آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
سیلاب و مد دریا موجب شد؛
سیدزین العابدین موسوی روز جمعه بیان کرد: به دلیل مد غیر طبیعی و بالا آمدن سطح آب رودخانه اروند رود، از امروز در شهرستان آبادان وضعیت فوق العاده اعلام می شود.
درخواست رئیس کل دادگستری خوزستان از رئیس قوه؛ قضائیه:
فرهاد افشارنیا در دیدار اعضای شورای قضائی و قضات دادگستری خوزستان با رئیس قوه قضائیه در محل سالن امام رضا (ع) شرکت نفت اهواز با اشاره به اینکه استان خوزستان استان سرداران، جانبازان و مدافعان حرم است، اظهار کرد: از حضور رئیس قوه قضائیه در این شرایط حساس سیلاب در خوزستان تقدیر کرده و امیدوارم که این حضور نعمات الهی برای مردم رنج دیده و سیل زده خوزستان به ارمغان بیاورد.
سردار پاکپور:
سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه راه اندازی مجدد جاده خرم آباد-معمولان، درباره آخرین وضعیت سیل در استان‌های لرستان و خوزستان، گفت: وضعیت در استان‌های لرستان و خوزستان روز به روز بهتر می‌شود.
فرماندار ویژه آبادان خبر داد:
سید زین العابدین موسوی با اشاره به اینکه آبادان به شکل جزیره‌ای است که رودخانه‌های اروند و بهمنشیر در اطراف آن جریان دارد و علاوه بر این، میزبان آب‌ها و سیلاب‌هایی است که از کارون و بالادست وارد حوزه آبادان می‌شود و یا وارد خواهد شد، افزود: تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ورود سیلاب‌ها به شهرها و روستاهای آبادان شد که تاکنون هم موفقیت آمیز بود و در هیچ نقطه‌ای ورود آب نداشتیم.
استاندار خوزستان تأکید کرد:
استاندار خوزستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان شادگان با تاکید بر ضرورت به کارگیری همه ظرفیت‌های شهرستان‌های معین شادگان برای مقابله با سیلاب گفت: امکانات شهرهای استان در سطح شادگان باید برای مقابله با سیلاب به کار گرفته شوند.
از ترک برداشتن سد کرخه تا درگیری خونین
سیلاب در خوزستان به علت ورود بی سابقه روان آب‌ها از استان‌های بالادست به مخازن سدهای خوزستان و مجبور شدن متولیان سدها برای رهاسازی آب به رودخانه‌های سد، دز و کارون که منجر به زیر آب رفتن روستاها و زمین‌های کشاورزی فراوانی شد، بی شک خسارت‌های فراوانی به جای گذشته و پیش‌بینی می‌شود خسارت‌ها بیشتر هم می‌شود.
فرماندار ویژه آبادان خبر داد:
زین العابدین موسوی با تاکید بر اینکه به طور حتم عوامل انتشار اخبار کذب شناسایی و توسط دستگاه قضائی با آنان برخورد مناسب خواهد شد، افزود: حضور وزیر کشور در خوزستان و رصد لحظه‌ای اوضاع سیل در این استان و صدور دستورات به موقع سبب آرامش و اعتماد عمومی شده است، اکنون سیلابهای خوزستان به طور کامل در کنترل دولت است و نیروهای مسلح همچون همیشه در کنار مردم و دولت هستند.
آخرین اخبار سیل خوزستان؛
استان خوزستان بیش از دو هفته است که به صورت جدی درگیر سرازیر شدن سیلاب استان‌های بالادست است و در این مدت به رغم حرف‌های امیدوار کننده مسئولان ولی سیلاب آرام آرام در حال حرکت است و آب‌های جاری به سمت خوزستان به دنبال روزنه‌ای برای نفوذ است.
رئیس جمعیت هلال احمر:
رئیس جمعیت هلال احمر در توئیت خود نوشت: برای سومین بار در ۱۰ روز گذشته به اهواز آمده ام. اوضاع خوزستان هنوز به مرحله بحرانی نرسیده اما قطعاً نگران کننده است وگرنه نیازی به حضور چندباره در این استان نبود.
خبرهای جدید از شهردار آبادان؛
حسین حمیدپور با بیان اینکه تا این لحظه سطح آب رودخانه بهمنشیر افزایش چشمگیری نداشته است، اظهار کرد: با تلاش بی وقفه نیروهای شهرداری طی دو روز موفق به اتمام ۳ کیلومتر سیل بند قابل احداث از سهم تعیین شده برای شهرداری از سوی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آبادان در این مقطع شدیم.
معاون استاندار تهران:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اظهار داشت: کرخه ظرفیت خروج ۲ هزار و ۴۰۰ متر مکعب آب در ثانیه را دارد و در حال حاضر میزان آب ورودی به سد کرخه دو هزار و ۳۰۰ مترمکعب بر ثانیه است و به همین دلیل شهروندان نباید نگران باشند و به برخی شایعات توجه نکنند.
سردار سلیمانی در جمع مردم خوزستان اظهار کرد:
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:دولت می‌تواند همین کارهای جزئی که مردم الان می‌کنند را به شکل اساسی‌تر بعداً انجام دهد که در دراز مدت سیل‌هایی انبوه‌تر از این سیل هم نتواند اثر بگذارد.
نماینده مردم آبادان در مجلس:
نماینده مردم آبادان در مجلس از شتاب گرفتن روند توسعه بنادر آبادان و خرمشهر در صورت لایروبی اروند رود خبر داد.
خسارت سیل۹۵ هم تا آخر فروردین پرداخت می‌شود
استاندار خوزستان در واکنش به شایعات درباره درگیری‌های اخیر ضابطان قضایی با کشاورزان دشت آزادگان در موضوع تخلیه این زمین‌ها می‌گوید: این مناطق فیوزپلاک‌های کرخه است و اگر این زمین‌ها تخلیه و آب‌گیری نمی‌شد، سوسنگرد زیر آب می‌رفت.
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان اعلام کرد با توجه به افزایش ورودی و خروجی سد کرخه از شب گذشته تا کنون، ۶ شهر حاشیه این رودخانه که در معرض سیلاب قرار گرفته اند باید هر چه سریع‌تر تخلیه شوند.
گزارشی از تمهیدات برای بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانی
امدادرسانی به مناطق سیل‌زده خوزستان شتاب بیشتری گرفته است زیرا سیلاب استان‌های شمالی خوزستان نزدیک است و این امر باعث شده دستور تخلیه برخی مناطقی که در محاصره سیل قرار گرفته‌اند، صادر شود.
فرماندار ویژه آبادان:
فرماندار ویژه آبادان از منتفی شدن موضوع شکستن سد منیخ در خرمشهر و سرریز آب کارون به بهمنشیر در آبادان خبر داد. وی با تاکید بر اینکه هر تصمیمی باید با هماهنگی شورای بحران شهرستان آبادان انجام شود، افزود: در آخرین تماسی که امروز با استاندار خوزستان و مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان داشتم موضوع شکستن سد منیخ منتفی شد.
سیل به ۱۶ استان خسارت زد؛
بر اساس آخرین برآوردها بر اثر سیل اخیر در استان‌های مختلف کشور بالغ بر ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد شد؛ همچنین ۱۵ هزار رأس دام عشایر تلف شدند.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END