آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
رویدادنگاری واگذاری بعضی امتیازها در منطقه آزاد اروند
به گزارش پایگاه خبری فیدوس همچنان مبهم‌ترین و مهمترین مسئله در منطقه آزاد اروند ارتباط واگذاری برخی امتیازها است که مردم نمی‌توانند آن را درک کنند. برای مثال واگذاری زمین مرغوب جنب بازار مرکزی یا جنب منطقه آزاد اروند یا انتشار خبر واگذاری بازارچه بانوان به یک شخص گروه پیمانکاری خاص!

 همیشه پای فرد یا گروه خاصی وسط است: صحبتی با مثلث زمانی، مختار و شیرازی

 تاریخچه اسکلت فلزی جنب بازار مرکزی

پایگاه خبری فیدوس- موضوع این نوشته ارائه گزارشی کوتاه در خصوص تاریخچه ساختمانی نیمه کاره معروف به اسکلت فلزی در کنار بازار مرکزی آبادان و واگذاری اخیر آن به گروه پیمانکاری عبدالباقی است. همچنین شباهت آسیب دیدن و تخریب بازار همجوار اسکلت فلزی معروف به بازارچه بانوان (که در تملک شهرداری و در اختیار بانوان دارای کسب کار بوده) به خراب شدن اتفاقی ساختمان قدیمی بچاری‌ها در جوار مجتمع دیگری متعلق به برادر آقای عبدالباقی. در این مطلب همچنان اعلام‌های شهردار آبادان آقای مهندس شیرازی در خصوص واگذاری این بازارچه به گروه ساختمان‌سازی و پیمانکاری عبدالباقی را تحلیل خواهم کرد.

ساختمان اسکلت فلزی که سال‌های قبل توسط کمیته امداد ساخته و نیمه کاره رها شد، در دوره‌ای جهت ساخت و بهره‌برداری به اتاق بازرگانی آبادان واگذار و سپس به استانداری خوزستان بازگشت داده شد و در دوره استانداری غلامرضاشریعتی در اختیار منطقه آزاد اروند قرار گرفت.

واگذاری زمین اسکلت فلزی و مسائل آن به همراه یک فراخوان

زمین این مجموعه به دلیل مرغوب بودن متقاضیان فراموانی از میان سرمایه‌گذاران بومی و غیر بومی منطقه داشته که در نهایت با نظر منطقه آزاد اروند به صورت ویژه در اختیار گروه ساختمان‌سازی عبدالباقی قرار گرفته است.

این رسانه همانطور که در خصوص بازار کنزالمال سابق اطلاعات مشخص و روشنی از نحوه غیر معمول و مبهم واگذاری منتشر کرده بود، در خصوص مسئولین و دست اندرکاران این واگذاری نیز به زودی اطلاعات روشنی را در اختیار شهروندان قرار خواهد داد. همچنین فراخوان ارسال اطلاعات در خصوص واگذاری این بازار از سوی شهروندان مسئولیت پذیر را همینجا منتشر می‌کنیم.

خبر تخریب و واگذاری بازارچه بانوان آبادان

اما آنچه این واگذاری را در مرکز توجه قرار داد، اتفاقی بود که در زمان تخریب اسکلت فلزی این مجموعه برای بازارچه بانوان آبادان که مالکیت زمین آن در اختیار شهرداری بوده رخ داد.  گفته شده تخریب بازارچه بانوان هنگام کار گروه پیمانکاری عبدالباقی همزمان با روی کار آمدن مجدد آقای مهندس شیرازی در شهرداری آبادان بوده است.

همچنین ظاهراً مجموعه شهرداری در این خصوص اعلام کردند که این تخریب غیر عمدی، مقدمه واگذاری زمین بازارچه بانوان به مجموعه عبدالباقی برای ساختن یک مجموعه تجاری است که در این مجموعه برای مدت دو یا سه سال مغازه‌هایی به بانوان صاحب غرفه در بازارچه به صورت بلاعوض واگذار و سپس جانمایی دیگری برای بازارچه بانوان انجام خواهد شد.

