افزایش رفاه عمومی برای جانبازان و معلولان خوزستان
به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان گفت: خدمات عمومی برای جانبازان و معلولان در خوزستان افزایش می‌یابد.
غلامرضا شریعتی امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: مرکز درمان بیماران ضایعات نخاعی را با اعتبارات ملی راه اندازی کردیم.

وی ضمن خواستار شدن از ریاست سازمان برنامه ‌و بودجه برای صدور اجازه در زمینه صرف اعتبارات استانی برای این مرکز، افزود: با توجه به اینکه از بیماران اعصاب و روان جانبازان ملاقاتی داشته‌ایم و وضعیت آن‌ها را بررسی کرده‌ایم بنابراین کمک‌هایی را برای رفاه بهتر این عزیزان در نظر گرفته‌ شده است.

استاندار خوزستان بیان کرد: به وجود آوردن موقعیت‌های مناسب ترددی برای جانبازان و معلولان با توجه به اینکه در حال حاظر امکان تردد صحیحی را در سطح شهر ندارند، وظیفه ما است.

وی گفت: کشورهایی وجود دارد که چراغ‌های راهنمایی و رانندگی صدادار برای نابینایان تعبیه کرده‌اند و یا از اتوبوس‌هایی مختص ورود ویلچر استفاده می‌شود؛ چنین حقوقی برای معلولان و جانبازان در برخی کشورها کاملا رعایت می‌شود.

شریعتی با بیان اینکه امکان استفاده از خدمات عمومی برای جانبازان و معلولان در سطح شهر باید افزایش داده شود، عنوان کرد: همچنین در زمینه اعزام خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران به مشهد مقدس در تلاش هستیم که سال آینده خدمات بیشتری را ارائه دهیم.

وی درباره مبحث درمان افزود: یکسری مشکلات کشوری را در این زمینه داریم به طور مثال در جلسه‌ای با سازمان برنامه و بودجه بنا به اعلام یکی از بیمه‌ها مبلغی در حدود 2هزار میلیارد تومان از بنیاد شهید مطالبه داشته است.

استاندار خوزستان با اشاره به موضوع جلسه با بیان اینکه شوراها و کارگروه‌ها باید کارکرد اصلی را بیابند و همچنین نظام تصمیم گیری باید اصلاح شود، گفت: ما باید تصمیم‌های اصلی استان را پس از ارائه و بررسی‌های لازم در این جلسات بگیریم بنابراین شوراها باید به کارکرد اصلی برگردانده شوند و کلیات امور استان را در این شوراها انجام دهیم.