آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
کاندیدا چه ساز و کاری برای پاسخگویی به نیازها و مطالبات به حق مردم طراحی نموده اند؟
متأسفانه شعار و شعار زدگی فضا را به گونه ای مبهم و غیرشفاف ساخته است که روزنه تفکری برای اندیشیدن به اینکه یک برنامه منسجم و قوی که در برگیرنده سرفصل های مهمی همچون اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، تولید، کشاورزی و صنعت، اجتماعی و فرهنگی و … باشد در اذهان داوطلبان تصدی مناصب مذکور چه جایگاهی دارد باقی نمانده است ...
کعبی: خوزستان ؛ زخم خورده اختلاف نظرهاست!
پس از وقفه ای کوتاه در روند ستاد دکتر روحانی در خوزستان ، بار دیگر نیروهای اصلاح طلب و اعتدالگرا ، با محوریت "رای بالای روحانی در استان" ، به همگرایی رسیدند . در این بین عبدالله کعبی به همراه علی عماد قائم مقامی ستاد روحانی در استان را برعهده گرفتند تا بار دیگر با اتفاق نظر همه نیروها ، حماسه ای در انتخابات خوزستان رقم بخورد.
آغازگر بازی در زمین دشمن نباشیم!
احراز صلاحیت‌ها به اتمام رسید. هم برای انتخابات ریاست جمهوری و هم شوراهای اسلامی شهر و روستا. اما نکته جالب آنجاست که حتی اگر از آنهایی که نظام را متهم به عدم مردمسالاری می کنند، سوال کنید که تا الان چند انتخابات در کشور برگزار شده و رای و نظر مردم مسئولان را در عرصه های مختلف جابجا کرده، شاید پاسخشان «نمی‌دانم» باشد.
باور و اعتقاد درونی اصلاح طلبان به دموکراسی و مردمسالاری
دو گروه عمده و تاثیرگذار در سپهر سیاسی کشور اصلاح طلبان و اصول گرایان هستند و تقریبا" تمام احزاب و تشکلهای سیاسی در کشور زیر چتر یکی از این دوجریان میباشند و به دلیل کارکرد ضعیف احزاب نهادینه نشدن کار حزبی که خود دلایل متعدد دیگری دارد و در این مقال فرصت پرداختن به آن نیست .
گفتگو فیدوس با رحیم طبیشی فعال سیاسی اصلاح‌طلب عرب خوزستان
رحیم طبیشی دبیر شورای مشترک فعالین عرب و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان خوزستان است، او را در این دوره باید یکی از فعال‌ترین چهره‌های عرب استان در بحث ایجاد همدلی میان اصلاح‌طلبان خوزستان و تحقق تلاش‌های سیاسی طی سال اخیر برای کسب حداکثری آراء برای دکتر روحانی در خوزستان دانست، وی همچنین نقش مهمی در ایجاد تعامل و حل مشکلات موجود بر سر نقش فعالان عرب در مدیریت استان داشته، در موضوع ریاست ستاد دکتر روحانی در خوزستان و حاشیه‌های آن تا امروز که خبر قائم مقامی عبدالله کعبی منتشر شد با وی به گفتگو نشسته‌ایم:
بررسی نقش انتخابات شورای شهر در معضلات شهر اهواز
معضلات شهری اهواز از ابعاد مختلفی قابل بررسی است و این معضلات باعث شده است تا اهواز یک شهر خاص در ایران و جهان باشد. در حقیقت اهواز را می توان کارگاه آسیب ها و چالش های شهری نام نهاد که در آن از هر نوع آسیبی حداقل نمونه ای برجسته وجود دارد. این رشد پراکندگی شهری، وسعت شهری را بالا می برد و فواصل دسترسی را زیاد می کند. این فواصل زیاد نیاز به یک شبکه شریانی منظم برای دسترسی دارد، ولی اهواز دارای یک شبکه برنامه ریزی شده و مطلوب در این زمینه نیست،
فوری؛ استعفای قائم مقام ستاد دکتر روحانی در خوزستان
به گزارش خبرنگار فیدوس عبدالله کعبی که روز گذشته از سوی ستاد مرکزی دکتر روحانی در تهران به عنوان قائم مقام ستاد در خوزستان منصوب شده بود در اولین روز کاری حضور دکتر کهرام رییس ستاد روحانی در خوزستان از سمت خود استعفا داد.
دکتر کهرام و روز اول مسئولیت در خوزستان
به گزارش خبرنگار فیدوس دکتر کهرام برخلاف انتظارها متاسفانه در روز نخست فعالیت خود بیشتر در نقش مدیر عامل یک‌شرکت سهامی ظاهر شد تا رئیس ستاد دکتر روحانی
اول ارديبهشت زمان روشن شدن تكليف كنزالمال
به گزارش خبرنگار فیدوس امروز 29 فروردین تنها دو روز برای مهلت مشخص شده برای تعیین تکلیف بازار کنز المال پس از سه ماه بلاتکلیفی و یک نوبت انتشار آگهی مزایده‌ای که بدون اقدام باقی مانده فرصت مانده است.
بررسی اثرات تبلیغات کاندیدای انتخاباتی در فضای مجازی
این روزها در گروه‌ها و كانال‌های تلگرامی جنب و جوش زیادی برقرار است. هنوز موعد رسمی تبلیغات انتخاباتی فرا نرسیده است اما كاندیداهای شورای شهرهای استان به تبلیغات با استفاده از رسانه‌های گروهی چون تلگرام روی آورده‌اند. شاید آنها هم درك كرده‌اند كه در دنیای جدید تنها عكس و پوستر تبلیغات نیست و ذهن شهروندان به دنبال برنامه‌هایی است كه آنها برای اداره شهر دارند.
