آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان خبرداد:
به گفته پاپی زاده ؛ بیطرف از اتخاذ سیاست جدید وزارت نیرو در خصوص تامین آب کشاورزی،صنعتی و شرب استان های مقصد انتقال آب خبر داد و گفت: سیاست جدید وزارت نیرو در دولت دوازدهم ، صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و صنعتی و استفاده مازاد آن برای مصارف آب شرب خواهد بود.
افشاگری نماینده اهواز از تلاش های "بیطرف" برای جلب نظر نمایندگان
روند رای اعتماد به کابینه دوازدهم دکتر روحانی از فردا در مجلس شورای اسلا آغاز می شود. در عين حال این روزها رفت و آمد گزینه های پیشنهادی دولت نيز برای تصدی وزارتخانه ها به مجلس و حضور در مجامع نمایندگان و کمیسیون ها برای گرفتن رای اعتماد و جلب نظر نمایندگان ،افزايش يافته است.
محمد هادی قنوات: انتخاب شهردار بر اساس یک فرآیند است!
منتخب پنجمین دوره شورای شهر اهواز با اشاره به فرآیند انتخاب شهردار اهواز، گفت: با توجه به اعتراضات شکل گرفته در انتخابات اخیر شورای اهواز ، جلسات منتخبین پنجمین دوره شورای شهر اهواز به منظور هماهنگی و تبادل نظر بر سر گزینه های شهرداری اهواز ، دیرتر از سایر کلانشهرها شکل گرفت.
مسئله‌اي به نام شهردار آينده آبادان و خرمشهر
چرا با وجود همه بودجه‌هاي عمراني در قالب بازسازي، نوسازي و تزريق منابع ملي مشكلات شهري آبادان و خرمشهر حل نشده است و آبادان و خرمشهر در نظر همه همچنن در دوران بازسازي به سر مي‌برند!؟
قمشی: بی تفاوتی وزارت نیرو نسبت به حجم غیرمتعارف انتقال آب کارون و دز نگران کننده است
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز به وزارت خانه کابینه دوزادهم اشاره کردو گفت: انتظار دارم وزیر منتخب تعصب منطقه ای بر فلات مرکزی نداشته باشد و به صورت ملی در خصوص مسائل آب استان خوزستان و انتقال آن چاره ای بیاندیشد. همچنین از اهم بسیار آب کارون نسبت به دیگر استان ها غافل نباشد.
در دیدار رییس و اعضای مجمع نمایندگان خوزستان مطرح شد :
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که همراهی وزارت کشور با نمایندگان استان جهت رفع مشکلات خوزستان از موضوعات مطرح شده این جلسه است گفت: مقرر شد تا تهلنجی آبادان و خرمشهر با در نظر گرفتن برنامه هایی ساماندهی شود، همچنین مقرر شورای فرهنگی عمومی به پیگیری مطالبات فرهنگی مردم با حضور ادارات کشوری بپردازند.
به نام روز خبرنگار و برای تحقیر خبرنگار
داریوش معمار-کم پیش آمده که رخدادی آنقدر ناراحتم کند که برای دفاع از آنچه شخصیت حرفه ای ام می باشد دست به قلم ببرم.
نماینده اهواز: ممانعت‌ها برای انتقال آب به خوزستان ظلمی نابخشودنی است
نماینده مردم اهواز با اشاره به دوران صدرات بی‌طرف وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم گفت: در زمان وزارت آقای بی‌طرف در حق مردم خوزستان کوتاهی بسیاری شد و باید ببینیم آیا نگاهشان به خوزستان همچون گذشته است یا خیر.
در جلسه شورای سلامت استان تصویب شد؛
منصور آرزومند معاون اجتماعی دانشگاه جندی شاپور که مسئولیت تدوین این سند را عهده دار است؛ گفت: برنامه جامع سلامت استان یک سند بالا دستی در جغرافیای استان است که با هدف ارتقای عادلانه شاخص های سلامت توسط همه دستگاه ها و مردم زیر نظر استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان تدوین، تصویب و اجرا می شود.
