آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
پیش بینی رسانه خارجی از سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری
روحانی علی رغم این که نتوانست بخشی از وعده هایش در انتخابات ریاست جمهوری 2013 مانند آزادی بیشتر، ازادی زندانیان سیاسی و فراهم کردن برابری برای زنان را عملی کند اما از حمایت قابل توجهی در میان جوانان ایرانی، به ویژه شهروندان تحصیلکرده شهرنشین برخوردار است.
گمانه زنی ها به داغ ترین مناظره میان جهانگیری و قالیباف
با توجه به اینکه حسن روحانی رئیس جمهور است و در موضع دفاع از عملکرد دولتش قرار دارد، می توان پیش بینی کرد که او در حوزه های اقتصادی و اجتماعی به آمارهای موجود تکیه کرده و با اشاره به آمارهای دولتی، درستی وعده های پیشین خود را اثبات کند.
چه کسی رئیس جمهور ایران خواهد شد
به گزارش فیدوس در رقابت انتخابات ریاست جمهوری به گواه آمار تقریباً می‌توان تشخیص داد چه کسانی احتمال بیشتری برای پیروزی دارند
گزارش المانیتور از فضای انتخابات در ایران
تنها دو نامزد دیگر در این رقابت ها حضور دارند که احتمالا قادر به شکست روحانی در این انتخابات هستند: ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و محمدباقر قالیباف شهردار تهران. از میان این دو نفر، به نظر می رسد رئیسی کسی است که می تواند تهدید جدی برای روحانی به شمار آید.
انتقاد جهانگیری از وعده اشتغالزایی قالیباف
ارائه شعارهايي نظير افزايش حقوق تا دو و نيم برابر و يا ايجاد پنج ميليون شغل جديد؛ اگرچه براي افکار عمومي ممکن است جذاب باشد اما اين سوال را پررنگ مي‎کند که با چه منابع مالي‎اي چنين شعارهايي اجرايي است؟ اگر چنين منابع مالي‎اي وجود داشت، همين دولت نمي‎توانست به چنين شعارهايي جامه عمل بپوشاند؟
نخستین سخنرانی انتخاباتی روحانی در قزوین
رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: در روزهای آینده و فرصت‌های پیش‌رو، برخی حقایق را که تاکنون به مردم نگفته‌ام، خواهم گفت که چگونه برخی بجای کمک به ملت و پیشرفت ایران، ‌هر روز سنگ‌اندازی کردند
آغاز شمارش معکوس برای مناظرات داغ انتخاباتی
با ورورد مستقیم رئیس جمهوری دوباره قرار شد، شاهد مناظره های زنده انتخاباتی باشیم. مناظراتی که به خوبی روشن خواهد کرد، چه کسانی باید از رویارویی مستقیم بهراسند. برگزاری مناظره زنده، بسیار به سود روحانی می تواند تمام شود، آنهایی باید از مناظره بترسند که هنوز دردهای مناظره ۹۲ را بر تن دارند، نه او که سربلند از آن کارزار بیرون آمد.
تحلیل تفاوت شعار انقلابی و عمل انقلابی
به گزارش فیدوس نباید شک کرد دولت اعتدال و اصلاحات مسیر برون رفت از چالش های بزرگ سیاسی، شهروندی و اقتصادی پیش رو می باشد.
تحلیل غلامحسين كرباسچي درباره پايگاه آراي نامزدان انتخابات
غلامحسين كرباسچي، دبيركل حزب كارگزاران معتقد است كه احتمال كناره‌گيري يكي از گزينه‌هاي جمنا به نفع ديگري بسيار كم است و بعيد است كه رييسي و قاليباف قصد كناره‌گيري از انتخابات را داشته باشند.
