آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
وضع بحرانی مردمی که خاک نفسشان را بریده است!
اعتراض اهالی اهواز به آلودگی هوای شهرشان به چهارمين روز رسید. حال اهواز ناخوش است و شهروندان و اهالی اهواز در روزهای گذشته پلاکاردها را دست گرفتند و فریاد زدند که این تجمع، این اعتراض، «سیاسی نیست» و آنها دنبال ابتدایی‌ترین حقشان از زندگی در یکی از شهرهای جنوبی کشور هستند.
رواج خشونت در مدارس
در آيين‌نامه اجرايي مدارس به‌صراحت آمده که تنبيه ‌بدني به هر شکلي در آموزش‌وپرورش ممنوع است؛ اگر کسي تخلف کند، جريمه شده و بر‌اساس قوانين، به هيأت تخلفات اداري ارجاع مي‌شود.
گزارشی از مشکلات غیزانیه غرق در نفت
غیزانیه شرق شهر اهواز است و چاه نفت دارد. ٢٠٠، ٣٠٠، ٦٠٠ یا ٧٠٠چاه نفت. بیش از ٤٧روستای بخش غیزانیه آب شرب ندارند و ٤٠روستای دیگر در هر ٧٢ساعت فقط ٥ساعت نوبت از طریق شبکه لوله‌های فرسوده موجود امکان دسترسی به آب دارند.
افشا نامه اعضای هیأت ممتحنه علوم تشریح به سازمان پزشکی قانونی
هفته‌ای ١٠٠ جسد مجهول‌الهویه درتهران کشف می‌شود، درحالی‌ که بخش‌های تشریح دانشگاه‌های علوم پزشکی ناچارند جسدها را از بازار مافیایی با پرداخت یک دیه کامل بخرند.
گزارشی از کولبران پیرانشهر، مرز تمرچین
همهمه کولبرهای کرد از لای کوه‌های پربرف پیرانشهر شنیده می‌شود. زوزه باد و صدای موتورهای حمل بار و برفی که بیرحمانه می‌بارد، مرز را برایت معنا می‌کند. همه چیز زیر لایه‌ای از مه پنهان است؛ انگار از وسط یک بوم نقاشی سر درآورده‌ایم.
امید کاسبان پلاسکو ناامید شد
ردپاي ورشکستگي در چهره و لحن تمام کاسب‌هاي بلاتکليف موج مي‌زند. آنها باور نمي‌کنند که همه وعده‌هايي که براي ساماندهي‌شان داده شده بود، حالا به اينجا ختم شده باشد.
هجوم بحران ها به خوزستان
اهوازی‌ها امروز یکی از بی‌سابقه‌ترین گرد و غبار‌ها را تجربه می‌کنند. رطوبت بالای ۹۵ درصد به همراه توده‌های گرد غبار زندگی در این شهر را فلج کرده است. رسانه‌های محلی در اهواز گزارش داده‌اند که از ۴ صبح امروز آب و برق ۱۱ شهر استان خوزستان قطع شده است.
روایتی از رنجی دیده نشده
بیماران پروانه‌ای در پیله خود فرو رفته‌اند و دستان مهربانی از آنها سراغی نمی‌گیرند. نه تنها زخمشان التیام نمی‌یابد، بلکه صدا و فریادشان نیز به گوش کسی نمی‌رسد.بیماری ای‌بی یک بیماری ژنتیکی است که به صورت زخم و تاول در تمام بدن نمایان می‌شود.
فضای مجازی تهدید جدی برای خانواده ها
به واسطه نفوذ شبکه‌های اجتماعی در ارتباطات نسل امروز، روابط خانوادگی در زمان حاضر به هیچ وجه در چهارچوب انتظارات نیست و به نوعی ارتباطات در خانواده در جایگاه اصلی خود قرار ندارد.
