آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
معاون پژوهش دانشگاه و فنون دریایی خرمشهر خبر داد:
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از تولید نانومالچ طبیعی برای نخستین بار در کشور در این دانشگاه خبر داد و گفت: در راستای هدایت علم به سمت رفع نیازها، ارتباط مناسبی میان صنعت و دانشگاه در دانشگاه علوم و فنون دریایی برقرار شده است که تهیه محصولات فناوری از جمله نانو مالچ طبیعی از جمله نتایج این ارتباط است.
سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی خوزستان خبر داد:
سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: براساس برنامه‎های پیش‎بینی‎شده، خوزستان باید تا هفت سال آینده به قطب بوم‎گردی کشور تبدیل شود
خطرآفرین بودن ۴۰ درصد از مدارس رامهرمز
اداره آموزش و پرورش شهرستان رامهرمز از مدت ها قبل برای اعلام تعداد مدارس تخریبی این شهرستان مکاتبات عدیده ای داشته است؛ این اداره با سازمان نوسازی مدارس استان و کشور، وزارت و اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و حتی بنیاد برکت و علوی هم برای اعلام تعداد مدارس تخریبی مکاتباتی داشت.
سفیر اندونزی در ایران مطرح کرد:
سفیر اندونزی در ایران گفت: به انجام مراودات میان اندونزی و منطقه آزاد اروند و آبادان خوشبین هستیم، این منطقه به دلیل موقعیت استراتژیک اش و ارتباطات بسیار خوب و نزدیکی که با کشورهایی همچون عراق، کویت و دبی دارد، می تواند حکم یک واسطه را برای برقراری ارتباط با سایر کشورها را برای ما ایفا کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در مرز شلمچه جهت عبور و مرور مسافران عراقی گفت: با فعالیت ایکس ری خودرویی، گردشگران عراقی می توانند با خودروی شخصی خود بدون تغییر شماره پلاک، وارد آبادان و خرمشهر شده و سپس به کشورشان بازگردند.
رئیس سازمان مدیریت استان تاکید کرد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با اشاره به اجرای برنامه‌های اکتشافی حوزه نفت در اراضی خوزستان گفت: اگر قرار است به قیمت خشک کردن تالاب‌ها برنامه‌های اکتشافی نفت دنبال شود آثار این اقدامات، گرد و خاک می‌شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد :
عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کاهش مشکلات اقتصادی و معضلات امنیتی همچنین توسعه یکپارچه منطقه، تجهیز و توسعه بندر و گمرک اروندکنار باید شتاب بیشتری پیدا کند.
سرکنسول ایرن در بصره:
سرکنسول ایران در بصره گفت: اقتصاد یکی از پایه های مهم سیاستمداران است و در جایی که اقتصاد کشورها قوی باشد، سیاستمداران هم قوی هستند. در بسیاری از کشورها از جمله ایران بخش خصوصی چند گامی جلوتر از دولت پیش رفته و این جای بسی افتخار دارد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند مطرح کرد:
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: الحاق چوئبده و اروند کنار به منطقه آزاد اروند به عنوان یک مطالبه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند در حال پیگیری است.
«خصوصی‌سازی» یا «سرمایه‌داری دولتی»
تعویق پرداخت حقوق و نااطمینانی درخصوص آینده شغلی موجب اعتراض برخی کارگران شده است. گروهی ریشه این معضلات را فرآیند معیوب خصوصی‌سازی می‌دانند و برگشت به «مالکیت دولتی» را پیشنهاد می‌کنند. اما گروهی دیگر عقیده دارد «سرمایه‌داری دولتی» عامل بروز چنین معضلاتی بوده و راه‌حل «اصلاح رویه‌ها به سمت رویکرد مبتنی‌بر اقتصاد رقابتی» است.
توضیحات استاندار در خصوص آخرین وضعیت شرکت های نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد
استاندار خوزستان ادامه داد: مواد اولیه برای این شرکت به فولاد خوزستان سفارش داده شده است و به زودی این مواد تحویل شرکت گروه ملی خواهد شد تا تولید مجددا از سر گرفته شود.
به راستی حاکمیت ودولت باوجود چنین مدیرانی درخوزستان چه انتظاری ازاسماعیل بخشی دارد؟!
انصاف داشته باشیم .اسماعیل بخشی کارگری است که باهیچ رادیو وتلویزیون خارجی ومعاند مصاحبه نکرده است .اسماعیل بخشی صاحب خانه های تودرتو برای فرار ومخفی کاری نیست.اسماعیل بخشی باجورج سوروس وکارمند سازمان سیا دیدارنداشته است.اوبه هیلاری کلینتون وموساد ایمیل نزده است .او همان کسی است که گفت:"اعتصاب زیبا ومسالمت آمیز".
قائم مقام معاون هماهنگی امور اقتصادی خوزستان:
قائم مقام معاون هماهنگی امور اقتصادی و‌ توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به حل مشکل بیمه کارگران شرکت نیشکر هفت تپه گفت: در بحث بیمه، تامین اجتماعی به مدت یکسال قرارداد خود را با این شرکت تمدید کرده است.
مختار خبرداد:
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که به دنبال حل ریشه‌ای مشکلات گروه ملی و نیشکر هفت‌تپه هستیم، گفت: در این کمیسیون کارگروهی تشکیل شده است تا مشکلات شرکت‌های گروه ملی فولاد ایران و نیشکر هفت‌تپه در آن پیگیری و برای حل این مشکلات تلاش شود.
استاندار خوزستان تاکید کرد:
غلامرضا شریعتی بر پیگیری موضوع خانه‌های بازی و خلاقیت و موارد مشابه که بدون مجوز فعالیت می‌کنند توسط تیم بازرسی استانداری تاکید و بیان کرد: باید از حاکم شدن سوداگری در حوزه کودک جلوگیری کنیم زیرا سوداگری در این حوزه تبعات بدی خواهد داشت و جامعه را به انحطاط می‌برد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تأکید کرد:
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: با توجه به اهمیت مینوشهر در منطقه آزاد اروند و اجرای طرح جامع توجیهی منطقه آزاد اروند باید طرح جامع توجیهی مینوشهر نیز اجرا شود.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تأکید کرد:
مرتضی بانک پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه های عمرانی و شهری در خرمشهر، اظهار کرد: ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای چند پروژه در آبادان و خرمشهر تعریف شده که باید در هشت ماه آینده به بهره برداری برسند تا زندگی مردم تسهیل شود.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: توسعه اقتصادی منطقه آزاد اروند نیاز به طرح جامع داشت و پیش از اجرای این طرح، اقدامات انجام شده نیز بی نتیجه می ‌ماند.
Histats.com START (standard) Histats.com END