آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
درگذشت کارگر مظلوم و مستضعف خوزستانی «عمران روشنی مقدم»
در نظام اسلامی، رفع فقر و محرومیت، در شمار هدفهای طراز اول است و پایبندی به اصول انقلاب، بدون مجاهدت در راه نجات مستضعفان و محرومان، سخنی بی معنی و ادعایی پوچ است.
بسم الله الرحمن الرحیم 

  ▪️ انالله و انا الیه راجعون 

 ▪️ _ مجمع نمایندگان شریف استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی 
▪️ _نمایندگان انقلابی شهرهای آبادان و خرمشهر 

در نظام اسلامی، رفع فقر و محرومیت، در شمار هدفهای طراز اول است و پایبندی به اصول انقلاب، بدون مجاهدت در راه نجات مستضعفان و محرومان، سخنی بی معنی و ادعایی پوچ است.
امام خامنه ای 
۱۳۶۹/۰۳/۱۰
◼️درگذشت کارگر مظلوم و مستضعف خوزستانی «عمران روشنی مقدم» را به جامعه کارگران ایران اسلامی و استان خوزستان و خانواده داغدار این عزیز تسلیت عرض مینمایم.

مظلومیت و استضعاف یک کارگر در تامین معاش خانواده خود به خاطر ظلم و ستم پیمانکار، و حسرت لقمه نانی برای سفره خالی خانواده باعث مرگ این کارگر در کنار یکی از بزرگترین میادین نفتی ایران، حادثه ای بسیار دردناک است.
میدان نفتی که بشکه، بشکه آن ثروتی است برای حیات کشور ولی این ثروت حیات کارگر مظلوم خوزستانی را تامین نکرد تا از شرمندگی لقمه نانی جان دهد.
 آقایان وکلای مردم خوزستان، امروز وقت عذاداری نیست، امروز وظیفه شما و مجلس شورای اسلامی پیشگیری از عذاداری های دیگر بر جنازه کارگران دیگریست.
اژدهای فساد در قراردادهای پیمانکاری چنان بزرگ و زهرآگین شده است که دیگر کسی توان مبارزه با آنرا ندارد، و از هرکسی صدایی برخیزد با نیش زهرآگین نابود میشود.
این اژدهای هفت سر، قانون مینویسد، مدیر و وزیر انتخاب میکند، و هر سر آن را بزنید هفت سر دیگر به جای آن رشد میکند و کارگران مظلوم لقمه ای راحت در جلوی این اژدها هستند. 
 کارگران وفادارترین قشر به انقلاب هستند. 
این کلام رهبری را فراموش نمیکنیم و سراج منیر حرکت ماست، و زندگی و مرگ مظلومانه «عمران روشنی مقدم» صدای عدالت خواهی ما خواهد بود. 
آقایان نماینده صدای مظلومین را بشنوید و غریوی باشید بر سر ظالمان... 
امروز جامعه کارگری شهرهای آبادان و خرمشهر از شما انتظار دارد :

 1_ابعاد مختلف درگذشت غم انگیز «عمران روشنی مقدم» بررسی و مشخص گردد و با خاطیان و مسببین این حادثه در شهرستان، استان و وزارتخانه چه در مجموعه نفت و چه در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخورد قاطع شود. 

2_ قانون حذف شرکت های پیمانکاری در قراردادهای مستمر نیروی انسانی را سریعا در مجلس نهایی کرده و اقدام عملی مناسبی در این راستا انجام دهید. 
 
 3_تذکر و استیضاح وزیر نفت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اهمال و عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل (مواد 48 و 49 قانون کار) به عنوان نظام تقسیم عادلانه مزد در پروژه های نفتی. 

امیدواریم با پیگیری شما قلب داغدار و دردمند جامعه کارگری خوزستان التیام یابد.

 ▪️ فعالین کارگری آبادان و خرمشهر▪️
Histats.com START (standard) Histats.com END