آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
یک آسیب‌شناس عنوان کرد؛
مجید ابهری اظهار کرد: والدین کودکان خیابانی به چند دسته تقسیم می‌شوند. اغلب این کودکان بدون والد یا تک‌والد یا به همراه نامادری یا ناپدری زندگی می‌کنند، برخی از آنها نیز با وجود اینکه خانواده دارند اما بدسرپرست هستند یا والدین معتاد، گدا یا از‌کارافتاده دارند.
چه کسی مسئولیت این کار خیر را برعهده داشت؟
دو ماه پیش، حدود صد نفر از شاغلین در حوزه بهداشت و درمان که اکثریت آنها را دانشجویان دندانپزشکی تشکیل می‌دادند، به همراه گروهی از دندانپزشکان عمومی و متخصص، دو پزشک، دو ماما، یک اپتومتریست و تکنسین‌های پروتزهای دندانی، به روستاهای منطقه کالایمانی سفر از توابع شهرستان سملقان خراسان شمالی سفر کردند...
واکاوی دلایل مرگ دانشجوی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد؛
ابتدای هفته بود که خبری مبنی بر مرگ یک دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه شهرکرد به علت خفگی با گاز مونوکسیدکربن، روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت و مسوولان ذی‌ربط هم دستور پیگیری علت این رخداد را صادر کردند.
حضور کودکان کار بازداشت‌شده در نشست جمعیت امام علی؛
نشست «بررسی جایگاه کودک در طرح جمع‌آوری کودکان کار» به مناسبت روز کودک در محل باشگاه هواداران جمعیت امام علی(ع) با حضور جمعی از کودکان و مادران سرپرست خانوار تحت حمایت جمعیت‌ برگزار شد.
گفت و گو با مادر دو دختری که به دست پدر جنایتکارشان به قتل رسیدند
«حتی تصورش را هم نمی‌کردم که با دخترهایمان این کار را بکند. مشکلش من بودم. همیشه با هم دعوا داشتیم. او اعتیاد داشت، خیلی هم عصبی بود ولی با بچه‌ها کاری نداشت. مگر می‌شود پدری بچه‌هایش را این ‌طور بي‌رحمانه به قتل برساند.» اینها بخشی از صحبت‌های مادری است که چندی پیش دو دختر او توسط شوهرش به قتل رسیدند.
در مراکز نگهداری از کودکان کار بازداشت‌شده چه می‌گذرد؛
حدود دو هفته قبل بود که طی اقدامی از‌قبل‌برنامه‌ریزی نشده، سازمان‌هایی نظیر بهزیستی، نیروی انتظامی، فرمانداری، وزارت آموزش‌وپرورش و شهرداری اقدام به اجرای طرحی کردند که طی آن به نام «ساماندهی کودکان کار» تعداد زیادی با ارقام متفاوت ذکر‌شده در رسانه‌ها، کودکان کار را بازداشت کردند و به مراکز نگهداری یاسر و بعثت بردند...
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: رادیوتراپی بیماران سرطانی رایگان شد
دکتر علی ربیعی پس از پایان شصت و هفتمین نشست شورای عالی بیمه با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور بهره مندی بهتر بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی به خدمات تشخیصی و درمانی مورد نیاز، دستورالعمل بسته خدمتی این بیماران بازنگری و مصوب شد.
جوانی که با تهیه یک کلیپ از دختر جوانی و تهدید به انتشار آن وی را مجبور به برقراری رابطه کرده بود، با صدور قرار بازداشت موقت راهی زندان شد.
هجوم جویندگان کار به تهران رو به افزایش است؛
در فیلم «کشور زیبا» ساخته هانس پیتر مولند که روایتگر مهاجرت فلک‌زدگانی از ویتنام به سرزمین آمریکاست، سکانسی خودنمایی می‌کند که بسیار تکان‌دهنده است؛ سکانسی که نشان می‌دهد کارگران قاچاقی یا رسمی مهاجر در ابرشهر نیویورک فقط چون زمان کمی برای استراحت و آرامش دارند و اغلب ساعات روز را مشغول کار هستند.....
