آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
راه اندازی کمپین تحریم "چهارشنبه سوزی" نتیجه داد
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر می‌دهد که کشفیات مواد آتش‌زا در آستانه چهارشنبه‌سوری ١٠‌درصد کاهش داشته است و این موضوع نشان می‌دهد که حادثه تلخ دی‌ماه برای آتش‌نشانان تاثیرگذار بوده و تقاضا برای مواد آتش‌زا در بازار ایران کمتر شده است.
گزارشی از زندگي دشوار در حاشيه تالاب خشکیده هورالعظيم
شهر مرزي رُفَيع، شهري قديمي و در مجاورت تالاب هورالعظيم، شهری زيباست اما خانه‌هاي متروکه و بدون در و پنجره، حکايت از رنجي دارد که هم جنگ و هم خشک‌شدن تالاب بر سر مردم اين ديار آورده است.
مردانی دلسوز که با سقوط بهمن دست به کار می شوند
سفارش مرده‌هايتان را نكنيد. مردان افجه خودشان دست به كار می‌شوند. سقوط هر بهمن يادآور مرگ است. زمستان‌ها افجه بوى مرگ می‌دهد. هيچ كوهنوردى نصيحت مردان روستا را جدى نمی‌گيرد. آنها مصمم پيش می‌روند و تنها مردان روستايى هستند كه با هيبت مرگ آشنايند.
تهران برای ماندن دست و پا می زند
پایتخت درحال انفجار است، هم از جمعیتی که هر‌سال به آن اضافه می‌شود، هم از بحران‌هایی که گریبانش را گرفته. ظرفیت زیستی تهران سال ٧٥ به پایان رسیده، ذخایر استراتژیک آب پایتخت تمام شده و آلودگی هوا نفس مردم را به شماره انداخته است.
روايت دلخراش از خانواده‌هايي که فرزندانشان به مدرسه نرسیدند
يک کاميون آمده و زده به وانت پارک‌کرده‌‌اي که منتظر سوارشدن بچه‌ها بوده تا آنها را به مدرسه‌شان در اسپکه، روستایی در جنوب استان سيستان‌و‌بلوچستان برساند؛ چهار نفر را کشته و زبيده را با دست و ‌پاي شکسته، راهي بيمارستان کرده است.
مین در خوزستان همچنان قربانی می گیرد
قدرت‌آبادِ بستان یکی از مناطق آلوده به مین خوزستان است و خوزستان یکی از پنج استان آلوده به مین. قدرت‌آباد روستای بی‌جانی است. خانه خانه ساختمان‌های متروکه در روستا رها شده‌اند. برخی ساکنان بعد از جنگ نیامدند. تعدادی هم که برگشتند وقتی دیدند روستا امکاناتی ندارد بار هجرت بستند.٨٠ خانوار مانده‌اند و خانه‌های متروکه با چشم‌ها و دهان باز اشباحی را می‌مانند که مدام درحال فریاد کردنند.
منع کسب و کار در آستانه سال جدید
دستفروشانی که مطابق عرف در واپسین روزهای باقیمانده از سال بساط کسب و کار خود را در محدوده تقاطع خیابان ولیعصر با انقلاب در تهران دایر می‌کنند ساعتی پیش توسط عوامل انتظامی از ادامه فعالیت منع شدند.
گزارشی از سرنوشت سیاه روستای جمال احمد
سال‌ها در روستای قدیم جمال احمد به دلیل آلودگی آب‌وخاک و هوا، کودکان، معلول به دنیا می‌آمدند و زنان و مردانی در روستا زندگی می‌کردند که نه رزمنده جنگ تحمیلی بودند و نه هیچ‌وقت از آن حوالی رد شده بودند اما پزشکان به آن‌ها گفته بودند که شیمیایی شده‌اند.
قصه پر غصه مرگ سرد کولبران پایان ندارد
مسئول فوریت های پزشکی شهرستان سردشت گفت: بر اثر سرمای شدید و برف و بوران 5 نفر از کولبران سردشتی در منطقه عمومی روستای بیوران دچار سرمازدگی شدند و یکی از آنها جان خود را از دست داد.