گفتگوی عبدالله کعبی قائم مقام ستاد دکتر روحانی در خوزستان با فیدوس
به گزارش فیدوس پس از چند روز اختلاف نظر در خصوص انتصاب رئیس ستاد روحانی در خوزستان، و بحث‌های فراوان حول محور اعلام دکتر کهرام به عنوان رئیس ستاد دکتر روحانی در استان، با اعلام عبدالله کعبی به عنوان قائم مقام ستاد دکتر روحانی در خوزستان، عملاً بسیاری از مسائل مطرح شده در این موضوع حل شد و صاحب‌نظران سیاسی اصلاح‌طلب خوزستان به تفاهم نسبی در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی پیش رو رسیدند.
کناره گیری و انزوای نخبگان واقعی خوزستان
در بیشتر موارد، عضویت در شورای شهر با هدف گنجاندن خویشاوندان و وابستگان در شغل ها و سمت هاست و نه خدمت به قوم خاص. اگر همه مردم خود را زیر چتر حمایت قانون ببینند و فرصت های شغلی و ... بر پایه شایستگی و برابر با قانون در اختیار افراد قرار گیرد، جایی برای ارجحیت بخشیدن به ملاک های قومی و نژادی و سیاسی نمی ماند.
عبدلله سلامی: در انتخاب اعضای شورا و شهرداران باید تجدید نظرشود
رییس حزب اتحاد ملت منطقه خوزستان با بیان اینکه انتخابات این دوره با انتخابات دورهای قبل تفاوت ماهوی خواهد داشت ، گفت: وضعیت چهره شهر به لحاظ عمومی نشان می دهد که ادوار گذشته ی شوراهای شهر و انتخاب شهرداران در دو دهه اخیر موفقیت آمیز نبوده است و لذا این بار باید در رابطه با انتخاب اعضای شورای شهر دقت شود و مردم در جریان اینکه بتوانند به یک انتخاب خوب و آگاهانه برسند قرار بگیرند. پیش بینی می شود که انتخابات پنجمین دوره شورای اهواز می تواند نقطه عطفی نسبت به ادوار گذشته باشد.
دکتر مهناز کسمتی: عده ای برای منافع شخصی به رای قومی و طایفه ای دامن می زنند
متاسفانه برخی از افراد از روی نااگاهی و یا آگاهی برای رسیدن به مطامع شخصی و یا گروهی موضوع رای طایفه ای را در شهر اهواز دامن می زنند و متاسفانه این امر در دور دوم شورا پررنگ تر شد. بطوری که همه اعضای شورا از یک قوم خاص اهواز بودند و شوربختانه در دور سوم نیز طایفه دیگری اکثریت قریب به اتفاق شورا را در اختیار گرفتند.
در راستای انتصاب به عنوان رییس ستاد روحانی در خوزستان؛
چه خوب است كه تمام نيروهاي همفكر اعتدالي و اصلاحي در اين برهه حساس و متلاطم اختلاف نظرها وتنوع ديدگاه ها و حتي انتقادها و اعتراضهاي خويش را تا بعد از انتخابات ٢٩ ارديبهشت در ذهن خود ذخيره نمايند و به اينده موكول كنند و عزمشان را براي به صحنه اوردن خيل عظيم مردم به پاي صندوقهاي رأي و خلق حماسه اي بزرگتر از حماسه سال ٩٢ جزم نمايند.
حضور سلیقه های مختلف در عرصه انتخابات محلی شورای شهر و کلانشهرها
نظریات مختلفی درباره چگونگی مدیریت انتخابات و استفاده از کاندیدای محترم وجود دارد،که بهتر است در گام نخست از گزینش منفعتی اجتناب کرد و فضای انتخاب را به افراد مستعد و خلاق و جوانان نخبه در تمام امورات انتخاب یک شخص و کاندیدای موافق و خدمترسان داد،کسی که درد و رنج مردم را تا اکنونِ حضور در انتخابات لمس کرده و زندگی خود را در راستای توسعه فکری و فرهنگی و شناخت علمی توسعه عمران شهری هزینه و در میدان عمل قرار داده باشد.
چهره اصلاحات آبادان و خرمشهر در فرمانداری آبادان
در مراسمی که امروز در فرمانداری آبادان برگزار شد؛ با حکم استاندار خوزستان ریاض فرحانی به‌عنوان سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان منصوب شد.
بررسی اصول مورد نیاز کاندیدا برای رای آوری در انتخابات
بیاییم و اینبار واقعی رای دهیم. به آنانکه مستحق تصاحب کرسی شورای اسلامی شهر هستند. آنانکه با فکر و خلاقیت خود قطعا طرح هایی در اشتغالزایی هم خواهند داد. نه اینکه با ارتباط نیروهایی را به بدنه شهرداری تحمیل کنند، خیر! با طرح و برنامه بخشی از عموم نیازمندان به شغل را شاغل می کنند. و اما یک سوال؟ او که با هزینه گزاف صاحب کرسی می شود، واقعا تنها برای کمک به شهر و توسعه و زیبایی، میلیاردی هزینه کرده است؟
پربازدیدها
مهم ترین عناوین روز
Histats.com START (standard) Histats.com END