آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
نماینده مردم آبادان در مجلس خبر داد
جلیل مختار در نشست کارگروه اشتغال آبادان با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در برنامه ششم ماده ۴۷ قانون ششم توسعه شهری مصوب گردید اولویت به استخدام با بیکاران و شرکت‌های اشتغال بومی باشد.
مدیر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند خبرداد:
کمال رضائی مدیر زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته، مشکل چاپ و صدور کارت های شهروندی اروند با همکاری بانک شهر رفع شد.
پس از ۳۰ سال از پایان جنگ؛
حسین حمید پورگفت: آبادان شهر خاصی است و به تبع آن شهرداری و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد نیز خاص است، شهرداران همیشه در خط مقدم جبهه اقتصادی کشورها قرار دارند و لذا در کشورهای پیشرفته نمی توان نقش اثرگذار آنان را در جلب رضایتمندی عمومی و موفقیت نظام و کشور نادیده گرفت.
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: ترددهای ایام اربعین قطعا به امنیت کشور و استان مرتبط است و امنیت این مراسم تأمین می شود.
انتشار دود هورالعظیم در شهرهای جنوبی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان با اشاره به آتش سوزی بخش عراقی تالاب انتشار دود هورالعظیم در آبادان و خرمشهرهورالعظیم و انتشار دود در آبادان و خرمشهر گفت: با شمالی شدن جریانات هوای منطقه و جهت باد، دود ناشی از آتش سوزی تالاب هورالعظیم به شهرهای جنوبی رسیده است.
رضایت مندی کامل واحدهای صنفی آبادان و خرمشهر از خضور خریداران
با وجود آنکه اصولاً بازار باید در شب تعطیل باشد، تکاپوی بازارهای آبادان تا پاسی از نیمه شب ادامه دارد؛ فرقی نمی‌کند چه جنسی را برای فروش داشته باشید حتماً مشتری‌هایی که این روزها بیشتر از همسایگان آن سوی مرز هستند آن را چند برابر قیمت خریداری می‌کنند.
عضو شورای شهر آبادان:
رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: بهتر است شهردار آبادان استعفا دهد در غیر این صورت استیضاح در دستور کار شورا قرار خواهد گرفت.
پشت پرده مقصران حادثه تروریستی اهواز
پس از وقوع حادثه تلخ تروریستی اهواز یکی از پرسش هایی که ذهن مردم را درگیر کرده این سوال است که مقصران حادثه تروریستی اهواز چه کسانی هستند و آیا با آنها برخورد خواهد شد؟
با رای کمیسیون قانون سازمان غذا و دارو کشور صورت می گیرد:
معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از کسب موافقت اصولی با احداث نخستین کارخانه داروسازی در منطقه آزاد اروند خبر داد.
توسعه و اتصال شبکه ریلی چهار بندر مهم کشور به شبکه ریلی سراسری
رئیس اداره ریل امور بندری بنادر کشور گفت: در ۶ ماه نخست امسال حمل‌و‌نقل ریلی کالا از بنادر کشور بین ۱۵ تا ۲۵ درصد در طیف کالاهای مختلف به‌صورت متوسط نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
هشدار نماینده آبادان به ماجرای خرید کالاهای اساسی توسط عراقی‌ها:
غلامرضا شرفی گفت: ارزش پول ملی کشور چند برابر نسبت به پول کشورهای منطقه کاهش و در مقابل، هزینه‌ها افزایش یافته است. در چنین شرایطی، اتباع کشورهای منطقه مانند عراق به دلیل به به‌صرفه بودن خرید در ایران، مایحتاج روزانه خود را از بازار ما تامین می‌کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد؛
اسماعیل زمانی گفت: بنا بر درخواست دولت عراق با توجه به نزدیکی اربعین حسینی و حضور خیل عظیمی از مشتاقانی که برای شرکت در اربعین حسینی به این کشور سفر می کنند، سفر گردشگران عراقی به آبادان و خرمشهر محدود می شود.
پس از مدت ها کش و قوس؛
سرانجام بعد از مدت ها کش و قوس، شورای اسلامی شهر خرمشهر هیئت رئیسه جدید خود را شناخت. امروز صبح طی جلسه علنی از میان دو کاندید فاخر ربیعی و موسی مطور جزیره، فاخر ربیعی فر با چهار رای موافق به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر خرمشهر انتخاب شد.
استاندار تشریح کرد
استاندار خوزستان با اشاره به سهم ۴۵۰میلیاردی استان از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایر کشور گفت: این مساله فرصت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق عشایری خوزستان است و باید از آن به خوبی بهره برد.
پشت پرده ماجرای آپارتمان‌های ۲۹۰ متری وزارت نفت در برج لاکچری
آدم‌های اهل سیاست هدایت‌الله خادمی را در حال حاضر به عنوان نماینده اصولگرای شهرستان ایذه می‌شناسند. کسی که طی این مدت به خاطر انتقادات تند و تیزش از مدیریت وزارت نفت، بیش از پیش مورد توجه مردم و اهالی رسانه قرار گرفته است.
حضور عراقی‌ها در اروند چیزی برای کارگران بومی باقی نگذاشته‌/کاسب‌ها تمایلی به داد و ستد با مردم محلی ندارند
مصطفی نظری با انتقاد از هجوم عراقی‌ها به بازارهای آبادان و خرمشهر می‌گوید: دیگر برای کارگران کم‌درآمد این مناطق، زندگی دشوار شده‌است. این اواخر انتقاد به حضور عراقی‌ها در «منطقه آزاد اروند» افزایش یافته‌است؛ عراقی‌هایی که به قول محلی‌ها خیلی راحت از مرز رد می شوند و کالاهای ایرانی را غارت می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان:
امام جمعه اهواز با بیان اینکه در حمله تروریستی به اهواز دشمنان به هدف خود نرسیدند، گفت: من نمی توانم بگویم که این حمله تروریستی کار داعشی ها بود و احتمال بیشتر می دهم که کار تجزیه طلب های وهابی خبیث باشد و بعید می دانم که این حمله کار داعشی ها باشد.
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به حمله تروریستی:
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به حمله تروریستی روز شنبه گفت: شرایط ما در استان خوزستان به گونه ای است که نیاز داریم توجه و برنامه ریزی دقیقتری انجام شود. تفکری که موجب شستشوی مغزی این افراد می شود و فکر می‌کنند که در حال جهاد هستند بسیار خطرناک است.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END