آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان وامام جمعه اهواز روز دوشنبه بصورت چهره به چهره با کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محل این شرکت دیدار و مشکلات آنها را بررسی کرد.
یادداشتی از ماندانا صادقی؛
ماندانا صادقی، روزنامه نگار آبادانی در یادداشتی به روایت یک روز گشت و گذارش در هفت تپه پرداخته است که در ادامه هر آنچه در یک روز بر او گذشته است بیان شده است
حرکت قطار با 40 دقیقه تأخیر
مقام مسئول راه‌آهن گفت: بعدازظهر دیروز یک بوژی واگن توشه قطار خرمشهر - تهران در نزدیکی ایستگاه بالارود از خط خارج شد که کاشناسان راه‌آهن پس از جداسازی این واگن قطار مسافری مذکور را به سمت تهران روانه کردند.
سرپرست فرمانداری خرمشهر:
سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: موافق شهر موزه در خرمشهر هستم چراکه با راه‌اندازی شهر موزه، می‌توان در حفظ سنت‌های مثبت کوشید.
۶۰ درصد لوله‌های آب زیرزمینی شد
فرماندار مسجدسلیمان گفت: مهاجرت از مسجدسلیمان به دلیل کمبودها بالا بود ولی در حال حاضر فضای خوبی ایجاد شده تا بتوانیم به این شهرستان خدمات بهتری ارائه دهیم.
ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پشت مردم خوزستان را خالی نکرد؛
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان کمک فوری به زلزله زده های مسجد سلیمان در استان خوزستان خبر داد.
به علت گرمای شدید؛
به علت گرمای شدید، چهارشنبه هفته آینده دوم مردادماه در خوزستان تعطیل و فعالیت ادارات در سه روز قبل از آن یعنی یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تا ساعت ۱۲ اعلام شد.
در هفته آینده صورت می گیرد
باتوجه به افزایش دمای هوای استان، پایان فعالیت اداری در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده (۳۰ تیرماه تا یکم مردادماه) ساعت ۱۲ ظهر و روز چهارشنبه، دوم مردادماه تعطیل اعلام شد.
در شورای سلامت خوزستان مطرح شد
استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت عدم مطلوبیت لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز در برخی مناطق، گفت: اگر شهرداران جهت لایروبی و آهک‌پاشی اقدام نکنند قطعا عزل خواهند شد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد:
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: تا کنون پنج هزار واحد مسکونی خسارت دیده از زمین لرزه در مسجد سلیمان اعلام خسارت کرده اند.
مردم خوزستان با مردم سایر مناطق سیل‌زده کشور تفاوت ندارند
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند کند بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان گفت: مردم خوزستان با مردم سایر مناطق سیل‌زده کشور تفاوت ندارند و باید روند بازسازی مناطق سیل‌زده در سراسر کشور به یک شکل باشد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآوردهدهای نفت منطقه آبادان:
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفت منطقه آبادان از آمادگی واحد متبوعش برای استقرار جایگاه سیار سوخت در شهرستان مسجد سلیمان و روستاهای زلزله زده آن خبر داد.
نماینده خرمشهر خبر داد:
عبدالله ثامری اظهار کرد: از سال ها و ماه های گذشته بحث ورود خودروهای عراقی و باز کردن مسیر شلمچه برای تردد این خوردوها همراه سرنشین در سطح منطقه آزاد اروند با هدف رونق بخشی به اقتصاد منطقه پیگیری می شد که این پیگیری ها به نتیجه رسید.
اخبار زلزله۵.۷ریشتری مسجدسلیمان
وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در مسجدسلیمان تاکنون یک کشته داشته و تعداد زخمی‌ها ۵۱ نفر اعلام شده است، برخی از ساختمان‌های مسکونی تخریب‌شده و روند ارزیابی خسارات همچنان ادامه دارد.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد:
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۵۶ درصدی صادرات کالا از بندر خرمشهر طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
به علت پیش بینی افزایش دمای هوا؛
با توجه به پیش بینی افزایش دمای هوای خوزستان به بالای ۴۹ درجه در روزهای یکشنبه و دوشنبه، استانداری ساعت کاری در این دو روز را تا ساعت ۱۲ ظهر کاهش داد.
نماینده مردم خرمشهر مطرح کرد:
نماینده مردم خرمشهر در مجلس گفت: بخشی از مشکلات مرز شلمچه داخلی است که به مدیریت‌های ناکارآمد پیشین برمی‌گردد اما بخش اعظم مشکلات به‌طرف عراقی مربوط است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عده ای با استفاده از معافیت های مالیاتی منطقه، اقدام به انجام قاچاق سازمان یافته می کنند که باید جلوی این کار گرفته شود.
آخرین اخبار
Histats.com START (standard) Histats.com END