وعده‌ مسئولان برای ساماندهی کولبران
«ما الان لیسانسه‌هایی داریم که کپسول گاز پر می‌کنند. ما فوق لیسانس بیکار داریم که تنها تابستان‌ها کارگری می‌کند. خیلی از خانواده‌ها در سردشت فقیر هستند و نان شب ندارند. آنها برای فرار از این وضعیت کولبری می‌کنند.»
روایتی از زندگی کارگران بیکارشده روستای آق‌دره
چند ماه پیش تعدادی از کارگران معدن طلای «آق‌دره» به خاطر اعتراض صنفی شلاق خوردند؛ آنها هنوز در کنج خانه‌هایشان نشسته‌اند و بیکاری را مزمزه می‌کنند. حکایت این مردم، حکایت نشستن روی گنجی است که خودشان می‌گویند جز رنج از آن هیچ چیزی ندیده‌اند.
رواج «رمالی» و «طلسمات» در فرهنگ های عامه
اعتقاد به رمالی از گذشته‌های دور تاکنون بر سبک و روش زندگی توده‌ای از مردم تاثیری بسزا گذاشته است. پای‌بندی به باورهای خرافی و موهومات مسلما در جهل و نادانی انسان ریشه داشته‌ و پیامدهای آن هم گریبان وی را گرفته است.
گزارشی تکان دهنده از زندگی بدون آب، برق و گاز
اعلامیه بزرگ و سیاه ترحیم، دیوارشان است؛ کسی نمرده؛ کسی زیر چادری که با اعلامیه ترحیم، دیوارش را کشیده‌اند، نمرده. زندگی زیر آن دیوار پلاستیکی و سقف برزنتی با نداری و فقر با سرمازدگی و گرمازدگی و گرسنگی و زخم‌های کهنه و عفونت‌ها در جریان است.
پذیرایی گروه «پایان کارتن خوابی» از کارتن خواب ها
كارشان ساده است. در شهرهاي مختلف ايران از شمال و جنوب گرفته تا شرق و غرب، روزهاي چهارشنبه غذاي گرم مي‌پزند و نيمه‌شب ميان كارتن‌خواب‌ها پخش مي‌كنند. نمي‌گويند معتادي! نمي‌گويند بيا و ترك كن! فقط لبخند مي‌زنند و كارتن‌خواب‌ها را در آغوش مي‌گيرند.
غافلگیری کشور با بلایای طبیعی
آتش‌سوزی، خشک‌سالی، سیل و حالا برف و کولاک و بهمن. این فهرستی از بلایای چند وقت اخیری است که هرکدام مناطقی از کشور را دچار بحران کرده، جدیدترین ميهمان این روزهای کشور که دست‌کم ١٨ استان را درگیر خود کرده بود، همین مورد آخر؛ یعنی برف و کولاک و بهمن بود.
وضعیت حادثه دیدگان سقوط بهمن در آبعلی
مدیرکل بحران استان تهران با اشاره به اینکه ریزش بهمن در آبعلی تاکنون ۳ فوتی بر جای گذاشته است، گفت: هویت ۲ نفر از جانباختگان مشخص نیست و اجساد باید به پزشکی قانونی فرستاده تا احراز هویت شوند.
مرگ غریبانه مردان کولبر در زیر آوار بهمن‌
در حالی که سنگینی اندوه و ماتم مرگ مظلومانه آتش‌نشانان در میان شعله‌های آتش و آهن گداخته پلاسکو بر دل‌های خانواده‌های ایرانی مانده خبر مرگ غریبانه مردان کولبر در زیر آوار بهمن‌های فروریخته در پرتگاه‌های کوهستانی در مرز ایران و عراق داغی مضاعف بر دل‌ها می‌نشاند.
آیین تشییع پیکر شهدای پلاسکو
مراسم «آخرین وداع با شهدای آتش نشان» امروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشگری و اقشار مختلف مردم در مصلای امام خمینی (ره) آغاز شد و پس از تشییع، پیکرهای شهدا راهی بهشت‌زهرا (س) شدند تا در خاک آرام گیرند.
Histats.com START (standard) Histats.com END