دست فروشان "بازار شب" کالای خودرا با ارزانترین قیمت عرضه می کنند

سعاد سودانی زاده/

به گزارش فیدوس: بازار شب آبادان بعد از بازار های اصلی شهر یکی از ارزانترین بازارهای آبادان است که اکثر دستفروشان را در این بازار ساماندهی کرده است. این بازار در خیابان دبستان قبل از بازار مرکزی قرار دارد که به طور شبانه روز فعالیت می کند و خریداران در هر زمان به این بازار مراجعه می کنند می توانند مایحتاج خود را تهیه نمایند. ستاد خبری جشنواره به منظور آشنایی بیشتر با این بازار با "خسرو چمیده" مدیریت این بازار گفت و گوی کوتاهی داشته است.

جشنواره خرید طلایی اروند چه نقشی در رونق اقتصادی شهر و بازارهای این منطقه دارد؟
این جشنواره گامی به سوی رونق اقتصادی است که  برای شهروندان منطقه آزاد اروند گام  مثبت و مبارک می باشد. با اطلاع رسانی بسیار خوبی که انجام گرفته است ،حتما رویداد بزرگ اقتصادی در این شهر به وجود خواهد آمد.

جشنواره خرید طلایی در معرفی بازار ها و فرصت های  اقتصادی چقدر می تواند موثر باشد؟
با برگزاری این جشنواره ،آبادان می تواند از امتیازات منطقه آزاد اروند استفاده کند و امتیازاتی که مناطق آزاد در قیمت گذاری دارند را به مردم دیگری که برای خرید این مکان را انتخاب می کنند معرفی نمایند.

بازار شب آبادان  چقدر اشتغالزایی برای مردم بومی این شهر داشته است؟
در حال حاظر 225 غرفه فعال در بازار شب فعال می باشد که با محاسبه اشتغال زایی هر غرفه  دو نفر،  تقریبا 450 نفر در بازار شب مشغول به کار هستند.

چه برنامه هایی برای افزایش و توسعه بازار شب دارید؟
تعداد غرفه های بازار شب را افزایش می دهیم و تقریبا 70 تا 80 غرفه به غرفه های بازار شب افزوده می شود.

کدام وجهه گردشگری در آبادان بیشتر مورد توجه گردشگران و مسافران است؟
می توان گفت شلوغترین مکانی که مسافران و گردشگرانی که به آبادان و خرمشهر می آیند ، بازار های آبادان و خرمشهر است ، البته گردشگران  منطقه آزاد اروند را به نام بازار کنز المال اروند می شناسند.امیدوارم این جشنواره  بتواند همه بازار های آبادان را به مردم سراسر استان و کشور معرفی کند.

جشنواره علاوه بر معرفی بازار در بخش های دیگر چقدر می تواند آمدزایی شهرونداناروند را افزایش دهد ؟
جشنواره در قسمت های مختلف شهر می تواند در آمدزایی داشته باشد.
برای مثال با آمدن مسافران و توریسم ها برای خرید، حتما محلی را برای اقامت انتخاب می کنند و معرفی قسمت های گردشگری شهر و اقامتگاهها نیز که در جشنواره انجام  می شوند به حضور حداکثری گردشگران  کمک خواهد کرد.

با کاهش 30 تا 40 درصدی قیمت در این جشنواره بازاریان متضرر نمی شوند؟
خیر. در حال حاضر بازار شب با 20 درصد تخفیف  کالاهای خود راعرضه می کند. رونق بازار به افزایش خریداران است. این تخفیفات می تواند تقاضای کالا را در بازار ها افزایش دهد و سبب بالا رفتن درآمد بازاریان باشد.

بازار شب در حال حاضر چه بخشی  از فروش بازار های آبادان را به خود اختصاص داده است؟
بازار شب آبادان در حال حاضر یکی از ارزانترین بازار های آبادان است که 145 نفر از دستفروشان  خیابان امام در این بازار مشغول به کار هستند. این بازار تنها بازاری است که مجاور پارک است و از ظرفیت فضای سبز پارکها برای استراحت خریداران  استفاده می کند.