آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
چراغ سبز شورای نگهبان برای گفتگو با اصلاح طلبان؟
روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که اعضای شورای نگهبان از مذاکره و گفت‌وگو با فعالان سیاسی اصلاح طلب استقبال می‌کند و این نخستین بار است که این مسئله از سوی این نهاد نظارتی مطرح می‌شود اما مدت‌ها بود که اصلاح طلبان به دنبال این اتفاق بودند تا مذاکره‌ای با اعضای شورای نگهبان داشته باشند.
جعفر زاده: احمدی نژاد می خواهد اصولگرایان را با خاک یکسان کند
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت و از نزدیکان به علی لاریجانی معتقد است رئیس مجلس بازی سیاسی را بلد است و به خوبی می داند چگونه آن را به پیش ببرد تا همه را وادار به حمایت از خود کند. او می گوید که میزان حمایت از لاریجانی به حدی رسیده که تخریب و انتقادات احمدی نژاد موجب ریزش آن نخواهد شد .
عضو جامعه روحانیت: ضرورت ایجاد یک تشکل سیاسی منسجم احساس می شود
اصولگرایان که در اردیبهشت 96 تازه ترین باخت خود را پشت سر گذاشته اند به دنبال راه حل های تازه ای برای ترمیم خود هستند. از بازنگری در جمنا گرفته تا طرح ایده های نه چندان تازه. یکی از ایده های مورد نظر، همان نواصولگرایی است که محمد باقر قالیباف پرچم آن را بالا برده است.
انتقاد اصولگرایانه از افشاگری اصلاح طلبان علیه قالیباف
محمدباقر قالیباف، سیاست‌مدار اصول‌گرایی که بلندپرواز است و همچنان ردای ریاست جمهوری را برازنده خویش می‌داند. قالیباف، اگرچه به نوعی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم برای سومین بار طعم شکست را پذیرفت، اما همچنان خود را بازیگری مؤثر در فضای سیاست ایران می‌داند. این‌بار با یک ایده جدید به میدان آمده است.
ناطق نوری تن به لیدری جریان اصولگرا خواهد داد؟
بازگشت حجت‌الاسلام ناطق نوری به عرصه سیاست‌ورزی عملی فتح بابی شده تا بسیاری از ایجاد جریان سومی با محوریت معتدلین سخن بگویند. البته کم نیستند افرادی که مشی و منش اعتدالی دارند و میانه‌روی پیشه می‌کنند.
حاشیه‌های شهرداری پیش پای سردار؛
به گزارش فیدوس: تک و پاتک های اصولگرایان و اصلاح طلبان با قالیباف هر روز متفاوت تر می شود. چپ گرایان زبانشان به نقد دوران شهرداری او می چرخد و اصولگرایان از نقدهای درون تشکلاتی او دلخورند.
عضو جامعه روحانیت: فهرست مفسدان ادعایی هرگز از جیب احمدی نژاد بیرون نیامد
عضو ارشد جامعه روحانیت معتقد است: در گذشته چهره آقای احمدی‌نژاد و همراهان ایشان برای جامعه کاملاً شناخته نشده بود، ولی به مرور زمان و از سال 1392 به این طرف، با اعلام و بیان برخی از مطالب، نتیجه کار معلوم شد.
پیشنهاد یک اصولگرا؛ اجازه دهید احمدی نژاد و یارانش همه افشاگری هایشان را بکنند
حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا به مسئولا ن توصیه می کند که اجازه دهند احمدی نژادی ها همه افشاگری های خود را انجام دهند تا پرونده ها در مسیر قانونی قابل رسیدگی باشد. او همچنین به رسانه ها توصیه می کند که طیف نزدیک به احمدی نژاد را بایکوت کرده و بلندگوی آن ها نشوند.
چرا اصولگرایان وجود پدرخوانده را در اردوگاهشان انکار می کنند؟
قالیباف در صحبت‌های خود بار دیگر جریان نو‌اصولگرایی را عنوان کرد که خبر از جدایی وی از جریان اصلی این حزب می‌داد. قالیباف در خلال صحبت‌های خود،عامل اصلی شکست اصولگرایان در انتخابات اخیر را تصمیم گیری و دخالت پدرخوانده‌های این جریان سیاسی دانست و این نخستین بار نبود که یک فعال سیاسی از «پدرخوانده‌ها» یاد می‌کرد.
رئوفیان: برخی افراد در جمنا پل های پشت سر خود را هم خراب کردند
ابوالقاسم رئوفيان در عين حال كه كار جمنا را تمام شده مي‌داند معتقد است كه طرح نواصولگرايي قاليباف به خاطر دلخوري او از عملكرد اصولگرايان در انتخابات اخير است و نمي‌تواند نسخه شفابخشي باشد.
