آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
ضرورت تخصیص بیشترین سرمایه اعتبار دستگاه های مختلف در امور عمرانی
عزیزالله شهبازی فرماندار ویژه آبادان گفت: امسال سهم آبادان از دو منبع تملک دارایی و ۳ درصد نفت افزایش داشته در حالی که مقدار بودجه ما از توسعه متوازن کاهش داشته و در تلاشیم تا این بخش را جبران کنیم.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خوزستان خبر داد:
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به وضعیت بحرانی آب در شهرهای آبادان و خرمشهر در روزهای گذشته از بسیج تمام امکانات دستگاه های خدمات رسان برای بهبود وضعیت آب شرب خبرداد.
سرنوشت نانوشته نخیلات
نخل جرعه ای آب می خواست، اما از همان یک جرعه آب شور هم دیگر خبری نبود. پیرمرد کشاورز، چشم دوخته بود به ظرف های کوچک خرما که نخلهایش بعد از مدت ها برای او به ارمغان آورده بودند، برق نمی زدند و از ظاهرشان مشخص بود، آن دستپخت همیشگی مادر نخل هایش نیست...
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:
اسماعیل زمانی در نشست با صنعتگران منطقه آزاد که با حضور قائم‌مقام و معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت : کمبود نقدینگی، مهم‌ترین مشکل بخش صنعت است، ما به‌منظور رفع این مشکل و توانمند کردن صنعتگران آبادان و خرمشهر با آن‌ها مشارکت می‌کنیم .
فرماندار آبادان:
عزیزاله شهبازی در حاشیه آغاز به کار عملیات اجرایی ۶ کیلومتر لوله گذاری خط دوم غدیر افزود: این عملیات در واقع اجرای دومین مصوبه از جلسه ۱۷ خردادماه جاری و با حضور استاندار بود که در آبادان به مرحله اجرا درآمد.
در گفت و گو با نمایندگان مردم آبادان و خرمشهر در مجلس شورای اسلامی و معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند مطرح شد:
موتور محرک پیشرفت و توسعه سازمان منطقه آزاد اروند با الحاق کامل شهرستان های آبادان و خرمشهر در برنامه های دولت یازدهم تحت عنوان منطقه آزاد تجاری اروند شتاب گرفته و تعامل و هم افزایی چشمگیری بین دستگاه های مختلف این دو شهرستان به وجودآورده است ؛ که این شرایط راه را برای توسعه و عمران خرمشهر و آبادان گشوده است .
مدیرکل راه و شهرسازی استان اعلام کرد
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از سکونت ۴۰ درصد از جمعیت شهری در سکونتگاه‌های غیررسمی خبر داد و گفت: از مساحت کل استان نزدیک به ۱۳ هزار و ۴۱۷ هکتار نیازمند بازآفرینی بوده که بیشترین حجم آن نیز مربوط به شهر اهواز خواهد بود.
پس از بازدید از ظرفیت های اقتصادی و صنعتی مطرح شد؛
سیدعلی موسوی معاون اقتصادی وسرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از اعلام آمادگی سرمایه گذاران کویتی و سوری برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: سرمایه گذاران سوری و کویتی به تازگی ضمن بازدید از ظرفیت های اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد اروند آمادگی خود را جهت حضور و سرمایه گذاری در منطقه اعلام کردند.
مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان گفت: با توجه به شرایطی که برای کیفیت آب و شوری آن در شهرستان به وجود آمده، شاهد مشکلاتی برای نخلستان‌های شهرستان خواهیم بود.
منطقه آزاد اروند؛ مستعد‌ترین نقطه کشور برای تولید و صادرات انواع کالا به عراق
منطقه آزاد اروند، واقع در استان خوزستان، تنها منطقه‌ای است که دو شهر پرخاطره دوران دفاع مقدس؛ آبادان و خرمشهر، با انبوهی از مشکلات و زخم‌های باقی‌مانده از دوران دفاع مقدس در محدوده آن واقع شده‌اند. این منطقه یکی از مستعد‌ترین نقاط کشور برای تولید و صادرات انواع کالا به بازار بزرگ کشور همسایه عراق است.
نایب رئیس شورای شهر اروندکنار خبر داد:
علی بیراتی ضمن اشاره به اینکه شهردار اروندکنار شرایط موجود این شهر و مشکلات شخصی را مانع از ادامه فعالیت خود در سمت شهردار اروندکنار عنوان کرده است، گفت: شهردار اروندکنار از شورا قبول استعفا و محول کردن این سمت به فرد واجد الشرایط دیگر را خواسته است.
نماینده مردم آبادان در مجلس خبر داد:
نماینده آبادان در مجلس با اشاره به اصلاح آئین نامه ورود کالای ملوانی گفت: افزایش معافیت کالای ملوانی و تعدیل نرخ سوخت موجب بهبود وضعیت معیشتی ملوانان و رونق تجارت دریایی خواهد شد.
فرماندار آبادان عنوان کرد:
عزیزاله شهبازی در جلسه ارائه راهکارهای عبور از مشکل شوری آب آبادان گفت: مشکل آب شرب شهرستان آبادان در مرحله نخست در بخش روستایی و سپس در بخش شهری نمود فراوانی پیدا کرده که برای برون رفت از این وضعیت در جلسه ای مشابه که در فرمانداری و با حضور استاندار برگزار شد تصمیاتی اتخاذ شد که در شرف انجام و اتمام است.
خروش خوزستان در حمایت از قدس
مردم اهواز راهپیمایی خود را از ساعت ۱۱ از مقابل مسجد آیت الله جزایری در خیابان امام خمینی(ره) آغاز کردند و با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل، علیه استکبار جهانی خروشیدند و لبیکی جانانه به آرمانهای معمار کبیر انقلاب و ندای حق طلبی رهبر معظم انقلاب اسلامی دادند.
استاندار خوزستان:
غلامرضا شریعتی ضمن دعوت از مردم خوزستان برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی روز قدس که روز جمعه همزمان با سراسر کشور در استان خوزستان نیز برگزار می شود، گفت: شرکت در راهپیمایی روز قدس وظیفه تمام مسلمانان و به ویژه ایرانیان است.
مدیر آبفا خرمشهر خبر داد:
مدیر امور آب و فاضلاب خرمشهر، گفت: در مدت اخیر شوری آب خرمشهر از حد استاندار عبور کرده که با اتخاذ تدابیری این مشکل در مدتی کوتاه و حداکثر تا یک ماه دیگر رفع می شود.
معاون برنامه ریزی فرمانداری آبادان مطرح کرد:
معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری آبادان از تعامل میان مردم و مسئولان به عنوان راهکار اصلی عبور از بحران کم آبی در این شهرستان نام برد و گفت: آنچه که در مورد مشکل حادث شده برای این روستا می توان گفت آنکه فرسودگی و طول زیاد خطوط لوله آبرسانی سبب شده تا میزان آب کمتری به این روستا و روستاهای مشابه برسد.
بررسی راه های برون رفت از معضلات پیش روی لنج داران چوئبده
رستگاری مهر رییس دفتر نمایندگی اتاق تعاون خوزستان در آبادان با حضور در شهر چوئبده ضمن دیدار با لنج داران ومسئولان این شهر گفت: برای رفع مشکلات تعاونی های شهرستان آبادان به ویژه لنج داران بندر چوئبده ، تمام محدودیت های زمانی و مکانی را کنار گذاشته ایم و بطور جدی بدنبال حل مشکلات در این حوزه هستیم.
Histats.com START (standard) Histats.com END