آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
تیشه عراقی بر ریشه اروند
به گزارش فیدوس عملیات اجرایی بندر فاو در بصره با سرمایه‌گذاری کشورهای اروپایی به سرعت در حال انجام است، عراقی‌ها در شرایط جنگی هم دست از تلاش برای تحقق رویای خود برای دست رسی به آبهای آزاد برنداشته‌اند و بندر فاو کلید دسترسی به این رویا در آینده عراق خواهد بود.
تصمیم اخیر دولت برای مناطق نفت خیز چیست؟
اصل فعالیت وزارت نفت بر این است که فعالیتی ناسازگار و مغایر با محیط زیست انجام ندهد، این وزارتخانه از گذشته به آن محیط زیست توجه توجه داشته و هم اکنون بیشتر توجه کرده، به ویژه در حوزه هور هویزه که وزارت نفت در این منطقه فعالیت می کند. بنابر دستور بنده محیط هور باید حفظ شود و تمام توصیه های زیست محیطی برای فعالیت در آب رعایت شود، همچنین هیچ آلودگی و آلایندگی محیط زیستی در فعالیت های نفتی نباید وجود داشته باشد
تکذیب قتل مدیر دفتر نماینده مردم آبادان از سوی مقامات قضایی
بازپرس ویژه قتل دادگستری آبادان موضوع فوت مدیر دفتر یکی از نمایندگان آبادان بر اثر قتل را قویا تکذیب کرد.
بنا به گفته منابع مطلع
به گزارش منابع مطلع پنج‌شنبه این هفته رئیس جمهور حسن روحانی در پی مشکلات پیش آمده در خوزستان و بیانات مقام معظم رهبری شخصاً برای پیگیری مشکلات این استان به اهواز سفر خواهند کرد.
استراتژی جدید برای تاسیسات برق از زبان شریعتی
در خوزستان تا سال گذشته تاسیسات برقی تنها سالی دو بار شستشو می شدند که هم اکنون با توجه به بحران ریزگردها تصمیم گرفته شده که هر دو ماه یکبار شست و شوها انجام شود؛ در خصوص ریزگردها نیز اقدامات مختلفی انجام شده و دولت مصوبه‌های خوبی را در این زمینه داشته است.
همه چیز در مورد خبر قتل و سپس تصادف نقیب کعبی داماد نماینده آبادان
به گزارش خبرنگار فیدوس روز گذشته به یکباره در فضای مجازی اخباری در مورد قتل برادر و رئیس دفتر دکتر عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی منتشر شد، این خبر بازتاب وسیعی در فضای سیاسی خوزستان و کشور پیدا کرد.
با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مدیران و مسئولان برگزار شد
تشکیل کمیته ویژه امور اجتماعی برای اجرای طرح مقابله با ریزگردها در مناطق مورد نظر استان یک ضرورت است و از طرفی آزادسازی آب برای مهار وکنترل کانون های ریزگردها تاثیر بسزایی دارد. در وهله اول توسعه و بهبود شرایط زیست مردم از هرچیزی مهم تر است و باید مشارکت انجمن های مردم نهاد برای مقابله با پدیده ریزگردها را در دستور کار قرار داد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد مسائل دشوار در خوزستان فرمودند:
اگر کسی به فکر مردم باشد، نمی‌تواند در مقابل مسائل دشوار خوزستان راحت بماند. این حرف که وضعیت فعلی نتیجه به فکر نبودن گذشتگان است، کافی نیست و مشکلی را حل نمی‌کند و چند صباح دیگر نیز دیگران همین قضاوت را درباره ما خواهند کرد که چرا برای علاج مشکل مردم کاری انجام نشد.
حرف حساب بزرگان خوزستان در جلسه بررسی و ارائه راهکار برای بحران خوزستان چه بود؟/ بحران خوزستان جناحی نیست
اگر امروز وضعیت استان خوزستان نابسامان است مشکل از نمایندگان و مسئولین است چرا که وظیفه مان را خوب انجام نداده ایم. مسئولین باید مدافع مردم باشند. همه مسئولین ، صاحب نظران ، احزاب و ... فارغ از خط بندی های متداول جناحی با تکیه بر خرد جمعی باید به دنبال راه حلی برای برون رفت از بحران باشند. البته بحران اخیر خوزستان مربوط به یک سال و دو سال نیست بلکه 12 سال است که استان درگیر آن است.
