نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری: برای بازسازی و آبادانی مناطق سیل زده باید همه پای کار باشند
 به گزارش فیدوس: نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مرحله کمک به سیل زدگان با موفقیت سپری و در مرحله بعدی بحث بازسازی و آبادانی است که همگی باید پای کار باشند.

 آیت الله سید محسن حیدری ظهر امروز در آئین اهدای ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی به مردم سیل زده خوزستان اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت در موضوع سیلاب اخیر فعالیت خوبی داشته و خوش درخشیدند.

وی افزود: در موضوع مهار سیلاب، کمک به مردم یک جهاد بزرگ همانند دوران دفاع مقدس بود و این یکی از برکت‌های بزرگ سیل بود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگرچه سیل خسارت‌هایی را وارد کرد و سوءمدیریت مشکلات زیادی را ایجاد کرد اما نباید برکت‌های سیل را نادیده بگیریم.

آیت الله حیدری تصریح کرد: تجلی روحیه فداکاری، همدلی و همگرایی با کمک به یکدیگر، جهاد و از خودگذشتگی نمایان شد و شاید اگر این سیل رخ نمی‌داد این روحیه هم نمایان نمی‌شد.

وی اذعان کرد: گوهر ناب ملت ایران برای تمام ملت‌ها تجلی پیدا کرد و رهبر معظم انقلاب نیز در سیلاب اخیر عنایت ویژه به خوزستان داشتند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای انتظامی و امنیتی در کنار گروه‌های جهادی، روحانیت، استاندار خوزستان و مدیران دستگاه‌های مختلف یک حرکت عمومی خوب را در کارنامه خود به ثبت رساندند.

آیت الله حیدری تأکید کرد: مرحله اول کمک به سیل زدگان با موفقیت سپری و در مرحله بعدی بحث بازسازی و آبادانی است که همگی باید پای کار باشند. بحث بازسازی خانه‌ها و همچنین تأمین خسارت‌های وارد شده به مردم نیز یکی از ضرورت‌های اولویت دار است.