آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
دارابی: آبادی خرمشهر در گرو تزریق ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار است
داوود دارابی اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز برای آبادانی خرمشهر و رسیدن به نقطه مطلوب مدنظر دست کم چهار هزار میلیارد تومان است که باید صرف احداث زیرساخت ها و تاسیسات رو زمینی و زیر زمینی و تکمیل شبکه های آب و فاضلاب و مخابرات و دیگر موارد شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:
علی خدادادی با اشاره به بارش باران های شدید اخیر و آبگرفتگی منازل و وقوع سیلاب های کوچک در برخی شهرهای استان اظهار کرد: رامهرمز، مسجدسلیمان، باغملک، گتوند، لالی، هفتکل و اندیکا شهرهای آسیب دیده و متأثر از باران بودند.
معاون رییس‌جمهور پاسخ داد
معاون رییس جمهور در خصوص بحث فوق العاده آب و هوا در حقوق کارکنان دولت گفت: با تغییرات اقلیمی که در سطح منطقه وجود داشته و برخی شرایط مانند ریزگردها که در استان های جنوب غربی کشور اتفاق افتاده است، حتما باید این جداول مورد مطالعه و بازنگری قرار بگیرند.
سرپرست فرمانداری اهواز خواستار شد؛
سرپرست فرمانداری اهواز گفت: برای تامین نیرویی که از استان می‌رود، شرایط ویژه ای در بحث سهمیه‌های اشتغال برای استان که شرایط اقلیمی نامناسبی دارد، در نظر گرفته شود و همچنین برای حفظ نیرو مکانیزم‌های تشویقی لحاظ شود.
سرپرست فرمانداری اهواز خواستار شد؛
سرپرست فرمانداری اهواز گفت: برای تامین نیرویی که از استان می‌رود، شرایط ویژه ای در بحث سهمیه‌های اشتغال برای استان که شرایط اقلیمی نامناسبی دارد، در نظر گرفته شود و همچنین برای حفظ نیرو مکانیزم‌های تشویقی لحاظ شود.
استاندار خوزستان:
غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت خوزستان با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در اهواز اظهار کرد: سرمایه گذاری و اشتغال باید از فساد اقتصادی مبرا باشد؛ در یک سیستم و نهاد سالمی می توانیم سرمایه گذاری، اشتغال و توسعه را رقم بزنیم و برای جلوگیری از فساد به قوانین عملیاتی تر نیازمند هستیم.
نتقاد همایون یوسفی از عملکرد مسئولین در خصوص مشکلات خوزستان
خوزستان سد اول دفاعی، امنیتی و اقتصادی کشور است و در حال حاضر هم به همان دلایل دشمنان خوزستان را هدف خود قرار دادند با این تفاوت که امروز با جنگ نرم به میدان آمدند. این شرایط فوق توجه بیشتر دولت و مسئولین استان را می‌طلبد که متاسفانه شاهد مدیریت بدون راهبرد و نگاه دلسوزانه اما بدون برنامه از سوی دولت به خوزستان هستیم.
کلانتری: فقر نخستین تهدید برای محیط زیست در تمام دنیا است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمرکز قدرت و اختیارات در تهران یکی از آفات محیط زیست کشور بود و به همین دلیل تفویض اختیارات به مدیران کل استانی صورت گرفت تا استان‌ها بتوانند پاسخگوی مردم باشند و جز کارهای بزرگ ملی بابت موضوع دیگری ارباب رجوع و مردم به تهران ارجاع داده نشوند.
فرماندار خرمشهر مطرح کرد:
ولی اله حیاتی ظهر در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی منطقه جنوب غرب خوزستان که در محل فرمانداری آبادان برگزار شد، افزود: با عنایت ویژه رئیس‌جمهور، تأکید و پیگیری‌های مستمر استاندار خوزستان و توجه و پیگیری نماینده مردم خرمشهر در مجلس، برای سال ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب و فاضلاب خرمشهر پیش‌بینی شد که هزینه می‌شود.
در بخش های تجاری، صنعتی، انرژی و نفت، گردشگری، صنایع دریایی،کشتی سازی و مواد غذایی صورت گرفت؛
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند گفت: در سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی و 250 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جذب شد .این سرمایه گذاری ها در بخش های تجاری، صنعتی، انرژی و نفت، گردشگری، صنایع دریایی،کشتی سازی و مواد غذایی صورت گرفته است.
۲ نفر کشته و تعدادی مجروح؛
در یک سانحه رانندگی در موقعیت جغرافیایی میدان نفتی بی بی حکیمه در استان کهگیلویه و بویر احمد، دو نفر از کارکنان دستگاه حفاری ۲۲ فتح شرکت ملی حفاری ایران کشته و ۱۴ نفر نیز مجروح شدند.
انجام مطالبه و طرح خواسته‌ها و اعتراضات از مسیر قانونی نه با تفــرقه‌افکنی و آتش‌افروزی
نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درباره حوادث اخیر این استان طی بیانیه‌ای تاکید کرد: مطالبات بحق مردم از حکومت زیر سایه پرچم اتحاد اقوام حول محور ولایت به نتیجه مطلوب خواهد رسید نه با تفــرقه‌افکنی و آتش‌افروزی که توسط دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب هدایت می‌شود.
فتنه های محلی از عوامل حادثه تیراندازی به خودروی نماینده شادگان در مجلس
ناصری نژاد با بیان اینکه در این حادثه خودروی شخصی بنده و بخشدار و سایر مسئولان همراه مورد تیراندازی واقع شد، افزود: تیراندازان خودروی بنده را می شناخته و به صورت تعمدی آن را مورد شلیک گلوله قرار داده اند.
اعترافات جدید عامل آتش‌سوزی قهوه‌خانه اهواز
عامل آتش‌سوزی قهوه‌خانه‌ای در اهواز که اقدام وی منجر به فوت ۱۱ نفر و مجروح شدن تعدادی شده است، در اعترافاتی که از یکی از شبکه‌های تلویزیونی پخش شد عنوان کرد که بعد از دستگیری متوجه فوت ۱۱ نفر شده است.
نماینده مردم آبادان در مجلس:
عامر کعبی نماینده آبادان در خصوص نامگذاری امسال به نام «حمایت از کالای ایرانی» اظهار کرد: برای حمایت از تولید، تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شد اما این کافی نیست. تخفیفات مالیاتی و بیمه ای هم نیز در نظر گرفته شد اما تولید ملی قدرت پیدا نکرد. در راستای حمایت از تولید کالای ایرانی نباید شعاری برخورد کنیم
رییس خانه کشاورز خوزستان خواستار شد:
رییس خانه کشاورز خوزستان با اشاره به اظهارات وزیر نیرو مبنی بر پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت کشاورزان اصفهانی تاکید کرد: خواهان اقدام مشابه کشاورزان اصفهان برای جبران خسارت کشاورزان خوزستان هستیم.
حضور بی شمار گردشگران در خوزستان در ایام نوروز
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به این که امسال توجه ویژه ای به گردشگری آبی در استان صورت گرفت گفت: برنامه های تدارک دیده شده در زمینه گردشگری آبی، گردشگران پرشماری را در نوروز ۹۷ به خود جذب کرده است.
عامر کعبی مطرح کرد:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از سخت گیری بانک ها در زمینه پرداخت وام خرد انتقاد و از عملکرد مناسب بانک ها در بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی در سال ۹۶ قدردانی کرد.
مهم ترین عناوین روز
Histats.com START (standard) Histats.com END