استفاده از بندر صادراتی ماهشهر متناسب با فعالیت پالایشگاه آبادان
به گزارش فیدوس: معاون وزیر نفت گفت: باید از تاسیسات و اسکله های بندر صادراتی ماهشهر با توجه به ظرفیت تولید فرآورده در پالایشگاه آبادان بهره برداری شود. 
 علیرضا صادق آبادی شامگاه امروز در جلسه ای که در سرسرای بندر صادراتی ماهشهر  به منظور بررسی مسائل و مشکلات این بندر برگزار شد، بر تغییر کاربری برخی مخازن موجود در این بندر صادراتی تاکید کرد و افزود: این کار بایستی در راستای ذخیره سازی نفت کوره پالایشگاهی انجام شود. 

وی با اشاره به واگذاری بندر صادراتی ماهشهر به شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان که پیشتر در اختیار شرکت پالایش نفت آبادان بود، اظهار کرد: ضروری است تا تمامی امکانات و اداره امور بندر صادراتی ماهشهر در موعد مقرر به شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان محول شود؛ ضمن آنکه پالایشگاه نیز در زمان تعیین شده باید تمامی فرآیند تعییر و تحول واحد بندر صادراتی ماهشهر را به مدیریت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گزارش و اعلام کند. 

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان بازدید معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی از بندر صادراتی ماهشهر، مدیران عامل شرکت پالایش نفت آبادان و شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان و برخی دیگر از مسئولان وی را همراهی کردند. 

صادق آبای در جریان بازدید از سیستم گرمایشی انبار نفت کوره ماهشهر با ابراز خرسندی از پیشرفت و اتمام این پروژه، آن را از نظر فنی در گستره مناطق ۳۷ گانه کشور بی نظیر خواند و گفت: احداث موفق این پروژه نمادی از حسن همکاری میان واحدهای منطقه و ستادی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی است، امید می رود با انجام چنین پروژه هایی و همکاری و همراهی میان بخشی بتوانیم در جهت سود دهی و ارائه خدمات بهتر و بیشتر گامهای موثرتری را برداریم.