آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
پروژه‌های نیمه‌کاره و شهرداران در مسیر
در دهه نخست اردیبهشت ماه سال جاری، شورای شهر و شهرداری آبادان طی تبلیغاتی گسترده اعلام کرد که قصد دارد خیابان های کوی ذوالفقاری را ساماندهی کرده و کمی از معضلات این منطقه بکاهد.
در دهه نخست اردیبهشت ماه سال جاری، شورای شهر و شهرداری آبادان طی تبلیغاتی گسترده اعلام کرد که قصد دارد خیابان های کوی ذوالفقاری را ساماندهی کرده و کمی از معضلات این منطقه بکاهد.

بر همین اساس، روز هفتم ادریبهشت‌ماه آئین کلنگ زنی یک عملیات بهسازی با اعتباری 9 میلیارد تومانی در حضور مسئولان، مردم و اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد و مقرر گردید تا به سرعت عملیات به‌سازی خیابان‌های این منطقه آغاز شود.

اما امروز پس از گذشت 45 روز از آئین کلنگ زنی این پروژه، هنوز اقدامی در جهت آغاز به کار این پروژه صورت نگرفته است.

در این بین نیز، مأموریت سرپرست شهرداری آبادان به پایان رسید و با تنفیذ حکم محمودرضا شیرازی، وی عهده‌دار سمت شهرداری آبادان شد که در ابتدای فعالیت خود، طمطراقی را از خود نشان داد و انصافاً نیروهای گسترده این دستگاه خدماتی در اقصی نقاط شهرستان در حال فعالیت دیده می‌شوند.

اما چرا این پروژه تاکنون آغاز نشده است، سؤالی است که لزوماً باید شفاف سازی و در جهت مبرهن ساختن اذهان، پاسخگویی صورت پذیرد.

در این بین، چند سؤال نزد عموم پیش آمده که لازم است، اعضای شورای شهر و متولیان شهرداری آبادان جهت تنویر افکار عموم، پاسخگوی آن باشند.

  1. به طور مشخص برای هر پروژه پیش از آغاز بودجه‌ای تعیین می شود و بر اساس آن بودجه، مناقصه‌ای نیز در جهت نصب پیمانکار مشخص و پس از آن نیز، قراردادی در جهت انجام پروژه.. ؛ سؤال اینجاست که اگر تمامی این مراحل صورت گرفته و شهرداری آبادان نیز آئین رسمی کلنگ‌زنی آن را برگزار کرده، مشکل کجاست که هنوز این عملیات آغاز نشده است.
  2.  تکلیف پیمانکار این پروژه که ابهاماتی را متوجه خود ساخته بود، چرا تعیین نشد؟
  3. با تغییر در رأس دستگاهی همچون شهرداری یک شهر، آیا برنامه‌ها و پروژه‌هایی که از پیش تعیین شده و بودجه‌های که به آن تخصیص یافته نیز تغییر خواهد کرد؟
  4. چرا شورای شهر آبادان در قبال این تأمل سکوت کرده است؟
  5. چرا خبر مربوط به آئین کلنگ‌زنی این پروژه به همراه گزارش تصویری آن از درگاه اطلاعرسانی شهرداری آبادان حذف شده و یا در کل درج نشده است؟

به گزارش پایگاه خبری-تحلیل شرجی پرس، مخاطبان این رسانه نیز، در واکنش به اهمال و تأمل در آغاز این پروژه، پیام‌هایی را گاه به طنز نوشته و گاهاً مطالبه گرانه، ارسال و خواستار توضیح مسئولان شورای شهر و شهرداری آبادان شدند.

کیوان نوشته: متأسفانه خبر فوت جورج فلوید باعث بروز مشکلاتی شده!

امیری نوشته: شهر آسفالت نداره بعد طرف اومده دنبال پارک علم و فن‌آوری!

نفس نوشته: عجب انتظاراتی دارید، می‌خواید هم کلنگ بزنن هم پروژه شروع بشه! اینجا مگه سوئیسه

لاله نوشته: هنوز بدن درد دارن بابت کلنگ که زدن، چه انتظاراتی دارید به خدا!

خورشید نوشته: هر روز که از خیابان رد می‌شوم منتظر معجزه هستم!

خلیلی نوشته: شما یک بار دوربین را بردارید بیاورید ایستگاه 5 ذوالفقاری به بعد، کوچه هاش رو ببینید، داغونه! اینها به کجای شهر می‌رسن آخه فقط بلدن خراب کنن.

فواد نوشته: ادمین محترم در همان گزارش اول مربوط به پروژه آسفالت ذوالفقاری، من یک کامنت گذاشتم و نوشتم اگر آسفالت شد، هر چی بخواهید بهتون می‌دم، این پروژه آسفالت ذوالفقاری انجام نمیشه که نمیشه که نمیشه..!

احسان نوشته: باز دست شما درد نکنه که پیگیر هستید.

بر اساس این گزارش، اگر این اقدام شهرداری آبادان در سال منتهی به فعالیت شورای فعلی و در گیر و دار حفظ و یا تغییر در رأس شهرداری آبادان، اقدامی تبلیغاتی بوده، پس چه چیزی بوده است؟

باز هم منتظر خواهیم ماند تا ببینیم سرانجام چه زمانی نگاه متولیان امر در شهرداری آبادان کمی رو به مناطق کم بر خوردار و دور مانده از توجهات، خواهد چرخید!

منبع: شرجی پرس
Histats.com START (standard) Histats.com END