حاشیه هایی از مراسم روز خبرنگار در اهواز/ درگیری یکی از اعضای گروه عقیلی با عکاس
مراسم روز خبرنگار شامگاه دوشنبه در گیت بوستان اهواز برگزار شد. حضور سالار عقیلی خواننده نام آشنای کشور، که بدون اطلاع رسانی قبلی بود، با شگفتی و استقبال شدید خبرنگاران و فعالان رسانه ای حاضر در مراسم روبه رو شد.
استاندار خوزستان در مراسم آئین آغاز عملیات اجرایی اولین رصد خانه ی خورشیدی داشن آموزی کشور مطرح کرد؛
شریعتی با بیان اینکه توجه و اهتمام به پژوهش سراها امری بسیار ارزنده است، اذعان داشت: می بایست دانش آموزان محقق و جستجو گر با بیایند و محدودیت برای آن ها قائل نشویم و تلاشمان بر این باشد تا شرایط را برای پژوهش محوری دانش آموزان مهیا کنیم.
افشای لابی های سیاسی و اقتصاد سهم خواه در اروند
به گزارش فیدوس طی چند روز گذشته و پس از تصمیم مدیر عامل منطقه آزاد اروند در خصوص بازار کنز المال و برکناری مدیر سرمایه گذاری اروند، هجمه ای با برنامه و جدی علیه اسماعیل زمانی مدیر عامل این سازمام ترتیب داده شده است که مقدمه یک سهم خواهی سیاسی و اقتصادی پیچیده از مردم آبادان و خرمشهر است.
انتقاد نماینده اهواز از وضعیت واحدهای صنعتی در خوزستان؛
نماینده مردم اهواز در مجلس در رابطه با مشکلات واحدهای صنعتی استان خوزستان گفت: در حال حاضر بیشتر صنایع‌های بزرگ و کوچک استان و ازجمله اهواز درگیر مشکل نقدینگی هستند که در صورت عدم رسیدگی مسئولان شاهد تعطیلی و نیمه‌تعطیل شدن تعداد زیادی از آن‌ها خواهیم بود.
بومي يا غير بومي بودن شهرداران آبادان و خرمشهر؛ مسئله اين نيست
به گزارش پايگاه خبري فيدوس اين روزها سئوالي كه در آبادان و خرمشهر مطرح است اين مي‌باشد كه شهردار بايد بومي باشد يا غير بومي باشد؟ و بايد پرسيد آيا مسئله مهم در موضوع انتخاب شهردار اين است!؟
معاون توسعه مدیریت ‌و‌منابع انسانی استانداری خوزستان:
عالمی نیسی گفت: محوریت نمایشگاه توسعه و به نمایش گذاشتن عملکرد دستگاه های اجرایی در استان است ولی چه بهتر است غرفه ای جهت فعالیت های توسعه ای استان و اقدامات دولت تدبیر امید در این مدت در غالب پکیج توسعه استان به عرض مردم رسانده شود. زیرا قدم های بزرگی برای مردم برداشته شد.
از سوی شهرداری آبادان اعلام شد؛
احمد زندی با اشاره به اینکه دریافت هرگونه وجهی تحت عنوان عوارض و مالیات از کسبه، بازاریان و اصناف، خلاف قانون مناطق آزاد است، گفت: درمناطق آزاد هر واحد صنفی تنها یک عوارض آن هم به سازمان منطقه آزاد می دهد که به آن «عوارض کسب منطقه» می گویند.
سید رسول صالحی: نگاه قومیتی و فرهنگ تحزب عامل مخربی برای خوزستان است
کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان داشت:متاسفانه انسجام و وحدت در میان نمایندگان مردم خوزستان، احزاب، اصلاح طلبان و اعتدالیون وجود ندارد و اخیرا انشقاقاتی نیز ایجاد شده است، به اعتقاد من عدالت و سهم خواهی برای استان خوزستان در جریان اصلاح طلبی بر اساس شایستگی نیست بلکه براساس رفاقت پایه گذاری شده است.
با حضور ترکان:
به گزارش فیدوس؛ مدیر توسعه زیرساخت های فیزیکی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در هفته جاری و با حضور ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، فاز نخست بارانداز 13 هکتاری شلمچه به بهره برداری می رسد.
Histats.com START (standard) Histats.com END