رمزگشایی از سرنوشت شهردار ایذه
به گزارش فیدوس: مدیر کل امور شهری استانداری خوزستان گفت: ظرف هفته آینده تکلیف شهردار تعلیق شده این مشخص خواهد شد.
شهاب صدیقی اظهار داشت: حداکثر تا هفته آینده، روند رسیدگی به پرونده شهردار تعلیق شده ایذه به اتمام خواهد رسید و تکلیف وی مشخص خواهد شد.
غلام اسماعیل‌وندی رئیس شورای شهر ایذه در این باره گفت: پیرو مذاکرات و همچنین مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده، در هفته جاری اعضای شورای شهر ایذه و باغملک جلسه‌ای با مدیر کل محترم امور شهری استانداری خوزستان پیرامون روشن شدن وضعیت شهرداران تعلیق شده دو شهر انجام دادند.
وی افزود: بنا بر اصرار ما مقرر شد در اسرع وقت مراتب به استحضار استاندار رسانده شده و شورای اسلامی شهر ایذه نیز از نتیجه تصمیم مقتضی مطلع شود.
اسماعیل‌وندی با تشکر از حساسیت و پیگیری مردم نسبت به این موضوع گفت: ما همچنان منتظر تصمیم مجموعه استانداری هستیم و امیدوارم طی روزهای آینده یا هفته پیش رو، پاسخ قانع کننده‌ای به این شورا داده شود تا بتوان متناسب با آن تصمیمات لازم را اتخاذ کرد.
غلامحسین اسدی، شهردار ایذه ۱۲ فروردین سال جاری به دلیل آنچه ترک محل کار در هنگام اعلام حالت فوق‌العاده اعلام شده بود از طرف استانداری خوزستان به مدت سه ماه تعلیق شد.
شورای شهر ایذه پس از این موضوع، با تشکیل جلسه فوری، صالح کیانی شاهوندی را به عنوان سرپرست شهرداری ایذه منصوب کردند.
در نشست مذکور غلام اسماعیل وندی رئیس شورای شهر ایذه از درخواست مرخصی شفاهی شهردار ایذه خبرداده بود و تسلیم درخواست مرخصی کتبی توسط وی را تکذیب کرد.
غلامحسین اسدی، شهردار تعلیق شده ایذه نیز در آن زمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از سفر خود به استان اصفهان برای درمان بیماری خود خبر داده بود و نامساعد بودن اوضاع جسمی خود را دلیل عدم حضور خود در شهرستان قلمداد کرده بود.
۱۲ تیر مهلت سه ماهه سرپرستی صالح کیانی شاهوندی در شهرداری ایذه به پایان خواهد رسید و باید منتظر بود و دید که آیا غلامحسین اسدی می‌تواند جایگاه خود را بازپس بگیرد یا شورای شهر ایذه مجبور خواهد شد که شخص دیگری را برای تصدی این پست انتخاب کند. 
منبع: مهر