آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
امام‌جمعه اهواز:
امام ‌جمعه‌ اهواز، راهپیمایی بزرگ مردم خوزستان در روز جهانی قدس را حامل چند پیام دانست و گفت: امروز پیام شما راهپیمایان و مردم روزه‌دار دعوت مسلمانان به اتحاد و یکپارچگی در مقابل جبهه کفر و استکبار و هشداری به اسرائیل، حامیان اسرائیل و سازمان ملل و شورای امنیت است.
استاندار خوزستان به دعوت نماینده مردم آبادان دکتر جلیل مختار به چوئبده و اروندکنار سرکشی کرد
به گزارش خبرنگار فیدوس دکتر جلیل مختار طی روزهای گذشته با مردم اروندکنار و چوئبده نشست‌هایی برای بررسی دقیق مشکلات ایشان برگزار کردند که حاصل آن دعوت از استاندار خوزستان دکتر شریعتی به شهرهای چوئبده و اروندکنار بود
از سوی هیات عالی نظارت بر انتخابات استان خوزستان اعلام شد
فرمانداری اهواز اعلام کرد که هیات مرکزی نظارت بعد از بررسی شکایات و بررسی‌های قانونی افراد زیر را به‌عنوان افراد منتخب پنجمین دوره شورای شهر اهواز معرفی کرد.
پای پست های برق و فاضلاب اهواز به جلسه آموزش و پرورش کشیده شد
استاندار خوزستان در جلسه ارتقای کنکور گفت: خوزستان در زمینه زیر ساخت ها حال و روز خوبی ندارد و در این حوزه مشکلات زیادی متوجه این استان است. وی با اشاره به قطعی برق گسترده در خوزستان که چندی پیش به دلیل پدیده ریز گردها اتفاق افتاد ،افزود: تمامی پست های فوق توزیع ما در استانی که بیشترین تولید برق کشور را دارد وضعیت نامناسبی دارند
خبرفوری
به گزارش خبرنگار فیدوس به نقل از منابع مطلع امروز نامه‌ای از هیئت نظارت مرکزی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به آبادان رسیده است، مبنی برشمارش 63 صندوق رای انتخابات شوراها علاوه بر 30 صندوقی که پیشتر شمارش شده بودند.
تحلیل دلایل و ریشه‌های درگیری‌های مرگبار طایفه‌ای در رامهرمز
حاج بهادر، بزرگ طایفه محمد موسایی: اگر تشریف ببرید روستای‌مان خودتان می‌بینید که خانه‌‌هایمان کنار هم است. یعنی مشکلی بین‌مان نبوده ولی این اواخر اختلافات کوچکی رخ می‌داد کینه را بین هر ۲ طایفه بیشتر کرد تا در نهایت درگیری کوچکی بین دو خانواده رخ داد و همین درگیری به اهل طایفه سرایت کرد
دادستان ماهشهر: از بین بردن فرهنگ غلط تیر اندازی هوائی عزم عمومی را می طلبد
دادستان عمومی و انقلاب بندرماهشهر با اشاره به جزئیات دستگیری اخیر یک تروریست مرتبط با حادثه تروریستی تهران در ماهشهر گفت: این تروریست که تبعه عراقی داشت از طریق کانترهای عراقی وارد کشور شده بود و در خانه ای اجاره ای در سربندر به مدت 3 ماه مستقر و به کارهای اطلاعاتی و یارگیری مشغول بود. در یک کار اطلاعاتی و فنی پیچیده دستگیر و در حال حاضر تحت بازجوئی است.
کعبی: ضرورت تفکر امیدوارانه و روشن به آینده پررونق اقتصادی و اجتماعی برای آبادان و خرمشهر
تحول اقتصادی و رونق در کسب و کار در اروند آغاز شده است و همیاری و وحدت رویه نهادها و دستگاه های اجرایی با سازمان منطقه آزاد اروند نیز به شکلی مطلوب در جریان است. آنچه که پس از آن لازم است به عنوان قدمی استرتژیک و اساسی برداشته شود، تفکر امیدوارانه و روشن به آینده پررونق اقتصادی و اجتماعی برای آبادان و خرمشهر است.
شریعتی: شورای مشاوران رسانه ای حامی دولت در استان خوزستان تشکیل می شود
استاندار خوزستان در دیدار با اعضای کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد مرکزی دکتر روحانی در استان خوزستان بیان کرد: تیم رسانه ای دولت حرفه ای و قدرمند نبود و هجمه های زیادی هم علیه دولت بود که از این جهت دولت را تحت فشار قرار می داد و این خود ،کار رسانه ها را در انتخابات ریاست جمهوری برای حضور گسترده مردم پای صندوق های رای سنگین تر می کرد.
