آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
سوء مدیریت؛ منشا اصلی تخلفات اصلی در شهرداری اهواز
شیرمردی عنوان کرد: بیش از ۱۵ هزار مورد ابهام دار به دست من رسیده است که ۵۹ سوال از آنها گزینش کردم، البته قبول دارم که تعداد سوالات زیاد است اما من می خواستم به کسانی که در خواب خرگوشی هستند، نشان دهم که مشکل شخصی با شهردار ندارم و طرح ۵۹ سوال این موضوع را به خوبی نشان می دهد. پاسخ های شهردار هم قانع کننده نبودند؛ البته شهردار اقداماتی را انجام داده است اما نواقصی در کار است که باعث تضییع حقوق شهروندان شده است.
معاون کنسولی و حقوقی وزارت امور خارجه:
به دنبال انتشار گزارشی در رسانه ملی، از معطلی گردشگران خارجی در فرودگاه اهواز و دیپورت تعدادی از آنها، حسن قشقاوی واکنش نشان داد و این گزارش را کذب خواند. در این گزارش تعدادی گردشگر خارجی به تصویر کشیده شده‌اند که ظاهرا پس از ساعت‌ها معطلی در فرودگاه اهواز، موفق نشده‌اند روادید فرودگاهی ایران را دریافت کنند و به کشورشان بازگردانده شده‌اند.
فوری:گمرک بدون هیچ پیش شرطی در دروازه‌های موقت مستقر می‌شود
به گزارش فیدوس امروز را باید آغازی مهم برای همه مردم آبادان و خرمشهر دانست، مسئولیت رسانه مطالبه‌گر و آگاه از این پس چند برابر است.
شفاف سازی شهردار از موارد مبهم/ از مجموع 59 سوال؛ تنها به 9 سوال پاسخ داده شد
صبح امروز جلسه پرسش و پاسخ از سید خلف موسوی شهردار کلانشهر اهواز با حضور ۲۱ نفر اعضای شورای شهر ،معاونین شهردار،اصحاب رسانه وعده ای از کارمندان شهرداری برگزار شد که طی این جلسه متن کامل ۵۹ سوال رئیس شورای شهر از شهردار اهواز در اختیار اعضای شورا و معاونین شهردار قرار گرفت.
گلمرادی: دامن زدن به ناامنی ها در خوزستان به مصلحت مردم نیست!
با وجود ظرفیت های خوزستان ، هنوز با پدیده بیکاری و نبود فرصت های شغلی مناسب برای جوانان تحصیل کرده و فعال مواجه هستیم و طی سال ها سوء مدیریت ها نیز بر این مشکل افزوده است. با توجه به ظرفیت های خوبی که در بخش های کشاورزی ، انرژی و صنایع استان وجود دارد خیلی بهتر از وضعیت فعلی می توانستیم خوزستان را اداره و مدیریت کنیم تا مشکلات و دغدغه های مردم به حد انفجار و بحرانی نرسد.
خبر فوری
به گزارش خبرنگار فیدوس سرانجام پس از چندین ماه کش و قوس با انتشار این توافق نامه تکلیف استقرار گمرک در خروجی مشخص شد، این اتفاق سرآغازی جدید برای آبادان و خرمشهر خواهد بود که در مطلبی جداگانه به آن می‌پردازیم.
برگزاری نشست خبری استاندار خوزستان با اصحاب رسانه/ افزایش جزئی درآمدهای مالیاتی خوزستان در سال آینده/ پرهیز از پیش داوری قبل از صدور حکم برای تخلفات شهرداری
مشکلات زيست محيطي خوزستان به اين دليل است که در هيچ استاني به اندازه خوزستان، بشر در شرايط زيست محيطي دخالت نداشته است و قسمت اعظم بی آبی هم به دلیل سد سازی های غیر اصولی بوده است که طی چند سال اخیر انجام شده است. آمارهاي شهرک هاي صنغتي حاکي از اين است که با رونق گرفتن نفت و افزايش فروش نفت، صنعت استان خوزستان رونق گرفته و با تلاش های فراوان تخصيص اعتبارات استاني خوزستان نیز افزایش یافت.
در گفتگو با رحیم طبیشی دبیر شورای مشترک فعالین عرب خوزستان مطرح شد
دبیر شورای مشترک فعالین عرب خوزستان در رابطه با عملکرد دولت یازدهم در خوزستان گفت: عملكرد دولت تدبير و اميد را از دو بُعد بايد بررسي كرد ؛ بعد ملي و بعد محلي و استاني و باز هم ميت وان اين عملكردها را به تفكيك در حوزه های مختلف مورد كنكاش و نقد قرار داد اما براي به صورت مجمل و مختصر می توان گفت که دولت تدبیر و امید در بُعد ملي و سياست هاي كلان كشوري كارنامه موفقي داشته است. در حوزه هاي فرهنگي ، اقتصادي و بين المللی تا حدودي عملکرد دکتر روحانی موفق بوده و قابل دفاع است اما در سطح محلي و استاني كارنامه ايشان زياد درخشان نیست.
عمل غیر اخلاقی و مجرمانه نشر صدای مجهول
به گزارش خبرنگار فیدوس روز گذشته در عملی غیر اخلاقی صدایی منتسب به مدیر مسئول پایگاه خبری فیدوس در بازار کنزالمال با موضوع تعریف و تجمید از مدیریت نامبرده انتشار یافته است.
