آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
تاریخ مذاکره با آمریکا از ابتدای انقلاب تا امروز
فیدوس- تاریخ مذاکره با آمریکا پس از انقلاب در ایران تا امروز تاریخ عینی بی‌اعتمادی به کشوری است که همیشه سیاستمداران ایرانی در دوراهی اعتماد یا مجادله با آن ایستاده‌اند، اعتمادی که از آن بوی تحقیر نیاید و مجادله‌ای برسر استقلال سیاسی، حسن روحانی در این میان تاریخ زنده این مجادله و مذاکره و اعتماد و بی اعتمادی از ابتدای انقلاب تا امروز است.
ماجرای ماساژ گیت
میلاد شیراوند-پروانه سلحشوری پس از چند اظهار نظر در خصوص احکام سنگین برخی بازداشت شدگان از جمله کارگران و خبرنگاران، ماجرای حضور زنان در استادیوم، پرونده سحر خدایاری و ... آماج حمله ای قرار گرفته
گزارشی کامل از زندگی ظریف سیاست ایران
محمد جواد ظریف یکی از مهمترین بازیگران سیاست ایران در دو دهه اخیر است، نقش او متکی بر گفتمان سیاست‌ورزانه بوده، او هم در داخل و هم خارج از ایران از سوی جریان های تند رو تحت فشار است، این گزارش در آستانه سفر وی به نیویورک به جهت شناخت بهتر این سیاستمدار ایرانی منتشر شده است
ضیافت شام روحانی در نیویورک
در حالی که طبق برنامه‌ریزی قبلی، قرار است هواپیمای حامل هیات ایرانی به ریاست حسن روحانی و همراهی محمدجواد ظریف فردا (جمعه)، تهران را به مقصد نیویورک ترک کند،‌ هنوز انجام این سفر قطعی نیست.
همه چیز در مورد حمله به آرامکو
به نظر می رسد ترکشهای حملات یمنی ها این بار بحرین را نیز دربرگرفته است. این نخستین باری است که عملیات نیروهای یمنی علاوه بر اینکه عربستان را هدف قرار می دهد باعث تأثیر گذاری مستقیم بر دیگر کشورها مانند بحرین می شود.
گزارشی خواندی از سیر نمازجمعه از طالقانی تا احمد خاتمی
طی این سال‌ها همیشه نماز جمعه‌های کنونی با نماز جمعه‌های آیت الله طالقانی در اوایل انقلاب و همچنین نماز جمعه‌های دهه شصت مقایسه شده‌اند. این موضوع می تواند فرصتی برای بررسی ارتباط تریبون نماز جمعه تهران و شخصیت ها از ابتدای انقلاب تا امروز باشد
تهدید ضمنی ترامپ برای حمله به ایران
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن رد درخواست برای مذاکره با ایران، عنوان کرده که آماده اقدام نظامی علیه عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان است.
حمله سندرز به ترامپ
سندرز نوشت:کنگره به شما اجازه نخواهد داد تنها به این خاطر که دیکتاتوری بی‌رحم سعودی به شما گفته جنگ دیگری را در خاورمیانه آغاز کنید.
رئیس قوه قضائیه دولت کانادا را تهدید کرد
ما با همکاری وزارت امور خارجه و بخش بین الملل قوه قضائیه کار مشترکی را برای شناسایی اموال کانادا انجام خواهیم داد.
رئیس قوه قضائیه دولت کانادا را تهدید کرد
ما با همکاری وزارت امور خارجه و بخش بین الملل قوه قضائیه کار مشترکی را برای شناسایی اموال کانادا انجام خواهیم داد.
تجسس پهبادی بر فراز کاخ امیر کویت
این پهپاد از سمت دریا وارد حریم هوایی کویت شد و به ساحل«البدع» نزدیک شد و برای یک دقیقه چراغ های جلویی خود را روشن کرد و پس از آن روی کاخ دار سلوی پرواز کرد
دو سرنوشت متفاوت
میراث این دو رهبر را چگونه باید با یکدیگر مقایسه کرد؟ به نظر بنده داوری بلندمدت نسبت به گذشته واجد اهمیت است. تردیدی نیست که هر دو نفر در مبارزه خود علیه نژادپرستی حق داشتند. اگر کسی لحظه‌ای را در یک رژیم مبتنی بر تبعیض نژادی زندگی کند، به ویژه آن که نژاد برتر اقلیت محض هم باشند؛ متوجه این حقانیت می‌شود؛ هر چند برای فهم این حقیقت نیازی به این تجربه هم نیست.
نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس
محمدرضا تابش، نماینده اردکان و نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روند کنونی بررسی پرونده مفسدان اقتصادی و برگزاری دادگاه‌ها به صورت علنی، گفت: اعتماد به مبارزه با فساد جزو آرمان‌های انقلاب اسلامی است، اما باید با ریشه‌ها برخورد کرد. امکان ندارد فسادی اتفاق بیفتد و به یک کانون قدرت وصل نباشد.
نامه وزیر به رییس قوه قضاییه
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی درپی انتشار خبر صدور احکام سنگین برای برخی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با تشکر از مداخله سریع رئیس قوه قضائیه در پرونده کارگران هفت تپه تشکر تاکید کرد: اعتراض حق کارگران است و آمادگی داریم برای مسائل کارگری کمیته مشترک تشکیل دهیم.
در دیدار با اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تهران
رئیس فراکسیون امید با انتقاد از برخوردهای امنیتی با مطالبات صنفی اقشار مختلف جامعه از جمله کارگران گفت: از رئیس محترم قوه قضاییه می خواهم نسبت به پرونده فعالان کارگری و کسانیکه در تجمعات روز کاگر بازداشت شده اند با حساسیت بیشتری رسیدگی کنند.
سخنگوی قوه قضاییه درخصوص احکام اخیر توضیح داد
سخنگوی قوه قضاییه از صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ بازداشتی اعتراضات کارگری خوزستان خبر داد و گفت: ادعای محکومیت برخی افراد به مجازات‌های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است.
کنایه هاشمی طبا به آملی لاریجانی
مصطفی هاشمی طبا به روزنامه شرق گفت:اینکه گفته می‌شود سینه من صندوقچه اسرار است؛ یعنی می‌دانم چه کسانی دزدی و سوءاستفاده کرده‌اند و دنبالشان نمی‌روم.
گفتگوی جنجالی با فائزه هاشمی
یکی از کسانی که در میان فعالان سیاسی صدای بلندی برای بیان این مطالبه داشت، «فائزه هاشمی» بود. او در نشست‌ها و سخنرانی‌های خود از لزوم استفاده از زنان در میان کادر مدیریت دولتی سخن گفت.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END