تلاش برای اقدامات غیرقانونی و تنش زا در منطقه آزاد اروند

به گزارش خبرنگار فیدوس، پس از آنکه با تلاش و پیگیری بازاریان کنزالمال و در پی اعلام نتایج بررسی بازرسی شورای عالی مناطق آزاد مدیریت کنزالمال تغییر کرد این بازار توانست بعد از مدت‌ها رنگ و روی آرامش و ثبات را به خود ببیند.

اما خبرها حاکی از آن است روز گذشته دو تن از نمایندگان استان خوزستان با حضور در دفتر مدیرعامل منطقه آزاد اروند از او تقاضا کرده‌اند که پیمانکار قبلی این بازار (بابارحمتی) بار دیگر مسئولیت بازار را بر عهده بگیرد.

تقاضایی که با توجه به دلایل زیر اقدامی کاملا غیر قانونی و غیر قابل انجام است.

1. پیمانکار سابق در طول مدیریت خود بر بازار اجاره این مجموعه را پرداخت نکرده و تا امروز دارای دیون بابت دیرکرد این اجاره هاست.

2. پیمانکار سابق به اشخاص مختلف دیون بسیار بالایی داشته و تکلیف این بدهی‌ها هنوز مشخص نشده است.

3. شیوه مدیریت پیمانکار سابق بر بازار کنزالمال در موارد متعدد ایجاد بحران و تنش کرده و بر روند کسب و کار افراد حاضر در مجموعه تاثیر مخرب و منفی داشته است. بطوریکه در ماه‌های پایانی مدیریت این فرد شاهد اعتراضاتی که گاه منجر به درگیری نیز شده در بازار بودیم و همچنین هر روز تعداد زیادی از کسبه این بازار در ساختمان منطقه آزاد اروند تجمع اعتراضی می‌کردند.

4. هنوز تکلیف دیرکرد حدودا سی میلیاردی این پیمانکار به منطقه آزاد اروند مشخص نشده و سازمان از بابت همکاری با این فرد متضرر خسارات فراوان و جبران ناپذیری شده است.

5. با توجه به اینکه بر اساس حکم قضایی قرارداد این فرد با سازمان فسخ و ارتباط حقوقی نامبرده با سازمان قطع شده بازگشت او امری خلاف موازین قانونی است.

6. گزارش بازرسی شورای عالی مناطق آزاد در دوران مدیریت مهندس ترکان سبب شده بود شخص مهندس ترکان دستور فسخ قرارداد نامبرده در اسرع وقت را به مدیران منطقه ازاد اروند بدهد.

بنا بر شنیده‌های خبرنگار فیدوس این نمایندگان پس از آنکه نتوانستند نظر مثبت مدیرعامل منطقه آزاد اروند را جلب نمایند تصمیم دارند در روزهای آتی با حضور در دفتر مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تلاش کنند با فشار بر او راهی برای بازگشت پیمانکار سابق کنزالمال بیابند.

با توجه به مواردذکر شده بالا که تنها بخشی از موانع قانونی بر سر راه خواسته نمایندگان است باید دید این افراد بر مبنای چه منافع شخصی تلاش می‌کنند بار دیگر پای چنین افرادی را به منطقه باز و بازار را بار دیگر ملتهب کنند.

پایگاه خبری فیدوس به این امید که نمایندگان مذکور متوجه درخواست فراقانونی و غیر قابل انجام خود بشوند از ذکر نام آنها خودداری کرده اما یادآور می‌شود در صورتی که این اقدامات تداوم یابد به صورت روشن و با ذکر نام منافع در خطر افتاده این افراد را به اطلاع مردم شریف و صبور آبادان و خرمشهر برساند.