شورا دو بار پیگری کرده/ ظرف بیست روز وزارت کشور باید پاسخ می‌داد/ در صورت عدم تائید سریع گزینه جدید معرفی می‌شود

سید فیاض موسوی رئیس و سخنگوی شورای شهر آبادان در گفتگو با خبرنگار فیدوس پیرامون وضعیت تائید صلاحیت شهردار منتخب توسط شورا اشاره کرد در زمان مقرر بدون تاخیر هم سرپرست شهرداری را مشخص کرده‌اند و هم اقدام به انتخاب شهردار در زمان مقرر نموده‌اند.

ایشان در ادامه پیرامون دلیل تاخیر در معرفی شهردار آبادان گفتند: شورا در دو نوبت ابتدا طی نامه‌ای حاوی صورت جلسه انتخاب شهردار به فرمانداری ویژه آبادان و وزارت کشور با امضاء اعضاء و سپس طی نامه جداگانه‌ای به فرماندار ویژه شهرستان خواستار روشن شدن وضعیت تائید یا عدم تائید شهردار منتخب شده است اما هنوز در این خصوص هیچ پاسخی به ما داده نشده است.

رئیس شورای شهر آبادان در خصوص شرایط قانونی پیرامون زمان انتخای شهردار در ادامه اظهار داشتند: طبق قانون وزارت کشور باید ظرف 20 روز تکلیف انتخاب شهردار و تائید آن را روشن کند، همچنین اگر پس از 30 روز نهادهای قانونی پاسخگو جواب استعلام‌های شهردار نشدند وزارت کشور می‌تواند بدون استناد به آنها حکم شهردار را تائید کنید.

آقای موسوی در پاسخ به سئوال خبرنگار فیدوس پیرامون این موضوع که اگر شرایطی پیش بیاید که آقای حویزاوی تائید نشوند شورا چه خواهد کرد، گفت: ما از میان 40 تا 50 گزینه موجود مجدداً سریع دست به انتخاب خواهیم زد و فرد دیگری را معرفی می‌‌کنیم، البته قبل از اعلام کتبی وزارت کشور شورا هیچ کاری انجام نخواهد داد.

در پیان ایشان پیرامون خبر رایزنی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای تائید شهردار شرح دادند: در این خصوص هیچ اطلاعی ندارند و کسی با ایشان صحبتی نداشته، اما طی هفته آینده احتمالاً دو نفر از اعضاء شورا برای پیگیری استعلام شهردار معرفی شده خواهند رفت.

طبق اخبار رسیده به فیدوس در حال حاضر شهرداران  چهار شهر: خوی، سبزوار، نیشابور و آبادان در وزارت کشور منتظر تائید می‌باشند که باتوجه به مشخص نشدن استعلام‌ها تا زمان انتشار این خبر هنوز پاسخی در خصوص ایشان دریافت نشده است.