کاش جلسه دیروز برای لمس واقعیت ها در اهواز برگزار می شد
جلسه مدیریت بحران دولت در حد و اندازه مشکلات خوزستان نبود. این جلسه به ارائه گزارش‌های کاری به ویژه از سوی وزیر نیرو در زمینه آخرین وضعیت برق خوزستان و شست‌وشوی تاسیسات و همچنین توسط وزیر جهاد کشاورزی اختصاص داشت. برخی از اظهارات وزیر نیرو در خصوص مسائل و مشکلات اخیر حوزه برق خوزستان واقعا از لحاظ فنی، منطقی و قابل پذیرش نبود.
واکنش مشاور استاندار خوزستان به اتهام های وارد شده
وضعیت امروز ثمره یک سری کارهای نادرست و تصمیمات ناصحیح در گذشته است. در واقع بحران اخیر خوزستان نتیجه یک پروسه طولانی مدت است که شرایط را به این وضع درآورده است. راه مقابله با این معضل تهمت نیست، همگرایی همه مسئولین برای فشار به لایه های بالایی وزراتخانه هاست.
یادداشت انتقادی عبدالحسن مقتدایی در مورد وضعیت خوزستان
به گزارش فیدوس عبدالحسن مقتدایی استاندار سابق خوزستان و هرمزگان و نماینده دو دوره مردم در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی که برای این رسانه ارسال کرده است به مسائل خوزستان پرداخته
پس از دریافت گزارش ستاد بحران، دستور حل آنی بحران هوا در خوزستان صادر شد
به مردم عزیز خوزستان ‌اطمینان می دهم که دولت با همه امکانات خود،‌ در حل ریشه‌ای مشکلات به ویژه آسیب های ریزگردها جدی بوده و ساماندهی مسائل زیست محیطی را جزو اولویت برنامه‌ها قرار داده است؛ همچنین اقدامات فوری دولت در جبران خسارات،‌ تامین امکانات لازم و مراقبت مستمر خطوط و تجهیزات تا حصول نتیجه اطمینان بخش، ادامه خواهد یافت.
جهانگیری: برای حل بحران خوزستان کل امکانات کشور باید بسیج شوند
جلسه بررسی مسائل و مشكلات استان خوزستان ظهر امروز (شنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.مردم خوزستان در برابر مسائل و مشکلات ناشی از ریزگرد‌ها صبوری و تحمل همراه با بزرگواری کردند و باید از صبر و متانت این مردم قدردانی شود. هم اکنون باید برای حل مشکل خوزستان کل امکانات کشور بسیج شود.
گزارشی در خصوص آنچه گمرک بر سر آبادان و خرمشهر آورده است
به گزارش فیدوس گمرک جمهوری اسلامی از سال نود و دو تا امروز بزرگترین عامل رکود و تشدید فقر اجتماعی و اقتصادی در منطقه آزاد اروند است. عدم استقرار گمرک در خروجی منطقه آزاد اروند مردم را دچار فقری بی‌سابقه کرده است.
با حکم استاندار خوزستان
به گزارش خبرنگار فیدوس باحكم استاندار خوزستان ، ابراهيم عچرش دبیر شورای تامین و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد اروند به عنوان مشاور سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان منصوب شد
بحران خوزستان راهکار نخواست؛ دعوا نکنید
میزگردی که شب پیش از سیمای خوزستان با حضور استاندار دولت یازدهم پخش شد حاشیه های مختلفی را در پی داشت و دو استاندار دیگر نیز به نوعی درگیر ماجرا کرد ؛ یکی مقتدایی و دیگری استاندار هشت ساله دولت احمدی نژاد. در این میزگرد نه تنها راهکاری برای حل بحران خوزستان پیشنهاد نشد بلکه استانداران تمام سعی خود را کردند تا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.
حمله ریزگردها به خوزستان 18 برابر حد مجاز است /آغاز هفته با تعطیلی مدارس
طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی خوزستان، توده گرد و غبار از سوی عراق امروز وارد کشور شده است. توده گرد و غبار که روز جمعه در کشور عراق تشکیل شده با توجه به جهت و سرعت وزش باد شنبه وارد استان خوزستان شد.بر اساس این اطلاعات داره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان از همان شب قبل و با توجه به پیش بینی این وضع، اقدام به تعطیلی مدارس بیش از ۲۰ شهرستان استان خوزستان کرد
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END