آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
احمد شاملو کیست
پایگاه خبری فیدوس این مطالب با توجه به نقد علی کاکاوند در مورد احمد شاملو و پاسخ موسسه الف بامداد به وی نوشته شده است.
به همراه پاسخ موسسه بامداد از احمد شاملو و نقدی به آن
در پی انتشار یادداشتی که حاوی نقدهایی به احمد شاملو بود، به قلم علی کاکاوند، موسسه‌ی انتشاراتی بامداد به بخش‌هایی از آن پاسخ داد.
پاسخ همایون موسیقی به تاریخ
شجریان را دوست دارم و هرکس در انتخابات می‌تواند به هر کسی که دوست دارد، رای بدهد، این نظر احمدی‌نژاد در مورد شجریان با واکنش همایون شجریان همراه شد.
چالش نامه‌های عباس کیارستمی
پس از آنکه نامه‌های عباس کیارستمی به همسرش توسط یکی از فرزندانش در قالب یک کتاب منتشر شد، این فرآیند با شکایت همسر و یکی از فرزندان کیارستمی متوقف شد
همه حاشیه‌های سریال پایتخت
فصل ششم «پایتخت» در حالی با یک پایان عجیب غریب تمام شد که پرحاشیه‌ترین فصل این سریال لقب گرفت.
محمد رسول‌اف و هنرمندانی مانند او چه می‌گویند
داریوش معمار- محمد رسول‌اف و سینماگران و هنرمندانی مشابه او که نگاهی مخالف‌خوان برابر قواعد عرفی و فشارها و تهدیدها دارند و با تحمیل سرنوشتی از پیش مشخص برای جامعه امروز موافقت ندارد، در زمانه ما ارزشی هستند برابر ارزش هر آنچه که می‌تواند مقابل حجم شکست‌ها و گسستگی‌ها مانعی باشد، تا این خانه از پایبست ویران نشود.
همه شایعات در مورد پایتخت 6 رد شد
سریال «پایتخت۶» در ۱۵ قسمت برای نوروز ۹۹ تولید می‌شود و برخلاف برخی شایعات منتشر شده در فضای مجازی، ویروس کرونا هیچ اختلالی در روند تولید آن ایجاد نکرده است.
نشست خبری «روزبلوا» با حضور عوامل و بازیگران فیلم در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
نشست فیلم «روزبلوا» به کارگردانی بهروز شعیبی با حضور کارگردان فیلم وبا اجرای منصور ضابطیان چهارشنبه شانزدهم بهمن ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
در جامعه‌ای که در ملاءعام اعدام صورت می‌گیرد، باورکردنی نیست فیلم "خانه پدری" توقیف شود
توقیف فیلم خانه پدری از سوی دادستانی تهران بازتاب گسترده‌ای داشت. فیلمی که پس از مدت‌های زیادی اجازه پخش گرفت و استقبال متوسطی هم از آن شد، اگر تا پایان اکران نیز ادامه می‌یافت مشکل چندانی ایجاد نمی‌کرد ولی با توقیف آن تبدیل به یک مسأله جدی شده است.
حمله پرویز پرستویی به فروغی به همراه نامه فروغی
پس از انتشار نامه فروغی رئیس پرحاشیه شبکه سه سیما در شب گذشته امروز پرویز پرستویی هنرپیشه و هنرمند پرآوازه ایرانی به او پاسخ داد، فروغی عامل تعطیل شدن برنامه ورزشی 90 و کنار گذاشته شدن عادل فردوسی پور از شبکه 3 سیما است.
عربشاهی به آرامش رسید
«مسعود عربشاهی در زمره‌ی هنرمندانی است که در پیشبرد هنر نوگرای ایران نقشی بی‌بدیل داشته‌اند. درک درست از تجرید و آشنایی با اسطوره، تاریخ، نماد و نشانه‌، هنر انتزاعی ایرانی را بشکوه ساخت و به آن جلوه‌ای بی‌نظیر بخشید.
سلبریتی‌ها الگوهایی که منتقدانشان ساختند
خانم بازیگر درپشت فرمان در اعتراض به نگهبان مجموعه‌ای شروع به فریاد زدن و نشان دادن حرکت ناشایست با دست می‌کند. این اولین و آخرین ویدیو نیست که از بازیگران در فضای مجازی منتشر می‌شود.
منتقدان پاسخ می‌دهند
انقلاب سال ۵۷ علاوه بر تغییر نظام سیاسی، باعث تغییرات گسترده‌ای در ساختار و بدنه‌ی فرهنگی کشور شد. هنر هفتم با این حادثه‌ی تاریخی دستخوش تغییرات فراوانی بود و مضمون فیلم‌های پس از انقلاب با پیش از این رخداد تاریخی تفاوت فاحشی پیدا کردند. چند نفر از اهالی سینما که دستی بر آتش دارند به این سوال پاسخ‌ داده‌اند که «اگر انقلاب ۵۷ رخ نمی‌داد، آیا سینمای پیش از انقلاب پتانسیل تغییر را داشت؟»
اکران نسخه ترمیم شده در ونیز
جشنواره فیلم ونیز درحالی هفتاد و ششمین‌دوره خود را به پایان برد که ترمیم و بازسازی نسخه‌های به جای مانده از دو اثر مهم تاریخ مستندسازی ایران "خانه سیاه است" و "تپه‌های مارلیک" را به نام خود ثبت کرد و این آثار را پس از گذشت بیش از نیم قرن دوباره به نمایش در آورد.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END