وزش باد شدید با 65 کیلومتر سرعت در گلستان
به گزارش فیدوس، صادق علی مقدم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: پیش بینی می شود وزش باد شدید تا اوایل وقت امشب در گلستان ادامه داشته باشد و به دنبال آن احتمال بارش پراکنده در این خطه شمالی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران گلستان از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری و شرکت توزیع برق استان برای مقابله با حوادث احتمالی آمادگی دارند.
به گزارش ایرنا هواشناسی گلستان وضعیت جوی استان را برای 48 ساعت آینده نیمه ابری به تدریج همراه با بارندگی پراکنده و در نواحی مرتفع ریزش پراکنده برف توام با مه، گاهی وزش نسبتا شدید باد پیش بینی کرده است.
با این وجود پیش بینی می شود فردا جمعه دمای هوا در بیشتر شهرهای گلستان تا 29 درجه سانتی گراد افزایش یابد. 
در همین رهگذر گزارش ایرنا حاکیست نیروهای منابع طبیعی به همراه مردم شهرستان گالیکش و سایر دستگاه های مرتبط آتش سوزی در چهار نقطه عرصه جنگلی این خطه شرقی گلستان را مهار کردند اما دو تن از ماموران دچار حادثه شدند که یکی از آن ها به صورت سرپایی مداوا و دیگری به علت شکستگی پا در بیمارستان بستری شد.
جمشید ناصری مسئول روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با بیان اینکه حدود 45 هکتار از عرصه های جنگلی گالیکش به علت خطای انسانی سوخته است؛ گفت: انتظار داریم مردم استان در صورت مشاهده آتش در عرصه های منابع طبیعی مورد را از طریق سامانه 1504 گزارش کنند.