آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
ساخت یک برج جدید که ١٣ طبقه آن خلاف مجوز درحال ساخت است
١٦ طبقه روي زمين، ٨ طبقه زير زمين، ٩ طبقه خلاف هم به آن اضافه شده و حالا مالك اسكلت‌گذاري براي ٤ طبقه ديگر را هم شروع كرده است. اينجا دزاشيب است، جایی در منطقه یک تهران. «تاوركرين»، آسمان را پاره كرده و دسته‌هاي آهني آن از بالاي سر ساختمان‌هاي كوتاه‌قد دزاشيب می‌گذرد.
گزارشی از زندگی دانشجویان رتبه یک و دورقمی دانشگاه‌های برتر ایران
از ترس آبرو «نام» را پنهان می‌کند. نام‌های دانشجوهای نخبه‌ای که هر کدام یک روز از شهری به تهران آمدند با رتبه‌های برتر، به دانشگاه‌های برتر رفتند، برتر ماندند و زندگی در ادامه، برترشان نکرد. شاگرداول‌های دانشگاه‌های ایران، خیلی‌هایشان حالا تنها و درمانده‌اند و شب که می‌آید، فکر روزهای بعد، خواب را از چشم‌هایشان می‌دزدد....
کاظمی‌پور: احتمال تجرد قطعی برای دختران بیشتر است
سازمان ملل پیش‌بینی کرده که هرچند رشد جمعیت ایران روند کاهشی آرامی را طی می‌کند، ولی در مجموع تا نیمه قرن بیست و یکم تعداد جمعیت روندی افزایشی خواهد داشت و در صورت تحقق این سناریوی جمعیت ایران به حدود 92 میلیون نفر در سال 2050 خواهد رسید.
خروج یکی از خانه‌های تاریخی آبادان از فهرست آثار ملی کشور
تلاش مالک «خانه بچاری» نتیجه داد؛ این اثر دیگر جایی در فهرست آثار ملی ایران ندارد. خانه‌ای متعلق به دوره پهلوی دوم در آبادان، ابتدای خیابان دبستان و درست رو به روی سینما نفت، با شماره ثبت ۹۹۶۸. خانه‌ای با معماری منحصر‌به‌فرد، چوب‌بری‌های شکیل و آجرها و ایوان‌های خاص....
با رای اعضای منتخب شورای شهر پنجم تهران؛
محمدعلی نجفی که در روز اعلام گزینه های نهایی شهرداری تهران توانسته بود همه ۲۱ رای ممکن را بدست بیاورد، پس از اعلام برنامه هایش و در رقابت با دیگر گزینه های شهرداری، توانست با اکثریت آرا بر کرسی مدیریت پایتخت تکیه بزند.
رئیس‌جمهوری دو زن را به‌عنوان معاون و یک زن را به‌عنوان دستیارش انتخاب کرد
«معصومه ابتکار» به جای «شهیندخت مولاوردی» به معاونت زنان رفت و او به جای «امین‌زاده» دستیار رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی شد «لعیا جنیدی»، حقوقدان و استاد دانشگاه تهران جای «مجید انصاری» در معاونت حقوقی را گرفت بهمن کشاورز، حقوقدان در گفت‌وگو با «شهروند»: خانم جنیدی چیره‌دست است و حضور او در دولت، باعث ایجاد تحولات جدی خواهد شد
گزارش مالی شهرداری تهران با واکنش اعضای شورای شهر تهران روبه‌رو شد
دیروز در سیصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، معاون مالی شهرداری تهران گزارش‌اش را خواند و اعضای شورای شهر تهران، به آن واکنش نشان دادند. برخی آن را گزارش کوری توصیف کردند و برخی گفتند که مبهم است و هزینه‌ها با خروجی‌ها تناسبی ندارد.
برگزاری نشست بررسی راهکارهای کنترل و پیشگیری از کودک‌آزاری
نشست بررسی راهکارهای کنترل و پیشگیری از کودک‌آزاری با همكاري پویش «بدسرپرست تنهاتر است»، موسسه نیکوکاری «مهرآفرین» و فرهنگسرای اندیشه ديروز با حضور مهناز افشار، فاطمه دانشور، رئیس کمیسیون اجتماعی دولت، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، نایب‌رئیس فراکسیون زنان مجلس، اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
روند بررسی و انتخاب شهردار جدید تهران به مرحله ارائه برنامه رسید
تا انتخاب و مشخص‌شدن شهردار جدید تهران فقط یک گام دیگر باقی مانده. روز گذشته اعضای شورای شهر جدید تهران در جلسه‌ای حاضر شدند تا برای شنیدن برنامه‌های پنج گزینه نهایی شهردارشدن در تهران قرعه‌کشی کنند. نتیجه قرعه‌کشی به‌این‌ترتیب مشخص و اعلام شد؛ محمدعلی نجفی، الهه کولایی، محمدعلی افشانی، حسین مرعشی و محسن مهرعلیزاده
وجود بعضی نام‌ها میان نامزدهای شهرداری کرج حاشیه‌ساز شد
اعضاي منتخب شوراي پنجم شهر كرج هم مثل اعضاي خيلي از شهرهاي ديگر در تب‌وتاب انتخاب شهردارند. آنها هفته گذشته از ميان ٣١ گزينه پيشنهادي، شهردار اصولگرای قزوين را در فهرست هفت نفره گزينه‌هاي شهرداري اين شهر قرار داده‌اند درحالي كه خليلي‌اردكاني، رئيس هيأت‌رئيسه سني شوراي كرج گفته كه معرفي چنين گزينه‌ای براي او هم عجيب بوده است.
