آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
ارائه خدمات رفاهی به حاشیه نشینان در صورت پرداخت جریمه
حاشیه‌نشینان در صورت پرداخت جریمه می‌توانند از خدمات رفاهی استفاده کنند. این مصوبه تازه مجلس است که البته هنوز در شورای نگهبان تأیید نشده است و وزارت راه‌وشهرسازی تلاش می‌کند مانع آن شود. براساس قانون قبلی ارایه خدمات رفاهی ازجمله آب، برق، گاز و تلفن به ساکنان ساختمان‌های غیرمجاز ممنوع بود اما حالا مجلس تصمیم گرفته است در ازای دریافت جریمه به ساخت‌وسازهای غیرمجاز حاشیه شهر خدمات رفاهی بدهد
انتشار بوی خاص در خاش باعث شد مردم این شهر هم وحشت‌زده شوند و هم گرفتار شایعات
صبح دیروز اهالی خاش با بویی بد شروع شد، بویی شبیه گوگرد و ماهی گندیده که کم‌کم در تمام شهر پیچید. موضوع به همین سادگی نبود که بویی در شهر بپیچد و باد آن را با خودش ببرد: ٥٣نفر راهی بیمارستان شدند و ده‌ها شایعه دهان به دهان چرخید تا این‌که بعد از ١٥ساعت عامل بوی نامطبوع پیدا شد.
بررسی تصویب بخشنامه افزايش پنج درصدي تعرفه‌هاي درمان
دولت در بيست و هشتمين روز خرداد ماه، پس از ٣ ماه تاخير، تعرفه‌هاي درمان بخش دولتي و خصوصي را با افزايش ٥ درصدي تصويب كرد. ركورد تاخير در اعلام تعرفه‌هاي درمان در حالي شكسته شد كه تا دو روز قبل و با وجود نرخ تورم نزديك به ١٠ درصدي سه ماه آغازين سال ٩٦، تمام مراكز درماني دولتي و خصوصي و ارايه‌دهندگان خدمات درمان ناچار بودند با رقم تعرفه‌هاي سال ٩٥ ارايه خدمت كنند.
بررسی وضع شبکه فاضلاب در اهواز که اخیرا جان یک کودک را گرفت
«علي بروايه»، قرباني تازه تاسيسات شهري در اهواز است. او تنها سه‌سال داشت و پنجشنبه‌شب وقتي گرم بازي در چند متري خانه‌شان بود، از دريچه باز كانال آب سقوط كرد و رفت كه رفت. جست‌وجوها از ميان فريادهاي پدر و مادر علي شروع شد تا يك روز بعد كه چندين كيلومتر آن‌طرف‌تر از «كوي علوي»، جنازه بي‌جان او را در حوالي ورودي فاضلاب منطقه «چنيبه» اهواز پيدا کردند.
تغییرات بزرگ با گام های کوچک در منطقه فقیرنشین شلنگ آباد اهواز
اینجا شلنگ آباد است درست وسط شهر اهواز. آدم‌های اینجا و چند محل چسبیده به هم، یکی از یکی فقیرترند و با مسائل و دردهای مخلتفی شب و روز می‌گذرانند. اینجا آدم‌ها به یک امید زنده‌اند. رابین‌هود شلنگ آباد. دختری به نام پنام.
قربانیان حادثه آتش‌سوزی لندن به ٣٠ نفر افزایش یافت
در پی آتش‌سوزی مهیب برج مسکونی «گرنفل» در لندن تاکنون ۶۵ تن ناپدید شده‌اند که به احتمال زیاد در این حادثه کشته شده‌اند، اما تاکنون جان‌باختن ٣٠نفر در این آتش‌سوزی مهیب به‌طور قطعی تأیید شده است. سه نفر از مفقودشدگان این حادثه از ایرانیان مقیم لندن بوده‌اند.
استفاده از جوانان و زنان در صدر اولویت‌ها؛
حجت نظری گفت: با توجه به اینکه مهم ترین معیار برای نامزد شهرداری تهران اعتقاد به بهره گیری از جوانان و زنان بود؛ تاکید کرد: « اشتهار به پاکدستی و شهره بودن برای مبارزه با فساد با توجه به سوابق نامزدها یکی از مشخصات عمومی درج شده در این طرح بود که اعضای شورای شهر بر آن تاکید داشتند. همچنین معیارهایی همچون باور به خرد جمعی و پیش روی بر اساس سیاست گذاری های شورا نیز در این طرح به تصویب رسید.»
انتقاد رییس کمیته امداد از افزایش 5 برابری مستمری مددجویان؛
مبحث رسیدگی به فقرا و محرومان و چند برابر شدن یارانه افراد طبقات پایین‌تر جامعه و حذف یارانه دهک‌های بالای جامعه، اقدام مثبت و موثری بود که توسط دولت روحانی به کار گرفته شد؛ اقدامی که در هنگامه تبلیغات انتخاباتی 96 نیز توسط رییس‌جمهور بار دیگر مطرح شد و زمانی که دیگر کاندیدای ریاست‌جمهوری روی افزایش یارانه مانور می‌دادند...
