن سابقه خوب در يك زمينه دليلي بر اين نيست كه اين فرد در هر جائي ميتواند مفيد باشد. مثلا شما نميتوانيد يك معلم نمونه را به رياست بيمارستان برگزينيد. اين آقا اگر چريك بودن بايد ميرفتن و درس ميخوندن و سوابقي مديريتي رو كسب ميكردن بعد ميشدن مدير منطقه. سطح زبان انگليسي اين آقا چقدره آيا ميتونه به مدت نيم ساعت يك كنفرانس به زيان انگليسي براي قانع كردن سرمايه گزاران خارجي انجام بده؟ چقدر سوابق مديريتي دارن ايشون؟ ‌آخرين منطقه اي كه مديريت اون رو بر عده داشتند كجا بوده؟ چقدر موفق بوده؟ كارنامه ايشون رو كدوم مجموعه متخصص مطالعه كرده كه تصويب شده كه مدير بشن؟مشكل مديريتي در اين كشور با كنار رفتن زماني ها و روي كار اومدن افراد كار دان و تحصيل كرده و با تجربه حل ميشه در غير اينصورت بايد هم اقاي كعبي كه از مدرسه بيرون اومد 16 سال بشه نماينده و بعد بيات بشه عضو هيات مديره و يا معلم ديني بيات بشه رئيس آموزش و پرورش و يا فردي كه مصالح فروشي داشته بشه رئيس شورا و .. قص علي هاذا. دوست عزيز مديريت هم علم و هم هنره و هم تجربه. مدير شدن در كشورهاي ديگه بر اساس لياقته مدير شدن توي ايران از سيستم ديگري پيروي ميكنه.قصد بي احترامي به كسي رو نداشتم ولي واقيعت همينه.
جمعی کارگران
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
0
0
اقای زمانی دستوربدهیدبعد2سال حقوق کارگران شرکت پولادمکانیک هم بدهند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END