آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خواستار شد:
حاجی زاده گفت: شهرداری اهواز نسبت به مسائل بحران این کلانشهر بی تفاوت است. مدیریت بحران استانداری خوزستان مربوط به کل خوزستان است و تنها متعلق به شهر اهواز نیست، لذا شهردار به عنوان رییس ستاد بحران شهر اهواز یا معاون شهردار باید در همه جلسات ستاد بحران حضور داشته باشند.
کاهش ساعت اداری در برخی شهرها
باتوجه به فعال شدن کانون‌های داخلی (به ویژه کانون جنوب شرق اهواز) و برخاستن گردوخاک محلی، مدارس 27 شهر خوزستان در روز سه‌شنبه، 24 بهمن‌ماه تعطیل اعلام شد و ساعت اداری در برخی از این شهرها نیز کاهش یافت.
در پی حضور گسترده مردم آبادان
امام جمعه آبادان خلق چنین صحنه های تماشایی را موجب کنار رفتن غبار فتنه های داخلی و خارجی دانست. فرماندار ویژه آبادان هم در پیام خود از حضور مردم به جوش و خروش ملتی یاد کرد که پای آرمانهای انقلاب و رهبر خود ایستادند و نشان دادند از هر طیفی که باشند به نظام مقدس جمهوری اسلامی پایبند هستند.
امام جمعه اهواز:
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه آنقدر گفتند در دولت استخدام شویم که اکنون یک دولت متورم درست شده است، گفت: اجرای پروژه های مختلف در کشور نیاز به بودجه دارد اما بخش عمده ای از بودجه دولت به صورت حقوق به مردم پرداخت می شود و آنچه که باقی می ماند نیز نمی تواند کشور را آباد کند .
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی:
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: دولت و مجلس در تعامل با یکدیگر، پیش‌بینی‌های خوبی برای خوزستان داشته‌اند تا این استان به استانی آباد و پیشرفته تبدیل شود.
استاندار خوزستان تاکید کرد:
استاندار خوزستان با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد رینگ ترافیکی پل ششم ظرف دو سال آینده گفت: باید تعداد مسیرهای ترددی در اهواز موازی با هم افزایش یابد تا شهر بتواند از این طریق مشکلات ترافیکی را حل و به پدافند غیرعامل عمل کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:
حاجی زاده بیان کرد: در خوزستان وقتی به بخش پیش بینی و پیشگری توجه نشود مسایل کوچک هم به بحران تبدیل می‌شوند،بحران هایی که لطمات و صدماتی جبران ناپذیر به مردم و پیکره دولت وارد می‌کند.
آب به تالاب خشکیده و تشنه منصوره در جنوب شرق اهواز رسید
طرح آبگیری و رها سازی آب به تالاب خشکیده و تشنه منصوره در 45کیلومتری جنوب شرق اهواز روز دوشنبه به ثمر نشست تا به تدریج گامی در مهار یکی از کانون های فوق بحرانی گرد و غبار در خوزستان باشد.
امام جمعه موقت اهواز:
امام جمعه موقت اهواز با بیان این‌که انتقال آب به عقب ماندگی خوزستان دامن می‌زند، گفت: احداث کانال‌هایی به این عظمت به هیچ وجه با انتقال آب به منظور استفاده برای شرب همخوانی ندارد.
ساختمان خاموشان، بي‌پولي، سياسي‌كاري
به گزارش خبرنگار فيدوس وضعيت اين روزهاي شهرداري آبادان آنچه كه انتظار مي‌رفت نيست، دليل اين موضوع را مي‌توان در چند نكته جمع‌بندي و ارزيابي كرد
سازمان برنامه و بودجه پاسخ داد
به دنبال انتشار خبری به نقل از جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با عنوان «حذف بودجه مقابله با ریزگردها واقعیت دارد/ تکذیب‌کنندگان با مردم صادق باشند»، سازمان برنامه‌ و بودجه کشور توضیحاتی ارائه کرد.
موافقت رهبری مشکل را حل کرد
اعتبار ۱۵۰ میلیون دلاری مقابله با گردوغبار خوزستان به طور قطع در بودجه ۹۷ گنجانده می‌شود ولی شواهد حکایت از آن دارد که این اعتبار در آستانه حذف بود اما موافقت رهبری آن را احیا کرد.
استاندار خوزستان مطرح کرد؛
غلام‌رضا شریعتی در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی طرح غدیر با بیان اینکه این پروژه یکی از بزرگترین طرح‌های آبرسانی کشور است، اظهار کرد: عملیات اجرایی طرح آبرسانی غدیر از سال ۸۸ آغاز شد اما تا سال ۹۳ روند اجرایی به صورت کند پیش می‌رفت و امسال پس از دستور رئیس‌جمهور سرعت بیشتری به خود گرفت.
آیت‌الله جزایری تاکید کرد:
نماینده ولی‌فقیه در استان خوستان با بیان اینکه از مدیران می‌خواهم وقتی کسی برای سرمایه گذاری در استان می‌آید اینقدر سختگیری نکنند، گفت: در استان ما این سختگیری از همه جا بیشتر است و از مدیران می‌خواهم قوانین را با موقعیت جامعه تطبیق دهند.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: به صورت کلی می توان به این نکته اشاره کرد که نگاه وزارت نفت به استان خوزستان یک نگاه وظیفه ای است و همیشه با نوعی ترحم همراه بوده است. متاسفانه متولیان امر در این زمان به خوزستان توجهی ندارند.
در بیست و پنجمین جلسه شورای شهر اهواز مطرح شد؛
بیست و پنجمین جلسه شورای شهر اهواز عصر امروز با تاخیر ٤٥ دقیقه ای و غیبت چهار عضو برگزار شد. در این جلسه لوایحی همچون، تمدید اجاره ساختمان اداری جهت اداره کل امور مالیاتی خوزستان، تجهیز و پشتیبانی سامانه هوشمند تاکسیرانی و اتوبوسرانی و همچنین مساعدت به سه مسجد، یک موسسه فرهنگی مذهبی و سه شهروند اهوازی در دستور کار قرار گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد
محمود حجتی با بیان اینکه رهاسازی در تالاب منصوره و هور شریفیه از اهداف کانال ۴۷کیلومتری فعلی است خاطرنشان کرد: در سال‌های آینده نیز کانون‌های گرد و غبار هندیجان، مارون و زهره مرطوب‌سازی خواهند شد تا با اقدامات بیولوژیک و مرطوب‌سازی منشأ ریزگرد جنوب شرق اهواز را که عمدتا در فصل زمستان فعال می‌شوند در یک عملیات میان‌مدت کنترل کنیم
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: در کل کشور فقط بودجه دو استان در بودجه سال97 افزایش پیدا کرده است که یکی از این استان‌ها خوزستان است و درصد قابل توجهی از منابع سایر استان‌ها کاهش پیدا می‌کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END