آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
رسولی:نظر شورای هماهنگی اصلاحات درباره ادامه کار شورای سیاستگذاری مهم است
هرچند عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان می گوید اکثریت اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تداوم کار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان باور دارند اما خبرهای منتشر شده حکایت از آن دارد که طیف شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به دنبال عملیاتی کردن ایده «پارلمان اصلاحات» هستند.
فتاح، قلوب اصولگرایان را «فتح» می کند؟
اصولگرایان فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده اند و این طور که به نظر می رسد یکی دوتا هم نیستند. فهرست بلندبالای اصولگرایان برای ورود به عرصه دو انتخابات پیش رو نشان میدهد که قصد دارند برای پیروزی از همه توان و ظرفیت خود استفاد کنند.
عباس سلیمی نمین: اگر آیت الله هاشمی نامزد نمی شد احمدی نژاد امکان بالا آمدن نداشت
قریب دو دهه است که از تفکیک جریان های سیاسی از «راست» و «چپ» به «اصولگرا» و «اصلاح طلب» می گذارد. اما آنچه که طی این مدت شاهد هستیم، حضور چهره های تکراری بین هر دو طیف سیاسی برای قبول مسئولیت های انتخابی و انتصابی است. در واقع به نظر می رسد، چرخش نخبگان و سپردن امورات به نسل جوان نادیده گرفته شده است
رسولی: فاصله میان اصلاح طلبان و بدنه رأی شان جدی نیست
اصولگریان مشغول فعالیت های انتخاباتی زودهنگام خود هستند اما جریان اصلاحات از یک سو با خطر ریزش بدنه اجتماعی خود مواجه است و از سوی دیگر می داند که «عبور از اصلاح طلبی» مخاطرات جدی برای نظام جمهوری اسلامی دارد. از همین رو اصلاح طلبان می کوشند که پیش از ورود به عرصه انتخابات جایگاه مردمی خود را تقویت کنند.
چرا ابراهیم رئیسی شبیه ترین فرد به محمود احمدی نژاد است؟
انتخابات ریاست جمهوری ماه ها است پایان یافته و تا انتخابات مجلس نیز بیش از یک سال زمان داریم اما گویا چیزی از شور و حال انتخاباتی کاندیدهای بازنده جریان اصولگرا کم نشده است. حجت الاسلام ابراهیم رئیسی که هنوز معلوم نیست برای دوباره آزمودن بخت خود تا 1400 صبر می کند یا زودتر از آن به میدان می آید، به سبک احمدی نژاد سفرهای خود را ادامه می دهد.
اصولگرایان با چند لیست وارد انتخابات مجلس می شوند؟
اصولگرايان تلاش مي كنند كه با استفاده از ابزار جمنا براي انتخابات مجلس آتي يك فهرست واحد ارائه كنند اما فعاليت‌هاي قاليباف و رئيسي نشان مي‌دهد كه اردوگاه اصولگرايي در انتخابات 98 حداقل سه فهرست خواهد داشت.
واکنش تند رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری به پیشنهاد استعفای روحانی
حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، در خصوص انتقادها به عملکرد اقتصادی دولت و تأثیر آن بر اعتراض های مردمی گفت: کشور قانون دارد، ضابطه دارد؛ بحث فرد و اشخاص مطرح نیست.
سرنوشت نامعلوم پرونده‌های تخلف احمدی‌نژاد
8 سال سکان قوه مجریه را با انواع حمایت ها به دست گرفت اما هر چه گذشت پیامدهای خسارت بار تصمیمات خلق الساعه او بیشتر عیان شد؛ با نزدیک شدن به سال های آخر ریاستش دیگر فقط تصمیمات او نبود که مشکل ساز شده بود بلکه پای تخلفات هم به میان آمد و آنقدر دایره این تخلفات گسترده شد
«10 دقیقه سرنوشت ساز» که یک رکورد تاریخی را در دولت روحانی ثبت کرد
کلیات بودجه 97 که برای اولین بار در صحن علنی مجلس رد شد، پیام های ناگفته‌ای از پشت پرده رایزنی‌های فراکسیونی مجلس دارد. اولین ردکلیات لایحه بودجه در مجلسی رقم خورد که مدعی است بیشترین همراهی را هم با دولت دارد. مجلسی که اصلاح طلبان در آن حضوری پررنگ دارند.
