علی صوفی: منتظر تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون انتخابات هستیم
به گزارش فیدوس: علی صوفی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان  درباره فعالیت‌های انتخاباتی این شورا برای حضور در انتخابات آتی مجلس  با بیان اینکه  فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری تنها  معطوف به  ساماندهی مسائل مرتبط با انتخابات نیست، گفت: تاکنون هیچ فعالیتی مشخصی برای انتخابات مجلس یازدهم از سوی شورای سیاست‌گذاری شروع نشده است.

وی با اشاره به طرح اصلاح بندهایی از قانون انتخابات مجلس که هم‌اکنون در حال بررسی در شورای نگهبان است، تصرح کرد: از مهمترین  عواملی که باعث شده تا نه تنها اصلاح‌طلبان بلکه اصولگرایان نیز فعالیت مشخصی برای انتخابات آتی مجلس نداشته باشند، تعیین تکلیف  طرح اصلاح بندهایی از قانون انتخابات است.

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: تا پایان مشخص شدن تکلیف طرح اصلاح قانون انتخابات، فعالیت جدی برای انتخابات چندان نتیجه بخش نخواهد بود، چرا که  تصویب این طرح تغییرات قابل توجهی در نحوه ورود کاندیداها به مجلس از جمله ممنوعیت ورود نمایندگانی با سابقه حضور بیش از سه دوره متوالی در مجلس،  ایجاد می‌کند که قطعا می‌تواند در نتیجه انتخابات مجلس تاثیرگذار باشد. بنابراین همه جریان‌های سیاسی منتظر مشخص شدن نتیجه این طرح هستند تا برنامه‌های انتخاباتی خود را  اعلام کنند.

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات  در پاسخ به این سوال که آیا شورای سیاست‌گذاری برنامه‌ای برای بررسی عملکرد فراکسیون امید مجلس دارد؟ گفت: همانطور که عرض کردم  تاکنون راجع به انتخابات و مصادیق آن از جمله بررسی عملکرد نمایندگان عضو لیست امید در شورای عالی سیاست‌گذاری بحثی مطرح نشده است.