آسیب‌شناسی تشدید بحران آب در کشور؛
هشدار پشت هشدار. اخطارها یکی پس از دیگری، نگرانی‌ها پشت سر هم اما هیچ‌کس‌گویی بنای آن را ندارد تا راهکاری جدی بیندیشد. در یک کلام، بحران کمبود آب جدی است اما در واقع و در کمال تاسف هنوز هیچ‌کس جدی بودن مساله را درک نکرده است. بحران نیز زمانی بیشترین اثر را از خود برجا می‌گذارد که کسی به وقوعش ایمان و اطمینان نداشته باشد.
قتل دختر مورد علاقه در پی درگیری و سوء ظن
به گزارش فیدوس؛ مردی که متهم است دختر مورد علا‌قه‌اش را در پی یک درگیری و سوءظن به قتل رسانده‌ است، به قصاص محکوم شد. این مرد در جلسه دادگاه درخواست کرد زودتر قصاصش کنند؛ چون پس از مرگ دختری که دوستش داشت، دیگر زندگی برایش معنی ندارد.
همایش «قربانیان خاموش» با موضوع کودک‌آزاری برگزار شد
کودک‌آزاری، پدیده‌ای جهانشمول است که در همه کشورهای جهان اتفاق می‌افتد و در کشور ما نیز این پدیده گاهی شدت و ضعف می‌گیرد اما واقعیت تلخی است که همواره بوده و باید بپذیریم که هیچ‌گاه ریشه‌کن نخواهد شد. بسیاری از کودک‌آزاری‌ها ناشی از جهل و نادانی است که با مهارت‌های ارتباطی رابطه زیادی دارد.
دست رد مجلس بر سینه "طرح توزیع مواد مخدر دولتی"
قا‌ئم‌مقام دبیر‌کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده بررسی طرح توزیع مواد مخدر دولتی در مجلس رد شده است! چطور ممکن است طرحی اینچنین در نطفه خفه شود و هنوز زوایا و جوانب آن بررسی نشده، به همین سرعت رد شود؟ این اظهار نظر در حالی بیان می‌شود که نه نیروی انتظامی رد شدن آن را تایید کرده است و نه نمایندگان مجلس اظهارنظری در خصوص رد کامل این طرح و دلایل عدم بررسی آن عنوان کرده‌اند
پرده برداری از کاسبی جدید پزشکان و گروهی از مراکز تشخیصی - درمانی
فارسی‌اش می‌شود «تصویرسازی تشدید مغناطیسی»؛ «ام‌آرآی»، همان که چند سالی است عضو ثابت خانواده مراکز تصویربرداری شده و در نسخه بیشتر بیماران با مشکلات عضله‌ای و ارتوپدی جاخوش کرده است و در این میان برخی پزشکان سودجو در قالب قراردادهای نانوشته با مراکز پاراکلینیک، برای هر بیماری که به این مراکز می‌فرستند، ‌درصد می‌گیرند
دادگاه افشای فهرست واگذاري املاک شهرداري برگزار شد
به گزارش فیدوس؛ خبرنگاري که شهردار و رئيس شوراي شهر تهران درباره او بارها اعلام کردند از او شکايت نکرده‌اند و با او کاري ندارند و... روز گذشته بالاخره موعد دادگاهش رسيد و معلوم شد دست‌کم در دو مورد شاکيان پرونده او شهرداري و شهردار تهران هستند.
ساخت سد هزار میلیاردی روی مخزن زباله
به گزارش فیدوس؛ دریاچه‌ای روی کوهی از نمک و دریاچه‌ای روی کوهی از زباله؛ این داستان دو سد چندهزار‌میلیارد تومانی یکی در جنوب ایران است و دیگری در شمال. اولی سد گتوند در خوزستان است که روی رودخانه کرخه ساخته شد و سال ٩٢ محمود احمدی‌نژاد افتتاحش کرد و دومی سد هراز روی رودخانه‌ای به همین نام در مازندران است که طبق پیش‌بینی‌ها قرار است سال ٩٧ افتتاح شود
"سیاست" در ایران مجال رسيدگي به مسائل ديگر را نمی دهد!
به گزارش فیدوس؛ اين روزها انواع خبرهاي متاثر‌كننده ناشي از ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي نه تنها ذهن جامعه را ملول و مشوب ساخته است. هرچند گسترش شبكه‌هاي اجتماعي و سرعت انتقال اطلاعات واقعيت‌هاي موجود كه در گذشته هم كما بيش بوده‌اند را بيشتر از قبل در كانون توجه‌ها قرار مي‌دهد ولي مطابق آمارهاي متعدد ناهنجاري‌ها و ارتكاب به جرايم علاوه بر افزايش، كيفيت‌هاي غيرانساني‌تري به خود گرفته‌اند.
Histats.com START (standard) Histats.com END