رئیسی باز هم رقیب سردار اصولگرایان می شود؟
از اکنون تا انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در سال 1400، زمانی بسیار باقی است. طیفی از اصول‌گرایان که به‌نظر می‌رسد از تجربه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی «جمنا» راضی بوده‌اند، تمایل به حفظ و ادامه آن دارند.
آیا سرمایه اجتماعی حسن روحانی ریزش کرده است؟
رئیس جمهور یک محافظه کار تمام عیار است؛ حتی اگر در مواقع استثنایی خروش کرده و حرف های آنچنانی بزند باز هم «او» یک محافظه کار تمام عیار است . اصلا کسانی که وضعیت این روزهای «او» را در بعد جامعه شناسی سیاسی تحلیل می کنند همین محافظه کاری اش را از دلایل اصلی ریزش بدنه اجتماعی اش می دانند.
بازگشت احمدی نژاد و رفقا ؛ پشت پرده نامه نگاری به استاندار روحانی
سکوت احمدی‌نژادی‌های در حالی ادامه یافته که انتظار می‌رفت در پایان ناآرامی‌ها خاتمه یابد. برخی از تحلیل‌گران تصور می‌کردند که او به دنبال بهره‌برداری سیاسی از اعتراضات اخیر است اما ادامه سکوت او نشان می‌دهد که هدف بزرگتری در سر می‌پروراند.
پشت پرده فرش قرمز اصولگرایان برای سرلیستی رییسی در انتخابات مجلس
‌این طور که معلوم است اصولگرایان اصلا قصد ندارند یک انتخابات ریاست جمهوری دیگر را با مهره های سوخته و بازندگان سابق سپري كنند. به همین خاطر است که کار را از همین حالا شروع کرده و در اتاق های فکر خود به دنبال چهره های جدید می گردنند؛ چهره هایی همچون پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی که چند سالی است به خوبی از پس این مسئولیت برآمده است.
چه کسانی پای لیست انتخاباتی اصولگرایان را امضا خواهند کرد؟
نام رئیسی همچنان به عنوان یک کاندیدای احتمالی انتخابات 98 مطرح است، احتمالی که برخی اصولگرایان تلویحا از آن استقبال می کنند و برخی دیگر آن را فضاسازی رقیب می دانند. نگاه جالب تر را اما برخی اصولگرایان دارند که معتقدند قالیباف هنوز هم قدرت رای اوری بیشتری از رئیسی دارد حتی اگر وارد انتخابات مجلس شود.
یوسف‌نژاد خبر داد:
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 97 از موافقت رهبری با برداشت مجموعاً 4 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در بودجه 97 خبر داد.
اصلاح‌طلبان بايد مرزهاي خود را با نيروهاي خارج از اصلاحات روشن کنند
«جريان اصلاح‌طلب بايد دست به خانه‌تکاني جدي بزند. اين جريان از سال ٨٨ و حتي قبل از آن، بايد اقدام مي‌کرد. بنده نيز معتقد بودم و بارها در فضاي عمومي و جلسات نيز خدمت دوستان عرض کرده‌ام که با اين ادبيات و نگاه نمي‌شود کاري از پيش برد».
رییس جمهور در گفت‌گوی زنده تلوزیونی :
رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم در دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه امیدوارم در این گفت‌وگو سوالاتی مطرح شود که به ابهامات و پرسش‌های مردم پاسخ داده شود؛ گفت: از آغاز دولت یازدهم به دستگاه‌ها دستور دادم مدیریت بنگاهها را واگذار کنند و امیدوارم نهادهای عمومی نیز از بنگاه داری دست بردارند.
«دولت سایه» سعید جلیلی به کما رفته است؟
«دولت سایه»، برنامه جدید آقای هسته ای سابق برای عرض اندام در سپهر سیاست بود تا جایی که با وجود مخالفت اصولگرایان او باز هم مسیر دلخواه خودش را پیش گرفت، اما خاموش شدن یکباره چراغ جلسات این دولت گویی حکایت از به اغما رفتن زودهنگام آن دارد.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END