آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
در هفته آینده صورت می گیرد
باتوجه به افزایش دمای هوای استان، پایان فعالیت اداری در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده (۳۰ تیرماه تا یکم مردادماه) ساعت ۱۲ ظهر و روز چهارشنبه، دوم مردادماه تعطیل اعلام شد.
در شورای سلامت خوزستان مطرح شد
استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت عدم مطلوبیت لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز در برخی مناطق، گفت: اگر شهرداران جهت لایروبی و آهک‌پاشی اقدام نکنند قطعا عزل خواهند شد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد:
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: تا کنون پنج هزار واحد مسکونی خسارت دیده از زمین لرزه در مسجد سلیمان اعلام خسارت کرده اند.
مردم خوزستان با مردم سایر مناطق سیل‌زده کشور تفاوت ندارند
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند کند بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان گفت: مردم خوزستان با مردم سایر مناطق سیل‌زده کشور تفاوت ندارند و باید روند بازسازی مناطق سیل‌زده در سراسر کشور به یک شکل باشد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآوردهدهای نفت منطقه آبادان:
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفت منطقه آبادان از آمادگی واحد متبوعش برای استقرار جایگاه سیار سوخت در شهرستان مسجد سلیمان و روستاهای زلزله زده آن خبر داد.
نماینده خرمشهر خبر داد:
عبدالله ثامری اظهار کرد: از سال ها و ماه های گذشته بحث ورود خودروهای عراقی و باز کردن مسیر شلمچه برای تردد این خوردوها همراه سرنشین در سطح منطقه آزاد اروند با هدف رونق بخشی به اقتصاد منطقه پیگیری می شد که این پیگیری ها به نتیجه رسید.
اخبار زلزله۵.۷ریشتری مسجدسلیمان
وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در مسجدسلیمان تاکنون یک کشته داشته و تعداد زخمی‌ها ۵۱ نفر اعلام شده است، برخی از ساختمان‌های مسکونی تخریب‌شده و روند ارزیابی خسارات همچنان ادامه دارد.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد:
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۵۶ درصدی صادرات کالا از بندر خرمشهر طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
به علت پیش بینی افزایش دمای هوا؛
با توجه به پیش بینی افزایش دمای هوای خوزستان به بالای ۴۹ درجه در روزهای یکشنبه و دوشنبه، استانداری ساعت کاری در این دو روز را تا ساعت ۱۲ ظهر کاهش داد.
نماینده مردم خرمشهر مطرح کرد:
نماینده مردم خرمشهر در مجلس گفت: بخشی از مشکلات مرز شلمچه داخلی است که به مدیریت‌های ناکارآمد پیشین برمی‌گردد اما بخش اعظم مشکلات به‌طرف عراقی مربوط است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عده ای با استفاده از معافیت های مالیاتی منطقه، اقدام به انجام قاچاق سازمان یافته می کنند که باید جلوی این کار گرفته شود.
با حضور معاون رئیس جمهور
ایستگاه پمپاژ انتقال آب کارون به تالاب شادگان پیش از ظهر امروز با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افتتاح شد.
استاندار خوزستان خواستار شد:
غلامرضا شریعتی در جلسه شورای مسکن استان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در آن زمان که بحث جابجایی واحدهای مسکونی در مسجدسلیمان که در خطر آلودگی های نفت و گاز قرار داشتند مطرح شد، قرار بود با پرداخت 120 میلیارد تومان این کار انجام بگیرد.
از سوی یک مقام مسئول اعلام شد؛
نورالله اسعدی مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر گفت: بیشترین میزان صادرات و همچنین تخلیه و بارگیری کالاها مربوط به کالاهای اساسی و عمومی بوده است و همزمان با افزایش لایروبی میزان تخلیه و بارگیری کالاها افزایش می‌یابد.
نماینده اهواز:
نماینده مردم اهواز در مجلس خطاب به وزیر نیرو گفت: علی رغم وجود آب فراوان، اجازه کشت در مناطق متضرر از سیل ندادید و کشاورزان را به دلیل محدودیت آب به جان هم انداختید. دستور فرمایید که اجازه کشت بدون محدودیت در کل استان خوزستان داده شود.
نماینده مردم آبادان در مجلس خبر داد:
نماینده مردم آبادان در مجلس از کسب موافقت وزارت علوم برای افزایش پنج رشته جدید و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های آبادان و خرمشهر خبر داد.
مدیر کل بندرو دریانوردی خرمشهر خبر داد:
مدیر کل بندرو دریانوردی خرمشهر از آغاز فعالیت ریلی در مسیر خرمشهر- بندر امام خمینی(ره) برای اولین بار از بندر خرمشهر خبر داد.
انتقاد ناظر گمرکات خوزستان؛
ناظر گمرکات خوزستان گفت: اگر این آشفته بازار در مرز چذابه مدیریت نشود، با اینکه تیر انتقادات به ناحق سمت گمرک نشانه رفته اما از ارائه خدمات خودداری می کنیم.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END