آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
اختصاص 9 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و نوسازی مدارس
مدیر آموزش منطقه آزاد اروند در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند اختصاص 9 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و نوسازی مدارس گفت: از این میزان اعتبار تاکنون 5 میلیارد تومان آن محقق شده است.
رهاسازی آب؛ تنها راه حل خاموشی آتش تالاب؟!
از شب گذشته تا به امروز شهرهای مختلف خوزستان به خصوص مناطق پیرامون هورالعظیم به علت آتش سوزی در این تالاب و وزش باد به سمت ایران، در تسخیر هاله ای از دود غلیظ قرار گرفته اند.
نقش بندر امام خمینی در ترخیص کالاهای اساسی استراتژیک است
ناظر گمرکات استان خوزستان با اشاره به نقش استراتژیک بندر امام خمینی در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور گفت: با وجود موانع طبیعی، عدم اتصال سیستمها به سامانه جامع و عدم نصب و راه اندازی تجهیزات، نظارت کامل بر منطقه آزاد اروند با چالش رو به روست.
از سوی منطقه آزاد اروند:
قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت:بیش از 70درصد از اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند در سال جاری در طرح ها و پروژه های زیربنایی و عمرانی در شهرستان های آبادان و خرمشهر هزینه می شود.
در راستای سرعت دهی به انجام روند اداری سرمایه گذاران صورت می گیرد؛
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برنامه داریم تا تمام خدمات ارائه‌شده سرمایه‌گذاری این سازمان در سال ۹۷ به‌صورت الکترونیکی باشد تا سرمایه‌گذاران معطلی کمتری درروند اداری داشته باشند.
امروز 70 هزار متر مکعب آب سد دز و کارون رها سازی می شود؛
عبداله سامری با اشاره به تلف شدن آبزیان در خرمشهر ناشی از شوری آب کارون افزود: اتفاقی که برای مجتمع پرورش ماهی شهید احمدیان افتاد به دلیل اجرای طرح های آب بر همچون انحراف آب از سرشاخه های کارون به فلات مرکزی و مناطق کویری و راه اندازی طرح های هفت گانه نیشکر در خوزستان است.
پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت روز خبرنگار؛
اسمعیل زمانی گفت: در جامعه کنونی ما بیش از هر زمان دیگری دریافت اطلاعات درست، واقعی، دور از حواشی و وفادار به موازین حرفه ای ارتباطات اجتماعی و اطلاع رسانی احساس می شود.
انتخابی هوشمندانه در راستای منافع مردم آبادان؛
در روزهای اخیر نام‌های متعددی به عنوان گزینه سمت فرمانداری ویژه آبادان مطرح شده است، اما طبق آخرین شنیده‌ها گویا انتخاب دکتر سید زین العابدین موسوی برای این سمت قطعی است. اتفاقی که می‌تواند فرصتی مناسب برای مردم منطقه باشد
شففاف سازی فرماندار خزمشهر از علت گرانی کالا در بازارهای منطقه
ولی‌اله حیاتی با عنوان این موضوع که گرانی موجود، متاثر از دو مسئله است، ادامه داد: بُعد مسافت و هزینه بالای ترانسفر و حمل و نقل ما نسبت به سایر نقاط کشور و گرانی متأثر از شرایط مرکزی که در کشور حادث شده است عمده‌ترین دلایل گرانی برخی کالاها در این منطقه است.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر:
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر با اشاره به نشست اخیر فعالان اقتصادی، مسئولان گمرک و بنادر خوزستان با معاونت اقتصادی رییس جمهوری، گفت:در این نشست راهکارهای مناسب برای رونق اقتصادی و فعالیت تجاری مرز شلمچه و بندر خرمشهر به معاون رییس جمهوری ارایه شد و با پذیرش بخشی از راهکارها در عمل شاهد افزایش رونق اقتصادی منطقه خواهیم بود.
انتقاد استاندار خوزستان از عملکرد صفر برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات
شریعتی با انتقاد از اینکه عملکرد صفر برخی بانک های خوزستان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی یعنی اوج بی مسئولی نسبت به مسائل استان عنوان کرد: هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت تسهیلات به صنایع بزرگ تعیین شده ولی رقم تخصیص آن در خوزستان صفر است.
ثبت سفارش کالا در منطقه آزاد اروند امکان پذیر شد؛
سیدعلی موسوی اظهار داشت: بر اساس قوانین و مقررات مناطق آزاد قرار شد که ثبت سفارش کالا نیاز به حضور در منطقه و یا استان خوزستان نباشد و ترخیص کاران می توانند وارد سامانه ثبت سفارش منطقه آزاد اروند شوند و کار ثبت سفارش خود را انجام دهند.
نهاوندیان: زمان مشاهده «خوزستان بدون ریزگرد» باید مشخص شود
محمد نهاوندیان عصر یکشنبه در نشست کارگروه مقابله با ریزگردهای خوزستان در اهواز اظهار کرد: افق آینده انرژی در خوزستان باید روشن شود؛ همچنین باید تعیین کنیم که در چه سالی خوزستان بدون گرد و غبار، قابل مشاهده خواهد بود.
استاندار خوزستان مطرح کرد:
استاندار خوزستان یکی از راه های حفظ رودخانه کارون را تصفیه فاضلاب صنعتی و شهری دانست و ادامه داد: فاضلاب های صنعتی و شهری پیش از ورود به رودخانه کارون باید تصفیه شوند. از سویی دیگر زهاب های کشاورزی عامل دیگر آلودگی کارون هستند که در طرح احیای 550هزار هکتاری اراضی تصفیه زهاب و باز چرخانی آن پیش بینی شده است.
رئیس اتاق بازرگانی آبادان شفاف سازی کرد؛
رئیس اتاق بازرگانی آبادان درباره اینکه آیا قصد خروج شرکت هواپیمایی ایر عربیا از آبادان صحت دارد، گفت: هرچند بهانه آن‌ها برای رفتن مسائل ارزی و کمبود مسافر بود که در حال رایزنی با سازمان منطقه آزاد اروند هستیم تا بخشی از خسارت‌های ناشی از کمبود مسافر در پروازهای این شرکت جبران شود و در آبادان بماند.
درخواست برخورد جدی باتصرف غیرقانونی در کارون
دبیر نظام صنفی کشاورزی خرمشهر با اشاره به دومین اقدام شرکت نیشکر برای مسدود کردن رودخانه کارون در این شهرستان، برخورد مسئولان با این اقدام به گفته وی غیرقانونی نیشکر در دخل و تصرف رودخانه را خواستار شد.
معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد:
معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد ارونداز پیشرفت 90 درصدی پروژه ساحل سازی اروند کبیر خبرداد و گفت: در راستای طرح گردشگری مینوشهر مقرر شد دژ مرزی به‌عنوان اصلی‌ترین مانع ارتباط مردم و شهروندان با ساحل اروند به عنوان یکی از مزیت های فوق العاده منطقه، برداشته شود.
قول مساعد اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در رفع موانع پیش روی شهرداری آبادان
حسین حمیدپور گفت: مقرر شد درخواست های ما و نتایج پیگیری موضوعات بیان شده در روزهای آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به صورت تخصصی مطرح و تصمیمات نهایی برای حصول نتیجه گرفته شود.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END