پرده برداری از تفاوت های "نواصولگرایی" با "نواصولگرایان"
مدتی پس از انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در اردیبهشت‌ماه 96، قالیباف به انتقاد از اصول‌گرایان پرداخت و بارها بیان کرده است که بایستی از اصول‌گراییی به سمت نواصول‌گرایی عبور کرد.
عباس عبدی؛ رفتار احمدی نژاد به نفع اصلاح طلبان است!
اگر جزيي‌نگري كنيم، اقدامات بست نشینان حداقل در كوتاه‌مدت تا حد بسيار زيادي به نفع اصلاح‌طلبان و نيروهاي منتقد است. در واقع آنان به دلايلي از موقعيتي برخوردارند كه مي‌توانند حرف‌هايي را بزنند كه جدا از درست يا نادرست بودن آنها، هيچ اصلاح‌طلبي نمي‌تواند آنها را بگويد، حتي اگر با سند و مدرك دقيق حرف بزند. و اگر چنين رفتاري از خود نشان دهند به فوريت با واكنش تند مواجه خواهند شد
اصلاح‌طلبان و اصولگرایان دور «میز مذاکره» خواهند نشست؟
یک فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به پیشنهاد گفت وگوی سران اصلاح طلب و اصولگرا گفت: باید دید که کدام اصلاح طلبان می خواهند وارد گفت و گو شوند. روشن است که ما در مورد اصول مذاکره نمی کنیم اما مسایل فرعی می تواند مورد گفت وگو قرار گیرد.
حسین نجابت: از حاشیه سازی های بقایی و احمدی نژاد به صورت عادی عبور کنیم
بعد از چند روز بست نشینی بالاهر بقایی و و دو همراه دیگرش به این نتیجه رسیدند که باید از این اقدام خود دست بکشند . اقدامی که مورد حمایت محمود احمدی نژاد هم بود و حتی با سخنرانی تند و تیز او هم در حرم ادامه یافت .این اتفاق البته با واکنش سرد رسانه های رسمی مواجه شد . رسانه های اصولگرا ترجیح دادند اصلا این اقدام را نبییند و اصلاح طلبان نیز از زاویه خاص خود وارد ماجرا شدند .
رئوفیان : نگاه تند و رویکردهای افراطی از دلایل شکست جمنا بود
درست در شرایطی که رسانه های اصولگرا بحث نسبت سیاسی اصلاح طلبان دولت حسن روحانی را پیش کشیده اند و از پدید آمدن شکاف هایی در ائتلاف پیروز انتخابات ریاست جمهوری سخن می گویند، اتفاقات مهمی هم در جناح اصولگرا در حال تجربه شدن است .
زلزله چند ریشتری دامن احمدی نژاد را هم می گیرد!
ساکنان مسکن مهر در همه کشور چند شبی است که آسوده نمی خوابند؛ آنها یک کابوس دیده اند ؛ ویران شدن آپارتمان های نوساز کرمانشاه . زلزله غرب کشور به واقع سر یک زخم را باز کرده است. زخمی که یادآوری کرد چند هزار میلیارد تومان اعتبار چطور و کجا هزینه شد. پول هایی که فقط از اقساط پرداختی مالکان جمع نشده بود.
محسن كوهكن: ایرادات شیخ به رفتارهای احمدی نژاد به حق و درست بود
نماينده اصىولگراي مجلس در پاسخ به اين سوْال که بازگشت ناطق نوري تا چه اندازه در موفقيت و وحدت جريان اصولگرا مؤثر خواهد بود گفت: اگر بخواهيم واقعيت ها را در نظر بگيريم اين است كه به هر حال اشكالاتي در كار همه ما وجود دارد، بر فرض مثال وقتي مخالف كسي مي شويم هزار درجه مخالف وي مي شويم و وقتي هم موافق وي مي شويم هزاردرجه موافق مي شويم يعني يا صفر مي بينيم يا صد.
محمدعلی پورمختار: تحصن کردن و زنبیل به دست گرفتن فقط دست و پا زدن بیخود است
محمدعلی پورمختار نماینده اصولگرای مجلس دهم در مورد تحصن بقائي و جوانفکر در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و هدف این جریان از این قسم اقدامات حاشیه ای گفت: اين آقايان به دنبال يك جريان سازي هستند و از اين روشهاي خاص از زنبيل به دست گرفتن و تحصن مي خواهند يك كلاهي براي خودشان درست كنند و افرادي جذب كنند .
Histats.com START (standard) Histats.com END