زنگ خطر خشکسالی تهران به صدا درآمد
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه آژیر قرمز خشکسالی تهران به صدا در آمده است، گفت: با ادامه روند موجود، بحرانی که این روزها مردم اهواز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، دیر یا زود گریبان مردم تهران را خواهد گرفت و سرنوشت امروز اهواز، سرگذشت محتوم فردای تهران است.
گزارشی از چند ساعت درد و رنج در هامون
اینجا خبری از اتوبان‌های عریض، ساختمان‌های بلند، اینترنت‌های پر سرعت، ماشین‌های آخرین مدل نیست؛ اینجا همان انبار غله ایران و سرزمین پر آب هامون روزگار گذشته است که امروز تنها زمین‌های شوره بسته، خشکی تلخ هامون، خانه‌های کاهگلی کوچکش با دیوارهایی به سیاهی روزگار مردمانش و بیکاریشان و ... با سرنوشتش گره خورده است.
معضل بی جا و مکانی برای خواب
زیر آسمان پایتخت، بعضی ها همه زندگیشان همین ماشین است. با ماشین مسافرکشی می کنند، در آن می خوابند و عمده لحظات زندگی شان را در آن سپری می کنند به امید یک لقمه نان...
اعتراف دردناک نماینده مجلس به منطقی بودن فروش کلیه
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد فروش کلیه توسط افرادی که در فقر مفرط هستند نیز در اظهار نظری عجیب، گفت: چه اشکالی دارد وقتی که فرد در فقر است و با دریافت 20 تا30 میلیون زندگی اش متحول می شود، این کار را انجام دهد؟
جای خالی یادگار ٥٤ ساله خیابان جمهوری
امروز درست ٤٠ روز است که از حادثه پلاسکو می گذرد، حادثه فروریختن ساختمان تجاری بلند مرتبه که جان ٢٠ نفر را گرفت، ١٦ آتش نشان و ٤ کارگر و کسبه ساختمان پلاسکو.
تمدید قانون معافیت با اخذ جریمه
در حالي كه براساس قانون، انجام خدمت سربازي براي پسران الزامي است و طفره رفتن از آن جرم محسوب مي‌شود، براي چندمين سال پياپي يك متن قانوني ديگر به دولت اجازه داده و مي‌دهد تا با اخذ جريمه مالي، مشمولان غايب از خدمت سربازي، معاف شوند و كارت پايان خدمت بگيرند.
گزارشی از پیامدهای تاکسی های اینترنتی
حمل‌ونقل اینترنتی که تا چند‌سال قبل ایده‌اش برای خیلی‌ها در حد یک شوخی بامزه به‌نظر می‌رسید، زودتر از آنچه همه انتظار داشتند، در تهران شلوغ و پرترافیک، مسافران را با خود همراه و شیوه جدیدی را در سفرهای درون‌شهری به زندگی روزمره مردم اضافه کرده است.
گزارشی از حراج نوزادان از روی فقر و اعتیاد
مادران باردار معتاد برای تامین مواد مخدر خود، بر سر جنینی که در شکم دارند معامله می کنند. رقم پرداختی به آنها اما به مراتب کمتر از مبلغی است که قبل از فروش به آنها وعده داده شده است.
قصه پر غصه دختران سیستانی
چند ماهي مي‌شود، گروهي از زنان سرپرست خانوار و دختران محروم از تحصيل روستاهاي اطراف زابل، با جمع‌آوري حداقل‌ترين امکانات، اقدام به ساخت و طراحي عروسک‌ها، پارچه‌هاي نقاشي‌شده و جام‌هاي سفالي کرده‌اند تا ضمن تلاش براي امرارمعاش، مردم و مسئولان را از خطر ازدواج زودهنگام دختراني که محروم از تحصيل هستند، آگاه کنند.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END