اگر اطلاعات فوق درست باشد در واقع آنچه رخ داده این است، بازارچه بانوان که در جوار زمین مرغوب اسکلت فلزی است، اتفاقی حین تخریب اسکلت آسیب دیده و سپس تصمیم گرفته شده به گروه پیمانکاری عبدالباقی واگذار شود. حاشیه خوانی این رخداد را به شهروندان واگذار می‌کنیم.

سخنی با محمودرضا شیرازی

اما باید خدمت آقای شهردار محترم بگوییم در صورت صحت این تصمیم، واگذاری مغازه برای سه سال پس از ساخته شدن بازار به بانوان صاحب غرفه در بازارچه بانوان لطف در حق بانوان نیست، لطف در حق گروه ساختمان سازی عبدالباقی است که به دنبال رونق دادن و درست کردن پاخور بازارچه خود هستند و البته چه بهتر از اینکه هم با منت و هم با عنوان خدمات اجتماعی آن را بر دوش بانوان کارآفرین بیندازند بدون هیچ هزینه‌ای! البته اینکه همین داستان هم چگونه محقق شود، زمان تکمیل مجتمع تجاری روشن خواهد شد!

آقای شهردار این رسانه به عنوان مجموعه‌ای که سال‌هاست روش مدیریت شما را می‌شناسد، طرح می‌کند شهردار مناسبی برای آبادان نیستید زیرا انگیزه‌هایتان از انجام امور، متاسفانه بیشتر سیاسی است. ما همچنان فکر می‌کنیم شما سودای نمایندگی مجلس از آبادان را در سر دارید و ورود مجدد شما به مجموعه شهرداری در نهایت برای تحقق این مهم است.

جلیل مختار و مسئولیت‌های شهردار و پیمانکاران

اما در محافل گفته شده آقای جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از شهرداری فعلی برای تصدی سمتش حمایت کرده و تائید ایشان را از وزارت کشور گرفته است. آقای جلیل مختار باید از همینجا خود و مشاورانشان پاسخگوی رسانه در خصوص دلایل حمایت از شهردار شدن شیرازی، همچنین عملکرد وی از نوع واگذاری بازارچه بانوان به گروه پیمانکاری عبدالباقی(در صورت صحت) باشد.

در نظر نگارنده با وجود شناختی که از دکتر جلیل مختار دارم، این شائبه به وجود می‌آید که میان واگذاری اسکلت فلزی توسط منطقه آزاد اروند به گروه عبدالباقی و واگذاری بازارچه بانوان توسط شهردار مورد حمایت ایشان به همان گروه (با شرحی که نوشته شد)رابطه وجود دارد و یک سر این رابطه به آقای مختار بر می‌گردد!

اسماعیل زمانی همچنان در مرکز رخدادها

اما در منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی برابر افکار عمومی در جلو صفی قرار دارد که باید پاسخگو شود چطور چنین زمین مرغوبی را با وجود خیل سرمایه‌گذاران بومی و غیر بومی تنها گروه ساختمان سازی عبدالباقی می‌تواند دریافت کند، سئوال این است که آیا میان این واگذاری و آشنایی بعضی مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد اروند از جمله آقای رستمی و موسوی با برادران عبدالباقی رابطه‌ای وجود دارد، چرا باید بهترین خدمات منطقه آزاد اروند در اختیار یک مجموعه خاص باشد!؟ آقای زمانی بعید است به عنوان شخصی کارآزموده وقتی ما در خصوص اسکلت فلزی جنب منطقه آزاد اروند و شرایط واگذاری و پیش فروش و تغییر کاربری آن توسط پیمانکار صحبت می‌کنیم، وقتی در مورد اسکلت فلزی جنب بازار مرکزی و واگذاری آن به گروهی خاص صحب می‌کنیم ندانند دقیقاً حرف ما بر سر چه نوع مسائلی است و این مسائل چگونه در شرایط فعلی کشور شائبه‌ساز و باعث ناراحتی و نگرانی مردم می‌شود.

خبرهای مرتبط
Histats.com START (standard) Histats.com END