آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
نیروی انتظامی پیشنهاد داد
رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: پیشنهاد نصب GPS روی صندوق های رأی جدید بود، درحالیکه مدتی است فعالیت ستاد انتخابات کشور آغاز و طراحی ها برای انتخابات سال 96 انجام شده، حالا امیدواریم این پیشنهاد درباره انتخابات بعدی مورد بررسی قرار بگیرد.
پشت صحنه کاندیداتوری ضرغامی
اصولگرایان می دانند باید رقابتی داغ با حسن روحانی را ترتیب دهند. این رقابت داغ حرف های داغ می خواهد؛ مباحثه و مجادله می خواهد. این از نامزدهای پیش تر بر نیامده نامزد اصلی هم باید با وقار و متین باقی بماند. پس یک نفر باید هزینه این تاکتیک شود؛ چه کسی بهتر از عزت الله ضرغامی ؟
اصولگرایان به دنبال احياي دوباره لوياتان
اصولگرايان، خاصه احمدي‌نژادي‌ها به دنبال احياي اسطوره لوياتان هستند، بدون ابا و پرده‌پوشي در پي آن‌اند تا از ميان خاكسترهاي فرو خفته تاريخ، لوياتاني را احضار كنند. رفتارشان طنزآمیز و خنده‌دار است، ولي ترسي نهفته در دل آن وجود دارد.
نگاهي به آرایش انتخاباتی اصولگرايان
دو احتمال براي رويكرد اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری وجود دارد؛ مدل انتخابات سال٨٠ یا سال ٨٤. سال ٨٠، ناامید از بردن با هدف كاستن از آراي رقیب به میدان آمدند كه نتیجه معكوس شد؛ اما سال ٨٤ با یك چهره «نواصولگرا» و امیدوار با هدف‌ ‌بردن انتخابات به صحنه آمدند.
فضای سیاسی کشور در روزهای پایانی سال
هفته اخیر در فضای سیاسی کشور نیز، در بر همان پاشنه سابق می‌چرخید. در اردوگاه اصولگرایان همچنان رایزنی‌ها برای رسیدن به کاندیداهای نهایی ادامه داشت ‌در اصلاح‌طلبان هم با اعلام حمایت رسمی آنان از روحانی شرایط برای شکل‌گیری حلقه‌های اولیه ستاد انتخاباتی روحانی آماده شد.
ناامدیدی دولت از صداوسیما
امسال نیز در فضای سیاسی آخر سال پای صداوسیما در میان است. این بار دولت است که به عملکرد رسانه ملی به شدت معترض است. از روز گذشته تاکنون سه تن از مقامات عالی رتبه دولت از نحوه اطلاع رسانی اقدامات دولت توسط صداوسیما به شدت انتقاد کرده اند.
حماسه‌اي ديگر بيافرينيم
محمد کیانوش راد- همين روزها بود كه در سال ٧٥ستاد آقاي خاتمي در خوزستان راه اندازي شد حرف ما در خوزستان اين بود ،ما كاري به برد يا باخت خاتمي نداريم .
خبر خوش برای مردم آبادان، خرمشهر و مینوشهر
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فیدوس به دستور رییس جمهور بنا شده است گمرک جمهوری اسلامی با رفع موانع قانونی در گام نخست به مدت دوسال در خروجی‌های منطقه آزاد اروند استقرار آزمایشی داشته باشد.
صلاحیت حمید رسایی از اعضای شاخص جبهه پایداری که در انتخابات مجلس دهم در اسفند 94 از حوزه تهران رد شده بود این بار نیز از حوزه انتخابیه اصفهان مردود اعلام شد.
گمانه زنی ها به کاندیداتوری احمدی نژاد
از روز گذشته یک خبر در مورد احمدی نژاد نقل محافل شده است، می گویند قرار نیست فقط حمید بقایی نامزد انتخابات شود بلکه قرار است احمدی نژاد و مشایی هم به همراه او به ساختمان وزارت کشور بروند و نام خود را به عنوان داوطلب کاندیداتوری در انتخابات ثبت کنند.
چرا لیست ۱۴نفره به جای۱۰نفره؟
در شرایطی که همه انتظار معرفی همان ۱۰ نفر را از سوی جمنا داشتند به جای ۱۰ نفر نام ۱۴چهره اصوگرا به عنوان لیست نهایی اصولگرایان اعلام شد. بنابراین به خوبی می‌توان دریافت که خروجی همه تلاش‌های جمنا تحت عنوان لیست ۱۴ نفره حکایت از عمق اختلافات در جریان اصولگرا دارد.
گلایه های قالیباف علنی شد
نكته قابل توجهی كه قاليباف و تیم او را خشمگین کرده، بالاتر قرار گرفتن نام جليلي از آقای شهردار است. به عبارت ديگر قاليباف معتقد است كه اصولا جليلي با عدم پذيرفتن شروط «جمنا» نبايد در اين ليست براي راي‌گيري حضور پيدا مي‌كرد.
تلاش بی وقفه احمدی نژادی ها برای عرض اندام
احمدی نژاد و یارانش فعالیت خود را از حضور در انتخابات ریاست جمهوری آغاز کردند و حالا به نقطه ای رسیده اند که برای تهیه لیست انتخابات شوراهای شهر و روستا فراخوان می دهند تا شاید بتوانند بخشی از کرسی‌های شوراها را نیز در اختیار بگیرند.
از اجماع خبری نیست
خیلی زودتر از آنچه تصور می شد؛ ساده تر از آنکه خیلی ها تحلیل می کردند. آنچه رخ داده، این است: «تلاش چند ماهه اصولگرایان برای وحدت به بن بست رسید؛ آنها شکست خوردند».
لاريجانی در كنفرانس خبری :
علی لاریجانی در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر ائتلاف نانوشته او و روحانی در انتخابات گفت: من رفیق آقای روحانی هستم. در انتخابات بنای بر دخالت ندارم. در انتخابات مشارکتی نمی‌کنم. مصلحت نمی‌دانم که به خاطر انتخابات همه بخش‌های کشور درگیر شود.
هجمه۸۰ نماینده دلواپس به روحانی
یکشنبه، روز نوشتن نامه مخالفان به رئیس جمهور بود. ۸۰ نماینده درنامه‌ای به توصیه رئیس جمهور پرداختند که البته عنوان آن توصیه بود و درواقع هجمه به روحانی و دولت یازدهم است.
نگاهی به سیاست تبليغاتی احمدی نژادی ها
احمدی نژاد آسيبي كه با قطبي‌كردن فضا به جامعه وارد مي‌كند، برخلاف آنچه برخي فكر مي‌كنند، صرفا به دولت و اصلاح‌طلبان و روحاني مربوط نيست بلكه بيشترين آسيب را به اصولگراها خواهد زد، چون پايگاه رأي بقايي از پايگاه رأي‌ اصلاح‌طلبان نيست.
نظر شورای عالی حضور یک کاندیدا در جریان انتخابات
محمدرضا عارف عنوان کرد: در جلسه امروز همه اعضا حضو داشتند و تصور می‌شد جلسه کوتاهی باشد اما دو ساعت و ربع طول کشید و همه نقطه نظرات خود را مطرح کردند و در نهایت بعد از پیشنهادات مختلف رای‌گیری کردیم و در نهایت آقای روحانی به اتفاق آرا نامزد جریان اصلاحات شد.
پربازدیدها
Histats.com START (standard) Histats.com END