آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
ملت ایران به وصیت «آیت الله هاشمی» عمل کرد
وزیر کشور نتیجه انتخابات را بدین شرح اعلام کرد: تعداد کل آراء ماخوذه 41 میلیون 220 هزار و 131 رأی بوده که از 99.77 درصد شعبات اخذ شده به دست امده است. بر این اساس «حسن روحانی» با کسب 23 میلیون 549 هزار و 616 هزار رأی و با کسب 57 درصد آراء رییس جمهور دوازدهم ایران شد.
صف طویل وزرای دولت برای شرکت در انتخابات
پس از آنکه حسن روحانی در قامت رئیس دولت یازدهم و یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، قبل از ساعت 9 به حسینیه جماران رفت و رأی خود را به صندوق انداخت، وزرای دولت او هم یکی پس از دیگری به شعب اخذ رأی رفتند.
اظهارات نامزدهای ریاست جمهوری در روز سرنوشت ساز مملکت
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور با حضور گسترده مردم آغاز شد.
استعفای جنجالی، یک روز مانده به انتخابات
یک منبع آگاه خبر استعفای حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری را از ریاست بازرسی دفتر رهبر معظم انقلاب تایید کرد و گفت که هنوز درباره پذیرش این درخواست نظری داده نشده است.
مصادیق تخلفات انتخاباتی در روز انتخابات چیست؟
مصادیق تخلفات انتخاباتی در ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری مورد اشاره قرار گرفته است و قوه قضائیه بر اساس ماده ۳۴ این قانون مکلف است یکی از شعب موجود در هر حوزه قضائی را به‌ منظور رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات و جرائم انتخاباتی اختصاص دهد.
اگر قرار باشد یک پوپولیست یا یک دولت سرمایه‌دار حکومت کند، کدامیک را انتخاب می کنیم؟
دولت پوپولیستی به دنبال ایجاد و تقویت شکاف‌های اجتماعی است و از این موضوع سود می‌برد. اما فعالان سیاسی و مدنی به دنبال تقویت مطالبه‌گری مردم از دولت یا توانمند کردن آنها در مقابله با دولت‌شان هستند. در زمانه ما، انتخاب دولت سرمایه‌داری عقلانی خواهد بود و باید به دولت پوپولیستی «نه» گفت.
چرخش عقربه‌ها به نفع روحانی
تنها دو روز به جمعه سرنوشت ساز باقی مانده است؛ حالا بزرگترین سوال این است که آیا حسن روحانی می تواند در پاستور بماند؟ آيا حامیانی که از خرداد ۹۲ با او مانده اند کسان دیگری را به سمت خود جذب خواهند کرد و یک شگفتی نه چندان غیرمنتظره را خواهند آفرید؟
لحظه به لحظه با فیدوس
برای آنکه در جریان لحظه به لحظه اخبار انتخابات ریاست جمهوری تا پایان اعلام نتایج قرار بگیرید این خبر را دنبال کنید.
معنای انتخاب میان روحانی و رئیسی
به گزارش فیدوس دیگر لحظه‌های پایانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فرا رسیده است، انتخاباتی که مبدل به تلاش دو جریان حاکم سیاسی بر کشور برای تحقق دو دست آورد متفاوت زیر معنای یک شعار شد.
فوری/ جهانگیری بیانیه داد:
این ضرورت مرا واداشت که با صلاحدید بزرگان اصلاحات و رایزنی با جناب آقای دکتر روحانی در آخرین لحظه‌های ثبت نام، نامزد ریاست جمهوری شوم و همانگونه که در آن زمان اعلام کردم برای تبیین وضعیت کشور در آغاز راه و مسیری که طی کردیم و راهی که پیمودیم و ارایه چشم‌انداز پیش‌رو، وارد عرصه رقابت‌ها شدم.
درخواست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان از جهانگیری
اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری از او به خاطر دفاع از گفتمان اصلاح‌طلبی تشکر کردند و از او خواستند به نفع حسن روحانی از حضور در انتخابات انصراف دهد.
سبد آرای قالیباف کجاست؟
قالیباف طی بیانیه ای اعلام کرد از ابراهیم رئيسی حمایت خواهد کرد و از طرفدارانش هم خواسته به تولیت آستان قدس رضوی رای دهند. آیا این مهم محقق خواه شد یا آنطور که برخی از اصولگرایان، مخالف انصراف قالیباف بودند، همه این آرا به سبد رئيسی منتقل نخواهد شد؟
روز جمعه صندوق‌های رای و پیام یک+یازده
به گزارش فیدوس روز جمعه روز سرنوشت مردم ایران است، روزی که تکلیف آینده کشور برای سال‌های آینده با رای مردم مشخص می‌شود.
رازگشایی معمای انصراف قالیباف
ماجرا از این قرار است که بعد از مناظره شیب ریزش رای محمد باقر قالیباف در 3 نظرسنجی مهم زیاد شد. همزمان برخی اعضای ستاد او در استان ها و شهرهای مختلف به ستاد ابراهیم رییسی پیوستند. این مساله در ناهماهنگی سفرهای استانی و نیز لغو برخی سفرهای دیگر مشهود شد.
اخبار جدید از تصمیمات نهایی دو نامزد اصولگرا
برخی اصرار دارند این ابراهیم رئیسی است که باید کناره گیری کند. گویا تصمیم نهایی در این مورد گرفته شده، اما هنوز رسانه ای نشده است. دقایقی پیش نیز کانال نزدیک به سعید جلیلی و تیم انتخابات قالیباف، کناره گیری یکی از این دو نفر را تایید کردند.
رمزگشایی از دو چهره متفاوت جهانگیری در مناظرات
درست در زمانی که نامزدهای اصولگرای حاضر در انتخابات ریاست جمهوری اصرار به ماندن دارند و لابی های سنگین چهره های مهم جناح هم منجر به رسیدن به نامزد واحد نشده است، در این سمت اصلاح طلبان و حامیان دولت، لحظه شماری برای کناره گیری اسحاق جهانگیری و مصطفی هاشمی طبا را آغاز کرده اند.
آغاز شمارش معکوس به روز سرنوشت ساز انتخابات
با وجود اینکه در جناح اصلاح طلبان-اعتدالگرایان وضعیت تقریبا روشن است، اما وضعیت بقای کاندیداها در جناح اصولگرایان بسیار پیچیده است. از یک طرف بحث بر سر این است که نامزد صالح به نفع نامزد اصلح باید کناره گیری کند و از سمت دیگر سخن از این است که کناره گیری نامزدها در این جریان موجب می شود که انتخابات در دور اول به نفع حسن روحانی پایان یابد.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END