آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
این معادله حل شده است و بهتر است درک شود
داریوش معمار- موضوع کنزالمال نیست موضوع اتفاقاً حق و حقوق میلیاردی مردم خرمشهر و چند هزار کسبه خرمشهر است، و سپس حق کل مردم اروند و کسبه منطقه آزاد اروند
آیت الله احمدی شاهرودی، نماینده خوزستان در مجلس خبرگان در آبادان مطرح کرد:
برخی در حق آیت الله هاشمی رفسنجانی جفا و خیانت کردند / صداوسیما که هاشمی را بایکوت کرده بود، باید در پیشگاه خدا عذرخواهی کند / او فرمانده جنگ بود، اما تلویزیون یکبار هم در این مورد با او مصاحبه نکرد
صحبتی با آقای ثامری نماینده محترم مردم خرمشهر
به گزارش خبرنگار فیدوس انتشار اخباری در خصوص بر خورد نماینده محترم مردم خرمشهر در مجلس با نماینده مردم آبادان و انتشار مطلبی از ایشان در مورد آبادان باعث موجی از ناراحتی میان مردم این شهر شده که بهتر است در قالب اشاره به هفت نکته آن را روشن کرد.
بررسی نقشه هاي بازنگري شده مناطق آزاد
در نشست امروز اعضاء كميته منتخب كارگروه تخصصي شورايعالي با محدوده منطقه آزاد تجاري_صنعتي اردبيل به مساحت تقريبي 30.000 هكتار موافقت كردند. همچنين مقرر شد منطقه مذكور در دو محدوده منفصل شامل كِشت و صنعت مُغان و بخشي از بيله سوار به عنوان محدوده اول و قسمتي از گِرمي به عنوان محدوده دوم تعيين شود.
در دیدار امروز اکبر ترکان از منطقه آزاد ماکو
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز به منطقه آزاد ماکو سفر کرد و کلنگ یک هتل و بازارچه مرزی در شهر بازرگان را به زمین خواهد زد.
استقبال 10 کشور برای سرمایه گذاری در قشم
اتصال منطقه قشم به سرزمین اصلی از طریق پل خلیج فارس و ترانزیت کالا بین کشورهای آسیای میانه و کشورهای اروپای غربی از طریق آب های بین المللی را عامل مهمی در استقبال کشورهای خارجی برای سرمایه گذاری در قشم عنوان کرد.
بررسی انتقادی عملکرد یکی از مدیران معاونت عمرانی اروند
به گزارش فیدوس روز گذشته مطلبی در خصوص تغییرات احتمالی پیش رو در منطقه آزاد اروند منتشر کردیم و متعاقب آن نوشتیم که در روزهای آتی در خصوص بعضی مدیران میانی منطقه آزاد اروند نیز به طرح مسائلی در خصوص فرصت‌ها و شایستگی‌های ایشان می‌پردازیم.
تغییر در منطقه آزاد اروند از راه می‌رسد
به گزارش فیدوس سر انجام زنگ پایان برای چند مدیریت کلیدی سازمان منطقه آزاد اروند به صدا در آمد و این موضوع می‌تواند نوید دهنده تغییر و تحول تازه در این سازمان و شهر های آبادان و خرمشهر باشد.
اکبر ترکان:
برخی اوقات نرخ‌ها تعرفه‌های وارداتی به ضرر تولیدکنندگان داخلی تمام شده و یک صنعت را به ورطه نابودی می‌کشاند. با این تفاسیر، باید گفت که با بازگشایی درب‌های تجارت جهانی، زمان بررسی مجدد تعرفه‌ها فرا رسیده است. اصل اول برای شکوفایی اقتصاد کشور تقویت تولید ملی است. برای این کار ابتدا باید به استخوان‌بندی تولید پرداخت. نباید از اینکه برای دفاع از تولید خود، تعرفه قرار می‌دهیم، هراسی داشته باشیم.
خوزستان در سوگ آیت الله هاشمی
در هفته ای که گذشت رحلت آیت الله هاشمی ، همه اخبار و اتفاقات خوزستان را تحت تاثیر خود قرار داد. در سراسر استان با اعلام سه روز عزای عمومی ، مراسم سوگواری برگزار شود. در ذیل به برخی از اخبار استان که در صدر رسانه ای خبری قرار گرفت اشاره می شود.
با هدف تقویت فعالیت های بازرگانی در قشم ایجاد می شود
طبق برنامه ریزی انجام شده تا این لحظه قرار است از ۶ لغایت ۸ بهمن ماه مدیران اتاق های بازرگانی کشور به مدت سه روز در جزیره قشم نشستی با هدف نگاه به فعالیت های بازرگانی از طریق مناطق آزاد به ویژه قشم داشته باشند.
وزیر کشور گفت:
با توجه به خسارت سنگینی که سرمازدگی سال جاری به باغداران استان مرکزی وارد کرده، پیگیر آن هستیم تا بتوانیم بخشی از این خسارت را پرداخت و جبران کنیم.
در جهت سیاستهای وزارت ارتباطات صورت می گیرد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان گفت: سیاست وزارت ارتباطات این است که در پایان اردییهشت ماه سال آینده هیچ روستایی بدون ارتباط اینترنتی در کشور نداشته باشیم.
بازدید از زیرساخت های اقتصادی و گردشگری و مجتمع بندری کاسپین
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدار شناخت سفیر ایران از ظرفیتهای موجود درگیلان و منطقه را فرصت مغتنمی برای توسعه ارتباطات دوجانبه دانست و گفت: سازمان منطقه آزاد انزلی با جدیت، توسعه و تکمیل زیر ساختهای مورد نیاز دربخش های مختلف تجاری، گردشگری و عمرانی را برای گسترش روابط همه جانبه بین ایران و کشور های حاشیه دریایی را داراست
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بیان کرد:
برخی از شرایط خاص اقتصادی و به ویژه مشکل کم آبی در کشور باعث شده است چابهار و سواحل مکران به عنوان یکی از نقاط اصلی برای ایجاد صنایع کلان تولیدی کشور قرار گیرد.
برگزاری دومین نشست شورای راهبردی اشتغال و تأمین اجتماعی
حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي زم در این نشست گفت: ما به عنوان مسئولين دبيرخانه شورايعالي و سازمان هاي مناطق آزاد كشور موظف به حفظ حقوق کارگران در مناطق آزاد هستیم.
عروج ملكوتى بزرگمرد تاريخ ايران
اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیامی رحلت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
معضل بدهی های کلان شرکت های هواپیمایی همچنان ادامه دارد
فرودگاه بین‌المللی بندرعباس پرترافیک‌ترین فرودگاه در میان ۱۳ فرودگاه استان هرمزگان و یکی از ۱۰ فرودگاه پرترافیک کشورمان است. از میان ۱۳ فرودگاه عملیاتی استان، ۶ فرودگاه در مالکیت شرکت فرودگاه‌ها (دولت) و ۷ فرودگاه متعلق به ارتش، سپاه، مناطق آزاد و شرکت نفت است.
Histats.com START (standard) Histats.com END