آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
وزیر سابق اطلاعات می گوید: دشمن برای انتخابات سال آینده ایران طراحی سنگینی در جهت ایجاد فتنه کرده اند.
دستاورد برجام بعد از چهار فصل
امروز اولين سالگرد يکي از مهم‌ترين توافقنامه‌هاي بين‌المللي هزاره جديد است. توافق هسته‌اي ايران با کشورهاي 1+5 بعد از 20 ماه را مي‌توان مهم‌ترين دستاورد ديپلماتيک دولت يازدهم ارزيابي کرد.
مراسم هفتم آيت‌الله هاشمی/خبرتکمیل می شود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: یکی از چیزهایی که آیت‌الله هاشمی در زندگی از آن دوری می کرد چند‌چهره‌ای بودن بود. البته در جامعه ما چند هزار چهره‌ای‌ها هم وجود دارند اما هاشمی از آن دوری می‌کرد.
گمانه‌زنی‌ها در خصوص تایید یا رد صلاحیت روحانی
فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است که احتمال رد صلاحیت روحانی نه اینکه از منظر قانونی امکان‌پذیر نباشد، بلکه از یک طرف به دلیل نظام عرفی نهادینه شده در کشور و جایگاه مهم و رسالت سنگین اداره کننده کشور از دیگر سو، اتخاذ چنین تصمیمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.
دلنوشته دریابان شمخانی برای آیت الله هاشمی
دریابان علی شمخانی در یادداشتی در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس جمهور دوران سازندگی به روزها و سالهای همراهی و همرزمی با وی اشاره کرده است.
نخستين نشانه‌های برآمده از كابينه پيشنهادي ترامپ
مردان و زنان منتخب دونالد ترامپ يك به يك در كميته‌هاي متفاوت در مجلس سنا حاضر مي‌شوند، از خودشان مي‌گويند و به پرسش‌هاي بي‌شمار سناتورها پاسخ مي‌دهند. اكثريت كنگره در قبضه جمهوريخواهان است.
تصمیم گیری جهت برگزاري انتخابات ميان‌دوره‌اي خبرگان
آيت‌الله هاشمي عمرش تنها به يك اجلاس خبرگان پنجم قد داد و حالا صندلي مردي كه بالاترين راي تاريخ خبرگان را از آن خود كرده بود خالي است. در اين ميان اظهارنظرهايي در مورد اين صندلي خالي صورت گرفته است. صندلي‌اي كه اكنون بايد مشخص شود چه كسي بر روي آن خواهد نشست.
بررسی آینده سیاسی جمهوری اسلامی بعد از رحلت
هاشمی رفسنجانی در هنگام رحلت، فراتر از یک مقام سیاسی بود. هر چند روند رسیدن به این جایگاه از سال‌های قبل آغاز شده بود، اما تحلیل جمهوری اسلامی ایران پس از هاشمی رفسنجانی به کاراکتر و کاریزمای هاشمی باز می‌گردد.
پایان مراسم تشییع
مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که با حضور میلیونی مردم از ساعت 8 و نیم صبح آغاز شده بود، با خاکسپاری رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در جوار امام راحل پایان یافت.
حواشی مراسم وداع
مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال برگزاری است.
این خبر تکمیل می شود
درحالی‌که قرار بود مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از ساعت هشت و نیم صبح آغاز شود؛ اما به دلیل کثرت جمعیت؛ از دو ساعت پیش از آغاز مراسم؛ جمعیت زیادی در مناطق نزدیک به میدان انقلاب تجمع کردند.
وال استریت ژورنال: رفسنجانی "میانه روی" افسانه‌ای ایران بود. سیاستمداران غربی رئیس جمهور پیشین ایران را به چشم دنگ ژیائوپینگ [سیاستمدار چینی] در لباس روحانی می‌بینند: یکی از بنیانگذاران جمهوری اسلامی که قصد داشت این کشور را به کشوری عادی تبدیل کند.
نگاهی به سوابق حضور آیت الله هاشمی در انتخابات
آیت‌الله هاشمی یکی از بازیگران و بازی‌گردانان اصلی در بیشتر انتخابات‌های بعد از انقلاب بود. انقلاب که شد با تشکیل اولین مجلس شورای اسلامی او هم پا به عرصه گذاشت تا در کنار تمام یاری هایش به امام (ره) قبل و بعد از انقلاب، این بار خود را در معرض رای مردم بگذارد.
وداع روحانی با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی
رییس‌ جمهوری با تسلیت مصیبت بزرگ درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ملت ‏ایران به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: حضرت آیت‌الله هاشمی ‏رفسنجانی شخصیتی بی‌ بدیل در دوران نهضت و انقلاب اسلامی بودند‎.‎
تاروپود سیاست در ایران
یک روزنامه آلمانی در یادداشتی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاستمداری تاثیرگذار در انقلاب ایران بود نوشت که وی را می توان تار و پود نظام این کشور توصیف کرد.
در سوگ آیت الله
مقام معظم رهبری: با فقدان هاشمی، اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم.
خبر فوری
با تصمیم خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی، پیکر ایشان در جوار امام خمینی دفن خواهد شد.
پیام تسلیت
اسماعیل زمانی مديرعامل سازمان منطقه ازاد اروند درگذشت حضرت آیت الله هاشمی را تسلیت گفت؛ متن پیام بدین شرح است:
Histats.com START (standard) Histats.com END