پرچم نماد دوباره ایران و دوباراه آبادانی و توسعه است
مصطفی حسنی طراح نماد"کلید" در دور گذشته رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری برای دکتر حسن روحانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فیدوس ضمن اشاره به اهمیت انتخاب درست نماد در رقابت‌های سیاسی و همچنین اثر آن بر افکار عمومی مناسب شرایط جامعه پرچم جمهوری اسلامی را مناسب‌ترین نماد برای این دوره جهت دکتر حسن روحانی با توجه به رویکرد ایشان در دولت یازدهم و برنامه‌های‌شان برای تداوم کار در دولت دوازدهم دانست.
احتمال شورش نامزد پوششی علیه نامزد اصلی
ساختار انتخابات به گونه‌ای است که برای جلو زدن از یکدیگر طرفداران آن‌ها مجبور هستند که علیه دیگری تبلیغ کنند و نمی‌توان همزمان برای دو نفر تبلیغ کرد چراکه این امر بسیار مصنوعی نمود پیدا می‌کند بنابراین طبیعی است که وقتی علیه هم تبلیغ کنند جنگ مغلوبه می‌شود و هیچ‌کدام به نفع دیگری کنار نخواهد رفت.
آخرین نتیجه تایید یا ردصلاحیت شدگان کاندیداهای شورای شهر تهران
پیامک تایید صلاحیت حضور در انتخابات شورای شهر پنجم برای کاندیدا ارسال شد و با اینکه برخی از اعضای شورای شهر در فضای مجازی با انتشار پیامک تایید صلاحیت، حضور رسمیشان در انتخابات شورای پنجم اعلام کردند اما برخی اعضا درمقابل سکوت اختیار کرده و در این میان اخبار غیررسمی گسترده‌ای درخصوص رد صلاحیت اعضای فعلی شورای شهر تهران منتشر شد.
اتفاقاتی که باعث شده شورای نگهبان صلاحیت احمدی نژاد را تایید نکند
رد صلاحيت احمدي‌نژاد آن هم بدون حتي يك راي مثبت در شوراي نگهبان پرسش‌هايي را طرح مي‌كند كه پاسخ به آنها ضروري است. تفاوت او با ديگران در اين است كه پيش از اين، دو بار تاييد صلاحيت شده بود، اكنون بايد اتفاقاتي رخ داده باشد كه صلاحيت او را احراز نكرده‌اند.
نگاهی به سوابق 6 نامزد احراز صلاحیت شده
طبق اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور، اسحاق جهانگیری، حسن روحانی، سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، سیدمصطفی میرسلیم، و سیدمصطفی هاشمی طبا به عنوان ۶ نامزد احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ معرفی شدند.
شانس برابر اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در لیست نامزدهای تایید شده
دست‌کم 13چهره اصولگرا از گردونه رقابت‌ها حذف شده‌‌اند. مستقل‌ها در رتبه دوم قرار دارند. دست‌کم هفت چهره که به صورت مستقل وارد عرصه شده بودند، دیگر امیدی به 29اردیبهشت ندارند. از میان حذف شده‌ها دست کم پنج چهره اصلاح‌طلب حضور دارند.
فوری/نتایج بررسی صلاحیت ها اعلام شد
خبرهای رسمی حاکی از آن است که شش کاندیدا از میان 1636 نامزد ثبت نام کرده در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم احراز صلاحیت شده اند.
حمله به روحاني با كارنامه درخشان شهرداري‌
چند روز پیش ابراهیم رئیسی از افزایش ساخت مال‌ها و مراکز تجاری برای عرضه محصولات و برندهای خارجی از دولت انتقاد کرد. گواینکه این دولت است که مجوز برای ساخت مراکز تجاری را صادر می‌کند. آیا رئیسی نمی‌داند خطاکار شهرداری است و نه دولت که این خطای ناپوشیده را به دولت روحانی نسبت می‌دهد؟
آغاز کشمکش میان مجلس و شورای نگهبان
شوراي نگهبان «كانديداتوري افراد غيرمسلمان» در مناطقي كه مسلمانان بيشترين جمعيت را دارند خلاف موازين شرع شناخته است. این موضوع در مجلس با اعتراض نمايندگان و در نهايت رييس مجلس همراه بود.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END