لزوم اجرایی شدن مصوبات شورای سلامت خرمشهر
به گزارش فیدوس: کورش مودت عصر امروز دوشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرمشهر که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: حل نشدن موارد بهداشتی و اجرایی نشدن مصوبات شورای سلامت خرمشهر که بعد از شورای تأمین مهمترین شوراست، موضوعی است که باید حل شود.

وی افزود: برای برخی مسائل بهداشتی همچون موضوع سگ‌های ولگرد باید تصمیمی فوری و قاطع گرفت.

مودت ورود سمن‌ها را تنها راهکار فعلی برای رفع مشکل سگ‌های ولگرد دانست و گفت: با توجه بار مالی زنده گیری سگ‌های ولگرد، راهکار فعلی ورود سمن‌های زیست محیطی برای اجرای طرح زنده گیری، عقیم سازی و نگهداری سگ‌های ولگرد است.

سرپرست فرمانداری خرمشهر در ادامه به فرا رسیدن فصل گرما و آغاز پیک اول بیماری التور (وبا) اشاره و بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از ابتلاء به این بیماری تاکید کرد.

وی در این رابطه بیان کرد: با توجه به نیاز آبی کشاورزان خرمشهر در برخی روستاها همچون «شنه» برای مدت محدود آب رها سازی شد تا هم به آبیاری مزارع انجام و هم از تشکیل مانداب در پی جمع شدن سیلاب جلوگیری شود.

مودت با یادآور شدن اینکه هنوز عملیات هدایت سیلاب در خرمشهر در حال انجام است، افزود: شهرداری‌ها باید نسبت به جمع آوری نخاله اقدام کند تا پس از ثبات کلی وضعیت سیلاب، در محل مانداب های ایجاد شده در جاده امام صادق (ع) که ورودی شهر است، نخاله ریزی انجام شود.

وی همچنین افزود: همچنین باید برای لایروبی و آهک پاشی انهار جدول زمان بندی ترسیم کرده امتیاز بندی کرد.

لایروبی نشدن انهار پنج تا ۱۱ محرزی به دلیل مشخص نشدن محدوده شهری و روستایی دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه شورای سلامت بود. که سرپرست فرمانداری خرمشهر در رابطه با این موضوع اظهار کرد: در سفر اخیر محسن رضایی، دبیر تشخیص مصلحت نظام از وی لایروبی و نی زدایی انهار محرزی و چند نهر دیگر در خرمشهر مطالبه شد که وی این مسئولیت را به سردار خادم سیدالشهدا محول کرد و به زودی اجرایی می‌شود.

وی همچنین درباره مشکل گردوغبار ناشی از تخلیه و بارگیری کلینکر در بندر خرمشهر، اظهار کرد: بحث صادرات کلینکر در خرمشهر باید ادامه دار باشد اما رعایت مواردی همچون راه اندازی مه باش ها باید به صورت جدی پیگیری شود تا مردم متحمل کمترین میزان این گردوغبارها باشند.

مودت نظارت بر عرضه مواد غذایی و شناسنامه دار کرد آبفروشی های سیار با همکاری آبفا، مجموعه بهداشت و آبفروشی ها را نیز خواستار شد.