بررسی بحران های اخیر در خوزستان در چند اپیزود
بی تردید باید گفت که برخی از مدیران کابینه استاندار ، ناکارآمد هستند . هر چند استاندار تلاش هایش در پیگیری مشکلات و مسائل مختلف قابل ستایش است اما باز ناکارآمدی مدیران میانی ، استان را به سمت بحران سوق می دهد و اگر شریعتی هر چه زودتر فکری به حال فرسودگی برخی مدیران میانی نکند ، دیری نمی پاید که این ناکارمدی به کل سیستم مدیریتی استان سرایت می کند
برخورد جدی با مقصران مرگ کودک سه ساله اهوازی
دادستان عمومی و انقلاب اهواز با تاکید بر برخورد با مقصران مرگ کودک سه ساله در کانال فاضلاب، گفت: برای این حادثه پرونده کیفری تشکیل شده که در حال رسیدگی است؛ همچنین شایعه بازداشت دو نفر در جریان بازشماری آرای انتخابات شورای شهر اهواز را تکذیب کرد
در دیدار عضو شورای برنامه ریزی معاونت تبلیغات ستاد مرکزی دکتر روحانی استان خوزستان با استاندار مطرح شد؛
زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و علیرغم برنامه ریزی ها و حمایت های انجام یافته هنوز زنان در بعضی نتوانسته اند به جایگاه و نقش مناسب خود در اداره امور کشور و در تصمیم گیریها دست یابند . اگر در جامعه ای ضریب باسوادی ، تندرستی ، شاخص های تغذیه ، تامین مسکن و... بالا رود اما توزیع آن بین زن و مرد متعادل نباشد ، زن جامعه توسعه نیافته است.
اختصاصی فیدوس:گفتگوی صریح و بی‌پرده با عبدالله کعبی قائم مقام و عضو هیئت مدیره اروند
به گزارش فیدوس عبدالله کعبی یکی از مهمترین چهره‌های اصلاح‌طلب خوزستانی است که ساکن این استان می‌باشد، او سابقه چهار دوره نمایندگی مردم آبادان را در کارنامه خود دارد و از شخصیت‌های مورد احترام و علاقه رئیس دولت اصلاحات و دولت تدبیر و امید است، همچنین میان فعالان سیاسی عرب استان خوزستان بسیار اثرگذار و خوش‌نام است، عبدالله کعبی همواره مدیر سیاسی تمام عیار بوده که با وجود همه نقدهایی که بر فعالیت‌های بیست سال گذشته وی وارد می‌کنند، یک مزیت بزرگ دارد، در طرح عقایدش و همکاری حزبی‌اش ثابت قدم، جدی و قابل اعتماد می‌باشد.
دانشجو سوزان در خوزستان
در کمتر از ۲۴ ساعت هشتگ دانشجوپزی در تمام رسانه‌های داخلی و خارجی و حتی تریبون‌های ضد انقلاب ترند شد تا این کلیدواژه صدای اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران برای رسیدگی به وضعیت سیستم‌های سرمایشی خوابگاه‌ها در گرمای ۵۰ درجه اهواز را به گوش همه برساند، اما ماجرا از کجا شروع شد؟.
عدم احضار دانشجویان به کمیته انظباطی/ جلوگیری از تجمع دانشجویان پاک کردن صورت مساله است
استاندار خوزستان در خصوص اعتراض دانشجویان دختر خوابگاه حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به وضعیت سیستم‌های تهویه این خوابگاه، گفت: اگر دانشجویان همکاری لازم را انجام دهند، تمام امکانات استان را برای حل مشکلات آن‌ها بسیج خواهم کرد. رییس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز شایعات اخیر مبنی بر تهدید دانشجویان جهت احضار آن ها به کمیته ی انضباطي صد در صد کذب محض اعلام کرد.
رای خوزستانی ها به روحانی مبتنی بر منطق و اندیشه بود/ نزاع طایفه ای باغملک و رامهرمز با بگیر و ببند حل نمی شود
دکتر برات قبادیان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و نتایج آن در خوزستان ، گفت: مردم در این انتخابات دکتر روحانی را به خاطر طرز تفکری که برای اداره کشور ارائه کرد انتخاب نمودند. در واقع مردم با انتخاب اصلاحات و اعتدال مسیر را برای دولت روشن کردند و اکنون وقت آن است که دولت پاسخ مثبتی به این انتخاب مردم بدهد و در جهت رفع مشکلات گام بردارد.
از آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر تا حریق جنگل های تشان بهبهان
خوزستان رکورددار آتش سوزی هاست. به جز آتش سوزی در پتروشیمی ها و پالایشگاه به دلیل صنعتی بودن پایتخت نفتی کشور، خوزستان در سال گذشته در آتش سوزی های مناطق حفاظت شده طبیعی نیز رکورددار شد. به عنوان نمونه ، در سه ماهه نخست سال گذشته طبق آمار اعلام شده از سوی منابع طبیعی ، 250 هکتار از اراضی مناطق چهارگانه و حفاظت شده کشور طعمه حریق گردید
عضو هیات علمی دانشگاه چمران:
اگر چه همه قومیت ها خود را ایرانی می دانند اما ممکن است برخی نارسایی های اقتصادی، زمینه جذب نیرو از این مناطق مرزی را فراهم کند اما الزاما ترورهای اخیر به قومیت ها ارتباطی ندارد. افقه ادامه داد: گروه های تروریستی، حتی از بخش های مرکزی کشور هم در صورت ناراضی بودن، نیرو جذب می کنند.
Histats.com START (standard) Histats.com END