629 نامزد انتخاباتی شورا در خراسان رضوی از خانواده ایثارگران هستند!
به گزارش فیدوس: رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی از ثبت نام قطعی هفت هزار و 195 داوطلب نامزدی در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبر داد که  629 نفر  این افراد از خانواده ایثارگران هستند.

دکتر سید جواد حسینی اظهار کرد: از کل افراد ثبت نامی هزار و 221 نفر برای شوراهای اسلامی شهرها و پنج هزار و 974 نفر برای شوراهای روستایی داوطلب شدند. از این تعداد 320 نفر زن هستند.

وی ادامه داد: بر این اساس  دو هزار و 43 نفر در پنجمین روز مهلت ثبت نام به 28 فرمانداری و 70 بخش در سطح خراسان رضوی مراجعه و ثبت نام کردند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: از این تعداد 220 نفر برای شوراهای شهری و هزار و 823 نفر برای شوراهای روستایی به این عرصه وارد شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه از مجموع ثبت نام شدگان جمعه 69 نفر هم بانوانی هستند که برای شوراهای شهری و روستایی اقدام کرده‌اند، بیان کرد: بیشترین ثبت نامی ها در روز جمعه  مربوط به پنج شهرستان  سبزوار  با 260  نفر، نیشابور 256، مشهد  228، تربت جام  162 و فیروزه 90  نفر و کمترین آمار داوطلبان روز پنجم  هم در حوزه شهرستانهای کلات با 12 نفر، خلیل آباد  15، بجستان 19 ، مه ولات 21 و  زاوه 23 نفر بود.

وی افزود: همچنین بیشترین آمار ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی روستایی  در روز پنجم مربوط به شهرستان های سبزوار با 251 نفر، نیشابور 233، مشهد 154، تربت جام 150 و فیروزه 87  نفر و کمترین آمار داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی روستایی  در روز پنجم  مربوط به شهرستان های کلات و خلیل آباد  هر کدام با 11 نفر، بجستان  17، مه ولات  20، گناباد 21 و زاوه  23  نفر بود.

حسینی ادامه داد: بیشترین ثبت نامی ها در حوزه شوراهای شهری استان نیز متعلق به مشهد  با  74 نفر، نیشابور 23، چناران 16، قوچان 15، تربت جام 12 نفر  بود. شهرستانهای دارای کمترین داوطلبان شهری نیز زاوه با هیچ داوطلبی، رشتخوار، سرخس ، کلات و مه ولات هر کدام با  یک نفر،  باخرز، بجستان، جغتای، جوین ،خوشاب و داورزن  هر کدام 2 ، خواف، فیروزه و فریمان هر کدام 3 و بینالود، تربت حیدریه و خلیل آباد هر کدام 4 نفر هستند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی  با اشاره  مدرک تحصیلی داوطلبین،  گفت: داوطلبین با مدرک دیپلم و زیر دیپلم ۴۵۸۹ نفر، فوق دیپلم ۱۰۹۶، لیسانس ۱۰۲۷، فوق لیسانس ۳۹۳، دکتری ۵۲ و حوزوی ۳۸ نفر می باشند.

حسینی ادامه داد: تنها دو روز دیگر از مهلت هفت روزه ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات شوراها باقی مانده لذا از افرادی که قصد اقدام برای حضور در این دوره را دارند خواسته می شود با توجه به اینکه اینکه زمان قابل تمدید نیست هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام کرده و کار را به وقت پایانی نگذارند.