آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
استاد دانشگاه تهران گفت: دولت به زمین و زمان بدهکار هست. به خیلی از سازمان‌ها بدهکار است؛ شما آگهی کنید تعداد پیمان‌کارانی که از دولت طلبکار هست را جویا شوید. خواهید دید که چقدر می‌آیند. اگر بانک مرکزی مشکلی ندارد چرا طلب‌هایش را نمی‌دهد؟
پرواز جنگنده های آمریکایی در مرز عراق با سوریه
یک مقام آمریکایی گفته ارتش آمریکا منتظر دستور ترامپ برای اقدام نظامی علیه سوریه است. پایگاه خبری صهیونیستی به نقل از مقام آمریکایی مدعی شد که تجهیزات لازم برای اقدام نظامی در سوریه آماده شده و هر لحظه ممکن است ترامپ دستور حمله را صادر کند.
در جلسه ستاد اقتصادی دولت برای مدیریت بازار ارز؛
رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت در خصوص مدیریت بازار ارز، سیاست اخیر ارزی دولت را گامی مهم برای کاهش نگرانی مردم، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و کاستن از ابهام و افزایش پیش‌بینی‌پذیری و امکان برنامه‌ریزی آنان دانست.
آیا صدر اعظم سرزمین ژرمنها دوباره قربانی بازی مشترک ترامپ و مکرون خواهد شد؟
آنگلا مرکل صدر اعظم سرزمین ژرمنها خود را برای سفر به ایالات متحده آمریکا و دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور جنجالی این کشور آماده می کند. این سفر در حالی صورت می گیرد که منازعات اقتصادی واشنگتن و اروپای واحد متعاقب وضع تعرفه های گمرکی کاخ سفید بر فولاد و آلمینیوم به نقطه اوج خود رسیده است.
ترامپ حرف آخر را درباره برجام خواهد زد یا کنگره؟
یک کارشناس مسائل بین الملل معتقد است: عتقدم مادام که برجام برای ایران «منفعت» داشته باشد، نباید به راحتی از خیر آن گذشت. «منفعت» را هم نباید صرفاً «منفعت اقتصادی» تعریف کرد. به عبارت دیگر، اگر برجام برای ایران از نظر راهبردی، سیاسی، حقوقی و دیپلماتیک منفعت داشته باشد باید گزینهٔ حفظ برجام را، حتی در صورت خروج آمریکا، به طور جدی مورد بررسی قرار داد.
عضو پایداری: به طور جدی فتیله جبهه پایداری پایین کشیده شده است
مدت هاست که پایداری از دوران اوج تأثیرگذاری سیاسی اش فاصله گرفته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 96 آشکارا گوشه نشینی پیشه کرده است. سیدمحمدجواد ابطحی از اعضای جبهه پایداری ضمن تأیید این اتفاق می گوید: فرهنگ سازی جان مایه اصلی بنیانگذاری و شکل دهی پایداری بود و حالا این تشکل سیاسی به همان تفکر رجعت کرده است.
چرایی سعی یک جریان داخلی در مخالفت با حرکت جامعه به‌سوی گفت‌وگو
یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به تلاش ۲ جریان مشکوک برای انحراف حرکت نرم و اصلاحی جامعه ایرانی، از دست رفتن بخشی از پایگاه اجتماعی اصلاحات را بیشتر حاصل یک فضای روانی دانست و با انتقاد نسبت به برخی محدودیت‌ها برای اصلاح‌طلبان، برای تشکیل کمپینی جهت آسیب‌شناسی مشکلات ۴۰ سال گذشته فراخوان داد.
محمود واعظی:روحانی شخصا کابینه اش را انتخاب کرده است
واعظی اظهار کرد: اولاً این طور نیست که هرکسی از جانب خود بتواند ادعا کند که من، گروه یا روزنامه من، از نظر فکری، دولتی یا نزدیک به دولت است. گو اینکه ممکن است کسی در مقطع دولت یازدهم سیاستی داشته و به دولت نزدیک بوده باشد، اما اکنون برای انتخابات مجلس در سال 1398 یا انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400، اهداف، برنامه‌ها و رویکردهای دیگری داشته باشد.