متهم فراری در مخفیگاهش در غرب تهران از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد
متهم به قتلی پس از ٥ماه زندگی مخفیانه از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد. قتل مجید شمس مدیرمسئول نشریه شمارش اتهامی است که پلیس آگاهی به دستور بازپرس پرونده این مرد میانسال را پس از ٥ماه تعقیب بازداشت کرده است.
نقدی بر نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان؛
چند ماه پس از قبولی ورودی‌های سال 1393 دانشگاه فرهنگیان خبرهای منتشر شده از جانب سخنگوی دولت حکایت از لغو استخدام دانشجویان متعهد خدمت این دانشگاه داشت‌. قطعا خطر برای ورودی‌های قبلی که حکم استخدام در دست‌شان بود چندان جدی تلقی نمی‌شد‌. اما خطر اصلی....
ریشه یابی مراسم اعدام در نگاه سنتی جامعه
اعدام و مراسم اعدام در نگاه سنتی جامعه، چیزی فراتر از کشته‌شدن یک‌نفر مجرم است. در این نگاه چنین مراسمی ذاتا ارزش دارد و واجد اهمیت است. این‌که در یک شهر کوچکی مثل پارس‌آباد که زیر صد‌هزار نفر جمعیت دارد و در ساعت ٤صبح تعداد زیادی به صورت خانوادگی و همراه با فرزندان خردسال تا بزرگسال در مراسم شرکت می‌کنند را نمی‌توان به سادگی نادیده گرفت
آخر هفته تهران سه قتل رخ داد که متهمان دو پرونده دستگیر شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم پرونده سوم ادامه دارد.
سنگ‌اندازی‌ های جدید برای افزایش حداقل سن ازدواج دختران؛
به گزارش فیدوس؛ نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت تصویب قانون برای عدم ازدواج دختران زیر 18 سال گفت: ازدواج زیرسن ۱۸ سال ناباروری را افزایش می‌دهد و آثاری که به زن از نظر جسمی وارد می‌‌کند، بعضا جبران‌ناپذیر است.
پرده برداری از دلایل پرداخت مبالغ هنگفت از سوی بانی هیات ها برای موزیک
برخلاف سال‌های گذشته که در مراسم عزاداری ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) مردم بر اساس اعتقادات مذهبی فعالیت می‌کردند، این روزها برای انجام برخی امور در هیأت‌ها و تکایا هزینه‌های چند میلیونی دریافت می‌شود.
ژرده برداری از کمک های مسئولان گناباد به خانواده مسعود
مسعود 40 ساله اهل مشهد چندی پیش کامیونی خریداری کرد و به دلیل مشکلاتی که فروشنده برایش ایجاد کرد نتوانست آن را پلاک کند لذا هنگام عزیمت به سمت قائن کامیونش در گناباد واقع در جنوب خراسان رضوی توقیف شد. وی که به دلیل مشکلات مالی مجبور به تخلیه منزل اجاره ای خود تاکنون همراه خانواده در اتاقک همان کامیون زمینگیر شده است.
پشت پرده انگیزه قتل دختربچه 8 ساله در هفتکل خوزستان
ظرف ۷۲ ساعت با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس آگاهی قاتل دختربچه هفتکلی شناسایی و دستگیر شد. قاتل که نوجوانی ۱۴ ساله است با انگیز سرقت طلاجات دختربچه، او را به ساختمان نیمه‌کاره‌ای برده و پس از سرقت گوشواره‌ها وی را خفه می‌کند.
ثبت جهانی پرونده مشترک ایران و افغانستان به اجلاس‌ سال آینده یونسکو نمی‌رسد
هنوز کسی نمی‌دانست که می‌شود باد هوا را هم به کار گرفت که سیستانی‌ها «آسباد» را اختراع کردند. دو سنگ که با زورِ باد روی هم می‌چرخد و گندم را آرد می‌کند؛ این به ‌گفته مدیرکل میراث فرهنگی سیستان‌وبلوچستان، قدیمی‌ترین خودرویی است که به دست بشر اختراع شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END