آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
حواشی حضور مسئولان دولتی در ضیافت سفیر سوئد
همان کسانی که تا دیروز مذاکرات هسته‌ای و برجام را به باد انتقاد گرفته ‌بودند، حالا می‌خواهند با حاشیه‌سازی‌ مانع از دیده‌شدن ثمرات اقتصادی آن شوند. همه حاشیه‌ها را برای سفر نخست‌وزیر سوئد به ایران ساخته‌اند؛ سفری که با امضای چند تفاهم‌نامه اقتصادی همراه بود.
ناگفته‌های ظریف از درگذشت هاشمی
وزير خارجه كشورمان به تشريح برخي رويدادها در سياست پرداخته است. ظريف درباره مهم‌ترين اتفاق سياست داخلي كشور، ناگفته‌هایی از مذاکرات هسته‌ای، شب ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، تبعات افشای محرمانه‌ها و ... پرداخت.
تلاش ياران احمدي‌نژاد براي بازگشت به انتخابات
چيزي به انتخابات پيش رو باقي نمانده که احمدی نژاد يك‌بار ديگر بيانيه صادر كرده است. او اين بيانيه را به بهانه «تكذيبيه برخي شايعات» منتشر كرده است در حالیکه اگر قصد داشت فقط شايعه حمايتش از فردي را تكذيب كند، كافي بود تنها در يك خط و به طور مشخص شايعه را تكذيب كند؛ اما اين كار را نكرد.
ماجرای دیدار مطهری با محصوران
ماجرای دیدار با محصوران سخن تازه‌ای نیست. بارها تلاش‌هایی از سوی برخی شخصیت‌های سیاسی در دستور کار بوده اما راه به جایی نبرده است. علی مطهری از جمله افرادی است که تلاش فراوانی داشته تا بتواند ماجرای شخصیت‌های سیاسی در حصر را سامان ببخشد.
لحظه به لحظه با 22 بهمن
مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور آغاز شد.سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ امسال در غیاب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می‌شود.
پرده برداری از ساده زیستی آیت الله
غلامعلی رجایی از اجاره نشینی آیت الله هاشمی می‌گوید، از وسایلی قدیمی و زهوار دررفته‌ای که در خانه او خاک گرفته است، از ساده‌زیستی و از تحیر بزرگان سیاست وقتی به خانه آن مرحوم می‌آمدند
نوبخت درباره این‌ ادعا که فشارهایی از سوی برخی نهادها برای کنار رفتن آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده وجود دارد، تصریح کرد: بنده این مسئله را از سوی رسانه‌ها مشاهده کردم، اما اینکه فشار رسمی از سوی نهادها مطرح باشد، چنین نیست
روحانی در مراسم جایزه کتاب سال در تالار وحدت
این‌که ما با مذاکره پیش رفتیم، منجر به تحقق مذاکرات شد اما پایه آن به انتخابات بازمی‌گشت و نظریه رهبری درمورد نرمش قهرمانانه. برخی می‌گفتند نباید با آن‌ها مذاکره کنیم و همین که بنشنیم، آن‌ها یک کلاه گشاد دارند که سرمان کنند و ما گفتیم ما عمامه داریم، کلاه سرمان نمی‌رود.
منتقدان دولت تدبیر و امید از زمان پیروزی حسن روحانی در انتخابات سال 92 به هر بهانه ای به دولت حمله می کردند و هر اتفاق ناگواری را به اعتدالیون نسبت می دادند و در مواردی حتی سعی داشتند تا کم کاری ها و خطاهای دولت نهم و دهم را به گردن دولتی بیاندازند که تازه روی کار آمده.
بررسی دوباره تخلفات دولت احمدی‌نژاد
صدها برگ گزارش‌های سالانه دیوان محاسبات از تخلفات بودجه‌ای و مالی دولت احمدی‌نژاد و اعلام رقم‌های میلیاردی تخلفات در دولت او به جایی نرسیده و حالا یک بار دیگر رییس جدید دیوان محاسبات از بررسی دوباره اسناد درآمدهای نفتی دولت‌های نهم و دهم در این دیوان خبر داده است.
قالیباف مسئولیت پلاسکو را نپذیرفت
قالیباف با بیان اینکه بارها به من عنوان شد که چرا به ارائه گزارش در شورا نپرداختی گفت: مقام معظم رهبری طی پیامی از همه افراد خواسته بودند که تنها نسبت به رسیدگی آسیب دیدگان اقدام کنند و واقعیت این است که 9 روز عملیات آواربرداری به طول انجامید.
یادداشتی از عبدالحسن مقتدایی
به گزارش فیدوس عبدالحسن مقتدایی استاندار سابق خوزسشتان و هرمزگان و نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی که اخیراً برای کاندیداتوری ریاست جمهوری اعلام آمدگی کرده است طی یادداشتی انتقادی به طرح مسائلی مهم در خصوص حق انتخاب مردم پرداخته است.
لغو موقت دستور ترامپ با حکم قاضی فدرال
جیمز رابرت که قاضی منصوب دوران جرج بوش است این حکم را با تاثیر فوری در روز جمعه صادر کرد و گفت: محدودیت‌های مسافرتی باید فورا برداشته شود. انتظار می‌رود وی حکم مکتوب و کامل خود را تا روز یکشنبه صادر کند.
تحقیق‌وتفحص از درآمد نفتی دولت احمدی نژاد
نایب‌رئيس مجلس دهم خبر داده که بناست کارگروهی ویژه گزارشی مستند از درآمدهای نفتی دولت محمود احمدی‌نژاد تهیه کند تا برای افکار عمومی مشخص شود آیا حیف‌ومیلی در هزینه‌کرد رقم‌های نجومی درآمد نفتی کشور در آن سال‌ها انجام شده یا خیر.
نامزدی روحانی در هاله ای از ابهام
انتخابات 96 در پیش است و در شرایطی که هنوز رئیس دولت تدبیر و امید کاندیداتوری خود را به طور رسمی اعلام نکرده است، خبری مبنی بر اینکه اعضای اصلاح‌طلب مجلس و فراکسیون امید با حسن روحانی اتمام حجت کرده و خواستار تغییر برخی سیاست و خط مشی های وی شده‌اند، منتشر شده است.
اتهامات ریز و درشت به برادر رئیس جمهور
آنچه درباره فریدون مطرح می‌شود، از نظر مراجع قضائی فاقد مستندات قانونی است، اما مشخص نیست برخی که عمدتا بارها مخالفت خود را با مشی و مواضع دولت و رئیس‌جمهور نشان داده‌اند، چرا همچنان به این بازی ادامه می‌دهند.
رئیس جمهور:
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز برخی به دنبال از بین بردن امید مردم هستند، اظهارداشت: ما دست منتقد سازنده را می‌بوسیم، اما تخریب امید ملت، خیانت به کشور است.
روایت رسانه ی آمریکایی
تقریبا یک سال پیش بود که گزارشی درباره شباهت قابل توجه ترامپ به احمدی نژاد منتشر شد. در این گزارش آمده بود ترامپ و احمدی نژاد هر دو غیر سیاست مدار و تازه کارانی هستند که دقیقا همان چیزی را میگویند که منظورشان است. یکی از آنها تاجری عجول و بی پروا از نیویورک است و دیگری پسر یک آهنگر.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END