فتحی: تصمیم گیری پارلمانی و شورایی احتمال لابی و تفاهم های کاذب را بالا می برد
روزهای پایانی سال 96 بود که علاوه بر حسین مرعشی، مصطفی کواکبیان از تشکیل پارلمان اصلاحات در نیمه اول سال 97 خبر داد، حالا بر همین اساس باید گفت که شمارش معکوس برای پایان کاری شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان یا تغییر کارکرد آن آغاز شده است اما هنوز یک سوال اساسی باقی مانده است ....
احمد شیرزاد: احمدی نژاد و یارانش با بحران شنیده شدن و دیده شدن مواجه شده اند
احمد شیرزاد رفتارهای اخیر احمدی نژادی ها را بی ثمر و ناشی از نادیدن این واقعیت که توان موج آفرینی ندارند، دانست و گفت: بعید است با این سر وصداها تخفیفی در مجازات بقایی داده شود.
آیا پشت پرده ها برای حذف سپنتا نیکنام تصمیم گرفته اند؟
فرصت قانونی عدم حضور سپنتا نیکنام دو روز قبل از اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به پایان می رسد و این امر در یک نگاه بدبینانه می تواند مقدمه حذف او از شورای شهر یزد باشد.
خبرسازي یار بهاری احمدی نژاد در نوروز
ياران «بهاري» در آغاز بهار هم خبرساز بودند. حميدرضا بقايي كه اواخر اسفندماه براي اجراي حكمش به اوين رفته بود، در تعطيلات نوروزي اعتصاب غذا كرد. وكيلش گفته بود او تهدید کرده است که تنها در صورت اعطای مرخصی و برگزاری دادگاه علنی از این اعتصاب دست می‌کشد
قالیباف ؛ ناکام بزرگ پروژه خلق احمدی نژاد ثانی
هر دو جريان سياسي اصلاح طلب و اصولگرا سال جديد را به آرزوي پيروزي در انتخابات مجلس آغاز مي‌كنند اما از روياپردازي فراتر نخواهند رفت اگر نگاهي به پشت سر نيانداخته و از عملكرد خود در انتخابات 96 درس نگيرند. به خصوص اصولگرايان كه مصاف ارديبهشت ماه را به رقيب واگذار كردند.
ایمانی: فضای ذهنی اصولگراها برای تحرکات و مانورهای جدید بسته است
ناصر ایمانی می‌گوید:قالیباف برای اصولگرایی فداکاری بزرگی در انتخابات سال 96 انجام داد چون حرف اصولگراها را پذیرفت و کنار کشید؛ در حالیکه خودش اعتقادی به این کار نداشت اما سال 92 ولایتی و جلیلی حاضر نشدند روغن ریخته را نذر امام زاده کنند.
واعظ آشتیانی؛هر گروه سیاسی که بگوید حامی احمدی نژاد بوده، دروغ گفته است
واعظ آشتیانی کفعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اهمیت و نقش کار تشکیلاتی در پیروزی اصولگرایان گفت: جمنا باید با تمرکز بر شایسته سالاری فهرست خود را ارائه کند نه کار طیفی و رفاقتی.
محمود صادقی: روحانی خانه تکانی کند، این کابینه بازنشسته ها است
هنوز جنجال ها بر سر اظهار نظرش درباره رسیدگی به پرونده بورسیه ها و توافقات پشت پرده برخی نهادها فروکش نکرده بود که با تذکرات پی درپی بحث حساب‌های قوه قضائیه را پیش کشید .محمود صادقی که استاد حقوق دانشگاه تهران است و حالا لباس نمایندگی به تن دارد توانست از آن جنجالی که به پا شد به سلامت عبور کند
رئیس‌جمهور سابق پروژه افشاگری را مهندسی می‌کند
محمود احمدی‌نژاد برای سال 96 گویی به خود قول داده بود که سنگ تمام بگذارد. او به خیال خود پروژه بازگشت به پاستور را در سر می‎پروراند و وقتی که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد، پروژه‌های دیگری را مهندسی کرد تا بتواند چهره اصلی‌اش را به نمایش بگذارد.
احمدی نژادی ها همچنان به دنبال دوگانه سازی لاریجانی - احمدی نژاد
فاصله زمانی تا انتخابات 1400 زیاد است اما پیچیدگی آن انتخابات فضای سیاسی کشور را زودهنگام درگیر تحلیل ها و احتمال سازی های سیاسی کرده است. همین ورود زودهنگام به انتخابات 1400 آن را متفاوت از دیگر انتخابات های ریاست جمهوری کرده است.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END