رحیم طبیشی؛ عملكرد دولت تدبير و اميد از دو بعد ملی و محلی در استان خوزستان را بررسی کرد
عملکرد دولت در سطح استانی متغیر است و در بعضي حوزه ها مثل سلامت و بهداشت و یا در حوزه عمران ، عملکرد نسبتا خوبی داشته است اما در مواردی همچون مبحث آب ، محیط زیست ، اشتغال و سرمایه گذاری و ... کارنامه چندان مناسبی ندارد. شعار تحقق حقوق اقوام كه از شعارهاي تبليغاتي وی بود در اين مدت مغفول ماند؛ این در حالی است که روحانی به عنوان عاليترين مرجع در جهت پاسداشت قانون اساسي و اجراي آن باید تلاش بيشتري مي كرد.
شهرستان ایذه مورد بی مهری مسوولان قرار گرفته است!/ واگذاری پل ایذه به میراث فرهنگی محقق می شود؟
شهرستان ایذه به عنوان یک شهر ترانزیتی در کشور به ویژه در خوزستان شناخته شده است؛ اما اگر به جاده‌های مواصلاتی این شهرستان بیاندازیم؛ قطعا شاهد بی لطفی‌های زیادی از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان مردم در مجلس بودیم. تا کی باید شهروندان ایذه‌ای شاهد ازدست‌رفتن بستگان شان در همان پل هلایجان باشند پلی که قرار بود 3 ساله ساخته شود اما همچنان پس از 7 سال مسئولان حاضر نیستند کاری برای این محور کنند
تحليل ميزان آراء انتخابات شورا و جريان‌هاي فعال در آبادان و خرمشهر
به گزارش فیدوس تحلیل شرایط انتخابات شورای شهر پیش رو از اهمیت فراوان در آبادان و خرمشهر برخوردار است در این مطلب شرایط انتخاباتی پیش رو تشدید شده است.
آنچه در جلسه شورای شهر اهواز گذشت/ بایکوت پرداخت سلیقه ای مطالبات/ تصویب بودجه 96 شورای شهر اهواز
در هیچ کلانشهری به جز اهواز اجازه ورود دیوان محاسبات به شهرداری داده نشده و اهواز تنها کلانشهری است که این اتفاق افتاده است که این موضوع کاملا غیرقانونی است. در مورد تخلفات اخیر مدیران شهرداری نیز شخص شهردار موظف است در مسايل پيش آمده، چه اتهام، چه تخلف و چه جرم، پاسخگو باشد؛ همچنین پرداخت مطالبات پيمانکاران سليقه اي است لذا شهردار بايد به این موضوع رسيدگي کند و به پرداخت سليقه اي مطالبات پايان دهد
سامری: تاخیر در لایروبی اروند؛ بنادر آبادان و خرمشهر را به ورطه نابودی می کشد!
عدم لایروبی اروند در آن باعث تقویت شدن رونق تجاری بنادر خارجی مجاور شهرستان از جمله فاو می شود. بنابراین کم کاری در بحث لایروبی اروند، مرگ تدریجی بنادر آبادان و خرمشهر را به دنبال دارد که برای خروج از این وضعیت باید همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان هر آن چه را که در توان دارند، در جهت رونق اقتصادی شهر و معیشت مردم تسهیل کنند.
دسومی: عملکرد دولت در خوزستان ضعیف بود/ انتصاب استانداران مدیون واسطه گری است
دولت بهتر از این می توانست در خوزستان عمل نماید؛ انتقاداتی به دولت روحلانی در زمینه عملکرد و رفتار نمایندگانش در استان ها از جمله خوزستان وجود دارد و آنگونه که باید نتوانسته رضایتمندی عموم را به خود جلب نماید، همچنین انتصاب استانداران در خوزستان نیز در همه دولت ها از پشتوانه منطقی و برنامه ای خاص برخوردار نبوده است و بر اساس یک فرآیند قابل قبول انتخاب نشده اند.
خون میرزایی جایگزین ارزانی شد/ برکناری و جایگزینی های نابهنگام سوال براگیز است
تغییر دیرهنگام ارزانی و در عین حال ، برکناری پس از ابقا ، از جمله تصمیمات غیرمنتظره ای ست که مدیران ارشد استان باید پاسخگوی آن باشند ؛ همانگونه که تصمیمات دیرهنگام آسیب زاست ، تصمیمات غیرمنتظره و ناگهانی نیز خالی از آسیب نخواهد بود. اگر قرار بر کنار گذاشتن ارزانی بود ، باید این تصمیم چند ماه پیش و پس از انتصاب شریعتی به عنوان استاندار صورت می گرفت چرا که دو بار استعفا داده بود و به گفته ی خود دیگر علاقه ای به ماندن در اهواز نداشت.
ایستادگی در مقابل سد سازی ترکیه با اهرم دیپلماسی آب الزامی است!/ سهم 20 درصدی ایران از کانون ریزگردها در خشکسالی
تحلیل ها نشان می هد منشا 65 درصد ریزگردهای ایران از کشور عراق، 16 درصد سوریه، 9 درصد عربستان، هشت درصد ایران و 2 درصد اردن است، اما در سال های گذشته و به دلیل بروز خشکسالی های شدید و افزایش فرسایش خاک، میانگین سهم ایران به 12 درصد و در برخی سال ها تا 20 درصد نیز افزایش داشته است.
برگزاری نشست هم‌اندیشی انتقال بین حوضه‌ ای آب/ بایکوت سیاست های نادرست انتقال آب
بحران اخیر خوزستان چالشی جدی در سراسر کشور ایجاد کرد . بنابراین ضرورت بررسی ملی و منطقه ای برای این معضلات حیاتی و ضروری است. آب جزو منابع ملی است که تصمیمات ملی باید برای آن اتخاذ شود و در این رابطه به گونه ای عمل شود که عوارض کمتری داشته باشد. در این رابطه هر تصمیمی که گرفته می شود باید همراه با کار کارشناسی ، علمی و خارج از لابی گری باشد تا باعث بهترین تصمیم و کمترین عوارض برای یک منطقه شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END