آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
گزارشی از فداکاری های یک معلم در منطقه محروم
معلمی که عشق و فداکاری اش این روزها سرمشق دانش آموزان استان محروم سیستان و بلوچستان شده و داستان ایثار و گذشت اش را بر سر زبان ها انداخته است.
آمار نگران کننده خروج پزشکان
امروز ۱۵ هزار پزشک فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ها داریم که به سازمان نظام پزشکی مراجعه نکرده‌اند و حتی اگر فرض کنیم حدود پنج هزار نفر، فوت شده یا به کار دیگری مشغول شده باشند، به این معنا است که ۱۰ هزار نفر دیگر ممکن است از کشور خارج شده باشند.
بررسی عدم اجرای قانون حفاظت از درختان خیابان ولیعصر
از چند دهه قبل تاکنون قوانین زیادی برای حفظ درختان خیابان ولیعصر به‌عنوان یکی از میراث‌های زنده تهران تصویب شد و برخی هم اجرائی شده‌اند؛ اما اینکه چقدر این قوانین به نفع جان این درختان بوده و اجرائی شده و درست اجرائی شده، جای سؤال دارد.
در پی دستگیری دختران موتورسوار دزفول
مسئله موتورسواری زنان متعلق به این سال‌ها نیست و هرازگاهی دوباره تیتر خبرها می‌شود، اما ماجرای اصلی بلاتکلیفی است. هیچ مرجع قانونی‌ای نمی‌گوید که موتورسواری زنان ممنوع است، اما با آن برخورد می‌شود.
سرپرست سازمان حج و زیارت مطرح کرد:
سرپرست سازمان حج و زیارت با اعلام آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای سفر حج تمتع طبق روال هر سال، گفت:‌ بعید می‌دانم ایران و عربستان درباره ویزای حج چالشی داشته باشند، چون قبلا توافق کرده‌اند.
بررسی حکم جهانگیری به ممنوعیت مطلق شکار پرندگان مهاجر
در حالی که بیماری مرگبار و خطرناک آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهر به شهر و استان به استان در کشور شیوع می‌یابد و موجی از تلفات را در بین پرندگان وحشی و مرغداری‌ها دامن زده، اما در استان مازندران، در همچنان روی پاشنه بی‌تدبیری می‌چرخد.
وداع میلیونی
معاون رییس‌جمهور گفت: طبق آمار اعلامی از سوی استانداری تهران حداقل دو نیم میلیون نفر برای مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی در دانشگاه تهران و اطراف آن حضور داشتند.
در گفت و گو با مشاور امور زنان وزیر کار و رفاه اجتماعی مطرح شد
نرخ بالای رشد جمعیت زنان در دهه های 50 و 60 ، افزایش زنان تحصیل کرده و افزایش آمار زنان سرپرست خانوار در سال های اخیر سبب شده نه تنها زنان در وضعیت خوبی از اشتغال نباشند بلکه نرخ بیکاری شان نیز دو برابر مردان شود.
فرونشست زمین تهدیدی جدی برای تهران
فرونشست زمین ٢٨ کیلومتر از اتوبان تهران - قم، ٢١ کیلومتر از جاده ساوه و بزرگراه بهشت زهرا و ٢٥ کیلومتر از کمربندی آزادگان را تهدید می‌کند. رخداد هولناکی که اگر اتفاق بیفتد، سونامی مرگباری در جاده تهران به جا می‌گذارد.
بررسی نقش و جایگاه زنان در نظام قضائی ایران
قاضی بودن همچنان برای زنان محال است نه‌ اینکه قاضی زن نداشته باشیم، اتفاقا زنان این روزها نقش‌های کلیدی در دستگاه قضا برعهده دارند اما همین زنان حق صدور رأی ندارند.
روایتی از یک منطقه با ۳۰۰ قهوه‌خانه و یک باشگاه ورزشی
اگر «شوش» را به کریستال‌فروش‌ها می‌شناسند و «امین حضور» را به لوازم خانگی، قهوه‌خانه هم برچسبی شده و خورده روی پیشانی محله زهتابی؛ محله‌ای در پیچ‌و‌خم خیابان «زمزم» یا به گفته مسئولان شهری‌اش «شهید غلامرضایی».
به دنبال راهکار عملی برای مسئله بی‌خانمانی
در نبود برنامه‌های حمایتی و چندجانبه‌نگر و اجرای آن‌ها، طرح عقیم‌سازی باید به طرحی دائمی تبدیل شود، چون مناسبات اجتماعی موجود و فقدان حمایت از افراد آسیب‌پذیر، همچنان افراد جدیدی را بی‌خانمان یا دچار سوءمصرف می کنند. وقتی سخن از داوطلبانه بودن این اقدام می‌شود، ممکن است عقیم‌سازی تا حدی مشروع جلوه کند.
رشد بی‌رویه غیرانتفاعی‌ها
وزارت آموزش و پرورش این روزها می‌داند که مدارس غیردولتی با کمبود دانش آموز روبه‌رو هستند، بنا براین به گفته کارشناسان لازم است در صدور مجوز برای تاسیس این مدارس ملاحظات بیشتری را مدنظر قرار دهد.
سازمان حج و زیارت ایران اعلام کرد
وزیر حج عربستان گفته از ایران برای حضور در حج آینده دعوت کرده اما سازمان حج ایران می‌گوید؛ هیچ دعوتنامه رسمی از عربستان دریافت نکرده است.
گزارشی از بازدید مسئولان از قبرستان نصیرآباد
علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور دفترچه بیمه سلامت برای معتادان متجاهر خبر داد: «به‌دلیل پراکندگی این افراد در جامعه، امکان تحت پوشش بیمه قرار دادن آنها نبود و در صورتی که آنها در مراکز درمان بستری شوند، از دفترچه بیمه سلامت برخوردار می‌شوند.»
چگونه میتوانید به یک سایت همسریابی مراجعه کنید
اسمش سایت "همسریابی" است. اما کدام همسر؟ بیش‌تر شده محلِ رفت‌وآمد مردان متاهل و یا زنانِ طلاق‌گرفته. یکی در آن به دنبال یک صیغه آسان و بدون دردسر است و دیگری هم در سایت ثبت‌نام کرده تا اوقات بیکاری‌اش را با لیست مشخصات زنان و مردان پر کند.
گزارشی در مورد خالکوبی در ایران
زنجیروار به هم متصل شده و به صف، وسط حیاط نشسته‌اند. بالای سر هر دسته از آنها یک مامور یا افسر پلیس ایستاده و تمام رفتارشان را زیر نظر گرفته است. اینها سارقان و تبهکارانی هستند که تنها طی چند ساعت ماموریت حساس کارآگاهان دستگیر شده‌اند و حیاط پلیس آگاهی را اشغال کرده‌اند.
دکتر مهدی تقوی- تحلیلگر اقتصادی
(دکتر مهدی تقوی-تحلیلگر اقتصادی)-هیچکس دقیقا نمی‌داند چه اتفاقی در صندوق ذخیره فرهنگیان افتاده است. فقط می‌شود حدس زد این تخلفات به چه دلایلی رخ داده‌اند.
Histats.com START (standard) Histats.com END