فتاح با انتقاد از 5 برابر شدن مستمری مددجویان تشریح کرد
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اشاره به افزایش مستمری مددجویان نهادهای حمایتی گفت: در حال حاضر با همین افزایش رقم مستمری مددجویان که اقدام بسیار خوبی بود نیز شاهد برخی تبعات از جمله افزایش مراجعات برای قرار گرفتن در زیر چتر حمایتی کمیته امداد و همچنین کاهش رغبت برای دریافت وام اشتغال هستیم که باید این اشکالات مدیریت شوند.
تصویب ممنوعیت حمل سلاح سرد در مجلس
روزی نیست که خبری از درگیری منجر به قتل یا حادثه‌ای که در آن مقتول به وسیله چاقو یا سلاح سرد دیگری به قتل رسیده باشد منتشر نشود. تقریبا چاقو پای ثابت بیشتر نزاع‌های منجر به قتل است. قمه و قداره هم در بسیاری از جرایم خشن و درگیری‌های دست جمعی باعث مرگ و یا صدمات جبران ناپذیری می‌شود.
محسن‌ هاشمي و محمود حجتي؛ محتمل‌ترين گزينه‌هاي شهرداري تهران
گمانه‌زني‌ها درباره شهردار آينده تهران همچنان در فضاي رسانه‌اي ادامه دارد اما اعضاي منتخب شوراي پنجم هنوز زير بار هيچ‌كدام از نام‌ها نرفته‌اند. آنها مي گويند كه در جلسات شوراي منتخب پنجم هنوز به مصاديق ورود نكرده‌اند و به‌تازگي درباره الگوهايي كه براساس آن مي‌توان به شهردار مناسب رسيد بحث كرده‌اند.
صنایع دستی راه‌حل رفع بیکاری در برخی استان‌های کشور است
زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در این مراسم تنها راه برون‌رفت از تنگنای بیکاری در بسیاری از استان‌های محروم و کمترتوسعه‌یافته را توجه به صنایع ‌دستی دانست.
حضور 300 زن در میان تماشاگران بازی والیبال ایران و بلژیک
روز گذشته یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور زنان در ورزشگاه آزادی در مسابقه والیبال تیم‌های ملی ایران و بلژیک، با تاکید بر اینکه حضور زنان در ورزشگاه‌ها هیچ منع قانونی ندارد، گفت: این قدم اول اتفاق خوبی بود و تلاش ما این است که امکان حضور زنان در ورزشگاه‌ها فراهم شود.
بررسی رفتار دوگانه و برعکس جوامع دیگر تهرانی‌ها
در حادثه تروریستی روز چهارشنبه پایتخت‌نشینان دو رفتار کاملا متفاوت از خود نشان دادند. پس از حادثه تروریستی لندن مردم فرار کرده، بخشی از لندن را خلوت کردند و سعی داشتند جان خود را نجات دهند. اما تهرانی‌ها به جای فرار، ماندن و سلفی انداختن با ساختمان مجلس و تیراندازی‌ها را ترجیح دادند. در این میان نیروهای امنیتی و انتظامی هم باید با مهاجمان مبارزه و هم مردم را از خطر دور می‌کردند.
وزارت اطلاعات در اطلاعیه جدید خبر داد
وزارت اطلاعات کمال سپاسگزاری را از هوشیاری هموطنان و اقدام به موقع خانواده ها در احساس مسئولیت نسبت به امنیت ملی و نجات فرزندانشان دارد.وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای جدید از دستگیری 41 نفر از عناصر گروهک وهابی داعش در کشور خبر داد.
چرا مردم وقتی حادثه تروریستی اتفاق افتاد، به جای فرار، به سمت صحنه رفتند؟
این‌بار ممکن بود به قیمت مرگ آنها تمام شود. صدای گلوله بود و آتش و انفجار. گفتند کارِ داعش است و عملیات انتحاری است، اما حتی فاصله نزدیک تا مرگ یا احتمال بالای انفجار و حملات تروریستی آن هم به فرماندهی داعش هم نتوانست مردمی را که دیروز در حاشیه خیابان با موبایل‌های روشن به تماشا ایستاده بودند، متوقف کند.
محاصره تیراندازان در دفاتر نمایندگان و حرم امام/ تکمیل می شود
افراد مسلح حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز در حالی که تیراندازی می‌کردند، به زور وارد مجلس شدند، همچنین فردی مسلح در حرم امام(ره) نیز اقدام به تعدادی کرد.
روایتی از ناگفته های پزشك قربانيان «يورت»
فرشاد فرهادي، از 17 سال قبل كه آمد آزادشهر مطب زد، تنها پناه كارگرهاي معدن زغال سنگ «زمستان يورت» بود. كارگرها مي‌آمدند براي اشتغال در معدن، كارت سلامت بگيرند. كارگرها را مي‌شناخت، خانواده‌شان، بچه‌هاي‌شان.
Histats.com START (standard) Histats.com END