آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
بازار رئیس جدید خود را شناخت
به گزارش خبرنگار فیدوس امین توانایی از چهره‌های جوان و فعال بازار آبادان پس از استعفا محمد زندی طبق قانون به عنوان رئیس اتاق اصناف آبادان انتخاب شد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:
مرتضی بانک در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به صحبت های اخیر رییس جمهور آمریکا درباره ایران و برجام گفت: سر و صدای زیادی به پا شد برای یک توافقی که جنبه های حقوقی، بین المللی و اقتصادی دارد. برجام آثار بسیار ارزشمندی در صحنه سیاست خارجی و فعالیت های بین المللی برای ایران به ارمغان آورد.
مغول‌ها در اروند به دنبال چه می‌گردند
فیدوس-قصد معرفی لابی‌های فساد در رابطه با اروند به عنوان مقدمه دیگر برای افشاء نام و نشان این جریان‌های فاسد و اهداف ایشان را داریم
استاندار خوزستان مطرح کرد:
شریعتی اظهار کرد: برای بهسازی روستا ها تفاهم نامه ای با وزارت نفت منعقد شده است که به طور کلی برای غرب و شرق کارون هزار ، 200 میلیارد تومان ظرف 5سال هزینه خواهد شد، از سال جاری روند اجرایی آن آغاز شده و بنا است که 48 روستا مورد عملیات بهسازی قرار بگیرند.
در سفر به آبادان تشریح شد؛
محمود حجتی در جریان سفر به آبادان اظهار کرد: برای فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موسوم به طرح مقام معظم رهبری، برای ۳۱۸ هزار هکتار آن تأمین آب انجام و در اختیار قرار گرفت و به این ترتیب عملیات اجرایی را آغاز کردیم.
‍وزیر کشاورزی در اهواز تاکید کرد:
محمود حجتی در پنجمین سفر استانی خود در طول دوره دولت یازدهم و دوازدهم شامگاه چهارشنبه وارد اهواز شد. وزیر جهاد کشاورزی بر کاشت نهال در عرصه های جدید و مشارکت مردم برای مقابله با ریزگردهای خوزستان تاکید کرد
در هفتمین جلسه شورای شهر اهواز مطرح شد:
قطعا نقش مردم برای رسیدگی به برخی از مسائل و معضلات شهری تعیین کننده است، مردم ایده هایی می دهند و مسائلی را با ما مطرح می کنند که تا به امروز گره گشا بوده، بنابراین باید به تذکرات و ایده های مراجعین گوش دهیم و برایشان ارزش قائل باشیم.
كالبد شكافي مجموعه‌ای از وقایع
به گزارش فيدوس طي چند روز گذشته مسائلي مطرح شده است،طرح چند سئوال در اين خصوص اهميت فراوان دارد.
معاون سیاسی استاندار:
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با اشاره به ظرفیت‌های مختلفی که در خوزستان وجود دارد، گفت: خوزستان دروازه پیشرفت و توسعه کشور است و توسعه خوزستان به توسعه یافتگی کشور منجر می‌شود.
کدهای شناخت يك جريان فاسد اقتصادي و سياسي در اروند
اگر قرار باشد مهمترين بسترسازان فساد و انواع دلالي و رانت‌خواري در منطقه آزاد اروند را معرفي كنيم، بدون ترديد بايد انگشت اشاره به سمت بقاياي جريان انحراف و وابستگان به بقايي و مشايي بگيريم، ايشان با اينكه خود در مركز كشور نشسته‌اند، از طريق عواملشان باعث ايجاد انواع مشكلات، فسادها و زمينه‌سازي زد و بندها و رانت‌خواري‌هاي پيدا و پنهان در آبادان و خرمشهر شده‌اند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور؛
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: برنامه های کلانی چون ایجاد شرایط مناسب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را در مناطق آزاد دنبال می کنیم.
قائم مقام و عضو هئیت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند :
قائم مقام و عضو هئیت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند گفت : با تخصیص اعتبارات استاندارخوزستان و سازمان منطقه آزاد اروند خدمات بهتری به مردم آبادان و خرمشهر ارائه می شود.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند؛
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت:سال گذشته 1 میلیارد و سیصد میلیون دلار به کشور عراق از طریق مرز بین المللی شلمچه صادرات انجام شده است.
اعلام سقف پرداخت‌ها و جدول زمان بندی از طریق موسسه ملل
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که به زودی از طریق موسسه ملل اطلاعیه رسمی اعلام می‌شود که تا حد زیادی مشکل سپرده‌گذاران موسسه آرمان حل خواهد شد، گفت: در حال رایزنی هستیم تا سقف پرداخت‌ها و جدول زمان بندی مشخص شود تا تعداد بیشتری از مردم به پولشان برسند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان خوزستان خبر داد:
مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل استان خوزستان از سال نخست مصوب سازمان پدافند غیرعامل کشور شد و خوزستان نخستین استانی بود که این طرح در آن مصوب شده است. بخش نخست شناسایی دارایی‌های اولویت‌دار خوزستان اعم از انسانی، فیزیکی، معنوی است که بالغ بر ۲ هزار دارایی در خوزستان شناسایی شد.
گزارشی از وضع اسف‌ناک خدمات شهری آبادن و خرمشهر
فیدوس- آبادان و خرمشهر در زباله‌ها و نخاله‌ها فرو رفته‌اند، هرکجای شهر سر می‌چرخانیم چنان حجمی از زباله و نخاله و فاضلاب می‌بینیم که بدون گزافه‌گویی در هیچ‌کجای ایران نمونه ندارد.
امام جمعه موقت اهواز:
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های تمام مردم خوزستان، بحث تیراندازی‌ها است، گفت: از نیروی انتظامی خوزستان انتظار می‌رود که هر چه سریعتر به غائله تیراندازی‌های بی‌حساب و کتاب در استان خاتمه بدهد.
شهردار جدید اهوار:
کتانباف با تاکید بر اینکه توسعه و برخورداری در تمامی محلات باید بر اساس عدالت و توازن صورت گیرد، یادآور شد: عدالت در ارائه خدمات انتظار مردم از شهرداری است و در این زمینه تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
Histats.com START (standard) Histats.com END